Şimdi Ara

Bu Kazada Kim Suçlu Lütfen Kamera Görüntüsüne Bakın (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
6.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bence git dava aç olay yerinde keşif istersin. Zaten keşifte görürler aynı pozisyonda karşı tarafta kırmızı olduğunu buna görede kırmızı yazdımı sonra karşı taraf isteği kadar anlatsın farketmez.

Dava açmadan karşı tarafa dediklerimi anlat ya şimdi ödersin yada dava sonucu fazladan avukatlık parası ödersin de dahada anlamazsa en son dava açarsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozayd O kullanıcısına yanıt
    Tramerin %50'şer kusur dağılımı yapması doğal.
    çünkü tramerde kaza tespit tutanağı incelenir, tutanakta her iki taraf da ben yeşilde geçtim derse, olay fazla irdelenmeden, her iki tarafa %50 kusur verilir.
    siz bir an önce tahkim komisyonuna elinizdeki görüntülerle başvurun ve aracınızdaki değer kaybının tamamını karşı tarafın sigorta şirketinden talep edin.
    ayrıca kararı aldıktan sonra tramere de ileterek, kusur oranlarının düzeltilmesini talep edin yoksa önümüzdeki sene sigorta yaptırırken daha fazla prim ödemek zorunda kalırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi durukafa -- 22 Mart 2015; 13:57:00 >
  • durukafa D kullanıcısına yanıt
    Tramer komisyonunun verdiği kusur oranlarına ilişkin itirazlara tahkim komisyonu bakmıyormuş, sadece sigorta şirketleri ile aranızda bir uyuşmazlık olduğunda tahkime gidebiliyormuşuz, tramer komisyonu bir sigorta şirketi değil o yüzden başvuramazsınız dediler tahkimi aradığımda. Dava açmaktan başka bir yolu yokmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozayd

Tramer komisyonunun verdiği kusur oranlarına ilişkin itirazlara tahkim komisyonu bakmıyormuş, sadece sigorta şirketleri ile aranızda bir uyuşmazlık olduğunda tahkime gidebiliyormuşuz, tramer komisyonu bir sigorta şirketi değil o yüzden başvuramazsınız dediler tahkimi aradığımda. Dava açmaktan başka bir yolu yokmuş.

dostum ben zaten sana tahkime giderek tramer kaydına itiraz et demedim.
    tahkime giderek, sigorta şirketine dava aç dedim (karşı tarafın trafik sigorta şirketine)

şimdi; sigorta şirketi ben haklı olduğum halde, tramer kararını bahane ediyor ve paramı ödemiyor diye dava açacaksınız.
    davayı genel yetkili mahkemede de tahkimde de açabilirsiniz, mahkemede açarsanız dava 1 seneden fazla sürer ayrıca en az 3-4 duruşma olur ve duruşmalara girmek zorunda kalırsınız davacı taraf olduğunuz için.
    onun için mahkemeyi değil, tahkim komisyonunu tavsiye ederim. komisyondaki yargılama en fazla 5-6 ayda sonuçlanır, ve duruşma yok.

tahkim komisyonunun vermiş olduğu karar da mahkeme kararı hükmündedir ve komisyon karşı taraf kusurlu diyorsa, karşı taraf kusurludur, ve karşı tarafın sigorta şirketi aracınızdaki değer kaybını ve hasar tutarını ödemek zorundadır ayrıca siz o kararı tramere iletirseniz, onlar da kusur oranlarını düzeltmek zorundalar.

siz tahkim komisyonunu telefonla arayıp, tramer kusuruna itiraz edeceğim derseniz, o işe biz bakmıyoruz derler (bu konuda haklılar) ama siz sigorta şirketine dava açacağım derseniz, o işe biz bakmıyoruz demezler çünkü zaten işleri bu.

siz davanızda kusursuz olduğunuzu kanıtlamak zorundasınız, onun için dilekçeniz ekine, videodan screenshot yapıp renkli çıktı alın ve dilekçenizin ekine koyun. ayırca fotoları ve videoyu cdye çekip dilekçenize ekleyin. dosya kusur uzmanı bilirkişiye gönderilir ve o da sizi kusursuz bulur.
    dilekçede, tramerin videoyu izlemediğini, sadece kaza tutanağındaki beyanlara bakarak karar verdiğini, ancak videolardan da görüleceği üzere karşı araç sürücüsünün beyanlarının gerçeği yansıtmadığını basit bir dille anlatın yeter.
    dava açmaya karar verdiğinizde dilekçe konusunda ben de yardımcı olurum zaten size sorun değil.

• durukafa D kullanıcısına yanıt
    Hocam Allah sizden razı olsun bu bilgiyi verdiğiniz için, Avukat tutacak gücüm olmadığından kendim yürütmeye çalışacaktım dava sürecini ki kaç gündür bunun sıkıntısı vardı.

Tahkim ile aramızda geçen konuşma dediğiniz gibi oldu sigorta şirketi ile olan uyuşmazlığınız için bize başvurabilirsiniz ancak kusur oranlarını biz değiştiremeyiz yemesi kafamı karıştırmıştı.

Mahkeme süreçlerine bakınıyordum, şimdi tahkim üzerine odaklanayım o zaman, belgeleri hazırladıktan sonra dilekçeyi hazırlayıp sizinle istişare ederiz o zaman, çok teşekkür ederim şimdiden.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.