Şimdi Ara

Boğaziçi vs Koç vs Galatasaray

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba tm3 sıralamam 1811 asıl istediğim bölüm boun uluslararası ilişkilerdi fakat çok yüksek ihtimal olmayacak gibi duruyor. Galatasaray üniversitesinin u.i. bölümü oluyor fakat boğaziçi ve koç üniversitelerinin sosyoloji bölümleri de tutuyor sosyoloji aslında sonucumdan önce pek düşündüğüm bir bölüm değildi fakat hem koç hem bounda çift anadal olanaklarını araştırdım ve uluslararası ilişkiler ile çift anadal yapabiliyormuşum. Fakat çok kararsızım boun veya koçun sosyoloji bölümleri nasıldır siz olsanız bunlar arasında hangisini seçersiniz veya direk gs uluslararası ilişkilere mi gidersiniz? Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up up

• Aynı düşüncelerle geçen sene boğaziçi sosyolojiye girdim şuan sınava tekrar hazırlanıyorum :D hem de tıp için

• bounda çift anadal yapmak koça göre çok daha zor. koç sosyoloji ya da galatasaray uluslararası daha avantajlı.
  • Koç ve Sabancı'da çap yapmak çok kolay ama boun'da çap yapmak için özel insan olmak lazım. Ders yükü hayal edebileceğinizin bile çok üstünde. Tamamen ders odaklı yaşamak lazım. Tabii bu durum özellerin eğitim kalitesi açısından düşündürücü. Burssuz öğrencilere hitap etmesi açısından kaliteyi düşürüyorlar gibi duruyor. Seçim zor.
  • [Mention]sofistikeadam[/mentioned]

Bak hacım bi

• Boünde çap yapmak gerçekten zor ama Türkiyedeki koçla beraber en iyi sosyoloji bölümü. Hocalarımız atılmadığı sürece en azından :D koçun artısı gerçekten çap çok kolay yapmayan eşek falandır yani. Ama öğrenci kalitesi açısından bizim okula gelmen daha çok şey sağlayacaktır. Bende politika isterken okul puanı yüzünden ucundan kaçırıp Boün Sos'a yerleştim. Gsyi fransızcanın öncelenmeyecek bir dil oluşu koçunda ortamı yüzünden tercih etmek içime sinmedi. Karar senin, boün güzel :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sofistikeadam

Boünde çap yapmak gerçekten zor ama Türkiyedeki koçla beraber en iyi sosyoloji bölümü. Hocalarımız atılmadığı sürece en azından :D koçun artısı gerçekten çap çok kolay yapmayan eşek falandır yani. Ama öğrenci kalitesi açısından bizim okula gelmen daha çok şey sağlayacaktır. Bende politika isterken okul puanı yüzünden ucundan kaçırıp Boün Sos'a yerleştim. Gsyi fransızcanın öncelenmeyecek bir dil oluşu koçunda ortamı yüzünden tercih etmek içime sinmedi. Karar senin, boün güzel :)

Evet koçta çap yapmayanı direkt atıyolar 3. Sınıfta :D gençler bu kadar abartıyosunuz insanlar koçtan çıktığımda kesin iki diplomam olacak elimde sanıyolar sonra hayalkırıklığı. Çok kolay falan değil öğretim hayatın boyunca 2.8 gpa altına düşmemen lazım tamam tek bir bölüm için çalışan bir insan bu ortalamayı tutturabilir ama herkes bu yük ikiye katlandığında bunun altından kalkamaz. Okul sadece imkan sağlıyo sen yapmak istediğinde önüne engel çıkarmıyo, koçun bu konuda avantajı sadece bu. Yapıp yapamamak sana bağlı o kadar kolay bir şey değil.

• quote:

Boünde çap yapmak gerçekten zor ama Türkiyedeki koçla beraber en iyi sosyoloji bölümü. Hocalarımız atılmadığı sürece en azından :D koçun artısı gerçekten çap çok kolay yapmayan eşek falandır yani. Ama öğrenci kalitesi açısından bizim okula gelmen daha çok şey sağlayacaktır. Bende politika isterken okul puanı yüzünden ucundan kaçırıp Boün Sos'a yerleştim. Gsyi fransızcanın öncelenmeyecek bir dil oluşu koçunda ortamı yüzünden tercih etmek içime sinmedi. Karar senin, boün güzel :)

Peki hocam boun sosyolojiyi biraz anlatabilir misiniz okuması kolay mıdır çok ilgili olduğum bir bölüm değil çünkü mezun olduğumda iş imkanları nasıldır veya yatay geçiş yapabilir miyim u.i ye

