Şimdi Ara

chevrolet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar chevrolet lazetti hakkıda bilgisi olan varmı?kullanımı ve servis ağı nasıl?

• Chevrolet bildigin gibi aslında Daewoo yani Turkiye de Chevrolet adıyla satılıyor Opel servisinde calıstım Opel le aynı serviste bakılıyor bazı yerlerde 4-5 tanesinin periyodik bakımını yapmıstım cok oneremem sana ama cok ta kotu diyemem ne kadar ekmek o kadar kofte olayı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noss -- 14 Ekim 2006; 17:16:56 >
  • Arkadaşım o markadan uzak dur ucuz mal istiyorsan ondan 10 kat daha kaliteli kia yada hyundai ye bak
  • 1.o kadar para verilmez
    2.işçilik zayıf
    3.yol tutuş kötü
    4.izolasyon kötü
    5.o kadar çok yakıyor ki 4*4 ler halt yemiş
    6.motor kapağı açılmamış chevrolet var mı merak ediyorum?
    7.opel servisi yüzünden opelciler toyota ve diger markalara yönelirken ....

daha ne diyeyim.

www.sikayetvar.com a bir bakın.

her firmanın teknik sorunları çıkacaktır ama çevinin hep aynı bir iki problem.
  • arabayı yerden yere vuruyosunuz ben bakımını yaptım bu yaz 5-6 tanesinin tamam super bi araba degil cok tavsiye etmem almasını ama abartıyosunuz gibi geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noss -- 14 Ekim 2006; 22:43:41 >
  • Chevrolet tarzı şekil markalar içe değilde dış görünüme önem verir.Özentiyi arttırmak için

(Not:yorumlardan bu sonuça vardım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manero -- 14 Ekim 2006; 22:47:14 >
  • sayın noss

1.örn.

Daha 3000 kilometrede olan 1 senesini doldurmayan 1.4 Kalos hb arabamız ile pazar sabahı yola çıktık. Ancak 100 metre bile gitmeden hafif bir yokuşta arabam yine yavaşladı ve neredeyse durdu. Hemen akabinde de o nefret ettiğim arıza sinyali yanıp sönmeye başladı. Eşim bu araçla yola devam edemeyiz diyerek geri döndü ve ertesi gün arabayı yine Dikici Chevrolet’e götürmemi söyledi. Ertesi sabah arabayı çalıştırmaya çalıştım ama çalışmadı. Hemen servisi aradım ve çekici numarasını aldım çekici geldi ben işten eve geldim arabam çekiciye yüklendi(1 senede 2. kez) ve gitti.

Servisi aradığımda bana arabanın aküsünün bittiğini(nasıl oldu anlamadım çünkü araba sabit vaziyette farı falan açık değil)söylediler, ben bayırlarda gitmiyor o neden diye sordum bana o zaman araba kalsın biz onu da test edelim bakalım dediler. Evet, arabam bugün itibariyle serviste daha garanti kapsamında ve 3000 kilometrede silindir subapı kurum tuttu 3. ayda 9 gün serviste kaldı, bir iki ay önce ışık yandı yine götürdüm bir şey yok dediler ve yine oldu. Aslında olay şu bu araba fabrika çıkıştan arızalı, bozuk, üretim hatası var ve ben ondan nefret ediyorum, güvenmiyorum. Chevrolet bunu kabul etmeli ben ettim ve satıyorum.%
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    2.örn.

Chevrolet Lacetti 1.6 nb sx 16v marka 2004 model aracımı, 2. yıllık bakımına Mayıs sonunda İstanbul Gedizlere verirken aracın ara sıra yolda stop ettiğini, buna da bir bakmalarını söylemiştim. Bakımdan aldıktan sonra aynı şikayet daha da fazla gerçekleşmeye başladı, tekrar servise bıraktım map sensörü bozulmuş diye onu değiştirdiler.

