Şimdi Ara

Çalıntı Nikon D750

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 16.09.2016 tarihin de nikon d750 cihazımı üzerin de sigma 24-70mm lens ile dolandırıcılara kaptırdım.
    seri numarası: 8906449

yeni bir 2. el cihaz alacak olan arkadaşlardan ricam denk gelen olursa insanlık namına haber versin.

• Geçmiş olsun, umarım sağlam bir şekilde makinenize kavuşabilirsiniz.

Gerekli mercilere suç duyurusunda bulundunuz mu ?
    Nasıl böyle bir şey ile karşılaştınız, diğer kişilerin dikkatli olması adına detaylı şekilde anlatabilir misiniz ?
  • 101000 yapar kullanıcısına yanıt
    sağolun. evet suç duyurusun da bulundum görüntüleri de verdim bakalım hiç umudum yok ama inşallah bulunur.

olay şöyle oldu; siteye ilan vermiştim. birisi telefonla arayıp esenler de esnaf olduğunu söyledi kuyumcuyum ben çıkamıyorum dedi siz gelin bi çayımı da için alış verişi yapalım dedi. ben de tamam akşam servis oraya kadar geliyor gelirim sorun değil dedim. tam inmek üzereyken aradı emin bey nerde kaldınız kapatcam dükkanı dedi ben de şimdi indim dedim. O da kayın pederinin dükkana geldiğini kendisiyle arası pek iyi olmadığı için çıkıp camiye gittiğini söyledi. orda bi terzi esnaf arkadaş var ona git yahya beyin selamı var de cihazı ona bırak o camiyi göstercek sana dedi. ben de girdim içer bıraktım terziye hemen şu iler de caminin yanın da dedi bana. ben oraya gittim aradım cevap vermedi o an anladım koşa koşa geri geldim ama malesef çok geçti gelip almışlardı.
    esnaf bana adamı tanımadığını çocuğunu tanıdığını söyledi. bunlar seni dolandırdı kardeşim dedi. ben de polis çağırdım esnaf polislere tanımadığını söyledi. polisler pek ilgilenmedi. yan taraftaki avm'den kamera kaydını aldım karakola gidip şikayette bulundum yine ilgilenmediler. dün de gidip savcılığa şikayet ettim bekliyoruz artık.

www.stolencamerafinder.com bu siteye pro üye oldum çalıntı olarak kaydettim cihazı ama hiç bir fotoğraf bulamıyor. siteler de kendi paylaştığım fotoğraflar var onları bile bulamadı. sadece dün giriş yaptığım da camera bulundu diye bir sayfa açıldı google maps'den eminönü olarak yer gösterdi.

• Google. Maps den Eminönü olarak çıktıysa bi hayyam pasajına gözgezdir satmış olabilir cihazını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_GodFather.

Google. Maps den Eminönü olarak çıktıysa bi hayyam pasajına gözgezdir satmış olabilir cihazını

sağolun. malesef bulamadım.
  • quote:

Google. Maps den Eminönü olarak çıktıysa bi hayyam pasajına gözgezdir satmış olabilir cihazını

çok gezip baktım da bişey çıkmadı. ben siteden tekrar ilan vermiştim bu dolandırıcılar bu sefer başka bir numaradan aradılar yine adres ve bahane aynı hatta adamın sesini bile direk tanıdım. aynı bahane ile aynı adrese çağırdı getir alayım diye tamam dedim aradım polisi yardım istedim anlattım durumu ama yardımcı olmadılar malesef ben de gitmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_reso

quote:

çok gezip baktım da bişey çıkmadı. ben siteden tekrar ilan vermiştim bu dolandırıcılar bu sefer başka bir numaradan aradılar yine adres ve bahane aynı hatta adamın sesini bile direk tanıdım. aynı bahane ile aynı adrese çağırdı getir alayım diye tamam dedim aradım polisi yardım istedim anlattım durumu ama yardımcı olmadılar malesef ben de gitmedim.

