Şimdi Ara

Citroen Yetkili Servislerinin İş Ciddiyeti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şubat ayında 2012 model C3 E-HDI BMP STT (dizel otomatik) bir araç aldım.

Allah var araçtan çok memnunum gerek yakıt sarfiyatı gerek konforu çok iyi. Yalnız arka amortisörlerde plastik tozluklu denen amortisör kullanımından kaynaklı hafif bir tıkırtı gürültü mevcuttu. Bunun için aracı 10 mart tarihinde İstinye Bayraktar'a götürdüm. Bundan sonraki süreç aşağıda yer alıyor:

10 Mart 2012: Ustayla araca bindik, ses olduğu doğrulandı, kronik dendi ve değişmesi yönünde iş emri oluşturulup sipariş verildi. Bunun için bekleme süresi 2 hafta en geç 20 gün dendi.

27 Mart 2012: Aradan geçen günlerin ardından aradım, 1 saat içerisinde döneceklerini söylediler fakat dönmediler ve 5-6 saat sonra ben aradım. İş emrinden yola çıkarak baktılar ve parçanın gümrüğe geldiğini, en geç 2-3 gün içerisinde arayıp randevu vereceklerini söylediler.

11 Nisan 2012: Aradan tam 31 gün geçti, aradım bugün ne oldu dedim 2 dakka içerisinde döneceğiz dediler, 2 saat geçti ben aradım ve baktılar parçanın olmadığını gelmesinin de bayağı uzun sürdüğünü söylediler. 2 hafta önce böyle demiştiniz dedim, ya bilmiyorum ki nasıl oluyor falan gibi tuhaf bir cevap aldım. Sonra orada başka birine daha sorup beni en kısa sürede arayacağını iletti ama kaçyüz saat sonra ararlar bilemiyorum.

Şimdi sen hem Citroen'in hedeflenen ölçüde satış yapamadığından bahsedip hem de bu şekilde bir hizmet kalitesi içerisinde olursan satış yapamazsın tabii.

Citroen'le ilgili konuşulduğunda milletin ağzına pelesenk olan 2 laf var: 1- İkinci eli düşük, 2- Servisi zayıf.

E bu durumda adamlar haklıymış diyorum, ikinci eli ne kadar zayıf tartışılır ya da zayıftan kasıt nedir o da konuşulur ama sen toplamda 200 tane bile satmadığın aracın parçasında dahi bu kadar sürede yanıt veriyorsan hatta veremiyorsan kusura bakma ama kaliteden ya da satıştan söz etme bana.

Bu başlık altında mevcut durumun gidişatı ve bundan sonra olabilecek konular hakkında aynı şekilde detaylı yazılar yazacağım.

Not: Olumlu yapılan işler de yazılacaktır.

• Mehmet Kardeşim bende aynı dertten muzdaribim biliyorsun zaten gün olarak senin arkandan geliyorum. Dur bakalım sonucu ne olacak. Bu süreçte ne olacağını beklemeden direk Citroen Dialoğumu arasak 0212 359 63 63 Net bir cevap alamadım bende bugün. Gelir yada gelmez nedir yani sıradan bir amortisor.
  • Valla ben biraz yüklenicem istinye bayraktara.

Yasal temin suresi 30 gun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebeley

Valla ben biraz yüklenicem istinye bayraktara.

Yasal temin suresi 30 gun
    30 iş günümü? Birde bir kağıt falan verdilermi bu süreci neye göre takip ediyorsun kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kibritinyanmayanucu

30 iş günümü? Birde bir kağıt falan verdilermi bu süreci neye göre takip ediyorsun kardeşim.

kağıt vs. vermediler ama bir iş emri numarası verdiler.

bugün tekrar konuştum, daha önce konuştuklarımdan farklı birisiyle. Baylas'ın yedek parçaları getirdiğini ve kısa sürede döneceklerini ilettiler.
  • Amirtisorler gumrukten. Cikmaya baslamis araclara takiliyormys. Ersel taktirmis ama ses geliyormus yine. C3 konusunda gorebilirsin kafam atti benimde simdi.
  • quote:

Amirtisorler gumrukten. Cikmaya baslamis araclara takiliyormys. Ersel taktirmis ama ses geliyormus yine. C3 konusunda gorebilirsin kafam atti benimde simdi.
    valla ben değiştircem çünkü şu anda mevcut sesten çok rahatsızım.

tabii gelir de değiştirtebilirsek..
  • quote:

Amirtisorler gumrukten. Cikmaya baslamis araclara takiliyormys. Ersel taktirmis ama ses geliyormus yine. C3 konusunda gorebilirsin kafam atti benimde simdi.