• Hamingway kullanıcısına yanıt
    Hocam BOUN'da yatay geçiş olayı pek kolay değil. Keza GSÜ'de de yatay geçiş için yıllık kontenjanları çoğu bölüm için yılda 1. 2. ve 3.sınıfta geçebiliyorsunuz zaten. Şu linkide şuraya bırakayım :http://adaylar.boun.edu.tr/tr-TR/Sayfa/Basvuru/Kurum_Ici_Yatay_Gecis/siyaset_Bilimi_ve_uluslararasi_iliskiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarleyDavid

Hocam BOUN'da yatay geçiş olayı pek kolay değil. Keza GSÜ'de de yatay geçiş için yıllık kontenjanları çoğu bölüm için yılda 1. 2. ve 3.sınıfta geçebiliyorsunuz zaten. Şu linkide şuraya bırakayım :http://adaylar.boun.edu.tr/tr-TR/Sayfa/Basvuru/Kurum_Ici_Yatay_Gecis/siyaset_Bilimi_ve_uluslararasi_iliskiler

Siz olsanız peki bu bölümlerden hangisini seçersiniz, neden?

Bence istediğiniz bölümle çokta alakasız olmayan bir bölüm sosyoloji. İşin daha teorik kısmı gibi geliyor bana tabii doğru seçmeli dersleri alırsanız vs kendinizi u.i için yada kariyer planlarınız için doğru donatabilirseniz. Kendi düşünceme göre ise gsü ve boğaziçinde okuyacağınız herhangi bir bölüm ileride hayatınıza diğer çoğu üniversitenin katamayacağı bir değeri katacaktır , hem imkanlar hemde network olarak. Milyonların zaten kendi mezun olduğu bölümün iş tanımını yapmadığı ortada olan bir gerçek iken geriye kalan şey biraz okulun kalitesi oluyor bazı konularda. Eğer birazda olsa severek okursanız ve okulun sağladığı imkanları kullanırım diyorsanız gsü ve boun sosyoloji çok yanlış bir tercih olmaz benim gözümde.
  • HarleyDavid kullanıcısına yanıt
    Iste su anda da boun sosyoloji ve gs u.i arasinda kararsizim herkes baska bir sey soyluyor biri gs biri boun ne yapicam bilmiyorum

Yaşlı adam ve deniz kitabınızı okudu bata uaklaşık iki defa okudum anlamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam eğer GSÜ gibi bir üniversitede okuma şansınız varsa istediğiniz bölümü yazın direk. BOUNda yatay geçiş , çift anadal vs. faktörlerle uğraşmayın. İki üniversitede birbirine üstün değil sadece farklı. Hangi amaçla girdiğinize göre , kariyer planlarınıza göre her iki üninin kendine has avantajları var. GSÜ'de istediğiniz bölümü okuyup 2-3 dille mezun olma ve çift diploma alma gibi şanslarınız var mesela. Bence en mantıklı tercih GSÜ Uluslar Arası İlişkiler.
    Yatay falan zor işler okuması da zor ama gel seversin korkunun ecele faydası yok bölüm baya zevkli ve kaliteli.

• bubbachuck B kullanıcısına yanıt
    Boünde bu olanaklar çok daha sert, bir karşılaştırmayı betimlemek için abarttım. Okul milliyetçiliği yersiz boün çok daha zor sonuçta bu bir fact

• quote:

Boünde bu olanaklar çok daha sert, bir karşılaştırmayı betimlemek için abarttım. Okul milliyetçiliği yersiz boün çok daha zor sonuçta bu bir fact

Okul fanatikliği ne alaka hocam. Yanlış bilgilendirme olmasın diye bir açıklama yaptım çünkü dh ta herkes gerçekten okul zorla çap yaptırıyo sanıyo koçta o raddeye geldi. Zorluk konusunda da eğer iki okulda da okuduysan bir gerçek demekte haklısın ama onun dışında neye dayanarak söyledin merak ettim. Yanlış anlama kiminki daha zor diye sidik yarıştırmıyorum ki zaten sosyal ve idari bilimlerde gereksiz zorluğun öğrencinin gelişiminin önünde engel olduğunu düşünüyorum.

Edit: Daha zor kısmını çap yapmak için söylediysen yanlış anlamışım, evet boğaziçinde çap yapmak daha zor diye biliyorum ben de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bubbachuck -- 16 Temmuz 2017; 1:42:0 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.