Şimdi Ara

CELERON D 2.8 Mİ YOKSA P4 2.4 533 MÜ??????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben de 478pin p4 2.4ghz 533 war.Şimdi pci expresse geçiyorum..Ama cpu lar çok pahalı olduu için celeron d 2.8 düşündüm.Acaba nasıl bi performan farkı olur?Ya da önerebileceğiniz başka bişey varmı?

• Tabiki Celeron D KOlay Gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: jettem

Tabiki Celeron D KOlay Gelsin
    bence p4 2.4 celeron 2.8 den hızlıdır. illa pcı ex istiyorsan anakartını değiştir. attan inip eşeğe binilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

bence p4 2.4 celeron 2.8 den hızlıdır. illa pcı ex istiyorsan anakartını değiştir. attan inip eşeğe binilmez

Alıntıları Göster
    ikisinide kullanmış birisi olarak tabiki p4 2.4...adı yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: mermonasse.

ikisinide kullanmış birisi olarak tabiki p4 2.4...adı yeter

Alıntıları Göster
    bencede p4 celeron ların nasıl performans verdiklerini herkes biliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypnertocmacia

bencede p4 celeron ların nasıl performans verdiklerini herkes biliyor

Alıntıları Göster
    defaultta birşeye benzemese de 200fsb de celeronlar bayağı bir coşuyorlar 4200MHz de. hele bir de ramler iyi ve cpu / ram oranı 4/5 ise oy oy ki ne oy :D

oc denemesi yapmak istiyorsan celeron D derim. Düz celeronlara göre fpu performansı d bayağı bir artmış vaziyette hem.
    am default kullanacaksan p4 te devam et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acharad

defaultta birşeye benzemese de 200fsb de celeronlar bayağı bir coşuyorlar 4200MHz de. hele bir de ramler iyi ve cpu / ram oranı 4/5 ise oy oy ki ne oy :D

oc denemesi yapmak istiyorsan celeron D derim. Düz celeronlara göre fpu performansı d bayağı bir artmış vaziyette hem.
    am default kullanacaksan p4 te devam et.

Alıntıları Göster
    kardeş sen arızalımısın.yani paran yoksa neden pci-x e geçiyonki sanki agpler piyasadan kalktı millete benim ekran kartı pcix dmek istiyosan işlemciye falan gerek yok al bi pcix ekran kartı (sade) millete dersinki bende pcix ekran kartı var.kimse sana kasana takılımı falan diye sormaz .yani işlemcin iyi olmadıgı zaman zaten goruntuden bi performans alamazsın ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: celchuk

kardeş sen arızalımısın.yani paran yoksa neden pci-x e geçiyonki sanki agpler piyasadan kalktı millete benim ekran kartı pcix dmek istiyosan işlemciye falan gerek yok al bi pcix ekran kartı (sade) millete dersinki bende pcix ekran kartı var.kimse sana kasana takılımı falan diye sormaz .yani işlemcin iyi olmadıgı zaman zaten goruntuden bi performans alamazsın ki.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: celchuk

KArdeşim benim,ben de 9800pro vardı arızalandı,gönderdim ellerinde agp bitek 9600xt kalmış,istersen pci-ex veriyim onun yerinededi,x800 GTO!!!!!!bunu reddedemezdim üzgünüm dostum:)

• quote:

Orijinalden alıntı: techtime

quote:

KArdeşim benim,ben de 9800pro vardı arızalandı,gönderdim ellerinde agp bitek 9600xt kalmış,istersen pci-ex veriyim onun yerinededi,x800 GTO!!!!!!bunu reddedemezdim üzgünüm dostum:)

Alıntıları Göster
    celeron iyi ama cache olayı beni bitiriyo işte,bi türlü karar veremedim..Oyunlarda ki performansına güvenmiyorum açıkçası....biraz daha kasıp 3.0ghz 64bit alıyım diyorum,ama aç kalıcam yaaaaa...

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mertbayramusta

X800GTO mu? fiyat farkı vercek misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: dreamwalker

quote:

Orjinalden alıntı: mertbayramusta

X800GTO mu? fiyat farkı vercek misin?

Alıntıları Göster
    Ne celeronu , tabiki P4

• quote:

Orijinalden alıntı: YellowBase

Ne celeronu , tabiki P4

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: YellowBase

Ne celeronu , tabiki P4

+1 p4 3,0 K 2mhz.

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Orjinalden alıntı: YellowBase

Ne celeronu , tabiki P4

+1 p4 3,0 K 2mhz.

Alıntıları Göster
    Ne celeronu P4 ü tabiki AMD venice düşündüğün şeye bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: memhisar

Alıntıları Göster
    quote:

KARDEŞİM SEN MANYAKMISIN LAFI NEREDEN ALIYON!!!!

P4 KARDEŞİM!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_ProXy

quote:

KARDEŞİM SEN MANYAKMISIN LAFI NEREDEN ALIYON!!!!

