Şimdi Ara

Bu Kazada Kim Suçlu Lütfen Kamera Görüntüsüne Bakın (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
6.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caldexter

Büyük ihtimal adam kırmızıya yakalanmamak için kaptırmış ancak aracının gücü yetmediği için kırmızıda geçmiş. Sarıda geçtiğimde hep dikiz aynamdan arkaya bakarım, kırmızıya yakalanmasına rağmen geçen çok memlekette. O yüzden yolu net göremediğiniz pozisyonlarda yavaş hareket etmenizi, mümkünse diğer aracı kendinize kalkan yapmanızı öneririm. Varsın öteki önce geçsin sizden, önemli olan emniyetli geçmek.

Diğer araç anayoldan geliyor diye komisyon onun lehine karar vermiştir diye tahmin ediyorum ancak mobese yoksa kim kırmızıda geçti kim geçmedi neye göre karar veriyorlar acaba?

Hele ışıklar da yanınızda büyük araç varsa dediğiniz doğru hocam zaten onların yüzünden göremiyoruz o büyük araç kalkmadan beni kimse kaldıramaz

• Sarı ışık yolun geçişe açılmak üzere olduğunu gösterir. Bu ışığı gören yayalar veya sürücüler geçmek için hazırlanırlar.
  • nıghtman kullanıcısına yanıt
    zaten hareket halinde olan bir araç ve sarı ışıkta ışığa yaklaşıyor yani geçmeye hazırlanıyor ve yeşil olduğunda ise geçiyor
  • Öncelikle geçmiş olsun.

Kanun uygulayıcıları varsayıma göre değil, önlerine gelen bilgilere göre hareket eder.

Sizin neden %100 kusurlu olduğunuzu izah etmeye çalışacağım. Ayrıca bu videoyu delil olarak sunduysanız bu video nedeniyle de %100 kusurlu bulunmuş olabilirsiniz.

1. Videoda eşiniz kırmızıdan sarıya geçtiği esnada hareketine devam ediyor. Hiç bir şekilde durmamış.
    2. Diğer araç yeşilde geçtiğini beyan etmiş. Videoda onun ışığı gözükmediğinden bu ifade doğru kabul edilmiş olabilir.
    Kamerada sizin taraf kırmızıdan - sarı yandığı, dolayısıyla mantık olarak diğer tarafa kırmızı yanmış olduğu düşünülse de, kesin bir kanıt olmadığı için dikkate alınmamıştır.
    3. Eşiniz beyaz araca yandan vuruyor olarak gördüm videoda. Dolayısıyla vuran siz oluyorsunuz.

Eğer bu video ortada olmamış olsaydı %50 %50 gibi olabilirdi. Bu durumda beyanlar, varsa şahitler devreye girerdi. Komisyonun işi zorlaşırdı.
    Video komisyonun işini kolaylaştırmış ve %100 size verilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4_1400 -- 19 Mart 2015; 11:56:44 >

• Komisyonda renk korleri varmis demekki.Kameranin gordugunde zaten sari oluyor ki sizin arac yola cikana kadar yesil oldu sizin isik.Hadi en fazla %20 size versinler %50 demek aptallik demektir.

Mahkemeye giderseniz yaptiginiz tum masraflari,arac deger kaybini vs. karsi taraftan alabilirsiniz ama ulkemizde adalet cok hizli oldugu icin 2 yildaz az surmez
  • kırmızı ve sarı aynı anda yanıyorsa geçilmez.
    yeşil ve sarı aynı anda yanıyorsa geçilir.
    iki yola da aynı anda sarı yakılması belediyenin suçu.

yüzde 50 lik bir durum söz konusu değil, beyaz araç %100 haklı.

tali kusur ışık yönetici belediyenin, uygulamada bir çok yerde kırmızıdan sarıya direkt geçilir. belediye aleyhine dava açabilirsiniz.

*ışık yöneticisi karayolları ise dava onlara açılmalı.
  • Usta sen mağdursun. Aç davayı. Herkes çeksin cezasını.
  • Tahminen ona kırmızı yanmıştır çoktan.Çünkü beyaz çarpan aracın yanındaki araç yavaşlıyor.

