Şimdi Ara

BRC şamandra arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
5.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araçta brc sıralı sistem LPG var. Tank simit. Son aldığım yakıtta sanırım fazla bastılar. Servise gittim bir iki vurdular falan.Düzeldi. Ama şamandar arızası var dedi. 200+ kdv isteniyor. Şuanda gösterge full ve araç yine gaz almıyor.
    İnternette brc şamandara seti 250 tl. Araçta ne değişecek. Servesi gidip bu parayı vereyim mi? yoksa bir ustaya mı götüreyim. Birde d şöyle bir yazı buldum. Bu yapılabilir mi?
    "...Önce klasik yöntemle depoya vurarak şamadırayı düzeltti.
    Sonra doldururken anlattı, şamandıranın altında yay var, o takılıyor, bir kez sonuna kadar gerdirmek lazım ki düzelsin falan filan, pek anlamadım.
    Bunu dedi sonuna kadar doldurursak bir daha takılmaz. Ses geldi, pompa kapandı. Abi tekrar bastı. Pompa kapandıkça abi yeniden bastı. Baya bir gaz aldı depo.
    Depo üzerindeki gösterge sonuna kadar dayandı gerçekten. En son tekrar bastıgında o "taaarrrrrttttt" sesi gelmedi. Tamam dedi, şimdi oldu. Bir daha yapmaz.
    Gerçekten de, %60 doldurduğumuzda takılan şamadıra %95 doldurmamıza rağmen takılmadı,"

Ayrıca bu pompacıların fazla basması nedeniyle bu kadar maliyete hep mi katlanacağız.

Tecrübesi olan arkadaşlar bir fikir verirse sevinirim.

• Yapay Zekanın Yanıtı

BRC Şamandıra Arızası ve Tamiri

BRC otogaz sistemlerinde kullanılan şamandıralar, aracın yakıt deposundaki LPG seviyesini ölçen önemli bileşenlerdir. Bu şamandıralarda zamanla arızalar meydana gelebilir ve bu da çeşitli sorunlara yol açabilir.

BRC LPG Şamandıra Arızası Belirtileri

• Yanlış yakıt göstergesi okumaları
    • Motor arıza ışığının yanması
    • Gaz kaçağı
    • Aracın stop etmesi
    • Geç çalışma

BRC Şamandıra Tamiri

BRC şamandıra arızalarının giderilmesi için genellikle şu adımlar uygulanır:

• Arızalı şamandıranın belirlenmesi
    • Şamandıranın değiştirilmesi
    • Sistemin sızıntılara karşı kontrol edilmesi
    • Sistemin kalibre edilmesi

BRC Simit Şamandıra Fiyatı

BRC simit şamandıra fiyatları, marka, model ve satıcıya göre değişebilir. Ortalama bir fiyat aralığı için ilgili bayilerle iletişime geçmeniz önerilir.

LPG Şamandıra Arızası Nasıl Giderilir?

LPG şamandıra arızalarını gidermek için şu adımları takip edebilirsiniz:

• Arızalı şamandırayı tespit edin.
    • Şamandırayı değiştirin veya onarın.
    • Sistemi sızıntılara karşı kontrol edin.
    • Sistemi kalibre edin.

BRC şamandıra arızaları, aracınızın performansını ve güvenliğini etkileyebilecek ciddi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, yukarıda belirtilen belirtilerden herhangi biriyle karşılaşırsanız, sorunun çözümü için derhal kalifiye bir teknisyene başvurmalısınız.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • BRC şamandıralarında bu yaşanıyor. Benim şamandıram da taktırdıktan 1 hafta sonra aynen bu sebepten dolayı garantiden değişmişti. Gaz bitmesine rağmen full gösteriyordu gaz almıyordu. Çıkan şamandıraya baktım cidden mesajınızda anlattığınız gibi bir durum söz konusuydu. Yay takılması gibi. Gaz seviyesini ölçen çubuk üstte takılı kalmıştı bu yüzden. Tabiib enim LPG kitim garantili olduğu için tamir etmek yerine garanti kapsamında hemen sıfır yenisi takılmıştı. Gazı tamamen tüketip bir ustaya götürün, belki de anlatılan gibi 5 dakikalık iş.
  • Servise gidip değiştirdim. Çıkan parçaya baktığımda şamandırada dönen bir çark var. Sert plastik. Onun dişlerinin kırıldığını gördüm. Bana 250 TL maloldu. Sadece bu plastik değişse belkide 10-20 tl. Ama komple şamandıra değişiyor. Diyecek bir şey bulamıyorum. Bundan sonra lpg alırken daha dikkatli olacağız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.