Şimdi Ara

Bu Kazada Kim Suçlu Lütfen Kamera Görüntüsüne Bakın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
6.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 11 Martta eşim bir kaza yaptı. Dönel kavşakta trafik ışığı sarıdan yeşile döndüğü esnada yola devam etmekte iken sağ taraftan gelen beyaz bir araç kendisine kırmızı ışık yanmasına rağmen aşırı hızlı bir şekilde geçmeye çalışırken bir kaza oldu. Aracımın ön kaput, far, tampon ve diğer ön parçalarda hasar meydana geldi. Kaza tutanağında karşı taraf yeşilde geçtiğini iddia etti, biz de sarıdan yeşile döndüğü esnada geçtiğimizi ifade ettik. Eksperler, benim trafik sigortam ile kaskom yüzde yüz karşı tarafa kusur verdi, karşı tarafın trafik sigortası ise yüzde elli-elli verdiği için Komisyona gitti dosya. Komisyon da yüzde yüz bizi kusurlu buldu. Neden kusurlu olduğuma dair bir açıklama dahi yok. Araç içi kamera görüntülerini eksperlere iletmiştim. Burada bizim ne gibi bir kusurumuz var anlayamadım. Işık kameradan çıktığı anda yeşile dönüyor. Komisyon bu kararları nasıl alıyor, bir bileniniz varmı?

Kavşaktaki ışıkların çalışma prensipleri eklenmiştir.

Bu Kazada Kim Suçlu Lütfen Kamera Görüntüsüne Bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozayd -- 19 Mart 2015; 22:10:42 >

• Geçmiş olsun. Kırmızı ve sarı aynı anda yandığı anda diğer tarafa kırmızı yanıyor bildiğim kadarıyla. Bence hatayı %50 paylaştırmalıydılar.
  • Beyaz araç sarıdan kırmıya geçerken değil bariz kırmızıda geçmiş. Size sarı yanmadan 1-2 sn önce onlara kırmızı yanmıştır zaten. Normal şartlarda siz haklısınız, ama burası Türkiye, hiçbirşeye şaşırmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antalya

Beyaz araç sarıdan kırmıya geçerken değil bariz kırmızıda geçmiş. Size sarı yanmadan 1-2 sn önce onlara kırmızı yanmıştır zaten. Normal şartlarda siz haklısınız, ama burası Türkiye, hiçbirşeye şaşırmam.
    Kayseri'de ışıklara pek uyulmadığı için ışıklar arasındaki mesafe diğer illere göre çok daha uzun, bana sarı yanmadan 2 saniye önce orası kırmızı yani karşı taraf en az 5 saniye kırmızı ışıkta geçiyor, insanımız da malesef dürüst değil, sırf bu haksızlıklara uğramamak için araç kamerası aldım ama yine de çare olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozayd

Kayseri'de ışıklara pek uyulmadığı için ışıklar arasındaki mesafe diğer illere göre çok daha uzun, bana sarı yanmadan 2 saniye önce orası kırmızı yani karşı taraf en az 5 saniye kırmızı ışıkta geçiyor, insanımız da malesef dürüst değil, sırf bu haksızlıklara uğramamak için araç kamerası aldım ama yine de çare olmuyor.

Alıntıları Göster
    Sizi neden kusurlu bulduğuna dair bir açıklama olması gerekirdi.
    Ne zaman kaza yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: panthera52

Sizi neden kusurlu bulduğuna dair bir açıklama olması gerekirdi.
    Ne zaman kaza yaptınız?

Alıntıları Göster
    Kazayı 11 Martta yaptık, Komisyon 17 sinde karar vermiş, dün gördük kararı, eksperlere, sigorta şirketlerine sordum Komisyonun kararları görülmüyormuş, Komisyon kararları da kesinmiş itiraz hakkı da olmuyormuş, Sigorta Bilgi Merkezine de ulaştım tek yolun trafik mahkemesi olduğunu söylüyorlar, hiç şeffaflık yok benim kusurumu nasıl bana bildirmezler inanılır gibi değil, Komisyon bir karar veriyor ne bir açıklama var ne de bilgi.

• Videoyu izleyemeyenler için;

Çok geçmiş olsun hocam mutlaka itiraz edin gerekirse o komisyona dava açın..
  • Ben videoyu neden açamadım

Edit : yukarıdaki arkadas yardımcı oldu izledim.
    Minibüs yavaslıyor . Belliki kırmızıyı gördü . Ama size çarpan araç kırmızıda geçiyor bariz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 19 Mart 2015; 10:07:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

Ben videoyu neden açamadım

Edit : yukarıdaki arkadas yardımcı oldu izledim.
    Minibüs yavaslıyor . Belliki kırmızıyı gördü . Ama size çarpan araç kırmızıda geçiyor bariz
    karşı araç kırmızıda geçiyor çok net
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

karşı araç kırmızıda geçiyor çok net

Alıntıları Göster

http://forum.donanimhaber.com/m_95864237/key_sigortacylyk+tahkim/tm.htm

• bediboy kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam, ilk kez konu açıyorum, beceremedim sanırım yüklemeyi
  • quote:

Çok teşekkür ederim hocam, ilk kez konu açıyorum, beceremedim sanırım yüklemeyi
    Dava açmayı düşünüyorum ancak süreçte yorulacak olan benim, adam kırmızıda geçip arabama vuruyor en az 2 bin değer kaybı, bu esnada benim kaskom ve sigortam bozulacak, trafik mahkemesine dava açıp kazanırsam sigorta şirketlerine ayrı dava açmam gerekecek, komisyona ayrı dava açmam gerekecek belki, durduk yere benim başım ağrıyor, herşey aslında çok net ama mağdur olan benim, daha sonrasında sıkıntıyı çeken yine benim, insanların dürüst olmadığı varken decletin sistemleri de masumu koruyamıyor
  • quote:

