Şimdi Ara

Bu Kazada Kim Suçlu Lütfen Kamera Görüntüsüne Bakın (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
6.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osmanyasar

Resimdeki pozisyonda diğer tarafa kırmızı çoktan yanmış durumda burada şunu tahmin etmek bunu bilmek gerekmez. Beyaz araç ışıklara yaklaşık 50-75 metre mesafede ve durması gerekiyor. Buradaki yorumlara bakınca trafikte ne kadar bilgili olduğumuz ortaya çıkıyor. Eşinizin hiçbir kusuru yok ama burası Türkiye :(

Burası Türkiye evet, zamanlaması şaşmış bir sürü ışık gördüm bu ülkede, sorumsuzluklar ülkesi maalesef. Kırmızı dur Sarı hazırlan Yeşil geç ve kavşağa yaklaşırken yavaşla dikkatli geç diye öğretilmedi mi kurallar. Yoksa son zamanlarda kurallar mı değişti de benim haberim yok.

Ki zaten araç kırmızıda geçmişse bile, kavşağa girip hiç hız kesmeden ve kırmızı sarı bir arada yanıyorken anında çıktığı için kavşaktan suçlu bulunmuş. Yandaki araç niye bekliyor ? Videoyu dikkatlice izleyin bir kez daha ve sarının yanma süresine bakın. Diğer ticari kırmızı varken gidiyor duruyor. O dururken yanına yaklaştığında sarı yanıyor ve sarının yeşile dönmesine beklemeden geçiyor araç. Hal böyle olunca bu trafik ışıkları birebir zamanlanmış gibi düşünebiliriz. Kimi yerlerde böyledir, Kırmızdan sarıya dönerken , karşı tarafa da yeşilden sarıya döner sonra kırmızıya. Kimi yerlerde ise sarı ışık iptal edilmiştir böyle kazalara sebebiyet vermemek için ve direk kırmızı yeşil - yeşil kırmızı diye çalışır.

Ama burada %100 kusurun çarpana verilmesi ağır olmuş. Karşı tarafa da aynı derecede kavşaklara yaklaşırken hız kesmediği için ceza verilmeli. Çünkü ilerden sarıyı görüp daha da hızlanmış büyük ihtimal kırmızıya yakalanmamak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 19 Mart 2015; 20:44:57 >

• size çarpan araç kırmızıda geçmiş resmen
  • İlk mesajdaki fotoğraftaki ışığın nasıl yandığını görebiliyorsunuz değil mi? O gördüğünüz ışık, diğer tarafa kırmızı yandıktan sonra yanan ışıktır. Fotoğrafta arkadaş işaretlemiş, beyaz araç ne kadar uzakta görebiliyorsunuz değil mi? Bunları görmek için belgeye gerek yok.
  • Işık ihlali hakkında herkes birşeyler yazmış.. Işık konusunda beyaz araç kesinlikle kırmızı yanarken geçmiş..

Kavşaklarda farklı yollardaki Trafik lambalarında, aynı anda iki SARI ışık yanmaz... Kazaların önüne geçmek için bu hesaplanmıştır. Birinde SARI ışık sönüp, Kırmızı ışık yanmadan diğer yolda SARI ışık yanmaz..

Ayrıca bu kazada, beyaz aracın K.Y.T.K 52/1-A ( Kavşaklara yaklaşırken hızını azaltmamak) kuralı ihlali de var.

Trafik mahkemesine gidecekseniz, diğer aracın bu kuralı ihlal ettiğini de dilekçenizde belirtin. Burası sıradan ışık olan bir yol değil. Burada döner kavşak var.