Suçlu beyaz olan araç bence.

Ancak şöyle bir durum da var.Eşiniz de biraz dikkatsiz.Burası Türkiye,yeşil yansa bile kontrol edilmeli yol.Zira eşinizin olduğu ışıkta diğer araç duruma uyanmış yürümüyor.Beyazın o süratle duramayacağı bariz belli.

Geçmiş olsun

Edit:Bir daha baktımda eşiniz sarıda geçiyor.Sarıda hazır olunur,yeşilde geçilir.Size suç bulunması normal bu haliyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 19 Mart 2015; 12:32:02 >
  • Tahminim ışıklar size kırmızı sarı yanarken kaşıya yeşil yanıp sönüyordu ve son saniyesinde geçti o da yetiştirme yaptı herkes gibi. Eskişehirde de çok benzer kaza olduğundan artık kırmızıya dönüp 1 2 sn geçmeden yeşil yanmıyor yeşil yanacak tarafa. Gecikmeli yaptılar süreleri. Çünkü ne ışık bekleyen ne de yeşilden kırmızıya dönen sabırlı davranıyor.

Neyse görüntüye göre esasen karşı taraf suçlu gözüküyor. Ama dediğim gibi ışıklar gecikmeli değilde bire bir zamanlanmış olabilir size yeşil yanarken onlara da yeni kırmızı yanıyordur. O yeşile yetişirim deyip son anda geçmiştir, sizde maalesef kavşaktan yeşilin tam yanmasını beklemeyip hız kesmeden tedbirsizce çıktığınız için bu yüzden talihsiz bir olay yaşamışsınız. Esasen olması gereken sizinde orada hız kesip yeşilin tam anlamıyla yanmasını beklemekti. Yanlış anlamayın ama siz de de hafif kusur var gibi Bana göre %50 %50 kusurun paylaştırılması doğru. Ama asla asli kusurlu siz değilsiniz gibi gözüküyor. Karşı tarafta da en azından kavşaklara tedbirsiz ve hız kesmeden yaklaştığı için ceza verilmeli. Gerçi yanındaki kamyonetin yavaşlamış olması sanki önceden kırmızı yanıyormuş gibi bir his veriyor.

Cana gelmemiş ya hocam boşverin. Bir dahaki sefere yeşil ışığa güvenmeyin karşı taraf durmadan geçmeyin. Ben hep öyle yapıyorum artık. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 19 Mart 2015; 12:38:10 >

• Bu aralar konuyu açanlar suçu hep başkasında görüyor.
    Eşiniz yola fırlamış bu ayrı mesele ama karşı aracın ambulans olabileceğini düşünün.
    Belki siren seslerini duymadı, etrafına hiç bakmadı ve ambulansa çarptı.
    Eğer sarıda hareket halinde olmasaydı gelen aracı fark edip durabilirdi. Gerçi hiç sağına bakmamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millete bak kadina suc bulmus hakikaten hayret yav.

Bal gibide , essek gibide karsi taraf suclu hemde %100.Size sari yandiginda karsi tarafa kirmizi isik en az 2 3 saniye yaniyor bu belli birsey.Ama adam yol bos diye kirmizida kaptirip gecmis net belli.

Forumda tuvnera nikli kiside bu kazanin %100 aynisini yapti.Kendisi sari yanarken gecmeye basladi ve karsidan gelene yandan carpti.Kazada karsi taraf haksiz cikti cunku tuvneranin kamera kaydi vardi , ustune deger kaybi davasi acti ve kazandi.

bilmiyorsaniz yalan yanlis bilgilerle insanlari yaniltmayin korkutmayin.Hocam gidin dava acin 2 senede surse(surmez bile) ugrasin deger kaybi davasi dahil hepsini kazanirsiniz.Avukat vs ucretide karsi taraflardan catir catir alinir iciniz rahat olsun.

Hayir benim anlamadigim bu kadsr kisi araba kullaniyor hicmi trafik isiklarindan haberinizn yok ? Bir tarafa kirmizo yandiktan sonra diger tarafa sari yanar bu su goturmez bir gercektir gidin 4.yol agzina bakin kendi gozunuzle gorun.