P4 KARDEŞİM!!!!

Alıntıları Göster
    Celeron ilk çıktığından beri bi çok işlemcisini kullandım ve her aldığım işlemci bana illallah dedirtti şimdi amd sempron 64 2800+ kullanıyorum bu işlemciyi almadan önce çok tereddüte düştüm çünkü 1600mhz di (devamlı intel kullanan biri olarak mhz saplantı olmuş bi kere) neyse ben bunu defult olarak bayaa bi kullandım performansı çok iyi celerona karşı oyun performansından bahsetmiyorum bile bi çok kişi üstünlüğünü bilir bu işlemciye oc yaptığımda defult voltajla 2400mhz 1.55 voltla 2850mhz ye kadar çıktım (dahada çıkar bence) kendi fanıyla hiçbi ısı problemi yok çok stabil çalışıyor bundan sonra bi daha celeron işlemci alacağımı sanmıyorum...

Ben bu yazıyı sana amd tavsiye etmek için deyil celerondan uzak durman için yazdım illaki bu iki işlemciden biri olsun diyosan tercihin P4 den yana olmalı üstelik 2. elde celeronlar fiyat olarak eriyip giderken P4 işlemciler oldukça iyi fiyata satılabiliyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Rainbow6

Celeron ilk çıktığından beri bi çok işlemcisini kullandım ve her aldığım işlemci bana illallah dedirtti şimdi amd sempron 64 2800+ kullanıyorum bu işlemciyi almadan önce çok tereddüte düştüm çünkü 1600mhz di (devamlı intel kullanan biri olarak mhz saplantı olmuş bi kere) neyse ben bunu defult olarak bayaa bi kullandım performansı çok iyi celerona karşı oyun performansından bahsetmiyorum bile bi çok kişi üstünlüğünü bilir bu işlemciye oc yaptığımda defult voltajla 2400mhz 1.55 voltla 2850mhz ye kadar çıktım (dahada çıkar bence) kendi fanıyla hiçbi ısı problemi yok çok stabil çalışıyor bundan sonra bi daha celeron işlemci alacağımı sanmıyorum...

Ben bu yazıyı sana amd tavsiye etmek için deyil celerondan uzak durman için yazdım illaki bu iki işlemciden biri olsun diyosan tercihin P4 den yana olmalı üstelik 2. elde celeronlar fiyat olarak eriyip giderken P4 işlemciler oldukça iyi fiyata satılabiliyorlar

Alıntıları Göster
    p4 tabiki

• quote:

Orijinalden alıntı: okyaypay

p4 tabiki

Alıntıları Göster
    arkadaşlar cpu larda artık ısınma sorunu da önemli bi başlık
    o yüzden ne kadar az ısınan işlemci alırsan o kadar kolay soğutursun ve sessizlik elde edersin
    bu bağlamda celeron d tercih ederim ben, o/c potansiyelinin yüksekliği de bir artı celeron için
    yalnız celeronların tek eksisi önbellek kıtlığı çekmeleri, ki bu gayet normal. p4 lere göre daha ucuz olmalarının sebebi de önbelleklerinde yapılan kırpılmadır.

l1 ve l2 cachesinin düşük olması oyun performansını ve multimedya ofis applikasyonlarını direk etkiler
    bunu bi nebze o/c yaparak aşabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: sunshines35

arkadaşlar cpu larda artık ısınma sorunu da önemli bi başlık
    o yüzden ne kadar az ısınan işlemci alırsan o kadar kolay soğutursun ve sessizlik elde edersin
    bu bağlamda celeron d tercih ederim ben, o/c potansiyelinin yüksekliği de bir artı celeron için
    yalnız celeronların tek eksisi önbellek kıtlığı çekmeleri, ki bu gayet normal. p4 lere göre daha ucuz olmalarının sebebi de önbelleklerinde yapılan kırpılmadır.

l1 ve l2 cachesinin düşük olması oyun performansını ve multimedya ofis applikasyonlarını direk etkiler
    bunu bi nebze o/c yaparak aşabilirsin

Alıntıları Göster
    cpu lar pahalı diyosun haklısın ama p4 3,0 lga işlemci al artık digerlerini unut vereceksin olmadı bekle biraz daha biriktir para öyle al

• quote:

Orijinalden alıntı: apletcanouse

cpu lar pahalı diyosun haklısın ama p4 3,0 lga işlemci al artık digerlerini unut vereceksin olmadı bekle biraz daha biriktir para öyle al

Alıntıları Göster
    x800gto için fiyat farkı vermedim..
    p4 3.0 aldım çok teşekkürler herkese..
  • quote:

x800gto için fiyat farkı vermedim..
    p4 3.0 aldım çok teşekkürler herkese..

Alıntıları Göster
    vga 256mb mı ,256 bit olandan?deeğilse parana yazık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.