Şimdi Ara

CPU sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim sorunum şu:
    AMD 2,0 Ghz işlemciye sahibim we işlemcim denetim masasındaki sistem sekmesinde
    1,25 Ghz olarak gözüküyor ve nedenini bilemiyorum.

arama yaptırdım burdaki bilgilere göre bios dan CPU ayarlaması fikrini sölemişler..
    fakat Bios ta öle bi ayar bulamadım. CMOS Bios ekranında CPU ile ilgili bilgilere ulaşamadım..
    Bu sorun bi risk teşkil edermi we sorun ne olabilir?
    yardımlarınızı bekliyorum?
    saygılar..

• arkadaşlar bir fikir bekliyorum.
    konuyu güncel tutmak için yazdım mesajı.
    çünkü benim için önemli.
  • amd'de yazılan hızlar inteldeki tahmini karşılıktır. Örneğin benim 2600 işlemcim gerçekte 1600 de çalışıyor. Amd64 3000 ise 1800Mhz yani tahminime göre seninkide odur. Yani bir sorun olduğunu sanmıyorum!
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilhami

amd'de yazılan hızlar inteldeki tahmini karşılıktır. Örneğin benim 2600 işlemcim gerçekte 1600 de çalışıyor. Amd64 3000 ise 1800Mhz yani tahminime göre seninkide odur. Yani bir sorun olduğunu sanmıyorum!

Katılıyorum kardeşim arkadasın bir sorunu yok aslında
  • Arkadaşlar bir sorun yok diyorsunuz ama
    ben daha önce sistem sekmesinden baktığımda
    2,00 Ghz görüyordum..
    Hızım 1,25 Ghz olsun önemli diil fakat
    değişen bu hız bilgisi neden olabilir?
    format attım ama düzelmedi yine..
  • arkadasım oncelikle sunu solemelıyım...
    ram slotlarını bir kontrol et memorylerın yerinde duruyormu dusmus olan varmı?
    2. olarak biosdan defoult ayrlarına döndürmeyi denedinmi..
    3.olarak bios pilini anakartdan cıkarıp 10 sn bekle ve yerine tak bolelikle biosunu 0lamıs olacaksın..
    bunu denedinmi...
    4. olarak biosunda chipset ayarlarına gir ve orada periphreal configrasyona baktınmı..
    yada degisiklik yaptıysan vede yaptıgın degısıklıgın farkındaysan eski haline getirmeyi denedinmi

simdilik bunları dene sonuc alamazsan msg bırak... yardımcı olacagım birde lutfen bios adı ve sürümünü yaz
    yardımcı olmaya calısalım anakrtınıda yazarsan daha kolay yardımcı olabiliriz....
  • quote:

Orjinalden alıntı: mastery

arkadasım oncelikle sunu solemelıyım...
    ram slotlarını bir kontrol et memorylerın yerinde duruyormu dusmus olan varmı?
    2. olarak biosdan defoult ayrlarına döndürmeyi denedinmi..
    3.olarak bios pilini anakartdan cıkarıp 10 sn bekle ve yerine tak bolelikle biosunu 0lamıs olacaksın..
    bunu denedinmi...
    4. olarak biosunda chipset ayarlarına gir ve orada periphreal configrasyona baktınmı..
    yada degisiklik yaptıysan vede yaptıgın degısıklıgın farkındaysan eski haline getirmeyi denedinmi

simdilik bunları dene sonuc alamazsan msg bırak... yardımcı olacagım birde lutfen bios adı ve sürümünü yaz
    yardımcı olmaya calısalım anakrtınıda yazarsan daha kolay yardımcı olabiliriz....

teşekkürler arkadaşım..
    dediklerini sırayla yapacağım..
    sorun çözülmesse msj bırakacağım..
    saygılar

• bu arada işlemcinin tam modeli ne amd kaç işlemcin
  • ht çarpan değerini elle ayarlamayı deneyebilirsin. anakartını bilmiyorum ama bazen auto yada default seçiliyken çok düşük değerlerde çalışabiliyo, senin işlemci 3200 herhalde, 10x olması lazım çarpanın oraya getirirsen düzelir.
  • veya amd64 3000+ s.747
  • everest ten yada cpuz den bakıp cpu nun ne olduğunu söylebilirsin.
  • bios pilini cıkarıp tak bnce en etkili olan sey bu hersei sıfırlar için rahatlasn
    format atmanla bi ilgisi yok sorununun.Sorun bios ayarların eğer bi sorunun varsa tabi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.