Bir taraf yesil isik fasilali yansa bile kirmizya donmeden asla diger tarafa sari isik yanmaz.Oyle olsa gunde 850 tane kaza olur o direkleri soker belediyeye firlatir millet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 19 Mart 2015; 13:00:18 >

• !sTaNbLuE ! kullanıcısına yanıt
    Tuvnera'nın sarısıyla bu sarı farklı hocam. Tuvnera yeşilden kırmızıya dönerken "durmaya hazırlan kırmızı yanacak" sarısında geçti ve çarptı, bu sarı ise kırmızı yanarken birazdan yeşil yanacak geçmeye hazırlan sarısı. Yani Tuvnera'da hala geçiş hakkı var 1 saniye sonra bu hakkın biteceği konusunda uyarı için yanan bir sarı var, bunda ise geçiş hakkı henüz başlamamış, 1 saniye sonra başlayacağı uyarısı için yanan sarı var. Gerçi bana göre yeşil yanmış olmalı geçiş yaparken. Kamera açısından çıktığı için göremiyoruz ama sarı yanalı 2 saniye olmuş. Beyaz araç ise %100 kırmızıda geçmiş. Ben komisyon olsam %100 karşıya verirdim suçu. Sonuçta trafik ışığı sistemi sabit, bir tarafa yanan ışıklar da görünüyor, karşı tarafa ne yandı diye kamera kaydı aramak saçmalık 2 tarafa da aynı anda sarı veya yeşil yanmayacağına göre. Ancak komisyon trafik ışığı görüntüden çıktığı için hala sarı yanıyor diye değerlendirmiş sanırım. Ve kırmızıdan sonra yanan sarıda geçmek serbest değil, yeşilden sonra yanan sarıdan farklı olarak.

• Eşiniz sarı buçuktan yeşil'de geçmiş Karşı taraf bariz kırmızıyı gördüğü halde kaptırmış geliyor.
    Komisyondakiler göz doktoruna gitsin. Belli ki bakmadan kafalarına göre karar vermişler. Ben olsam mahkemeye verir uğraşırdım.
    %100 karşı taraf hatalı. Bir de utanmadan yeşilde geçtim diye beyan vermiş. Bu görüntüye göre ona yeşil yanması imkansız.

Eşinizin tek hatası burası Türkiye. Yeşil de yansa kontrol etmelisiniz.
  • Buradaki görüşler farklı farklı, ancak eksper kesinlikle dava aç diyor, karşı taraf yüzde yüz kusurlu olduğu söylüyor, kaldı ki benim kasko ile trafik sigortam karşıya yüzde yüz veriyor ve karşının trafik sigortası da yüzde elli elli veriyor, bu sonuçlara göre dava açacağım sanırım ancak kafama bir başka husus takıldı, bizim düzenlediğimiz kaza tutanağında A aracı benim, B aracı karşı taraf, Komisyondan çıkan kararda % 100 B aracı kusurlu ancak yanında benim plakam yazıyor, araçları karıştırma ihtimalleri var mı yoksa onlar A ve B aracını tanımlarken kaza tutanağından bağımsız mı davranıyorlar?
  • Burada kimin suçlu kimin suçsuz olduğu görmek için eksper, uzman, bilirkişi vs. olmaya gerek yok. Diğer tarafta kırmızı yanması gerekiyor, kırmızı yanmasına rağmen süratlenerek geldiği için (aceleci) kaza oluyor. Çok kararsız kaldılarsa gidip ışığın yanında kontrol etselermiş. Yazık günah. Aynı durumlarla hemen hemen her gün karşılaşmaktayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werrol -- 19 Mart 2015; 13:33:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

bilmiyorsaniz yalan yanlis bilgilerle insanlari yaniltmayin korkutmayin.Hocam gidin dava acin 2 senede surse(surmez bile) ugrasin deger kaybi davasi dahil hepsini kazanirsiniz.Avukat vs ucretide karsi taraflardan catir catir alinir iciniz rahat olsun.