Aracı aldım aynı şikayet artarak devam ederken üstelik ilk çalıştırdığım anda gaz pedalını basılı tutmazsam hemen duruyor. Şimdi yine servise bıraktım 21.08.2006’dan beri orada gaz kelebeği arızalı imiş, parça yurt dışından gelecekmiş en az 3 hafta sonra. Sayın yetkililer benim ve çevredeki insanların can ve mal güvenliğim inanılmaz bir tehlike altındaydı. Bu sorumsuzluğun üzerine, şimdi de belki 1 ay araçsız kalacağım. 15 iş günü sonra bana bir araç verilebileceği belirtiliyor.

Şimdi ya benim aracımın parçasını hemen bulup %100 güvenli tamiri yapılıp bana verilmesi ya da yok efendim şöyleydi böyleydi diyeceksiniz. Aynı sorun için aracı 3 defa servise veriyorsam siz de bana hemen bir araç vermek zorundasınız. Bu arada bu şikayet sitesinde Chevrolet'le ilgili okuduğum sorunların bir çoğu aynı "gaz kelebeği" daha doğrusu motorun kurum bağlaması. Lütfen + sı büyük sözünüzün arkasında durun ve bu gaz kelebekleri, kurum bağlaması nedir çözün.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    örn.3

Hayatımda ilk defa GM güvencesine ve Chevrolet markası ve servis desteğine inanıp bir araç aldım. Aracı kullanmaya başlamamın ilk haftası içerisinde motordan dökülen plastikler, gevşeyen ön salıncaklar, kendiliğinden düşen havalandırma kapakları ve derisi dökülmeye başlayan direksiyondan falan hiç bahsetmiyorum bile. Her şey bunlarla bitse iyi. Hasbel kader bir trafik kazası geçirdim ve aracımda maddi hasar oluştu. İstanbul’un göbeğinde bulunan en büyük Opel servisine aracım çekildi. Burada da aksilikler peşimi bırakmadı.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------örn.4

Arabamı en son şikayetimden iki gün sonra belirtmiş olduğum şikayetlerim giderilmiş olarak teslim aldım. Öncelikle göstermiş olduğunuz yakın ilgiden dolayı Chevrolet Türkiye müşteri sorumlusu Harun bey'e ardından Mar Oto müşteri yetkilisi Sedat bey'e teşekkürlerimi sunarım. Şimdi gelelim ben niye bu site'de hala şikayet yazıyorum, önce şikayetimi aktarmak istiyorum:
    Arabamı en son şikayetim çözümlendikten sonra (bundan iki önce)hemen bir Opet istasyona uğrayıp benzin doldurdum. Biliyordum ki motor arızası vermişti, tahmin ediyordum ki benzin sarfiyatında bir artış olacak, en son şikayetimin çözümlenmesinde şöyle bir gerekçe duymuştum: kelebeklerin kurum bağlaması ve ardından kelebeklerin temizlenerek tekrar sisteme bağlanması.

Hemen benzin doldurup kilometrede ne kadar yaktığı ile ilgili test yaptım(100 kilometre testi, nasıl yapıldığını herkes bilir)Sonucu aktarıyorum: şehir içi yakıt tüketimi 0,567 YTL/km ya da eski tabirle kilometre'de 567000 lira. Bundan 2-3 hafta önce yaptığım testlerde ki her benzin aldığımda test yaparım, 0,350 YTL/km idi. Şu anki yakıt sarfiyatı korkunç boyutlarda. arabayı artık kullanmama kararını vermek üzereyim. Ben bu arabayı alırken sürekli arabamla işime gideyim, boş vakitlerde gezeyim diyerek aldım. Bize arabayı satan satış sorumlusu yakıt sarfiyatının gayet uygun olduğunu belirtmişti. Bize belirtmiş olduğu rakamlar kilometrede 10-11 litre şeklinde idi.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

örn.5

Daha öncede buraya mesaj bırakmıştım, gösterdiğiniz geri dönüş için tekrar teşekkür ederim lakin Lacetti’mde sorunlar hiç bitmeyecek. Sanırım hayatımın en kötü kararını verdim ben bu arabayı alarak. Arabam eşim üzerine kayıtlı, 2005 model Lacetti 1, 6 sx otomatik vites aracımız var. Aldığımız günden beri sürekli sorun üzerine sorun çıkartmakta, servise gitmekten işe gitmeye vakit kalmadı. Servisteki yetkili personel ile arkadaş olduk artık. Ne demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir.

