Şimdi Ara

cross motor nasıl olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
20.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar şimdi ben bahara doğru motor almayı düşünüyorum ama her an fikirlerim değişiyor bi scooter diyorum bi cross diyorum oyle oyle günler geçiyor.bundan once motor sahibi olmadım ama scooter tarzı motorlar hakkında tecrübem çok yani hiçbirşey bilmiyor değilim.siz ne tavsiye edersiniz kullanımı nasıldır zormudur.izmirde ikamet etmekteyim oyle dağla taşla işim yok sadece hoşuma gittiği için soruyorum

• dağla,taşla işin yoksa cross alma.hoşuna gidiyosa cross motor tipinde supermotolar var.(crosstan farkı sadece lastikler değişik ve küçük)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

dağla,taşla işin yoksa cross alma.hoşuna gidiyosa cross motor tipinde supermotolar var.(crosstan farkı sadece lastikler değişik ve küçük)
    quote:

Orjinalden alıntı: HyperXCrossfire

dağla,taşla işin yoksa cross alma.hoşuna gidiyosa cross motor tipinde supermotolar var.(crosstan farkı sadece lastikler değişik ve küçük)

nasıl mesela bir örnek verirmisin...fotoğraf falan varsa iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: altunpul

quote:

nasıl mesela bir örnek verirmisin...fotoğraf falan varsa iyi olur

Alıntıları Göster
     cross motor nasıl olur

enduro
     cross motor nasıl olur

supermoto

• quote:

cross motor nasıl olur

enduro
     cross motor nasıl olur

supermoto

Alıntıları Göster
    Ben de seninle aynı fikirdeyim.. Bir cross motor almak istiyorum ancak kararsızım.. Fiyatı beni en çok düşündüren konu.. 3.000 ytl verip motor almak mı yoksa 5.000 ytl verip araba almak mı karar veremiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Ben de seninle aynı fikirdeyim.. Bir cross motor almak istiyorum ancak kararsızım.. Fiyatı beni en çok düşündüren konu.. 3.000 ytl verip motor almak mı yoksa 5.000 ytl verip araba almak mı karar veremiyorum..

Alıntıları Göster
    Gerçekten sevdim bunu ben peki yeni başlayanlar için uygun olur mu bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Russian

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Russian

olur ama resimdeki suzuki 400cc ve 13.700 ytl

çinli alacam dersen ramzey alırsın lastiklerini değiştirirsin 8000-9000 ytl daha ucuz olur.
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

aslinda ikisinin de yeri ayri eger arabaya cok ihtiyacin yoksa bosver derim cunku 5.000 ytl ye dogru duzgun bisey almak biraz zor alsanda sana durmadan masraf cikarir.beni sorarsan 3000-4000 ytl ye bi motor almak daha mantikli ama yagmurda karda camurda napilir onu bilmem...

• quote:

Orijinalden alıntı: altunpul

quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

aslinda ikisinin de yeri ayri eger arabaya cok ihtiyacin yoksa bosver derim cunku 5.000 ytl ye dogru duzgun bisey almak biraz zor alsanda sana durmadan masraf cikarir.beni sorarsan 3000-4000 ytl ye bi motor almak daha mantikli ama yagmurda karda camurda napilir onu bilmem...

Alıntıları Göster
    bak 2ci el supermotolar var çok müthiş. Ama pahalı oluyor. 6-7 milyara filan bulabilirsin iyi bi tane. Kesin tavsiye ederim. 540cc lik hayli hayli yeter sana. Bu arada o yukardaki suzuki supermoto sağ sola yatırılabilme oranı en yüksek olan motor.

al sana supermoto öreneği...

cross motor nasıl olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Sentinal

bak 2ci el supermotolar var çok müthiş. Ama pahalı oluyor. 6-7 milyara filan bulabilirsin iyi bi tane. Kesin tavsiye ederim. 540cc lik hayli hayli yeter sana. Bu arada o yukardaki suzuki supermoto sağ sola yatırılabilme oranı en yüksek olan motor.

