Şimdi Ara

canon 500d mi nikon d80 mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fotoğrafçılık tutkum yüzünden makina almaya karar verdim.Daha bu işte epey acemiyim,amatörüm.. :D Araştırmalarım doğrultusunda bu iki makinadan birini almak istiyorum.Ama karar veremiyorum..Bilgileriniz doğrultusunda yardımcı olursanız sevinirim :)
    Veyahut 2000 liraya kadar başka makina önerileriniz varsa onlarıda öğrenmek isterim :)
    Şimdiden teşekkürler.. :)

• Pentax k-x'e bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djinn_inc

Pentax k-x'e bakabilirsiniz.
    İkisi de güzel. Fark etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

İkisi de güzel. Fark etmez.

Alıntıları Göster
    canon 500d 550d ve nikon d5000 baslangıç için ideal makineler edındıgım bılgılere gore yorum yapıyorum....

550d kıt lens ıle 1650tl

nıkon ise 1250-1300 tl arası kıt lens ıle hemde ustune lens alacak paranızda kalır....
  • quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

canon 500d 550d ve nikon d5000 baslangıç için ideal makineler edındıgım bılgılere gore yorum yapıyorum....

550d kıt lens ıle 1650tl

nıkon ise 1250-1300 tl arası kıt lens ıle hemde ustune lens alacak paranızda kalır....

Alıntıları Göster
    450D+ 18-55IS lens + 50mm f1.8 lens + 55-250IS lens alabilirsiniz belki, eger 500D ile 450D arasinda cok fiyat farki varsa. 2000 TL'den elinizde para da kalabilir (fotograf cekmek icin 2 gece Nevsehir'e gezi yapabilirsiniz mesela )

• quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

450D+ 18-55IS lens + 50mm f1.8 lens + 55-250IS lens alabilirsiniz belki, eger 500D ile 450D arasinda cok fiyat farki varsa. 2000 TL'den elinizde para da kalabilir (fotograf cekmek icin 2 gece Nevsehir'e gezi yapabilirsiniz mesela )

Alıntıları Göster
    D5000 araştırın

• quote:

Orijinalden alıntı: fangoso

D5000 araştırın

Alıntıları Göster
    500D veya 550D derim ben,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre Kocakaya

Alıntıları Göster
    merhabalarr,,,

ben henüz 6 saat önce bir fotoğraf makinası aldım ve modelle ilgili bilgiye ihtiyacım var yardımcı olabilirsniz çok mutlu olurum
    NIKON L100 aldım ilk olarak daha küçük casio z80 kullandım yani amatör ötesi bir kullanıcıyım yavaş yavaş başlamak istiyorum fotoğraf çekmeye sizce bu makina nasılll???
  • quote:

Orijinalden alıntı: oslemys

merhabalarr,,,

ben henüz 6 saat önce bir fotoğraf makinası aldım ve modelle ilgili bilgiye ihtiyacım var yardımcı olabilirsniz çok mutlu olurum
    NIKON L100 aldım ilk olarak daha küçük casio z80 kullandım yani amatör ötesi bir kullanıcıyım yavaş yavaş başlamak istiyorum fotoğraf çekmeye sizce bu makina nasılll???

Alıntıları Göster
    oslemys, istersenhttp://www.bascek.com/ adresine gir, anlatilanlari bir karistir. cok isine yarar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thin Lizzy

@oslemys hayırlı olsun makinen,güzel bir makinedir hareketli lcd ekranı,Şarj edilebilir AA batarya özellikleri makinenin artılarındandır.

Güzel bir makine değildir manuel ayara bile izin vermeyen bir makinedir
    LCD ekranı hareketli değil sabittir
    Şarj edile bilir bataryası yoktur pil ile çalışır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darbaz34

quote:

@oslemys hayırlı olsun makinen,güzel bir makinedir hareketli lcd ekranı,Şarj edilebilir AA batarya özellikleri makinenin artılarındandır.

Gerçektende yahu ben nereden uydurdum bu hareketli lcd olayını,arkadaştan özür dilerim,dalgınlığıma gelmiş..

Batarya için demek istediğim istediğin mah şarjlı pil alıp kullanabilirsin anlamında.

Uyarın için sağol.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre Kocakaya

quote:

Orijinalden alıntı: Darbaz34

quote:

Gerçektende yahu ben nereden uydurdum bu hareketli lcd olayını,arkadaştan özür dilerim,dalgınlığıma gelmiş..

Batarya için demek istediğim istediğin mah şarjlı pil alıp kullanabilirsin anlamında.

Uyarın için sağol.

Alıntıları Göster
    Nikon D5000, D3000

Canon 500D, 550D, 7D

Sony A550

Kompakt fotoğraf makinesi ve kamera

almak isteyenler

Şu dükkanı ziyaret edebilirler.

