Şimdi Ara

Dark Record Mania Kablosuz (WLAN) 2TB Kayıtlı Full HD TrueHD Mkv/DTS 7.1 HD Media Player

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
5.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, forum sayfalarını takip ediyorum ancak bu yeni ürünle igili inceleme ve açıklamaya rastlayamadım. (umarım atlamamışımdır). Dark Record Mania Kablosuz (WLAN) 2TB Kayıtlı Full HD TrueHD Mkv/DTS 7.1 HD Media Player isimli yeni cihazla ilgili değerlendirmeleri kullanıcılardan ve ustalardan rica ediyorum. Chipseti, wlan performansı, dts uyumu, dvd writer-blu ray uyumluluğu gibi temel bilgilei aktarabilirseniz seviniriz. Teşekkürler.
    Saygılarımla...
    Bu linkte ürünü görebilirsiniz.
    http://www.teknobiyotik.com/elektron...ia-player.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerty11 -- 16 Ekim 2010; 20:48:48 >

• a200 alırken böyle kayıt özelligi olan makinlar yoktu keşke diyorum birazdaha bekleseymişim diyorum.
    Çok güzel modeller çıkıyor.
    bence bu modelin fiyatı gayet iyi record özelligide var .
  • quote:

Orijinalden alıntı: revelax

a200 alırken böyle kayıt özelligi olan makinlar yoktu keşke diyorum birazdaha bekleseymişim diyorum.
    Çok güzel modeller çıkıyor.
    bence bu modelin fiyatı gayet iyi record özelligide var .
    Bazı yeni bilgiler var aktarayım:

Record mania 7.1 ses formatlarını optik/hdmi üzerinden pass through veya hdmi/analog üzerinden stereo olarak iletmektedir.
    Çipseti Realtek RTD1283 olarak yetkililerce belirtildi.
    Boy:25 cm,En:16 cm,Yükseklik:5 cm.
    720 x 576 kalitesinde kayıt yapabiliyor.
    HQ, SQ, LQ kalitesinde kayıt seçenekleri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty11

Bazı yeni bilgiler var aktarayım:

Record mania 7.1 ses formatlarını optik/hdmi üzerinden pass through veya hdmi/analog üzerinden stereo olarak iletmektedir.
    Çipseti Realtek RTD1283 olarak yetkililerce belirtildi.
    Boy:25 cm,En:16 cm,Yükseklik:5 cm.
    720 x 576 kalitesinde kayıt yapabiliyor.
    HQ, SQ, LQ kalitesinde kayıt seçenekleri var.

Alıntıları Göster
    burada incelemesi var

http://www.pclabs.com.tr/2010/11/03/dark-record-mania-ortam-oynaticisi-incelemesi/
    bugün sipariş verdim 1 adet. Özellikle kayıt özelliği çok faydalı.Bendeki eski kamera kasetlerini kayıt yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylum -- 3 Kasım 2010; 22:49:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: boylum

burada incelemesi var

http://www.pclabs.com.tr/2010/11/03/dark-record-mania-ortam-oynaticisi-incelemesi/
    bugün sipariş verdim 1 adet. Özellikle kayıt özelliği çok faydalı.Bendeki eski kamera kasetlerini kayıt yapacağım.

Alıntıları Göster
    Divx oynatıcım bazı filmlerde sorun çıkartmaya başladığından beri bir cihaz alma niyetindeyim. Bu model kafama yattı gibi. Ama fiyatı bayağı tuzlu. Özellikle boş fiyatının 300 TL olduğunu düşünürsek.
    İncelemeyi okudum ama kullanıcı (hatta kıl kullanıcı) incelemesi daha makbule geçerdi

Record özelliği çok işime yaramayacak ama bu alet üzerinden ailenin diğer üyeleri hakkında cevap almak istediğim soruları sıralayayım. Belki diğer üyelere de yardımı dokunur.

1. İç içe geçmiş klasörlerde mesela filmler -> yabancı -> koleksiyon -> stallone -> rambo III gibi kademeli arşivimi düzenleme yapmaya gerek kalmadan oynatabilir mi? Altyazıyı başka bir klasörden alıp tanımlayabilir mi?

2. Bu alet için 24p oynatım seçeneği var. Faydası nedir, gerekli midir?

3. Kayıt esnasında başka işlem yapmaya (mesela uydudan programı kaydederken aynı hdd üzerindeki filmi) açabilir miyim?

4. SD kart okuyucusu alet seçer mi? Her fotoğraf makinesinin kayıt sistemi farklı gibi ondan sordum.

5. Elimdeki mevcut 5+1 ses sistemimi bağlayabilir miyim? Bağlamak için adaptör, çevirici vs. gerekir mi? (Bende LG LHT200'ün kendi ses sistemi var. Klasik iki uçlu giriş; jaklı değil. Bir merkeze bağlanmıyor. Direk DVD Playera bağlanıyor.)