yanlış bilgi veren siz oluyorsunuz. ışık yeşilden sarıya döndüyse araç geçebilir. ışık kırmızıdan sarıya döndüyse araç hareket edemez. arkadaşın eşi 1. ışıktan kalkıyor ve hiç durmadan kavşaktaki diğer ışığa giriyor. kavşağa girdiğinde ışık kırmızı yanıyor ve sarıya dönüyor. arkadaşın eşi hareketini hiç kesmiyor ve ana yola çıkıyor. yeşil ışığı beklemediği için diğer araç arkadaşın eşine çarpıyor. komisyon gördüğünü yorumlar. diğer aracın geçiş sürecini sadece tahmin edebiliyoruz. belki adamın geçtiği ışıkta zamanlama hatası var. o ışığa yaklaşırken sarıydı ve geçerken kırmızıya döndü. burada mağdur sadece bir kişi değil. olayları tek taraflı değerlendiremezsiniz.

trafik ışık kuralları roket bilimi değil çok basit kurallar.

ana yolda giderken ışıklara yaklaşıyoruz. yeşil yanıyor. kaç saniye daha yeşil yanacağını bilmiyoruz. hızımızı ve durma eylemini tam ayarlama şansımız yok. birden sarıya sonra kırmızıya geçiyor.

tali yolda ışıklarda beklerken ışığın ne zaman yeşil yanacağını kesin olarak biliyoruz. önce sarı yanıyor sonra yeşil. sarı yandığında hareket etme hakkımız var mı? yok.

arkadaşı boşu boşuna mahkeme masraflarına sokacaksınız. üstelik verdiğimiz bilgilere yanlış diyerek trafik kurallarını tanımadığınızı belirtmiş oluyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wraith Todd -- 19 Mart 2015; 13:41:04 >

• Biz ışıktan geçerken yeşil yanıyor yani biz yeşilde geçiyoruz, karşı tarafın kırmızıda geçtiği ise yanında duran kamyonet, eğer sizin yorumunuz doğru ise bu çok kötü bir durum, çünkü o zaman kamera kayıtlarının geçerli olması için mutlaka karşı tarafın arabasında da kamera olması gerekiyor, benim aracımda kamera olmasının bir anlamı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: palpatine48

quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

yanlış bilgi veren siz oluyorsunuz. ışık yeşilden sarıya döndüyse araç geçebilir. ışık kırmızıdan sarıya döndüyse araç hareket edemez. arkadaşın eşi 1. ışıktan kalkıyor ve hiç durmadan kavşaktaki diğer ışığa giriyor. kavşağa girdiğinde ışık kırmızı yanıyor ve sarıya dönüyor. arkadaşın eşi hareketini hiç kesmiyor ve ana yola çıkıyor. yeşil ışığı beklemediği için diğer araç arkadaşın eşine çarpıyor. komisyon gördüğünü yorumlar. diğer aracın geçiş sürecini sadece tahmin edebiliyoruz. belki adamın geçtiği ışıkta zamanlama hatası var. o ışığa yaklaşırken sarıydı ve geçerken kırmızıya döndü. burada mağdur sadece bir kişi değil. olayları tek taraflı değerlendiremezsiniz.

trafik ışık kuralları roket bilimi değil çok basit kurallar.

ana yolda giderken ışıklara yaklaşıyoruz. yeşil yanıyor. kaç saniye daha yeşil yanacağını bilmiyoruz. hızımızı ve durma eylemini tam ayarlama şansımız yok. birden sarıya sonra kırmızıya geçiyor.

tali yolda ışıklarda beklerken ışığın ne zaman yeşil yanacağını kesin olarak biliyoruz. önce sarı yanıyor sonra yeşil. sarı yandığında hareket etme hakkımız var mı? yok.

arkadaşı boşu boşuna mahkeme masraflarına sokacaksınız. üstelik verdiğimiz bilgilere yanlış diyerek trafik kurallarını tanımadığınızı belirtmiş oluyorsunuz.

Karsi tarafa kirmizi yanmadan diger tarafa sari yanmaz bu su goturmez.bir gercek.Hangi isikta gorulmus kirmizi yanmadan diger tarafa sari yandigi ?

