Şimdi Ara

CENG / EE vb. Mühendislik Okuyanlardan Laptop Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıkta görülebileceği üzere laptop tavsiye bekliyorum. Oynayacağım en ağır oyun bannerlord olur. Kafamda m2 air var. Şarj, ısınma, uzun süreli kullanım açısından macbooklara daha yakınım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

eğitim - apple (tr)
    13 inç MacBook Air Satın Alın
    https://www.apple.com/tr-edu/shop/buy-mac/macbook-air

• Yapay Zekanın Yanıtı

Mühendislik Öğrencileri İçin Laptop Tavsiyeleri

Mühendislik, hesaplamalı görevler ve karmaşık yazılımların kullanımı gerektiren bir alandır. Bu nedenle mühendislik öğrencilerinin, akademik ve mesleki ihtiyaçlarını karşılayacak güçlü ve güvenilir bir laptopa ihtiyaçları vardır.

Mühendislik İçin Laptop Özellikleri:

Mühendislik için uygun bir laptop seçerken, aşağıdaki özelliklere dikkat etmelisiniz:

• Güçlü İşlemci: AutoCAD, SolidWorks ve MATLAB gibi mühendislik yazılımları, yüksek işlem gücü gerektirir. En az 8 çekirdekli bir işlemciyi hedeflemelisiniz.
    • Yeterli RAM: Çoklu görev ve büyük dosyalarla çalışma için 16 GB veya daha fazla RAM önerilir.
    • Ayrık Grafik Kartı: CAD ve animasyon gibi grafik yoğun uygulamalar için ayrık bir grafik kartı gereklidir.
    • Büyük Depolama Alanı: Mühendislik projeleri ve dosyaları genellikle büyük boyutludur. En az 512 GB SSD depolama alanı tercih etmelisiniz.
    • Uzun Pil Ömrü: Mühendislik öğrencileri genellikle kampüste veya kütüphanede uzun saatler çalışır. 8 saatten fazla pil ömrüne sahip bir laptop seçin.

Bazı Önerilen Laptop Modelleri:

• Dell XPS 15: Güçlü işlemci, yüksek RAM ve NVIDIA grafik kartı ile bu laptop, mühendislik öğrencileri için mükemmel bir seçimdir.
    • Lenovo ThinkPad X1 Carbon: Hafif ve dayanıklı bu laptop, 16 GB RAM ve 1 TB SSD depolama alanı sunar.
    • Acer Predator Helios 300: Oyuncular için tasarlanan bu laptop, güçlü donanımı ve uygun fiyatı ile mühendislik öğrencileri için iyi bir seçenektir.

Uygun bir mühendislik laptopu seçmek, akademik ve mesleki başarınız için çok önemlidir. İhtiyaçlarınızı karşılayan ve bütçenize uygun bir laptop seçmek için bu kılavuzu dikkate alın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • up
  • Hafif olsun ama arada oyun oynayayım diyorsan matebook, lenovo'nun gaming olmayan laptopları olabilir.

• macbook’u neden tavsiye etmediniz hocam? bir de matebook hakkında sağlam bir inceleme kaynağı varsa linkleyebilir misiniz?

• macbook almayın. en temizi gaming laptoplar. lenovonun cihazlari güzel

• Kanaldaki videolara bakabilirsiniz.