Şimdi neler oldu, neler oluyor bunlara değinmek istiyorum. Arabamı aldığımdan 1 ay sonra rot balansa soktuk, aradan kısa bir zaman geçti tekrar servise verdik rot balans için. Bu kadar kısa bir zamanda rot balansa girmesi arabanın hiç doğru değil. Arabamın sıfır olduğundan şüphe etmeye başladım, sağ olsunlar servis yetkilileri ilgilendi, düzeldi. Aradan aylar geçti bu sefer egzoz kontrol lambası yanmaya başladı. Vakit geçirmeden servise götürdüm, yuvarlak cümlelerle aldığım benzinin kötü kalite olduğundan bahsedip, enjektörleri temizlediler. Aradan bir süre geçti tekrar servise götürdüm benzini çok yaktığı gerekçesiyle, subap ayarlarını kontrol edip bana geri verdiler.

Ne göreyim? Arabam çelişten düştüğü gibi bir de çok daha fazla yakmaya başladı. Tekrar servise götürdüm, tekrar subap ayarlarına bakıldı, tekrar aldım arabamı, geçen hafta itibariyle arabam kilometrede 356 bin lira yakıyor yada 35 kuruş/km. Aradan bir süre geçtikten sonra arabama arkadan vurdular(bagaj kapağı içine götü, tamponlara zarar gelmedi-ufak bir dokunuş), hemen verdik servise yapılsın diye, arabamı 10 günde ancak alabildim. Ne zaman arasam servisi, şu an boya işlemi yapılıyor diye yanıtla karşılaştım. Neyse arabamı alacağım, servis sorumlusu arabamı bana düzelterek verdi, ama arabamın içinden fren müşirinin alınmış olduğunu, parça gelir-gelmez beni arayacaklarını belirtti.

Bu parça olmadan da arabamı kullanabileceğimi belirterek aracımı bana teslim ettiler. Ben öyle arabadan süper anlayan biri olmadığım için arabama şöyle dışarıdan alıcı gözle baktığımda boya işleminin güzel olduğunu düşünerek aldım. Bundan iki gün önce bir taksici arkadaşım arabamın değişen bölümüne bakmak istediğini belirtti. Açtım bagajı gösterdim, adam çıldırdı. Bu arabayı nerede yaptırdığımı sordu, hatta benimle dalga geçti. Bostancı’daki boyacı çıraklarına mı yaptırdım diye, nedenini sorduğumda bagaj bölümünde boyanmamış yerleri gösterdi.

Resmen sprey tutulmamış, es geçilmiş o bölge. Ayrıca farklı bir yerde boya akmış. Akmış ya, başka bir yerinde cıvatalarda anahtar izleri görülüyor. Ne kadar zorlandığı belli, boya kalmamış cıvatada. Anladım ki servisteki boyacı sallamış yaptığı işi

Servise götürdüm, durumu servis sorumlusuna anlattım, en yakın zamanda arabamı bırakarak, boya işlemini tekrar yapacaklarını, bunun bir hata olduğun kabul ederek, beni en kısa zamanda servise bekleyeceklerini belirttiler. 15.07.2006 cumartesi saat 11 civarlarında arabamın egzoz kontrol lambası tekrar yanmaya başladı. Çıldırdım. Bir araba bir sene bile geçmeden iki kere egzoz kontrol lambası yanar mı? Biz hata mı ettik bu arabayı almakla, ne olacak böyle, sürekli yanıp duracak mı alet?

