Şimdi Ara

Bu takas matıklı mı? (Lancia Delta ve Avensis içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkesin geçmiş Kurban Bayramı'nı kutlarım.

İlandaki araç benim, 2012 Toyota Avensis:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2012-avensis-elegant-landi-renzo-lpg-geri-gorus-navigasyon-133614987/detay/

Bu da takas etmeyi düşündüğüm araç, 2009 Lancia Delta:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lancia-2009-lancia-delta-102573480/detay

Sizce böyle bir takas (üste 12 bin almak suretiyle) mantıklı olur mu? Aracımdan hali hazırda çok memnunum ancak bir miktar nakite ihtiyacım var ve aynı zamanda Delta da bir ara almak istediğim ve çok beğendiğim bir araç..

Görüşlerinizi bekliyorum,

Saygılar..

• Bence mantıklı değil. Üstüne 20 bin TL alabileceğiniz bir piyasa arabası alırsanız, ilerde hem kolayca elden çıkarırsınız hem de zararınız az olur.
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profurio

Bence mantıklı değil. Üstüne 20 bin TL alabileceğiniz bir piyasa arabası alırsanız, ilerde hem kolayca elden çıkarırsınız hem de zararınız az olur.
    Saygılar.
    Arabaya gelirsek, hak ettiğinden çok aşağılarda satılan bir araçtır Delta, Avensisinizden üstündür.

Ama piyasası olmaz orası doğrudur. Bu tür arabaları alırken pek piyasa derdine düşmemeniz lazım.
  • Detaylı bilgiyi LanciaDeltacı hocam verecektir.

İkinci el durumu sıkıntı değilse alınır mis gibi de binilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mono Italiano

Arabaya gelirsek, hak ettiğinden çok aşağılarda satılan bir araçtır Delta, Avensisinizden üstündür.

Ama piyasası olmaz orası doğrudur. Bu tür arabaları alırken pek piyasa derdine düşmemeniz lazım.

Alıntıları Göster
    Delta'nın nesi Avensis'den üstündür açıklayabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot206WRC

Konfor,tasarım,performans,donanım,yol tutuş ve dahası.

Avensis'in tek üstünlüğü ikinci el değeri.
  • quote:

Delta, Fiat Bravo'nun premium halidir. Hemen hemen herşeyi aynıdır. C sınıfı bir araçtır. Avensis ise D sınıfı üstün bir araç tabiki Delta'ya göre. Ancak elinizdeki Avensis 1.6 Benzinli. 1.6 multijetli Delta motor olarak ve tüketim olarak sizi daha mutlu edecektir ancak D sınıfı araba konforu verir mi bilemiyorum. Ayrıca Delta'nın piyasası yok denecek kadar azdır. Sırf piyasası yüzünden Delta almak istemezdim ben şahsen.

Aradaki fiyat farkı dolayısıyla sınıf düşmeniz normaldir.
  • quote:

Lancia'nın ikinci eli biraz yavaş olabilir. Bence bulaşmayın.
  • quote:

İç mekan kalitesi, yol tutuş, performans, konfor.

Tek eksiği boyutlar ve 2. el.
  • Delta'ye C segment demek haksızlık bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mono Italiano

quote:

İç mekan kalitesi, yol tutuş, performans, konfor.

Tek eksiği boyutlar ve 2. el.

Alıntıları Göster
    Bravo'nun neredeyse aynısı olan arabayı Avensis'ten üstün yaptınız yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

Zaten Avensis'ten üstün hocam.

Biz birşey yapmadık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: endum126

quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

Zaten Avensis'ten üstün hocam.

Biz birşey yapmadık.

Alıntıları Göster
    İki aracın da üstün yanları var tabii ama aklım epey karıştı yani..

• quote:

Orijinalden alıntı: mfnmires

İki aracın da üstün yanları var tabii ama aklım epey karıştı yani..

Alıntıları Göster
    Çok mantıksız geldi bana.

2012 model garantili d segmenti avensis varken 12bin lira için c segmenti 2009 model bir araca geçmek pek akıl işi değil.

Aracınızda lpg varmış, tüketim olarak sizin araç daha ekonomiktir muhtemelen.

Aracı alıp satarken masraflarınız olacak. Noterdi, sigortasıydı, kaskosuydu derken zararınız olacak.

Yerinizde olsam borç harç kredi vs bir yerlerden 12bin falan bulmaya çalışırdım. İleride sıkışırsanız deltayı ölü fiyatına satmak zorunda kalırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Çok mantıksız geldi bana.