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/_emgiv/

• quote:

Orijinalden alıntı: mustakim

Nikon D5000, D3000

Canon 500D, 550D, 7D

Sony A550

Kompakt fotoğraf makinesi ve kamera

almak isteyenler

Şu dükkanı ziyaret edebilirler.

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/_emgiv/

Alıntıları Göster
    şimdi biraz moralim bozuldu ürünler yurtdışından yola çıktıı hemde 2 adet aldım arkadaşıma ve bana ne yapmayalım şimdiii???

değiştirme şansım oluduğunu düşünürsek sizde fujifilm S1500 yada S2100 mü nikon L100 MÜ????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oslemys -- 16 Mayıs 2010; 0:46:10 >

• quote:

şimdi biraz moralim bozuldu ürünler yurtdışından yola çıktıı hemde 2 adet aldım arkadaşıma ve bana ne yapmayalım şimdiii???

değiştirme şansım oluduğunu düşünürsek sizde fujifilm S1500 yada S2100 mü nikon L100 MÜ????

Alıntıları Göster
    hiç moralini bozma ;) bende L110 var yani aldığın makinenin bir üst modeli...
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=39508407 başlıktan çektiğim fotolara ulaşabilirsin... seninki de az çok bu performansı verir hatta düşük pixel yoğunluğu ile daha iyi performans bile verebilir...
    Manuel ayarlara izin veren bir makine alıp ayarlar içinde kaybolup makine ömrünü tüketene kadar "auto" modda kullanacağına önceden tanımlanmış çekim modlarını çekim anına göre kullanarak işini görürsün... Bu yorumum amatör ötesi kullanıcı olduğuna atfen yapılmıştır.

Benim paylaştığım fotoları inceleyipte olmaz olsun böyle kötü makinemi olur dersen işte o zaman ah vah etmeye başlayabilirsin ;)

• quote:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=39508407 başlıktan çektiğim fotolara ulaşabilirsin... seninki de az çok bu performansı verir hatta düşük pixel yoğunluğu ile daha iyi performans bile verebilir...
    Manuel ayarlara izin veren bir makine alıp ayarlar içinde kaybolup makine ömrünü tüketene kadar "auto" modda kullanacağına önceden tanımlanmış çekim modlarını çekim anına göre kullanarak işini görürsün... Bu yorumum amatör ötesi kullanıcı olduğuna atfen yapılmıştır.

Benim paylaştığım fotoları inceleyipte olmaz olsun böyle kötü makinemi olur dersen işte o zaman ah vah etmeye başlayabilirsin ;)

Moral verdiğin için çok teşekkür ederim fotolara baktım makrolar çok güzel umarım bende bu performansı yakalayabilirim... peki fuji için ne söyleyebilirsinn???

• quote:

quote:

Moral verdiğin için çok teşekkür ederim fotolara baktım makrolar çok güzel umarım bende bu performansı yakalayabilirim... peki fuji için ne söyleyebilirsinn???

Alıntıları Göster
    fujiler derken bir sürü modeli var ama fiyat olarak daha uygun modellerdir performans olarak da sorun yaratmazlar... bana kendi makinem ile ilgili fikrimi sorarsan iyi ki bu marka ve modeli almışım diyebilirim... gram pişmanlığım yoktur ;)

• quote:

fujiler derken bir sürü modeli var ama fiyat olarak daha uygun modellerdir performans olarak da sorun yaratmazlar... bana kendi makinem ile ilgili fikrimi sorarsan iyi ki bu marka ve modeli almışım diyebilirim... gram pişmanlığım yoktur ;)

:):):) Tamam bende bu yorumdan sonraaa bir daha makine ile ilgili soru sormayacağım memnun kalacağımı anladım :):)
    eski makinemden çok memnundum CASIO z80 sanırım bu makine ona fark atacak ve daha memnun kalacağım... çok teşekkürler makine geldiğinde fotoğraflarımı da yükleyeceğimm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oslemys -- 16 Mayıs 2010; 1:26:26 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    bugun gittigidiyor'da canon 1000D 1099TL imis. turkiye garantisi de var. bunu alip kalan parayla + 50mm f1.8 + 55-250IS lens alabilirsiniz.
    http://urun.gittigidiyor.com/CANON_W0QQidZZ27265436
    su anda kardesime alacak olsam kesinlikle bunu ve yukarida yazdiklarimi alirdim. tabii ki 1000D digerlerinden daha iyi degil ama sonucta cektigi fotograf ayni olacak.

• quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: The Jolly Joker

quote:

Alıntıları Göster
    Teşekkürler fangoso
    makina elime geçti sanırım amatör halimle memnun kalacağım bu makinadan..

ama arkadaşlar sormak istediğim birşey daha var yardımlarınızı rica ederim, Bu L100 e uygun UV filtreli lens varmış galiba ama asıl amaç ana lensi korumakmış çizilme güneş ışığı vs. doğrumudur o şekil bir aparat kullanılabilirmi??? uygun olanı varmıdır bu makineye.. NIKON L100

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.