Adam kavşağa yaklaşırken yavaşlayıp hızını azaltmamış , aksine hız arttırmış... Bu olaydan normalde kusursuz çıkamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 19 Mart 2015; 20:58:44 >
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Videoyu dikkatli izledinizmi bilmiyorum. Videoda 11. saniyede sarı yanıyor. Bu durumda yeşil ışığın 13-14. saniyede yanması anlamına geliyor, yani bahsi geçen araç beyaz aracın geldiği yola yeşilde girmiştir. Yandaki gri aracın durmasının nedeni ise önce kırmızı ışığı, sonra da hızla gelen ve kırmızıda geçen beyaz aracı görmesidir. Kamera olan araç ise hızla gelen beyaz aracı görme şansı olmaması nedeniyle durmamış gibi görünüyor.
  • eşiniz canına susamış
  • ikisi de kırmızıda geçmiş ikisi de hatalı
  • Öncelikle geçmiş olsun hafif atlatılmış iyiki
    Keşke 1 sn bekleyip yeşili görseydiniz kazada tek doğru kullanan önünüzde bekleyen araç.
    %50 50 veren kimse doğruyu söylemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

Videoyu dikkatli izledinizmi bilmiyorum. Videoda 11. saniyede sarı yanıyor. Bu durumda yeşil ışığın 13-14. saniyede yanması anlamına geliyor, yani bahsi geçen araç beyaz aracın geldiği yola yeşilde girmiştir. Yandaki gri aracın durmasının nedeni ise önce kırmızı ışığı, sonra da hızla gelen ve kırmızıda geçen beyaz aracı görmesidir. Kamera olan araç ise hızla gelen beyaz aracı görme şansı olmaması nedeniyle durmamış gibi görünüyor.

Hocam suçsuzken suçlu duruma düşmek diye birşey vardır ya. Aslında bu video görüntüsü ile kendisini suçlu duruma düşürmüş bir nevi. Ya da bilmiyorum beyazın komisyonda tanıdığı falan mı vardı böyle yaptılar. Aslında denildiği gibi ışıkta bozukluk yoksa 10 15 sn öncesinden kırmızıya dönmesi lazım. Karşı tarafa kırmızı yanmadan diğer ışıkta sarı yanmaz benim bildiğimde bu ama bazen süreleri bozuluyor birşeyler oluyor güvenilmiyor ışıklara da tam olarak. Araçlar durmadan geçmiyorum ben garanti olsun diye :)

Ama şu gerçekte var ki kabul edelim, döner kavşaktan tamamen yeşil yanmadığı sürece pat diye atlamak kuralsızlık oluyor biraz.

Ama yine de çarpan kişiye bütün kusurun yüklenmesi mantıklı düşününce saçma geliyor. Bana göre aslı kusurlu beyaz ticari tali kusurlu ise çarpan olarak bölünmeliydi.

Uğraşılacak boş vakit varsa dava açılıp bilir kişi raporu istenebilir. Videodaki süreler ile oradaki ışıkların yanına gidilip karşılaştırılma yapılır ve kırmızı yandığı bilir kişi tarafından kanıtlanıp kusur paylaşımı ona göre yapılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Öncelikle geçmiş olsun.

Kanun uygulayıcıları varsayıma göre değil, önlerine gelen bilgilere göre hareket eder.

Sizin neden %100 kusurlu olduğunuzu izah etmeye çalışacağım. Ayrıca bu videoyu delil olarak sunduysanız bu video nedeniyle de %100 kusurlu bulunmuş olabilirsiniz.

1. Videoda eşiniz kırmızıdan sarıya geçtiği esnada hareketine devam ediyor. Hiç bir şekilde durmamış.
    2. Diğer araç yeşilde geçtiğini beyan etmiş. Videoda onun ışığı gözükmediğinden bu ifade doğru kabul edilmiş olabilir.
    Kamerada sizin taraf kırmızıdan - sarı yandığı, dolayısıyla mantık olarak diğer tarafa kırmızı yanmış olduğu düşünülse de, kesin bir kanıt olmadığı için dikkate alınmamıştır.
    3. Eşiniz beyaz araca yandan vuruyor olarak gördüm videoda. Dolayısıyla vuran siz oluyorsunuz.

Eğer bu video ortada olmamış olsaydı %50 %50 gibi olabilirdi. Bu durumda beyanlar, varsa şahitler devreye girerdi. Komisyonun işi zorlaşırdı.
    Video komisyonun işini kolaylaştırmış ve %100 size verilmiş.

Sen heralde floryadaki o çocuklar için yapılmış yolda araba sürüyorsun değilmi ? Senin ışıkların sisteminden haberin yok.