Değişimden sonra amortisör sesi gelmiyor ağabey merak etme. Değişimden sonra tık etmedi.
    O bahsettiğim sonradan ortaya çıkan ses pislikten falandı sanırım geçti gitti.
    İlk başta heyecan yaptım ama korktuğum başıma gelmedi. Arabayı servise götürmedim bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

quote:

Değişimden sonra amortisör sesi gelmiyor ağabey merak etme. Değişimden sonra tık etmedi.
    O bahsettiğim sonradan ortaya çıkan ses pislikten falandı sanırım geçti gitti.
    İlk başta heyecan yaptım ama korktuğum başıma gelmedi. Arabayı servise götürmedim bile.

Alıntıları Göster
    plastik tozluklu amortisörü yeni tip yani körüklü lastik tozluklu amortisör ile değiştirdikten sonra amortisörle alakalı ses gelmemektedir...
    Amortisörünüz değiştirildiğinde eski amortisörü inceleyin, aslında çok da önemli olmayan ama stabilize yolda ses yapmasına sebep olan silindirik bir tozluk.
    edit:imla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toksin -- 15 Mayıs 2012; 16:35:27 >

• Cok sukur bende degistirdim ses falan kalmadi.
  • quote:

Cok sukur bende degistirdim ses falan kalmadi.
    evet arkadaşlar.

9 gün sonra tam 3 ay olacak :) ama hala bizim amortisorlerden ses yok yani arabadakilerde varda servistekilerde yok :)

citroene tekrar mail attım, çalışıyoruz dediler. heralde sıfırdan üretiyorlar parçayı.

şu an için arabadan çok memnunum ama önümüzdeki aylarda ya da yıllarda inşallah servislik bir işim olmaz. hele de yedek parçalık bir iş olursa muhtemelen arabayı 6 ay falan kapatırlar garaja.
  • quote:

evet arkadaşlar.

9 gün sonra tam 3 ay olacak :) ama hala bizim amortisorlerden ses yok yani arabadakilerde varda servistekilerde yok :)

citroene tekrar mail attım, çalışıyoruz dediler. heralde sıfırdan üretiyorlar parçayı.

şu an için arabadan çok memnunum ama önümüzdeki aylarda ya da yıllarda inşallah servislik bir işim olmaz. hele de yedek parçalık bir iş olursa muhtemelen arabayı 6 ay falan kapatırlar garaja.

Alıntıları Göster
    4 ay oldu :)
  • quote:

dostum hangi şehirdesin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: esatemrah

quote:

dostum hangi şehirdesin?

istanbul.

bu arada dün aradılar, yarın için randevu verdiler.

araba alıyomuş gibi heyecanlıyım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: esatemrah

quote:

dostum hangi şehirdesin?

istanbul.

bu arada dün aradılar, yarın için randevu verdiler.

araba alıyomuş gibi heyecanlıyım

Alıntıları Göster
    amortisör değişti, bu kadar fark edeceğini tahmin etmiyordum.

servisteki çalışanın söylediği şey hakkaten komikti: ''Siz kaydı Mart ayında açmışsınız, neden bu zamana kaldı?'' öyle bir kahkaha attım ki koca serviste herkes bana baktı.

• quote:

amortisör değişti, bu kadar fark edeceğini tahmin etmiyordum.

servisteki çalışanın söylediği şey hakkaten komikti: ''Siz kaydı Mart ayında açmışsınız, neden bu zamana kaldı?'' öyle bir kahkaha attım ki koca serviste herkes bana baktı.

Alıntıları Göster
    Gözün aydın hocam aramıza hoşgeldin.
  • quote:

Gözün aydın hocam aramıza hoşgeldin.

Alıntıları Göster
    Lütfen beni maruz görün ama son çıkan C4 ve C3 lerde olan bir problem mi bu?Nasıl bir sesten bahsediyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nervous

Lütfen beni maruz görün ama son çıkan C4 ve C3 lerde olan bir problem mi bu?Nasıl bir sesten bahsediyorsunuz?

bozuk yolda giderken arkadan gelen bir ses. sanki stepne boştaymış ve yerinden zıplıyomuş gibi bir ses.

c4'lerde ise bildiğim kadarıyla biraz daha fazla ses var. ama o sesin kaynağına amortisörden ziyade arka koltukların yatıp kalkmasını sağlayan kilit bölümü deniyor. oraya elektrik bantı sarıp sorunu çözenler var.
  • quote:

quote:

bozuk yolda giderken arkadan gelen bir ses. sanki stepne boştaymış ve yerinden zıplıyomuş gibi bir ses.

c4'lerde ise bildiğim kadarıyla biraz daha fazla ses var. ama o sesin kaynağına amortisörden ziyade arka koltukların yatıp kalkmasını sağlayan kilit bölümü deniyor. oraya elektrik bantı sarıp sorunu çözenler var.

Alıntıları Göster
    Benim de 4 ay oldu hala gelmedi. biraz önce istinyeyi aradım hala gelmediğini benim gibi 3-4 kişinin daha olduğunu belirtti!

• quote:

quote:

Cevap için teşekkürler.Benim C4 te böyle bir problemim yok gibi.Sanırım Lastik havaları da bu işte çok etkili...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.