burakzeytinciyoutube
    Mühendislik için kullanılabilecek 30 farklı laptop modelini bu videoda ayrıntılarıyla inceleyip tavsiyelerde bulunduk. Dolar kuru 18TL iken 5000-15000 TL fiyat bandındaki laptoplara yer verdik. İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Otomobil Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgi İşlem, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Programcılığı ve diğer mühendislikler için çizim veya yazılım için GENEL bir video oldu. İyi seyirler. Videodaki laptopların model numaraları: 00:00 - Giriş 01:10 - Mühendislik için Gaming laptoplar 02:40 - Mühendislik için Huawei Matebook 03:25 - Windows 10 kurulum ve Freedos 04:10 - Açıklamalar 04:20 - SSD ve RAM yükseltme işlemleri 04:45 - Yorumlar 05:50 - Mühendislikte harici ekran kartı 06:10 - İkinci el laptoplar 06:25 - Asus D515DA-BR1424 08:00 - Asus D415DA-EK713 09:10 - Asus X515FA-EJ04808 09:40 - Dikkat 10:25 - Lenovo V14 G2 ALC 82KC0005TX 11:30 - Lenovo V14 82KC000QTX02 12:30 - Dikkat 13:00 - Lenovo V14 82KC0009TX 13:55 - Lenovo V14 G2 ALC 82KC0002TX 14:20 - Dikkat 14:45 - HP 15S-EQ3014NT 68N46EA 15:15 - Acer Swift 3 SF314-43 NX.AB1EY.002 15:40 - Dikkat 16:00 - Lenovo IdeaPad 3 82KU00VNTX 17:00 - Dikkat 17:15 - HP Pavilion 13-BE0014NT 4H0Q3EA 18:05 - HP Pavilion Aero 13-BE0005NT 4H0P4EA 18:15 - Acer Swift 3 SF314-511 NX.ABNEY.002 18:45 - Lenovo Thinkbook 15 Gen3 Acl 21A40037TX04 19:00 - Lenovo V14 82KC004ETX04 19:30 - Lenovo Ideapad 3 82KU00VNTX34 20:00 - Kapanış Facebook Kasa Toplama ve Teknoloji Grubumuz: https://www.facebook.com/groups/bilgisayartoplama Facebook Aliexpress ve Amazon Grubumuz: https://www.facebook.com/groups/aliexpressamazon/ Sorularınızı yorum olarak atabilirsiniz. PC Donanım Özelliklerine Kanalın 'Hakkında' kısmından erişebilirsiniz. Beğendiğiniz videolar için "Beğen" butonunu kullanarak beni desteklediğiniz ve yeni videolar için fikirlerinizi "Yorum" bırakarak belirttiğiniz için teşekkürler. Abone Olun: https://www.youtube.com/c/burakzeytinci Mail: info@aliburak.com Twitter: goo.gl/n1bYhG Instagram: goo.gl/RDShTO
    https://www.youtube.com/watch?v=RmyK9v4wq58&feature=youtu.be
  • mac ortamını bilmiyorum ve oyun oynayacaksan mantıksız olur diye düşündüm. 2 sene önce aldığım için kaynak yok ama forumlara ve youtubedaki videolara/video altı yorumlara bakabilirsin. araştır yani tara bütün interneti.

• lenovo

• ee'de mac çok sorun çıkarır cengdeysen mac al bence ama oyundan feragat edersin. msi aldım diğer gaminglere göre şarj ısı ses performansı daha iyi ama bence ağır taşıması zor. Mac almadığım için pişmanım.

• ee’de ne açıdan sorun çıkartır ceng’de neden sorun çıkartmaz hocam biraz daha açabilir misiniz meselenin cahiliyim

• Gaming alırsan ağırlık ve hantallık bıktırır. Mac yada benzer Windows’lar olabilir.

Bilgisayara uygun aplikasyonlar mevcut Mac’te ama EE için olan bazılarını çalıştırmayabilir. Sanal bilgisayar kullanabilirsin ama ne kadar verimli olur bilmiyorum. Ben her halükarda win tavsiye ederim ama daha özgür. Ve linux da yüklersin ilerde.
  • Temiz ikinci el al bence
  • EE için 3.sınıf başına kadar (stajda da kendi bilgisayarımı kullanmıştım) Celeron işlemcili bir laptop kullandım.

Kısacası performans bakımından pek bir şeye ihtiyacın yok. Taşıma rahatlığı açısından ben hafif bir model almanı öneririm.

Üstte bahsedildiği gibi program uyumluluğu açısından Apple işlemcili modeller EE için mantıklı değil.
  • Macbook alın.yakında oyun optimizasyonu için yeni bir teknoloji çıkarırlar.
  • Gaming laptop alma ben aldım taşıması sıkıntı pili de gitmiyor.

Mac al bence. Apple daha bugün zam yaptı zam gelmeyen siteler var hala.
  • Ben i7 matebook aldım. Hafif. Sağlam. İ5lisi de olabilir, ben 16 GB ram ve i7yi önceledim. Ekran kartı gaming sistemleri gibi değilse bile şimdiye kadar açamadığım oyun olmadı, ama ben de süepr grafikli oyun açmadım. Ama mühendislik işleri için birebir, hafif ve güçlü işlemci gerekir. Ayrıca bataryası beni memnun etti.
  • ben cengciyim eeden logic devre tasarımı dersi alıyorum derste kullandığımız programı desteklemiyor mesela. Mac kullananlar uğraştı baya. Ben sadece 1 ders aldım ve o derste bile öyle olduysa diğer daha ağır derslerdeki programlarda da büyük ihtimal macin desteği yoktur. Cengde genelde aşırı farklı programlar kullanmıyoruz onlara destek oluyor ama eedeki programlar daha farklı

• Model olarak güncel modellere hakim değilim ama gaming veya değil ana kriter kendini soğutabilen bir laptop olması olursa üzülmesiniz. Aksi takdirde ne batarya ne performans kalıyor.
  • Macbook Air M1 kullanıyorum, oyun oynayabilir misin bilmiyorum ama bilgisayar mühendisliği dersleri için işini görür.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.