• arkadaşlar aynı yerdeki ışıkların çalışma prensiplerini kameraya aldım, aynı anda iki tarafın da sarı olması gibi bir durum söz konusu değil, bir taraf sarı olmadan 2-3 saniye önce diğer taraf kırmızı oluyor
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Hocam araç plakam farklı olduğu için bile kusuru bana vermiş olabilirler aklıma herşey geliyor artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: novinovi

Hocam sana neden suç yüklediler biliyormusun sarı tam yeşile geçmeden hareket ediyorsunuz ya ondan. Normalde karşı taraf %100 suçlu bana göre ama maalesef bu memlekette çoğu zaman doğruyu hiç kimse bilmiyor.Bence itiraz etmeniz gereken ne kadar mercii varsa itiraz edin.
     Bu Kazada Kim Suçlu Lütfen Kamera Görüntüsüne Bakın

NOVİNOVİ arkadaşın koyduğu bu resim esnasında karşı tarafa kırmızı ışık yanalı 2-3 saniye olmuş ve 3 saniye daha devam ederek yaklaşık 6 saniye kırmızı ışık ihlali ile kaza oluşuyor

• Karşı taraf suçlu ama sizde de suç var. Kontrol etmeden ilerlemişsiniz yolu.

Kavşakta ne olursa olsun yeşil bile yansa yolu kontrol edip öyle geçeceksin. Ambulans, itfaye, polis de geçiyor olabilir o an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkaneker -- 19 Mart 2015; 23:01:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkaneker kullanıcısına yanıt
    Bu dediğiniz suç yüzde yüz kusuru hak eder mi peki sizce, bu olayda tamamen kusuru bana verdiler
  • Bence sizde kusur yok. Karşı taraf yüzde yüz kırmızı ışıkta geçmiş. Ayrıca siz yola çıktığınız anda ışık tamamen yeşile donmus olmalı, çünkü kameranın trafik ışığını kaybetmesi ile yola cikisiniz arasinda bir iki saniye var. Yargıda hakkınızı arayın ve gelişmelerden forumu haberdar edin.
    Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uğraşmamak için size vermişler bütün kusuru bana kalırsa. normalde ışıkların yerinde incelenmesi, mobeseden o ışığı gören kayıtların bulunması vs. lazım. karşıdaki araç yüzde 80 garanti suçlu normal koşullarda sizin suçunuz ise ışıkta kontrol yapmamak ve araca yandan vurulduğu için siz vurmuş sayılıyorsunuz. tabi bunların kırmızı ışık ihlaline karşılık çok küçük ihlaller ama burası türkiye... tekrar gelmiş geçmiş olsun. yanımdan geçen motorsikletlinin kask takmadan emniyet şeridinde giderken benim jantıma pedalını takıp takla atmasıyla - ki ana yolda seyreden bendim - yaralanmalı kaza olduğu için yüzde yüz kusurun bana yazıldığını bilirim. itiraz edince de hiçbir düzelme olmadığı için böyle bırakmak en iyisi olacaktır bence.
  • H.E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi yapacağım inşallah
  • ozayd O kullanıcısına yanıt
    ışığı çok ney seçemedim ama eşinizin yola girdiği yerden neden doblo duruyor size yeşil yanıyorsa
    tramerdekiler renk körü mü
    birde o nasıl kavşak ya millet hayvan gibi gidiyor
  • Dediğiniz gibi aceleci davranmak gibi bir kusurumuz olabilir Türkiye gibi bi yerde sadece ışığa güvenmemek gerektiği anlaşıldı, ancak 6 saniye gibi bir süre kırmızı ışıktan şehiriçinde 90-100 km ile geçen bir insanın kusursuz çıkmasını insan hazmedemiyor, kaldıki 1 saniye ile eşime çocuğuma birşey olabilirdi, ve bu adam bu olaydan hiç kusur almadan çıktı yalan beyanı sayesinde, aynı sürüş tarzını devam ettirecek hiç şüphesiz, Allah korusun başka kazalara da sebebiyet verme ihtimali yüksek
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.