Şimdi Ara

Bu Kazada Kim Suçlu Lütfen Kamera Görüntüsüne Bakın (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
6.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkur ederim hocam adamın 3saniyede nereden nereye geldiği belli tam net olarak hızı hesaplanmasa da 90-100arasında olduğunu duşunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sana neden suç yüklediler biliyormusun sarı tam yeşile geçmeden hareket ediyorsunuz ya ondan. Normalde karşı taraf %100 suçlu bana göre ama maalesef bu memlekette çoğu zaman doğruyu hiç kimse bilmiyor.Bence itiraz etmeniz gereken ne kadar mercii varsa itiraz edin.
     Bu Kazada Kim Suçlu Lütfen Kamera Görüntüsüne Bakın
  • novinovi kullanıcısına yanıt
    Sarıyı görünce hareket edilmedi aslında zaten hareket halinde araç ve ışığa doğru yaklaşıyoruz ve o esnada yeşil yanıyor ve yavaşça yola çıkıyor

• Sizin aracınıza yanan ışık yeşile dönerken kavşaktaki ışık sırasına göre ya oraya zaten kırmızı yanıyordur ya da geçiş sırası hemen ondan size geçmişse bile oraya çoktan kırmızı yanmıştır. Sürücülerin sarı ışıklarda geçebilme çabalarını hesaba katan sistemler olası kazaları önlemek için arada 3.saniye gibi bir zaman dilimi bırakır. O yüzden her türlü haklısınız. Eğer dediğiniz gibi sizde ışık sarıdan yeşile dönüyorduysa oraya çoktan kırmızı yanmıştır bile. Hakkınızı arayınız.

• rubelhizb kullanıcısına yanıt
    Belediyenin sinyalizasyonuna bakan kişi ile daha önce goruşmuştum, kayseride ışıklar arasındaki surelerin diğer illere göre daha uzun tutulduğunu soylemişti

• ozayd O kullanıcısına yanıt
    Değerli kardeşim anlıyorum doğrudur,ama o fotoda sarı görünüyorya işte o inceleyen hergeleler kimse ordan yola çıkıyorlar, Büyük geçmiş olsun.
  • Geçmiş olsun hocam.bence karşı taraf suçlu. Eğer itiraz etme şansınız varsa itiraz edin,belki sigorta şirketi bu konuda size yol gösterebilir...
  • novinovi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam Allah kimseyi kırmızıda geçip de yeşilde geçtim diyenlerle karşılaştırmasın

• N3F3RTARI kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, kasko ve trafik sigortaları ile görüştüm video sanırım komisyona verilmemiş dediler sigortalarda da ilgili yerlere ulaşmak çok zormuş. videoyu onlara ilettim, ama mahkemeye gitmem gerekecek sanırım.

• 18 imden beri trafikteyim. 8 senedir gözlemlediğim kadarıyla eşinize kırmızı-sarı yandığı sırada karşı tarafa zaten kırmızı yanıyor olması lazım. önce karşı tarafa kırmızı yanar 2 3 saniye sonrada diger taraftakine kırmızı-sarı yanar. bence yüzde yüz karşıdaki şerefsizin hatası. bizim ülkemize göre yorumlarsak eğer eşiniz acele etmiş haklı olmasına rağmen.. bunun gibi denyolar olduğuı için yeşil yandığı zaman iyice bakıyorum sağ sola gelen var mı diye.. geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FD1540C7 -- 19 Mart 2015; 19:24:03 >
  • ozayd O kullanıcısına yanıt
    Mahkeme süreçleri zahmetli oluyor malesef...Ama elinizde video olması büyük bir avantaj sizin için...Umarım çok uzamadan halledersiniz...
  • Kusur belediyede kırmızının ardından sarı yanmamalı, sarı ışık yeşilden sonra yanar ardından kırmızıya döner. Yani bu durumda her iki tarafta sarıda geçmiş.
  • Resimdeki pozisyonda diğer tarafa kırmızı çoktan yanmış durumda burada şunu tahmin etmek bunu bilmek gerekmez. Beyaz araç ışıklara yaklaşık 50-75 metre mesafede ve durması gerekiyor. Buradaki yorumlara bakınca trafikte ne kadar bilgili olduğumuz ortaya çıkıyor. Eşinizin hiçbir kusuru yok ama burası Türkiye :(
  • Araca çarpan sizsiniz ama bu sorun değil, karşı taraf kesinlikle kırmızıda geçmiş. Ya 1 sn. daha sonra olsaydı bu olay ? Eşinizi Allah korumuş resmen.

Komisyonda tanıdığı falan varsa ince ayar çekmiş olabilirler. Bildiğim kadarıyla da komisyonda video kaydı istenmiyor. Belgelere ve tutanaklara göre işlem yapıyorlar.

Normalde en kötü ihtimalle % 50 - % 50 olurdu ki , ben buna bile itiraz ederdim..

Kararı kesinlikle Trafik mahkemesine verin, video dosyasını da delillerin arasına koyun...
    Hatta kavşağa girişten itibaren olan görüntünün saniye saniye renkli A4 çıktısını alın, dosyaya koyun. Trafik ışıklarındaki hataya bile kusur oranı çıkabilir mahkemeden.