Yanan yer enjeksiyon merkezi, yine bir şeyler oldu, tekrar servise vereceğim. Duyacağım sözleri biliyorum, kalitesiz benzin almışsınız, onun için enjeksiyon arıza verdi diye. Türkiye'deki en temiz istasyon kabul edilen Opet’ten alıyorum, daha ne yapacağım?

Sağ olun tekrar gösterdiğiniz ilgiye, bundan önce yazmış olduğum mesajdan bir iki gün sonra geri dönüş yaparak ilgilendiğinizi gösterdiniz. Ama şunu anlıyorum ben, bu arabalarda problem var, bunu kabul edin. Benim arabamda problem var, Allah aşkına alın şu arabayı benim elimden. Para da istemiyorum, alın ne yapacaksanız. Şunu bilmenizi istiyorum. Biri şu isyanımı, şikayetimi duysun. Kim benim sorunum ve problemimle ilgilenecek? Ben araba almakla yüzüm güleceğini sanıyordum, aksine mutsuz olmaya başladım.%
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CHEVROLET Aracıma 21 Ay İçinde 3 Kez Silindir Kapak Revizyonu Yapıldı..........

bu örneklerden size daha 50 tane daha verebilirim.
    her markada arıza olur.
    ama bunların ki arıza degil.
    yukarıdaki arızaların hepsinin ortak bir özelliği var;
    hepside tamamen imalat hataları.

bir firma feedbacklerden birşey çıkartır.
    hadi 1.sene araçların böyle.
    2.sene bu hataları feedbacklere bakarak düzelt.
    bu araçlar malesef EU ülkelerinde bizdeki gibi
    alanın elinde patlamıyor.hadi bu aletleri 3.dünya ülkeleri aricinde böyle sorunlu satsın.

işte noss arkadaşım;
    bu araçları yerden yere vurmayalımda ne yapalım.
    bu kadar paraya o kadar köfte meselesi degil.lacetti 26000 ytl civarı,o fiyata o kadar sorunsuz araba var ki.

ha arkadasın kalas ı sattık.km de 450 yakıyordu.motor ışıgı yanıyor ve silindir kapağı problemi vardı.
    servis ne yapsın hastalık kronik...

• Daewoo adı altında satılan bi aracı şahsen almam.
  • Lacetti 1,4 se vardı bendede sizin gibi motor açılmadı ama benzini içiyodu resmen bide içeriye aldığı o pat küt sesler beni çıldırtıyodu. arabadan soğumuştum resmen. ve kaza yaptık araçla perte çıktı. şimdi focus aldım. dünya varmış diyorum. o arabaları kimseye tavsiye etmiyorum. lanet bi araç

Gm markası uğruna aldık başka bişi deil.
  • bence fiyatına göre baya iyi tasarlanmış bir araç sw tavsiye ederim chevrolet kalitesi her zaman bellidir bu arada sadece göz kararıyla arabaları karalamayın araştırın ve test edin
  • Bende 2005 corolla varken bir arkadaşın lacettisi ile bir yolculuk yapmıştık. Arabanın konfor ve gürültü miktarının corolladan farklı olmadığını farkedince üzülmüştüm. O kadar parayı verdiğime yanmıştım. İçi de genişti. Arkadaş motorundan memnundu. Ama servis hizmetlerinden pek memnun değildi.
    Sonuç: uzakdoğu arabalarının hepsi az-çok aynı.
  • ricardozonta aynı seyler opel icinde o kadar sikayet var baska markalarada cok sikayet var cok iyi araba demiyorum ama onlar tam bir ölçüt degil bence her markanın bircok sikayeti var sonucta parasına gore biraz ben olsam bende almam ama sorunsuzlarıda yok degil aracların...
  • Arkadaşlar ben bu araçtan soğudum.
  • Ayrıca ricardozonta arkadaşıma çok geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.