al sana supermoto öreneği...

cross motor nasıl olur

Alıntıları Göster
    bence sen bi git motoru incele ama enduro olanını.dağa,bayıra çıkmam diyosun ama o moturun sesini duyunca dağa,bayıra çıkmak isteyeceksin.dağda,bayırda motor sürmekte ayrı bi keyf

• cross gen işidir geçsen al
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxxerdalxxxx

cross gen işidir geçsen al
    Walla cross ve racing konfor düşmanı motorlar.. Ben de ikisinden birini almak istiyorum ama ben bu işe profesyonel olarak devam etmek için bunları düşünüyorum.. Yoksa turning tarzı bir motor alıp keyif sürmek elbette daha mantıklı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 26 Kasım 2006; 17:58:48 >
  • quote:

Yanlış,

Bahsettiğin Supermoto'lar Hard Enduro'dan döner, gerçek cross motordan değil...

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: Mozel

Yanlış,

quote:

Alıntıları Göster
    Yeni motor alacaksan en mantıklısı 2. el hard enduro alman olacaktır. Hem taşa, çamura girersin hem de şehir içi kullanırsın, Düşürsen bile fazla üzülmesizn. Ama unmutma başlamak için 650 cc'lik 1 silindir 4 zamanlı motor doğru değildir. Bu arada küçük haci,mli alıyorsun diye 2 zamanlı motorda doğru değil. Öncelikle 125-250 cc birşey ile başla sonra bunlara geç.

Scooter ile Cross(veya bence sana göre enduro) birbirinden dağlar kadar farklı araçlardır. Büyük lastik her zaman scooterdan daha güvenlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mozel

Yanlış,

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Mozel

Yanlış,

quote:

benim orda crosstan kastım bu tip motorlar.yani cross,enduro birbirine benziyo ztn.enduro güzeldir hopla zıpla herşeyi yap

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Mozel

Yanlış,

quote:

benim orda crosstan kastım bu tip motorlar.yani cross,enduro birbirine benziyo ztn.enduro güzeldir hopla zıpla herşeyi yap

Alıntıları Göster
    Birisi Supermoto mu dedi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vodka -- 17 Haziran 2007; 23:58:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vodka

Birisi Supermoto mu dedi?

Alıntıları Göster
    Arkadaşım bu motoru almayı düşünürsen sana yardımcı olabilirim. Fiyatı çok uygun ve suzuki ile nerdeyse aynı. ISO-9001 Kalite belgelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toystores

Arkadaşım bu motoru almayı düşünürsen sana yardımcı olabilirim. Fiyatı çok uygun ve suzuki ile nerdeyse aynı. ISO-9001 Kalite belgelidir.

Alıntıları Göster
    Ya bu yeni başlama işi çok ilginç bir durum. Mesela hiçbir eğitim almadıysan Suzuki DR-Z400 fazla gelir çünkü o motor 3.7sn'de 100'e çıkabiliyor. Yani gazı kaçırırsan o da seni kaçırır Ama eğitim alırsan CBR600'le bile başlanabilir (güç açısından diyorum) çünkü gerçekten önceki halinden çok farkediyor. Ben 1 gün scooter 1 gün YBR125 sürdüm ve ardından Yamaha Fazer 600 sürdüm ve hiçbir zorluk çekmedim. Yani tecrübe kazanmak için motor alacağına eğitim al ve daha iyi bir motor alabilirsin böylece. Cross için XT350 alabilirsin dehşet makinedir.

• quote:

Alıntıları Göster

hortlatmış gibi olucak ama bu fiyatları görünce komigime gitmedi degil  

• quote:

Orijinalden alıntı: -xenon

hortlatmış gibi olucak ama bu fiyatları görünce komigime gitmedi degil  

Alıntıları Göster

Adamların derdine bak vay arkadaş  cross motor nasıl olur 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.