polise değil savcıya gideceksin , çekinmeden acil görüşmek
    istediğini ve durumununu anlat savcı polisi yönlendirir.
  • Geçmiş olsun çok ilginç bir taktikmiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt
    sağolun. evet ilginç bir taktik. pahalı bi tecrübe oldu.
  • Vay memleketin haline... Polis nasıl ilgilenmez yahu? Basbaya suçüstü yapılacak halbuki.. Ben olsam yanıma odun falan alır kendim giderdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çekomastik kullanıcısına yanıt
    adamlar orda tezgahı kurmuşlar tam bir şebeke. onlar da kendilerine göre önlemleri vardır muhakkak. işin için de polis olmadan bu iş çözülmez. ayrıca karakoldaki polis ile biraz sohbet ettik adam dedi ki "biz tam 15 gün, gece gündüz demeden bir dolandırıcının peşine düştük. suç üstü yapıp yakaladık, adamı getirip teslim ettik. adam bizden önce çıktı. gözümüzün önün de elini kolunu sallayarak çıktı gitti" dedi. adalet yokki memlekette.
  • Umarım bulursunuz hocam
  • Geçmiş olsun,inşallah bulunur ama niye terziye bıraktınız onu anlamadım? Veya terzi ne alaka, alacak kişi zaten dener öyle alır makinayı. Ürünü bırak parasını gel benden al birisi dediği anda o iş kesin dolandırıcı işidir,hele ki elektronik cihazda.

Bundan sonrası için satacak ve alacak arkadaşlara tavsiyem şu olsun. Alım da çok önemli,çalıntı bir malı almak çok büyük risktir,polis sizi de takibe alır veya almasa bile bu hobiyi ilerleteceğim derseniz de adınız hiç yoktan lekelenir,çünkü seri numaraları fotoğraflarda kayıtlıdır ve bir yerde karşınıza çıkar.

Eğer birisi ilk defa ikinci fotoğraf makinası alacaksa genelde bu işten anlayan arkadaşı vasıtası ile alır.Zaten o acemiliği konuşma esnasında hissedersiniz. Eğer bu ilk defa başlayanlar birisi ekipmanını satıyorsa ve kullanamadım,vaktim olmadı veya yurt dışından alım diyorsa bahane olarak da evraklarını isteyin ki hiç olmaz ise kutusu olur,evrak olmasına kesinlikle dikkat edin.İlk defa alıyorum veya satıyorum diyen kişilere çok dikkat edin,toplayabildiğiniz kadar bilgi toplayın,herşey karanlık ise ve fiyatı da gerçekten uygun ise o işte mutlaka bir iş vardır,başka makina mı yok onu alın.

Daha önce fotoğrafçılığa adım atmış yeni bir makina alıyorsa veya satıyorsa bu kişinin mutlaka bir yerlerde referansı vardır. Fotoğraf paylaşım siteleri olur,forumlar olur,fotoğraf grupları olur.Kimler bilir o kişiyi,referansları nedir mutlaka öğrenin. Uzun yıllar bu hobi ile uğraşıp hiçbir yerde ismi,cismi yoksa yine herşey karanlık ise uzak durun.

Arkadaşlar fotoğraf,birçok hobi gibi arkanız da iz bırakan bir iştir. Alacak veya satacak kişinin izlerini mutlaka bir yerlerden yakalarsınız.Hiç olmazsa ilk aldığı lensi,ekipmanı beğenmez değiştirir. Eğer hiç iz yoksa,bir de bu kişi profesyonel makinalar ile ilgileniyorsa çok çok büyük ihtimal iyi niyetli birisi değildir.Günümüzde bir çok cep telefonu oldukça kaliteli anı fotoğrafları çekiyor.Fotoğraf makinasına ihtiyacı vardır,çocuklarını çekiyor ondan hiçbir yerde ismi cismi yoktur diye çok iyi niyetli olarak düşünmeyin,böyle birileri yok gibi birşey çünkü çocuğu çekse bile arada manzara da çeker ve mutlaka bir yerlerde paylaşır bunu.

Genel olarak da başkasının mekanına hiçbir zaman tek gitmeyin,akşamleyin özellikle hiç gitmeyin,güven veren meslekler kuyumculuk gibi ve bir şekilde cami,namaz geçiyorsa ( maalesef bu kişilerin en sevdiği dini alet etmektir ) zaten direk uzak durun. Eninde sonunda ürününüz satılır arkadaşlar emin olun buna.Tekrar geçmiş olsun.

• Merhaba. Hayyam ve Sirkeci'deki diğer mağazalara D750'nizin seri no'sunu bırakıp, bu hırsızlığın peşinde olduğunuzu ve satın almamalarını söyleseniz faydası olabilir. Gerçi helal süt emmiş adam da pek kalmadı ya.. Geçmiş olsun.
  • Yüzde80 kullanıcısına yanıt
    merhaba. onu da yaptım ama dediğiniz gibi helal süt emmiş kişi çok az kaldı artık. teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.