Şimdi Ara

BOĞAZİÇİ TARİH???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar büyük ihtimal boğaziçi tarihe puanım yetecek. ama içimde tereddütler var. bu puanı tarihle yakma diyenler de var. fakat sözelde n başka seçilecek bölüm ve üni var da biz mi seçmiyoruz? sizce boğaziçi tarih iyi midir? imkanı vs

• EBvulves E kullanıcısına yanıt
    halkla ilişkiler reklamcılık falan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekosekoseko

arkadaşlar büyük ihtimal boğaziçi tarihe puanım yetecek. ama içimde tereddütler var. bu puanı tarihle yakma diyenler de var. fakat sözelde n başka seçilecek bölüm ve üni var da biz mi seçmiyoruz? sizce boğaziçi tarih iyi midir? iş imkanı vs

eğer kendine güveniyorsan ve gerçekten geliştirebileceğin ilgi alanın varsa boğaziçi tarihte kendini pek ala başka bir alanda uzmanda bulabilirsin. Okul avantaj ama bölüm konusunda aşırı bir ilgi yoksa tekrar düşün
  • EBvulves E kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. bir de anlamadığım olay reklamcılık var sadece vir de halk.ilişkiler ve reklamcılık var. hangisi daha iyi olur bunların?
  • tarih yaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EBvulves

Halkla ilişkiler değil de reklamcılık geçerliliği olan bir bölüm, bilgisayar bilgin varsa güzel işler bulabilirsin. Bu tarz bölümler ortaya somut bir iş koyabildiklerinden daha kolay iş bulabiliyor, istersen web tasarımı gibi alanlara da yönelmen mümkün, bu kazanacağın parayı da arttıracaktır. Neticede internet çağındayız, evinden bile freelance çalışarak para kazanabileceğin bir alan yöneticiliğe kadar yolu var. Değil Boğaziçi, Harvard Tarih okusan bile işinde uzman bir reklamcı senden daha tercih edilebilir olacaktır. TM'den de girdiysen PDR, sosyal hizmet gibi bölümlere bakabilirsin.

Tarih bölümünde öğretmenliğin durumu malum, akademisyen sayısı da çok en iyi ihtimal dershanelerde sürünürsün.

Bence Boğaziçi Tarih'e gerçekten istiyorsan gitmelisin, idealleri olmayan biri için çok zor ama gerçekten sevdiğini düşüyorsan tarihi kesinlikle git derim işini gerçekten seven insan ne yapar eder bir iş bulur benim ablam BÜ Tarih mezunu ve işsiz çünkü tarihten nefret ede ede gitti sırf Boğaziçi diye çift anadal yaparım diye düşündü 2.5 ortalamayı zor tutturdu ki biliyorsun en az 3.0 olması lazım çift anadal için ders programına da bak bence ilk sene lineer cebir gibi dersler var sanırım bakmıştım geçenlerde yani matematikle de aranın biraz iyi olması gerekebilir içeriğini bilmiyorum gerçi lineer cebirin, ayrıca Boğaziçi'nin dil imkanını unutma derim bir sürü dil öğrenirsin fakat EBvulves'e Pdr konusunda katılıyorum, şu anda reklamcılık okuyorum ve hayattan soğudum kime söylesem ayy kıyamam işsiz muamelesi yapıyor ki öyle kötü bir üniversitede de okumuyorum şu an her şeyi bırakıp pdr için sınava girdim bakalım hayırlısı

• bi tanıdık istanbul üni. fizik bitirdi şimdi halk bankasında çalışıyo... tarih mezunu olursan aklında bulunsun..
  • Boğaziçi tarihte ekonomi ve siyasette çift anadal yapma hakkı var. Ben olsam hiç düşünmem boğaziöine giderim. Reklamcılık sektörü çok rekabetli, iyi kazandıran iş bulmak zor. yeteneğin yoksa zaten okul bitirmiş olmanın bir anlamı yok.
  • Yerinde olmayı gerçekten isterdim hayatım boyunca hep bulunduğum sınıflarda başarılı öğrenciler arasında bulunduğum için sayısala itildim. ilkokul lise derken üniversite sınavında iyi sayılacak bir puan alıp hiç istemediğim halde endüstri müh. yazdım ve gittim. Bu sene 3. sınıftım fakat o kadar bunalmıştım ki anlatamam. Dışarıdan osmanlıca dersleri alıyordum. Kendim latince çalışıyordum. Aralığın sonunda dayanamadım daha fazla ailem, arkadaşlarımın çoğu, hocalarım hepsi karşı olmasına rağmen okulu bıraktım. Tarih ya da sosyoloji ve ya antropoloji okumak istiyordum kendimi bildim bileli fakat istediğim, zevk aldığım alanlarda çalışmalar yapmama maalesef pek izin vermediler. ocaktan hazirana kadar çalışmak istediğim kadar çalıştım. ailemde yavaş yavaş alıştı. Hedefim boğaziçi tarihti fakat tarih sınavı hiç olmayacak kadar kötü geçti ve %99 boğaziçi olmayacak 2-4k arası bir sıralama gelecek. bunları neden anlattım? Çünkü insanın hayatta istediği işi yapması çok önemli. Sadece bir kere yaşıyoruz. Tercih yaparken bence mutluluğunu ön plana koy. Beni hayatta mutlu eden şey para diyorsan para kazanabileceğin bir bölüm yaz. İdeallerim var diyorsan gerçekten zevk aldığın, çalışmak istediğin alanı seç. Nacizane tavsiyelerim bunlar. Okuyan tüm arkadaşlar da bence göz önünde bulundursunlar. Bilmişlik taslamak için demiyorum bunları sadece biraz daha fazla deneyim sahibi olduğumu düşündüğüm için yardımcı olmak amaçlı söylüyorum.

• Boğaziçi mezunu işsiz kalmaz merak etme
  • Aqueritas A kullanıcısına yanıt
    eyvallah. teşekkür ederim yazdıkların için. umarım istediğin yere ulaşırsın
  • Bende tarih bölümü veya sosyal bilimler öğretmenliği okumak istiyorum ama çevrem ve ailem başka bir bölüm seç diyor sizce ne yapmalıyım ?
  • Eğer akademik kariyer de yapmak istersen TARİH'te bence gözün kapalı gitmelisin Boğaziçi'ne. Ha ama bölümü bitirir bitirmez KPSS'ye gireceğim öğretmen olmak için derse harbiden yazık edersin o zaman kendine. Önce bir gelecek planı çiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.