Geçmiş olsun.
  • Ya arkadaşlar siz videoyu izlemedinizmi Allah Aşkına. Beyaz araba Allah ne verdiyse basmış geliyor... Dikkatle bakarsaniz isiklara gelirken bir araba yavaslayip duruyor belliki kirmizi artik yanmis daha neyi tartisiyorsunuz..
    Neyseki Allah korumuş daha kötu olmamış. Cok geçmiş olsun.

• İsiklari dikkate almamiş olabilirler.
    İsiklar olsada ana yoldan gelen aracin gecis ustunlugu sebebi ile size de kusur verilmiş olabilir.
    Sagindaki panelvan anayolu gorus acisini kapatmis.
    Ne olursa olsun kontrollu cikis yapilmamis.
    Kusurun size verilmesi/paylastirilmasi bence dogru karar.
    Allahtan agir vasita vs degil karsi arac. Dorseye arac takilabilir felaket olabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frenze -- 19 Mart 2015; 20:00:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • video da kaza yapan aracın yanındaki araç duruyor ama hanımefendinin kullandığı araç durmuyor sarı yandığı halde durmuyor, sarı ışık geç işareti anlamına gelmiyor, zaten dediğim gibi kaza yapan aracın yanındaki araç bekliyor geçmiyor.

Artı olarak kırmızı yandığı halde geçme durumları var diye biliyorum. Kırmızı yandıktan kısa bir süre sonra (misal 3 sn) hız alınmışsa durmadan geçilebiliyor diyebiliyorum. Yanlışsa düzeltin arkadaşlar, tam olarak bilmediğim için size soruyorum. Saygılar.

Edit: Geçmiş olsun demeyi unuttum.
    Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyar olm -- 19 Mart 2015; 20:07:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koyar olm

video da kaza yapan aracın yanındaki araç duruyor ama hanımefendinin kullandığı araç durmuyor sarı yandığı halde durmuyor, sarı ışık geç işareti anlamına gelmiyor, zaten dediğim gibi kaza yapan aracın yanındaki araç bekliyor geçmiyor.

Artı olarak kırmızı yandığı halde geçme durumları var diye biliyorum. Kırmızı yandıktan kısa bir süre sonra (misal 3 sn) hız alınmışsa durmadan geçilebiliyor diyebiliyorum. Yanlışsa düzeltin arkadaşlar, tam olarak bilmediğim için size soruyorum. Saygılar.

Geçmiş olsun.

Sen bu kafayla trafiğe falan cikmiyorsundur insallah. Kirmizi yandiktan sonra 3 sn daha geçme hakki varmismis.

Konu sahibi arkadaşa da geçmiş olsun. Karşı taraf %100 suçlu. Size sari yandiginda siz isiklara yaklasiyorsunuz. Yani sarida gecme gibi bir durum yok. Sizin isigi tam gecme aninizda karsi tarafa coktan kirmizi yanmis ve size yesil yanmis olacaktir. Fakat kameranin acisi dar olduğu için sizin yesilde gectiginizi cekememis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• osmanyasar kullanıcısına yanıt
    kırmızı ışık yanmadığı sürece beyaz aracın geçiş hakkı var. 50-75 mt diye bir kavram yok. iki araçta sarıda geçiyor. muhtemelen beyaz araç geçerken ışık kırmızıya dönüyor.

trafik konusunda src 2 - src 4 ayrıca psikoteknik belgesine sahibim. 2000 mayıs ayında ehliyet aldım. hiç trafik cezası yemedim ve kaza yapmadım. insanları yalan yanlış bilgiler ile yönlendirmeyin. yeşilden sarıya dönen ışıkta geçiş vardır. kırmızıdan sarıya geçen ışıkta sarıda geçiş hakkı yoktur. bu video ile nereye başvurursanız sonuç değişmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRX

quote:

Orijinalden alıntı: koyar olm

video da kaza yapan aracın yanındaki araç duruyor ama hanımefendinin kullandığı araç durmuyor sarı yandığı halde durmuyor, sarı ışık geç işareti anlamına gelmiyor, zaten dediğim gibi kaza yapan aracın yanındaki araç bekliyor geçmiyor.

Geçmiş olsun.

Sen bu kafayla trafiğe falan cikmiyorsundur insallah. Kirmizi yandiktan sonra 3 sn daha geçme hakki varmismis.

Konu sahibi arkadaşa da geçmiş olsun. Karşı taraf %100 suçlu. Size sari yandiginda siz isiklara yaklasiyorsunuz. Yani sarida gecme gibi bir durum yok. Sizin isigi tam gecme aninizda karsi tarafa coktan kirmizi yanmis ve size yesil yanmis olacaktir. Fakat kameranin acisi dar olduğu için sizin yesilde gectiginizi cekememis.

Kardeş biraz edepli ol lütfen. Ben konuyla ilgili tam bilgimin olmadığını söyledim ve bilenlerin cevap vermesini söyledim. Karşınızdakine biraz anlayışlı olun lütfen. Zaten bu gibi kaba davranışlar Otomobil bölümünde çok oluyor, ben bu bölüme yorum yapmıyorum ama mesajları takip ediyorum. Millet birbirine hakaret etmek için yarışıyor, bu konuda bile var. Bu konuyu incelerseniz "Şerefsiz", "Hayvan" gibi tabirler var. Bu sürücülerin genelinde var maalesef tabi doğal olarak buraya da yansımış.

Cevap için teşekkürler bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyar olm -- 19 Mart 2015; 20:28:08 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.