Şimdi Ara

Buraya lütfen. Performans kaybettirmeyen pcı express x16 riser hediye ediyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba dostlar ben pcı express x16 riser aldım ve denedim hiçbir performans kaybı yaşamadan sorunsuz bir şekilde çalıştı benim derdim corsair air 240 bu kasaya sapphire rx 580 nitro+ kartını dikey bir şekilde yerleştirmek.

Derdime derman olan birine pcı express x16 riser hediye vericegim 80tl değerinde.

Yardım
    Buraya lütfen. Performans kaybettirmeyen pcı express x16 riser hediye ediyorum.

• Yokmu yardım edicek??
  • Buraya lütfen. Performans kaybettirmeyen pcı express x16 riser hediye ediyorum.

bu şekilde mi monte etmeyi düşünüyorsun?
  • hwcommander H kullanıcısına yanıt
    Hocam youtube tan air 240 kasaya bak kasada 4 tane pcı express yeri var riser aldım sadece el işciligimle kasaya monte etmek istiyorum.
  • Hocam monte etmek istediğin yerin ölçüsü lazım 1.si 2. o alana monte etmek için metal parça kesilmesi gerekli. Hatta kasanın arka kısmındaki dikey frameleri kesmen gerekli. Örnek videosunuda buldum aşağıda. Daha altta ekran kartını takabileceğin aparatın linki mevcut. Kasa elimizde olmadan malesef bizim bunların hiçbirini yapmamız mümkün gözükmüyor.
    Peez Tekyoutube
    Cooler Master Vertical GPU bracket unboxing and installation.
    https://www.youtube.com/watch?v=ZeIOM2OG5k0

https://www.cmstore.eu/case/vertical-graphic-card-holder-with-riser-cable/

• Dikey yerleşimde sicakliklar daha yuksek oluyor kasa ile kart arasinda hava girisi azaldigi icin. Sizin kasanizi bilmiyorum ama farkli bir sonuc cikacagini sanmiyorum. Dikkate almanizi oneririm.
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayaltog

Teşekkürler.
    kasanın da o parçaya uygun olması gerek öyle kesip biçmeyle kafadan olmaz diye düşünüyorum ekran kartı dik takma aparatını takmaya uygun kasa modelleri var
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam yaptım gibi sadece kasaya bir şey ile sağlamlaştırmam gerekli onuda kara kara düşünüyorum son durumu buraya yazıcağım ilgin için teşekkür ederim
  • Elinizde eski kasa varsa atıl kullanılmayan onun anakart tepsisinin arkasını çıkarıp sizin monte edeceğiniz yere göre boyutlandırıp vidalayın. Vidayı somunlu vida kullanın ki kart ağır gelse bile dida çıkıp kart içeri düşmesin. Birkaç görsel paylaşırsanız daha rahat yorum yapabiliriz.
  • Bayaltog kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun o zaman
  • honneur H kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle yorumun için teşekkür ederim

Elimde eski kasa var iki tane ama dediğinizi tam anlamadım anakart tepsisinin arkası neresi pcı express girişimi kasadaki??
  • Merhaba yeniden. Normal anakartta ekran kartını taktığımız arka kısım tepsinin arkası olarak tabir ettiğim yer. atıl durumdaki kasanın arka paneli söküp kesip senin kasaya uydurman gerekli. Az önce şöyle birşey buldum. Elinde veya çevrende 3d yazıcı varsa bu linkteki aparatı bastırıp direk kullanabilirisn.
    www.thingiverse.com
    Vertical GPU mounting Bracket by CrayonPhil
    https://www.thingiverse.com/thing:2838403

Montaj görüntülerini incelersen arka panelleride kesmemişler. HDMI kablo aradan sokuşturulmuş. :)

• Buraya lütfen. Performans kaybettirmeyen pcı express x16 riser hediye ediyorum. Buraya lütfen. Performans kaybettirmeyen pcı express x16 riser hediye ediyorum. Buraya lütfen. Performans kaybettirmeyen pcı express x16 riser hediye ediyorum. Buraya lütfen. Performans kaybettirmeyen pcı express x16 riser hediye ediyorum.

Sorun çözüldü air 240 kasaya dikey ekran kartı taktım sonuç böyle emin olun hiçbir allahın kulu bunu yerinden oynatamaz!

Corsair Air 240 vertical graphics card assembly.

Vertical graphics card

Vertical gpu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayaltog -- 25 Şubat 2019; 16:46:7 >

• kasaya yazık etmişsin bu kadar deforme edeceğini tahmin etmemiştim
    güzel olmuş ama kapağa yakınlığı umarım ısınmasına sebep olmaz
  • hwcommander H kullanıcısına yanıt
    Hocam ben kasayı 2.el almıştım aldığımda öyleydi kasaya aldıgımdan beri hiç birşey yapmadım
    Hocam öylesine denedim daha dvı d to vga kablonun gelmesini bekliyorum geldimi yapıcam ama kapağın dibinde değil ama sanmıyorum ısıncağını yatay ne kadar ısınıyorsa dikeyde okadar olur herhalde 5 derece daha fazla ısınsın sorun olmaz zaten ben fanları hep %50 de çalıştırdığım için 55 60 dereceyi geçmiyor ama sanmam ısıncağını.
    yatay durumda fanların önü daha açık ondan dedim umarım fazla fark olmaz ama kasa biraz daha geniş olsa daha ferah olurdu
    Dogru söyliyorsun hocam ama var cam ile fan arasında baya sonucu buraya yazarım

Bu kasayı almamın sebebi atx kasalara göre küçük oldugu için ben küçük ve şekilli kasalara hastayım hocam bunu almasaydım cooler master q300p kasayı almayı düşünüyordum bunu 320 tlye aldım güzel kasa modlamış forumdan birinden aldım kırmızı beyaz a böyanmış

Buraya lütfen. Performans kaybettirmeyen pcı express x16 riser hediye ediyorum. Buraya lütfen. Performans kaybettirmeyen pcı express x16 riser hediye ediyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.