Dava açmayı düşünüyorum ancak süreçte yorulacak olan benim, adam kırmızıda geçip arabama vuruyor en az 2 bin değer kaybı, bu esnada benim kaskom ve sigortam bozulacak, trafik mahkemesine dava açıp kazanırsam sigorta şirketlerine ayrı dava açmam gerekecek, komisyona ayrı dava açmam gerekecek belki, durduk yere benim başım ağrıyor, herşey aslında çok net ama mağdur olan benim, daha sonrasında sıkıntıyı çeken yine benim, insanların dürüst olmadığı varken decletin sistemleri de masumu koruyamıyor

Alıntıları Göster
    Hocam benim anlamadığım neden siz uğraşıyorsunuz, bununla sigortanızın uğraşması gerekmiyor mu? Sonuçta sigorta sizin haklı olduğunuzu biliyor ve cebinden ödemek istemiyor bence sigorta uğraşmalı.

• cakalpup kullanıcısına yanıt
    Ben de anlamadım, kasko ile trafik sigortasına ilettim durumu, bireysel dava açmanız gerekiyor diyorlar, toplanan komisyon sigortalar arası ortak bir komsiyon olduğu için onun kararını kabul ediyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakalpup

Hocam benim anlamadığım neden siz uğraşıyorsunuz, bununla sigortanızın uğraşması gerekmiyor mu? Sonuçta sigorta sizin haklı olduğunuzu biliyor ve cebinden ödemek istemiyor bence sigorta uğraşmalı.

Alıntıları Göster
    Siz aceleci davranarak tamamen yeşil yanmadan geçiyorsunuz sağınızda ki araç yeşil yanmasını beklediği için duruyor ve beyaz araç ona değil size çarpıyor
  • quote:

Ben de anlamadım, kasko ile trafik sigortasına ilettim durumu, bireysel dava açmanız gerekiyor diyorlar, toplanan komisyon sigortalar arası ortak bir komsiyon olduğu için onun kararını kabul ediyorlar
    Büyük ihtimal adam kırmızıya yakalanmamak için kaptırmış ancak aracının gücü yetmediği için kırmızıda geçmiş. Sarıda geçtiğimde hep dikiz aynamdan arkaya bakarım, kırmızıya yakalanmasına rağmen geçen çok memlekette. O yüzden yolu net göremediğiniz pozisyonlarda yavaş hareket etmenizi, mümkünse diğer aracı kendinize kalkan yapmanızı öneririm. Varsın öteki önce geçsin sizden, önemli olan emniyetli geçmek.

Diğer araç anayoldan geliyor diye komisyon onun lehine karar vermiştir diye tahmin ediyorum ancak mobese yoksa kim kırmızıda geçti kim geçmedi neye göre karar veriyorlar acaba?

• caldexter kullanıcısına yanıt
    Evet eşim aceleci davranmış, kurallara uymayan bir sürücünün her zaman olabileceğini düşünmesi gerekirdi, ancak bu yüzde yüz kusuru mu gerektirir, kırmızı ışıkta aşırı hızla geçen bir sürücünün, yeşil ışık yanar yanmaz yola çıkan birinden çok daha az mı kusuru olur.
  • quote:

Evet eşim aceleci davranmış, kurallara uymayan bir sürücünün her zaman olabileceğini düşünmesi gerekirdi, ancak bu yüzde yüz kusuru mu gerektirir, kırmızı ışıkta aşırı hızla geçen bir sürücünün, yeşil ışık yanar yanmaz yola çıkan birinden çok daha az mı kusuru olur.
    Sarı ışık 2 saniye yanar, yani trafik ışığı tam kamera görüntüsünden çıktığında yeşil yanmış aslında size. Ve size sarı yandığında karşı tarafa kırmızı yanmış olur, yani karşı tarafın kırmızı da geçtiği kesin. Suçu size vermiş olmaları sizin sarıda geçtiğinizi düşünmelerinden dolayı olabilir. Kameranızın açısı 120 derece sanırım, geniş açılı kameranın önemi burda ortaya çıkıyor.
  • quote:

Geçmiş olsun hocam karşı taraf kırmızı da geçtiği için zaten kusurlu, siz sarı da geçtiğiniz için %25 kusurlu sayılıyorsunuz heralde ama bu ışıklarda hep bu şekil de kazalar meydana geliyor.Biri yeşile yetişicem diye diğeri sarıyı bekleyemem diye atlıyor . Karşı taraf kesinlikle suçlu
  • quote:

eşiniz sarı ışıkta geçmiş. size çarpan araç geçerken ışık kırmızıya dönmüştür. iki sürücüde hatalı ancak eşiniz yeşil ışığın yanmasını beklemeliydi. çarpan araç ışığa yaklaşırken belki sarı yanıyordu. ana yoldan gelen araç fren mesafesini ayarlayamaz. kavşakta bekleyenin dikkat etmesi gerekir. adama tabakhaneye bk mu yetiştirecek diyorsunuz ama eşinizin daha fazla acelesi varmış galiba. yeşil yanmadan nasıl çıkıyor ana yola.

hatırlatmakta fayda var.

sarı ışık hareket etmeye hazırlan demek. türkiye'de sarı yanınca hareket et olarak biliniyor. sarı yanınca başlıyor millet korneye abanmaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wraith Todd -- 19 Mart 2015; 11:38:20 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.