6. Çip gelişmelere müsait mi? İlerde yeni kodekler için yeterli flash var mı?

7. Kullanan arkadaşlara sorum ise memnun musunuz? Kayıt özelliğini pek kullanmayacak olsam da tavsiye eder misiniz? (Git diğer modelleri al o zaman diyebilirsiniz)

• quote:

Orijinalden alıntı: suivant

Divx oynatıcım bazı filmlerde sorun çıkartmaya başladığından beri bir cihaz alma niyetindeyim. Bu model kafama yattı gibi. Ama fiyatı bayağı tuzlu. Özellikle boş fiyatının 300 TL olduğunu düşünürsek.
    İncelemeyi okudum ama kullanıcı (hatta kıl kullanıcı) incelemesi daha makbule geçerdi

Record özelliği çok işime yaramayacak ama bu alet üzerinden ailenin diğer üyeleri hakkında cevap almak istediğim soruları sıralayayım. Belki diğer üyelere de yardımı dokunur.

1. İç içe geçmiş klasörlerde mesela filmler -> yabancı -> koleksiyon -> stallone -> rambo III gibi kademeli arşivimi düzenleme yapmaya gerek kalmadan oynatabilir mi? Altyazıyı başka bir klasörden alıp tanımlayabilir mi?

3. Kayıt esnasında başka işlem yapmaya (mesela uydudan programı kaydederken aynı hdd üzerindeki filmi) açabilir miyim?

4. SD kart okuyucusu alet seçer mi? Her fotoğraf makinesinin kayıt sistemi farklı gibi ondan sordum.

5. Elimdeki mevcut 5+1 ses sistemimi bağlayabilir miyim? Bağlamak için adaptör, çevirici vs. gerekir mi? (Bende LG LHT200'ün kendi ses sistemi var. Klasik iki uçlu giriş; jaklı değil. Bir merkeze bağlanmıyor. Direk DVD Playera bağlanıyor.)

7. Kullanan arkadaşlara sorum ise memnun musunuz? Kayıt özelliğini pek kullanmayacak olsam da tavsiye eder misiniz? (Git diğer modelleri al o zaman diyebilirsiniz)

1.Oynatır.Altyazı başka bir klasördeyse sanmıyorum.Denemek lazım.
    2.Bende kapalı durumda.Önceden WDTV vardı.Onda da vardı fakat pek bir fark göremedim.
    3.Kayıt esnasında kaydedilen görüntü var ekranda.Başka işlem yapmak için PC kullanmak gerekir.
    4.SD kartlarda seçici olduğunu sanmam.
    5.Bağlarsınız.
    6.Firmware güncellemesi oluyor.
    7.Memnunum.Doğru.Kayıt özelliği lazım değilse daha ucuz ve pekte birbirinden farkı olmayan cihazlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylum -- 5 Kasım 2010; 9:49:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: boylum

quote:

1.Oynatır.Altyazı başka bir klasördeyse sanmıyorum.Denemek lazım.
    2.Bende kapalı durumda.Önceden WDTV vardı.Onda da vardı fakat pek bir fark göremedim.
    3.Kayıt esnasında kaydedilen görüntü var ekranda.Başka işlem yapmak için PC kullanmak gerekir.
    4.SD kartlarda seçici olduğunu sanmam.
    5.Bağlarsınız.
    6.Firmware güncellemesi oluyor.
    7.Memnunum.Doğru.Kayıt özelliği lazım değilse daha ucuz ve pekte birbirinden farkı olmayan cihazlar var.

Alıntıları Göster
    mrb.

Gürültü için 36,5 db olduğu incelemelerde belirtilmiş.

Bu sizce fazla değilmi??

Kullanan arkadaşların bun konudaki yorumu nedir???

• quote:

Orijinalden alıntı: scelen

mrb.

Gürültü için 36,5 db olduğu incelemelerde belirtilmiş.

Bu sizce fazla değilmi??

Kullanan arkadaşların bun konudaki yorumu nedir???

Alıntıları Göster
    nasıl yani ben bir kanalı seyrederken başka bir kanaldan kayıt yapamıyor mu? ya da ben film seyrederken o arkada kayıt yapamıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

nasıl yani ben bir kanalı seyrederken başka bir kanaldan kayıt yapamıyor mu? ya da ben film seyrederken o arkada kayıt yapamıyor mu?

Alıntıları Göster
    Ürünü aldım 1-2 gün içinde elimde olacak. Deneyimkerimi sizlerle paylaşacağım. Deneyip göreceğiz.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: volleybjk

Ürünü aldım 1-2 gün içinde elimde olacak. Deneyimkerimi sizlerle paylaşacağım. Deneyip göreceğiz.......

