Şimdi Ara

Bozuk harddiskim biosta görünüyor windows 10'da görünmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    harddiskim bozuldu yeni bi hard disk aldım sistem kurdum windows 10. bozulan harddiskimdeki verileri kurtarmak istiyorum. bozuk harddiskim biosta görünüyor ama windows 10'da görünmüyor. R-studio programında da görünmüyor. bunu görmesi için ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. harddiskimdeki bilgiler önemli kurtarmam lazım ne yapıp edip...

• sacit S kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Windows görmediğine göre muhtemelen fiziksel bir problem var.

Hard disklerde çok çeşitli fiziksel arızalar meydana gelebilmektedir.
    Bunlardan bazıları mekaniktir. Mesela motor, okuma yazma kafaları gibi parçalarda meydana gelen arızalar böyledir. Bu türden arızalarda genellikle hdd den normal olmayan sesler duyarsınız.
    Bazı arızalar ise elektroniktir. Hdd nin arkasında bulunan elektronik kartta meydana gelen arızalar elektronik arızalardır. Bu tür diskler ise genellikle hiçbir hayat emaresi göstermezler.
    Disk biosta algıladığına göre kart çalışıyor.

Size tavsiyem verileriniz gerçekten önemliyse profesyonel yardım alın. Tekrar elde edebileceğiniz şeyler ise hiç uğraşmayın.
  • yanıtınız için teşekkürler....
    windowsta görmeme işini çözemedim disk yönetimi veya aygıt yöneticisinden yeni donanım taraması yaptığımda bazen bozuk hd görüyor ancak pc kilitleniyor. bakalım yapamazsam profesyonel yardım almam şart gibi gözüküyor. sizi rahatsız edebilirim yani
  • sacit S kullanıcısına yanıt
    Elbette. Ne zaman isterseniz.
  • Benim hdd de aynı. Hdd kutusuna taktım başka pc de yine görmüyor fakat bilgisayar yönetimi bölümünde görünüyor biçimlendirme yapılamıyor düzelme şansı var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hardiskinde sorun olup windowsta hardiski açamayan arkadaşlar öncelikle HDD Regenerator bu programın full halini yüklesinler bilgisayarına ardından yükleme sonrası dvdye yazdırın programı ekranda cd/DVD boot yazıyor ona basınca zaten yazacak.

Ardından bilgisayarı yeniden başlatın ama cd/DVD seçeneği ile biostan.
    Tarama cok uzun sürebilir hatta 1 gün 5 gün vs bu tamamen badsector ve hardiskin veri kapasitesine göre değişir.

2 Tb arşivimin yer aldığı ve cok üzüldüğüm hardisk için akşam 12 de açtım ve o gün pcyi açık bırakarak ertesi gün öğlene kadar bekledim.

Toplam 500 ü geçkin badsectörü onarmış ve daha yüzde 1 bile olmamıştı.düşünün bu kadar saatte ancak yüzde 1'den daha azı tamamlamıştı daha fazla bekleyemedim ve bilgisayarı kapattım ve normal olarak açayım dedim.

Evet ilk defa windowsta hardiski açılmasada görmeye başladı en azından C sürücüsünün yanında D sürücüsü çıkmaya başladı ve üzerine tıklayamasamda raw olarak gördüm.

Ardından raw dosyaları kurtarabileceğim bir program buldum programın adını unuttum lakin o program gibi çok program vardır onla hardiskin içeriğini görüp hemen anında başka hardiske aktardım.

Sizde bu şekilde yapabilirsiniz en azından deneyin.

• işe yaramadı malesef.. aygıt yöneticisinde hard diski donanımları yenle yaparak gördürmeyi sağlayabiliyorum fakat windows uzun süre bekliyor ve kilitleniyor.
    başka önerisi olan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sacit -- 6 Mart 2016; 21:23:53 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.