Şimdi Ara

Bir oturuşta 60 zeytin yemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
3.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bir oturuşta biraz ekmek ile 50-60 adet zeytin yiyorum bir zararı olur mu?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Bir Oturuşta 60 Zeytin Yemek

Zeytin, Akdeniz mutfağının vazgeçilmezlerinden biridir ve birçok sağlık yararına sahiptir. Ancak, bir oturuşta çok fazla zeytin yemek bazı istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Günde Kaç Zeytin Yemeliyim?

Beslenme uzmanları, günde 5-10 zeytin tüketmeyi önermektedir. Bu miktar, sağlıklı yağlar, lif ve antioksidanlar açısından yeterlidir.

Çok Zeytin Yersek Ne Olur?

Bir oturuşta 60 zeytin yemek aşırı tüketim olarak kabul edilir ve aşağıdaki sağlık sorunlarına neden olabilir:

• Sindirim sorunları: Zeytinler, sindirimi zorlaştırabilecek çok miktarda lif içerir.
    • Karın ağrısı ve şişkinlik: Çok fazla zeytin yemek gaz ve şişkinliğe neden olabilir.
    • İshal: Zeytinler laksatif etkisi olan maddeler içerir.
    • Yüksek tansiyon: Zeytinler çok miktarda tuz içerir ve aşırı tüketim kan basıncınızı yükseltebilir.
    • Böbrek taşı: Zeytinler oksalat içerir ve bu madde böbrek taşlarının oluşumuna katkıda bulunabilir.

Sonuç

Zeytinler sağlıklı bir besin olsa da aşırı tüketildiğinde sağlık sorunlarına neden olabilir. Günde 5-10 zeytin tüketmek, sağlık yararlarından yararlanmanın ve olumsuz etkilerden kaçınmanın en iyi yoludur.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • çekirdeklerini çıkartmayı akıl ediyorsan sorun olmaz. göm geç ama çekirdekleri çıkartmıyorsan allah rahmet eylesin.
  • atmosferikmotor kullanıcısına yanıt
    hocam çıkartıyorum ama 6-7 tanesini yutuyorum sağlık için faydalı diyorlar diye.
  • cmea06 kullanıcısına yanıt
    Hergün 6-7 tane yutuyorsan yakında bağırsak kanserisin. Geçmiş olsun.
  • Göbek deliğinden kök salarsın yakında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam çekirdekleri yemeyi bırakabilirim. çekirdeksiz yersek bir sıkıntı olur mu peki çekirdek çitler gibi bağımlılık yapıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    olmaz ama boyalı dandik zeytin alma kaliteli zeytin al yoksa bir sürü zararlı kimyasal boya yemiş olursun
  • Kalorisi yüksek. 60 zeytin 300 kalori ediyor. Normal bir insan günde 2000 kaloriyi geçerse kilo almaya başlıyor.
    Hocam işte migros, şok, bim gibi yerlerin kendi ürünlerini alıyorum büyük olasılıkla çok kaliteli değiller. Ama bütçe bu şekilde şimdilik, çekirdek konusunda önerinizi dikkate alacağım teşekkürler

• zeytini bende çok severim, özellikle üzerine kaliteli bir zeytinyağı dökülü ise ortalama 30-40 tane yiyebilirim. 60 iyiymiş.
  • TheYips kullanıcısına yanıt
    Bu aslında bir öğün gibi bir şey benim için, örneğin kahvaltıda 60 zeytin yanında 5-6 dilim ekmek ile tüketiyorum

beyaz ekmek yemiyorum de bize
  • Bende aynı zeytini bitirmeden kalkmam. 1kilo zeytin koysan bıkmamdan yerin

Ekmek
    Zeytin
    Soğan 3lüsü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Tam buğday ekmeği ile tüketiyorum hocam

• karamurat_670 kullanıcısına yanıt
    Soğan acı oluyor hocam zeytinin tadını bozuyor

• Tuz fazlalığı olur. Yanında bol bol su içersen sorun olmaz. Hatta çok yararı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheYips kullanıcısına yanıt
    Ya siz bi bitmediniz ya sdjdsadajsk
    Zamanında6k-8k yiyordum günlük demek obez olmam lazımmış tüh be
    Six packli olarak hata model olmuşuz demek
  • Yeşil zeytinse yerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0988D7594

Yeşil zeytinse yerim.
    Bide içi biber dolgulu çekirdeksiz ise fındık yer gibi yerim

• Canan Karatay sen misin?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.