2012 model garantili d segmenti avensis varken 12bin lira için c segmenti 2009 model bir araca geçmek pek akıl işi değil.

Aracınızda lpg varmış, tüketim olarak sizin araç daha ekonomiktir muhtemelen.

Aracı alıp satarken masraflarınız olacak. Noterdi, sigortasıydı, kaskosuydu derken zararınız olacak.

Yerinizde olsam borç harç kredi vs bir yerlerden 12bin falan bulmaya çalışırdım. İleride sıkışırsanız deltayı ölü fiyatına satmak zorunda kalırsınız.

Alıntıları Göster
    Bence hiç bulaşmayın. D sınıfı bir araçtan C sınıfı araca geçmeyin. Hem de 12 bin lira gibi çok da yüksek olmayan bir meblağ için.
    Baksanıza adam bir senedir satamamış aracını, bir nevi enayi arıyor. Üste 20 bin alabilirseniz o zaman düşünülür bu takas.
    Tamam Delta'nın tasarımına,motoruna lafım yok fakat iki deri koymayla bir araç D sınıfı olmaz.
    Kredi çekin zarınız daha az olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Bence hiç bulaşmayın. D sınıfı bir araçtan C sınıfı araca geçmeyin. Hem de 12 bin lira gibi çok da yüksek olmayan bir meblağ için.
    Baksanıza adam bir senedir satamamış aracını, bir nevi enayi arıyor. Üste 20 bin alabilirseniz o zaman düşünülür bu takas.
    Tamam Delta'nın tasarımına,motoruna lafım yok fakat iki deri koymayla bir araç D sınıfı olmaz.
    Kredi çekin zarınız daha az olur.

Alıntıları Göster
    Delta nasıl avensisten üstün oluyor delta e sınıfımı? bunu biri açıklarsa memnun oluruz. ben fiatçı ve fiat grupçuyum ama üstün olmasına imkan yok alfa 159 desen hadi neyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

Delta nasıl avensisten üstün oluyor delta e sınıfımı? bunu biri açıklarsa memnun oluruz. ben fiatçı ve fiat grupçuyum ama üstün olmasına imkan yok alfa 159 desen hadi neyse.

Alıntıları Göster
    delta tip olarak bence çok garip itici geliyor.. ayrıca bu adam otomatik bi araçla takas etmek istediğini söylemiş sizin araçla takas kabul edecekse aracından kurtulmak istemiş bana göre..

bu 2 araç kıyaslanamayacak kadar farklı fiyatları bile farklı sınıfları yaşları donanımları bu 2 aracı kıyaslamak otomabil dünyasından anlamadan yorum yapmak..

• quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

delta tip olarak bence çok garip itici geliyor.. ayrıca bu adam otomatik bi araçla takas etmek istediğini söylemiş sizin araçla takas kabul edecekse aracından kurtulmak istemiş bana göre..

bu 2 araç kıyaslanamayacak kadar farklı fiyatları bile farklı sınıfları yaşları donanımları bu 2 aracı kıyaslamak otomabil dünyasından anlamadan yorum yapmak..

Alıntıları Göster
    Bence son derece yanlış bir karar olur. Aracınız gayet güzel. Delta hem alt segment, hem model yılı düşük, hem boyut olarak küçük, hem de kilometresi yüksek. Sadece motoru için almaya değmez.

Ayrıca C segment bir araç nasıl D segment araçtan daha üstün olabiliyor orası da ayrı komik bir durum. Çok zorlamaya gerek yok. Zaten başarısız bir model olan Fiat Bravo'nun biraz geliştirilmiş hali.

Edit: Satış anlamında başarısız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 22 Ekim 2013; 20:12:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

Bence son derece yanlış bir karar olur. Aracınız gayet güzel. Delta hem alt segment, hem model yılı düşük, hem boyut olarak küçük, hem de kilometresi yüksek. Sadece motoru için almaya değmez.

Ayrıca C segment bir araç nasıl D segment araçtan daha üstün olabiliyor orası da ayrı komik bir durum. Çok zorlamaya gerek yok. Zaten başarısız bir model olan Fiat Bravo'nun biraz geliştirilmiş hali.

bravo başarısız derken ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

bravo başarısız derken ?

Satış anlamında başarısız demek istedim, açık olarak belirtmemişim pardon.

Dünyada beklenen satışı yapamadığını okumuştum bir yerde. Ki bu ülkemizde de belli oluyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.