Şimdi Ara

Corsa 1.4 GLS Alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öğrenciyim ve kendime uygun araba bakıyorum. Sedan birşey düşünmüyorum. Hb arabalar daha çok hoşuma gidiyor.
    Aradığım fiyatlar ortalama 12bin civarlarında. Öncelikle punto 2005 gibi bir araç düşünmüştüm az daha koyabilirsem diye fakat sonra üstüne o kadar koyamayacağımı anladım. yani bütçem bu civarlarda. ee durum böyle olunca gözüme 3 tane araba çarpıyor;

Clio Rtx (açıkçası bu fiyatlara temizini bulmak zor olduğunu düşünüyorum)
    vw polo(bu model pololar bana nedense hiç çekici gelmiyor)
    Corsa 1.4 GLS

Yani üstte yazdığım gibi durum bu. Şuanlık Corsa 1.4 GLS'ye odaklanmış durumdayım.

Ama bilmediğim birkaç birşey var;
    - bazı ilanlarda hidrolik direksiyon yazıyor bazıları hiçbirşey yazmamış, bu araçların hepsi hidrolik direksiyonlu mu ?
    - ilanlara bakarken direksiyon farkı görüyorum; bu direksiyon farkı sadece görüntü mü yoksa donanımda birşey fark ediyor mu(hidrolik/hidrolik değil gibi) ?
     Corsa 1.4 GLS Alınır mı ?

-Ayrıca ilanlara bakınca kimileri ön camlar otomatik yazmış, bazıları hiçbirşey yazmamış. bu araçların hepsinde ön camlar otomatik mi ?
    -Kilit olayına geldiğimde de yine bazıları merkezi kilit sistemi yazmış, bazıları hiç yazmamış. Hepsinde merkezi kilit sistemi var mı yoksa opsiyonel mi ?
    -Birçok yere baktım fakat güncel yakıt hakkında yorumlar bulamadım. kullanan arkadaşlar varsa, kaç lt yaktığını yazarsa sevinirim.

Bunların dışında parça fiyatları nasıldır, tamir çok ister mi, vergisi ne kadardır vsvs..

Aklımda bu tarz küçük şeyler var. Bunun dışında bu araba niye alınır veya alınmaz onları yazabilirseniz çok sevinirim ? Alınmaz ise bu fiyatlara neler alınabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oarsiyuen -- 13 Nisan 2013; 18:06:27 >

• 2000 1.2 swinglere bakmanızı öneririm, lpg siz binilebilir. Atik araçtır ve oldukça az yakan triger zincirli 1.2 65 hp motora sahiptir. Vergi avantajı da bulunmakta. 2000 glsler 14-15 civarıyken bu araçlar 12-12,5 civarına alınabilir.

Suzuki swiftlere de bakmanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: n a v y_35

2000 1.2 swinglere bakmanızı öneririm, lpg siz binilebilir. Atik araçtır ve oldukça az yakan triger zincirli 1.2 65 hp motora sahiptir. Vergi avantajı da bulunmakta. 2000 glsler 14-15 civarıyken bu araçlar 12-12,5 civarına alınabilir.

Suzuki swiftlere de bakmanızı öneririm.

ya bu corsa grubuna bakınca gls daha mantıklı geliyor. Çünkü swing sahibi birkaç kişiyle konuştum, 1,2 65hp olması sollamalarda biraz sorun yaratabiliyormus, yani hızlanma olayları filan.

Fiyatların sizin dediğiniz gibi uçuk olduğunu düşünmüyorum, bence fiyat olarak biraz cok yazmışsınız.

swiftlere hiç bakmadım, br bakayım o zaman, teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alınmaz. madem öğrencisin 1.3 cdti alman lazım.
  • Alınır. Ailecek 11 sene kullandık. 2010 yılında sattım. Tavsiye ederim
  • corsa gls düşünüyorsanız yağ yakıp yakmadığına çok dikkat edin sonra benim gibi 1000 km gidip 1lt yağ koymak zorunda kalabilirsiniz :) onun dışında hakkını yemiyelim sağlam arabadır, kolay kolay yolda bırakmaz, parçaları çok pahalı değil. direksiyon farkıda sadece model yıllarından kaynaklanır 97 GLSlerin(2.resim) direksiyonu değişiktir ama donanım aynı.
  • Peki arkadaşlar swing ile gls arasındaki fark konusunda haklı mıyım ? ( swing sollamalarda biraz daha hantal-yani 90 dan sonrası için-, gls biraz daha atik ? )
  • Öğrencisiniz ve para limitli.. Hemen Coupe araçları incelemeye başlayın; keza aile kurduktan sonra binilmiyor

Hem de aynı aracın 3 kapılısı, 5 kapılısından birkaç bin TL ucuz oluyor, bu da size daha iyi bir araç bulma şansı veriyor. Önerim Megane Coupe.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1,3 dizel al CDTi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Öğrencisiniz ve para limitli.. Hemen Coupe araçları incelemeye başlayın; keza aile kurduktan sonra binilmiyor

Hem de aynı aracın 3 kapılısı, 5 kapılısından birkaç bin TL ucuz oluyor, bu da size daha iyi bir araç bulma şansı veriyor. Önerim Megane Coupe.

Coupe araca pek sıcak bakmıyorum. Hani elimde bir tane olsa biner kullanırım ama bir tercih yapacaksam ve arada dağlar kadar kalite oynamayacaksa 4 kapıyı seçerim.
    Bu yüzden 1.4 comfort u bu yüzden eledim zaten. 1.3 cdti 'ler coupe olduğu için düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oarsiyuen

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Öğrencisiniz ve para limitli.. Hemen Coupe araçları incelemeye başlayın; keza aile kurduktan sonra binilmiyor

Coupe araca pek sıcak bakmıyorum. Hani elimde bir tane olsa biner kullanırım ama bir tercih yapacaksam ve arada dağlar kadar kalite oynamayacaksa 4 kapıyı seçerim.
    Bu yüzden 1.4 comfort u bu yüzden eledim zaten. 1.3 cdti 'ler coupe olduğu için düşünmüyorum.

Ucuz istiyorsan 1.3 cdti tek kapı 3-4 bin fazla verirsen yine 1.3 cdti 4 kapılarda var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.