Şimdi Ara

BU NASIL OPERASYON?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuzey Osetya'da Rus güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonun yapılış biçimi tartışılmaya başlandı. Çok sayıda ölü ve yaralı olması, "kurtardılar mı öldürdüler mi", Çeçen teröristlerden bir bölümünün de ortadan kaybolması "skandal mı" sorularını gündeme getirdi.

İşte soru işaretlerinden bazıları:

-Operasyon nasıl başladı? Ruslar, "planlı" olmadığını, teröristlerin kaçmak için bir duvarı havaya uçurmaları sonucu yapıldığını bildiriyorlar... Böyle plansız bir harekatta bu sonucun alınacağı neden gözardı edildi?

-Okul binasının içindeki onlarca kişi nasıl öldü? Bu konuda Rus yetkililerinin "tavan çökmesi sonucu" şeklindeki açıklamaları inandırıcı gelmiyor.

-Çeçen teröristler nasıl kaçtılar? Teröristlerin, kaostan yararlanarak kaçtıkları söyleniyor. Peki, baskının planlayıcıları, böyle bir kaos ortamının olabileceğini hesap etmediler mi?

-Yerel yönetimle koordinasyon neden sağlanamadı? Örneğin baskın sonrasında ağızlarında sigaralarla yaralı kurtaran silahlı kişiler kimden emir alıyordu?

• Lütfen siyasileştirmeden sadece konu üzerinde yorumlayalım siyasiye dönüşürse taşınacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

Lütfen siyasileştirmeden sadece konu üzerinde yorumlayalım siyasiye dönüşürse taşınacaktır.
    konu siyasi ve dini kökenli...

ne demek siyasileşmesin ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: iski

Alıntıları Göster
    ruslar böyle durumlarda acımasız olabiliyorlar
    geçen sene yanılmıyorsam bir tiyatro salonu için yapılan operasyonda
    çok fazla sivil ölmüştü
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: iski

nasıl dini kökenli olmuş anlamadım..
  • quote:

Alıntıları Göster
    Operasyonu yapanı sorgulayacağınıza rehin alan sözde müslüman teröristleri eleştirin100 tanee çocuk öldü deniyor.Bu ne demek ya.İnsanlığa sığar mı böyle bir şey.Kendinizi o insanların yerine koyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: galaksi

quote:

Orjinalden alıntı: iski

nasıl dini kökenli olmuş anlamadım..

Alıntıları Göster
    ruslar bunu hep yapıyor, her operasyonda 100 lerce kişi ölüyor, bece kasıtlı yapıyor ki dünyaya cecenistan konusunda ne kadar haklı olduklarını göstermek için kendi insanlarına hunnarca katlediyorlar. bir kere bile uzlaşmayı denemiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: darker

ruslar bunu hep yapıyor, her operasyonda 100 lerce kişi ölüyor, bece kasıtlı yapıyor ki dünyaya cecenistan konusunda ne kadar haklı olduklarını göstermek için kendi insanlarına hunnarca katlediyorlar. bir kere bile uzlaşmayı denemiyorlar.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım terör eylemiyle hiçbirşey halledilmez.Sadece dünyaya daha da itici gözükürler.Tamam çeçenler de haklı ama git askerleriyle çatış çocuk rehin almak hangi insanlığa sığar
  • quote:

Orijinalden alıntı: darker

Alıntıları Göster
    hep böyle yapıyor bu ruslar tiyatro baskını yine bir ara bir hava korsanınınıda bir yol,cuyu öldürerek yakalamışlardı galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: byesiler

hep böyle yapıyor bu ruslar tiyatro baskını yine bir ara bir hava korsanınınıda bir yol,cuyu öldürerek yakalamışlardı galiba

Alıntıları Göster
    RESİMDEKİ ADAMA BAKIM AGZINDA SİGARA ELİNDE YARALI COCUK
  • quote:

Orijinalden alıntı: byesiler

Alıntıları Göster
    ya ruslar bunlar ya rusyada ınsan yasamının degerının olmadıgı herkes bılıyor o duwarın nasıl coktugude mechul hawadan ınmek ıstemısler Allah bılır onlar ıcerı gırmek ıcın yıkmıslardır tawanı kı ben ıdda edıorm 150 olunun 80-90 ını ruslar wurmustur olur mu bole rezalet hade bunları gectım bıde terorıstler kactı gulzem mı aglasam mı en ıyısı dumur olayım

• quote:

Orijinalden alıntı: John_Lennon

ya ruslar bunlar ya rusyada ınsan yasamının degerının olmadıgı herkes bılıyor o duwarın nasıl coktugude mechul hawadan ınmek ıstemısler Allah bılır onlar ıcerı gırmek ıcın yıkmıslardır tawanı kı ben ıdda edıorm 150 olunun 80-90 ını ruslar wurmustur olur mu bole rezalet hade bunları gectım bıde terorıstler kactı gulzem mı aglasam mı en ıyısı dumur olayım

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar dışarıdan konuşmak çok kolay tabii. Terör bu. Allah kimsenin başına vermesin. Rus güçleri hata yaptı ya da yapmadı. Bu sefer müzakere yolunu deneyelim dediler; gördünüz olayları. İşler daha da kızıştı. Demeki ki ne zaman ne olacağını kimse bilmiyor. Sonuçta orda ölen kişilerin büyük kısmı teröristler tarafından öldürüldü. Hangi amaçla olursa olsun teröristlerin yaptığı bu vahşet asla kabul edilemez.

Fotoğraftaki adamın ağzındaki sigara olayına gelince, ne olduğu biz de bilmiyoruz. Acaba keyfinden mi o sigarayı içiyordu; yoksa o stresste ne yaptığını bilmiyor muydu? Arkadaşlar o ortamda bulunmadığımız için bu tür yargılara varmak yanlış. Sonçta o da bir insan. Ayrıca orada silahlanmış halk da vardı. Askerlere yardım etmek isteyen erkeklerden bahsediyorum. Bilmiyorum izlediniz mi? Ben haberi ana kaynaktan izlemiştim (NTV-Rus). Belki de sivil erkeklerden biriydi o fotoğraftaki adam. Ayrıca fotoğraftaki kişinin kıyafetinden de asker olmayacağını zannediyorum. Dolayısıyla o ortamın psikilojisiyle ağzında sigara ile yaralı taşıyan bir kişiyi suçlamak doğru olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turetskiy_Muj

Arkadaşlar dışarıdan konuşmak çok kolay tabii. Terör bu. Allah kimsenin başına vermesin. Rus güçleri hata yaptı ya da yapmadı. Bu sefer müzakere yolunu deneyelim dediler; gördünüz olayları. İşler daha da kızıştı. Demeki ki ne zaman ne olacağını kimse bilmiyor. Sonuçta orda ölen kişilerin büyük kısmı teröristler tarafından öldürüldü. Hangi amaçla olursa olsun teröristlerin yaptığı bu vahşet asla kabul edilemez.

Fotoğraftaki adamın ağzındaki sigara olayına gelince, ne olduğu biz de bilmiyoruz. Acaba keyfinden mi o sigarayı içiyordu; yoksa o stresste ne yaptığını bilmiyor muydu? Arkadaşlar o ortamda bulunmadığımız için bu tür yargılara varmak yanlış. Sonçta o da bir insan. Ayrıca orada silahlanmış halk da vardı. Askerlere yardım etmek isteyen erkeklerden bahsediyorum. Bilmiyorum izlediniz mi? Ben haberi ana kaynaktan izlemiştim (NTV-Rus). Belki de sivil erkeklerden biriydi o fotoğraftaki adam. Ayrıca fotoğraftaki kişinin kıyafetinden de asker olmayacağını zannediyorum. Dolayısıyla o ortamın psikilojisiyle ağzında sigara ile yaralı taşıyan bir kişiyi suçlamak doğru olmaz.

Alıntıları Göster
    Rus askerlere Vur Desen Olduruyorlar Turkler ve ya Nato Eğitimi almıs bir Ulke askerleri yapmıs olsaydı bu kadar olu ve teroristlerin kacmasına sebep olunmazdı daha onceki moscow siege dede asırı sinr gazı wererek insanları kurtaran (bu hayattan) yine ruslardı biri şunlara plan yapmayı ogretsin bugun haberlerde izledim

Rus askeri Okula bazooka ile giriyor nerede kullanacaksa???

• quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Rus askerlere Vur Desen Olduruyorlar Turkler ve ya Nato Eğitimi almıs bir Ulke askerleri yapmıs olsaydı bu kadar olu ve teroristlerin kacmasına sebep olunmazdı daha onceki moscow siege dede asırı sinr gazı wererek insanları kurtaran (bu hayattan) yine ruslardı biri şunlara plan yapmayı ogretsin bugun haberlerde izledim

Rus askeri Okula bazooka ile giriyor nerede kullanacaksa???