Burada komisyon gordugunu falan yorumlamamis eger oyle olsaydi kirmizi yanmadan diger tarafa sari yanmayacagini bilirdi.Isin icinde baska bi halt var ve biz bunu bilmiyoruz.Karsi tarafin gelis hizindan net sekilde anlasiliyor yesilde gecmedigi.Adam allah ne verdiyse kaptirmis geliyor goruldugu uzere.

Trafik kurallarini tanimiyorsunuz lafiniza cevap bile vermem o ayri mesele.Gidin 4 yol agzina bakin 2 isiga kendiniz gorun.Meslegim geregi aksama kadar belkide 500 kere isiklardan geciyorum ve ozellikle hep dikkat ettim once kirmizi yaniyor 1 2 sn sonra da diger tarafa sari ardindan yesil yaniyor.Bosu bosuna kimseyi masrafa falan sokmuyorum gidip kendi gozlerinizle gorun isiklarin nasil calistgini.

Videoyu izleyi 17.sn de durdurun ne demek istedigimi anlayacaksiniz.O allah ne verdiyse kaptirip gelen melaune herifin yaninda kamyonet var bildiginiz bariz sekilde yavasliyor.Neden ? Cunku kirmizi yaniyor , oyle olmasa o da kaptirip gelirdi.Videoda hersey acikca net komisyon gordugunj falan yorumlamamis baska sey yorumlamis anlasilan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 19 Mart 2015; 14:00:17 >

• Sizin geçişinizde ışık yeşile dönmek üzere, bu durumdayken beyaz aracın geldiği yerde kırmızı yanmıştır. Tabi araç baya hızlı geliyor ışıklara yaklaşmadan önce sarıyı görünce hızı iyice arttırmış belliki, beyaz aracın kırmızıda geçtiği kesin, kırmızıyı geçtim sarıdan kırmızıya geçişte bile son sürat hızla geçmesi kural dışıdır.

Ama keşke sizde haraket halindeyken aracı durdurmaktan çekinip devam etmeseydiniz, maalesef Türkiyede yaşıyoruz ışıklara göre her zaman haraket etmemek gerek, ışıklara yüzde 99 uymak avrupa ülkelerinde olan bir durumdur, bize yeşil yansa bile her zaman gelip gidene bir bakmak gerek, bu araç yerinde bir ambulans yada polis aracıda olabilirdi. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 19 Mart 2015; 14:11:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Tuvnera'nın sarısıyla bu sarı farklı hocam. Tuvnera yeşilden kırmızıya dönerken "durmaya hazırlan kırmızı yanacak" sarısında geçti ve çarptı, bu sarı ise kırmızı yanarken birazdan yeşil yanacak geçmeye hazırlan sarısı. Yani Tuvnera'da hala geçiş hakkı var 1 saniye sonra bu hakkın biteceği konusunda uyarı için yanan bir sarı var, bunda ise geçiş hakkı henüz başlamamış, 1 saniye sonra başlayacağı uyarısı için yanan sarı var. Gerçi bana göre yeşil yanmış olmalı geçiş yaparken. Kamera açısından çıktığı için göremiyoruz ama sarı yanalı 2 saniye olmuş. Beyaz araç ise %100 kırmızıda geçmiş. Ben komisyon olsam %100 karşıya verirdim suçu. Sonuçta trafik ışığı sistemi sabit, bir tarafa yanan ışıklar da görünüyor, karşı tarafa ne yandı diye kamera kaydı aramak saçmalık 2 tarafa da aynı anda sarı veya yeşil yanmayacağına göre. Ancak komisyon trafik ışığı görüntüden çıktığı için hala sarı yanıyor diye değerlendirmiş sanırım. Ve kırmızıdan sonra yanan sarıda geçmek serbest değil, yeşilden sonra yanan sarıdan farklı olarak.

Hocam ne fark eder ki ? Bir tarafa kirmizi yanmadan diger tarafa sari isik yanmaz.Oyle olsaydi deger kaybi gibi bir davayi kazanamazdi tuvnera.Neyse olan olmus ama karsi tarfin kirmizida gectigi cok acik ve net.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.