Alıntıları Göster
    bence rus timlerinin eğitime ihtiyacı var hepsine swat 3 bunun yanında rainbow six serisini tavsiye edrim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Desalator86

bence rus timlerinin eğitime ihtiyacı var hepsine swat 3 bunun yanında rainbow six serisini tavsiye edrim

Alıntıları Göster
    süper bu ruslar iyi operasyon yapıyor bir sürü günahsız ölüyor bunları hiçmi eğitmiyorlar ben anlamadım nasıl asker bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koray08

süper bu ruslar iyi operasyon yapıyor bir sürü günahsız ölüyor bunları hiçmi eğitmiyorlar ben anlamadım nasıl asker bunlar

Alıntıları Göster
    Allah,Allah????
    herkes askerin yanlışını konuşuyor,teröristten sözeden yok..
    -"yaw bey hırsızın hiç mi suçu yok?"
    -"sende haklısın hanım"
    bu replik size bişey hatırlattımı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: King_Diamond

Allah,Allah????
    -"sende haklısın hanım"

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: King_Diamond

Allah,Allah????
    -"sende haklısın hanım"

Evet beyler ya.Böyle bir terör eylemi olmamalı.Buna terör bile denmez

• quote:

Orijinalden alıntı: Aguney

quote:

Orjinalden alıntı: King_Diamond

Allah,Allah????
    -"sende haklısın hanım"

Evet beyler ya.Böyle bir terör eylemi olmamalı.Buna terör bile denmez

Alıntıları Göster
    Abi Teröristlerin amacı Rusların kendi halkını katletmesini sağlamaktı. Bugün bunları defalara tartıştılar tvde. Çeçenler Rusların rezilliğini Ruslarda çeçenlerin rezilliğini ortaya serdi işte. Ruslar hala 2.dünya savaşında, değil kendi askerine kendi çocuğuna kurşun sıkıyor. Çocukların bir çoğu çapraz ateşte kalıp can vrmiş. Plansız programsız elde ne varsa daldı ruslar. Benim bildiğim tek bir şey var ise dinsizin hakkından imansız gelir. Çeçenler müslüman olabilirler ama bir çoğunun ailesinin olmayışı ve hayattan beklentileri olmadıkları için hakkaeten imansızlaşmışlar. Arada olanlar gene masum çocuklara oluyor. Dünya hızla kaosa sürükleniyor. Sanırım global ısınma bizim sonumuza yetişemiyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch

Abi Teröristlerin amacı Rusların kendi halkını katletmesini sağlamaktı. Bugün bunları defalara tartıştılar tvde. Çeçenler Rusların rezilliğini Ruslarda çeçenlerin rezilliğini ortaya serdi işte. Ruslar hala 2.dünya savaşında, değil kendi askerine kendi çocuğuna kurşun sıkıyor. Çocukların bir çoğu çapraz ateşte kalıp can vrmiş. Plansız programsız elde ne varsa daldı ruslar. Benim bildiğim tek bir şey var ise dinsizin hakkından imansız gelir. Çeçenler müslüman olabilirler ama bir çoğunun ailesinin olmayışı ve hayattan beklentileri olmadıkları için hakkaeten imansızlaşmışlar. Arada olanlar gene masum çocuklara oluyor. Dünya hızla kaosa sürükleniyor. Sanırım global ısınma bizim sonumuza yetişemiyecek.

Alıntıları Göster
    Bu Ruslar Bence Soykırım yapıp Rusları katletmiştir.
    Belkide Bu Katliam Nüfus planlamasının bir parçasıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: CIZIK

Bu Ruslar Bence Soykırım yapıp Rusları katletmiştir.
    Belkide Bu Katliam Nüfus planlamasının bir parçasıdır

Alıntıları Göster
    Çeçenler için: Haklı davalarını böyle olaylarla haksız duruma düşürüyorlar. Kimse masum insanları öldürerek veya öldürülmelerine vesile olarak bir yere varamaz. Gidin askerlerini esir alın öyle ya..

Ruslar için: hakikaten orada insanların değeri yok. tiyatro baskını, kursk denizaltısı en son da bu olay

NEDEN BU DÜNYADA MASUM İNSANLAR KATLEDİLİYOR. NASIL CANİLİK BU.
    MASUM YERE IRAKTA ONBİNLERCE (SON 6 ayda)
    FİLİSTİN DE
    TÜRKİYE DE (30 BİN)

TERÖRLE NEREYE VARILIR Kİ....

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.