Alıntıları Göster
    Kayitta illa uydu receiver mi olmali kaynak? kablo tv kablosunu baglayip kayit yapabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bérk

Kayitta illa uydu receiver mi olmali kaynak? kablo tv kablosunu baglayip kayit yapabiliyor mu?

Alıntıları Göster
    Sorum hala gecerli
  • quote:

Alıntıları Göster
    Cihazın Tuneri yok o yüzden kablo tv nin kablosunu bağlayıp kayıt yapamazsın. Composit AV-IN girişi var. Harici bir kaynak gerekli. ( Camera , DVD, VCD, VCR vb. )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gapspy

Cihazın Tuneri yok o yüzden kablo tv nin kablosunu bağlayıp kayıt yapamazsın. Composit AV-IN girişi var. Harici bir kaynak gerekli. ( Camera , DVD, VCD, VCR vb. )

Alıntıları Göster
    Baglanti semasina bakip oyle oldugunu dusunmustum bende simdi iyice emin olduk tesekkur ederim.
  • quote:

Baglanti semasina bakip oyle oldugunu dusunmustum bende simdi iyice emin olduk tesekkur ederim.

Alıntıları Göster
    ne yani uydudan kayit yapmiyor mu bu alet
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilelma

açıklamalarında yazmışlar yapıyor diye... ama benim merak ettiğim şu.. ben atv yi seyrederken o knal d yi kaydedebiliyor mu?
  • quote:

quote:

açıklamalarında yazmışlar yapıyor diye... ama benim merak ettiğim şu.. ben atv yi seyrederken o knal d yi kaydedebiliyor mu?

AV in girişi olduğu sürece (Kısaca makine üzerinden bağlantı yapıp görüntü aktardığımız sürece) kayıt yapar. Fakat aynı kayıt yapan uydularda olduğu gibi çift tuner vb. olması lazım ki aynı anda iki kaynağı işleyebilsin. Üst mesajlarda bana olmadığı söylenmişti.
    quote:

• quote:

quote:

quote:

AV in girişi olduğu sürece (Kısaca makine üzerinden bağlantı yapıp görüntü aktardığımız sürece) kayıt yapar. Fakat aynı kayıt yapan uydularda olduğu gibi çift tuner vb. olması lazım ki aynı anda iki kaynağı işleyebilsin. Üst mesajlarda bana olmadığı söylenmişti.
    quote:

Alıntıları Göster
    bendehttp://www.teknobiyotik.com/elektronik/media-player/dark-record-mania-1tb-kayitli-full-hd-truehd-mkv-dts-7-1-hd-media-player-2596.html bu adresten 1 tb hafızalı olanına baktım. ancak pek bilgiim olmadığından kayıt ile ilgili sorum olacak.
    televizyonumuzda kablolu tv yayını var, bu aleti televizyona bağlayıp sorunsuz bir şekilde kayıt yapabilir miyiz?
    teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: interesting

bendehttp://www.teknobiyotik.com/elektronik/media-player/dark-record-mania-1tb-kayitli-full-hd-truehd-mkv-dts-7-1-hd-media-player-2596.html bu adresten 1 tb hafızalı olanına baktım. ancak pek bilgiim olmadığından kayıt ile ilgili sorum olacak.
    televizyonumuzda kablolu tv yayını var, bu aleti televizyona bağlayıp sorunsuz bir şekilde kayıt yapabilir miyiz?
    teşekkürler

Alıntıları Göster
    Cihazda herhangi bir Tuner olmadığı için Uydu veya KabloTV direkt bağlanamaz. Yazılandan Uydu veya Kablo Receiverlarının video veya Scart çıkışlarından aldığı görüntüyü kaydettiği anlaşılıyor. Bu yüzden receiverda o an hangi kanal açıksa sadece onu kaydediyor.

Ancaak gene tam emin olamamakla beraber daha önce KabloTVyi ses sistemime bağlayıp çalıştırdığım yöntemle görüntünün de Scarttan RCA dönüştürücü (Out seçilerek) kullanarak yapılabileceğini düşünüyorum. Bu cihazı almış ve KabloTV'si olan birisi bu dönüştürücüyü Televizyonun Scartına bağlayıp RCA kablosuyla da Recorder video in girişine bağlayarak deneyebilirse bizim de merakımızı giderir.

• quote:

Orijinalden alıntı: piratefree

Cihazda herhangi bir Tuner olmadığı için Uydu veya KabloTV direkt bağlanamaz. Yazılandan Uydu veya Kablo Receiverlarının video veya Scart çıkışlarından aldığı görüntüyü kaydettiği anlaşılıyor. Bu yüzden receiverda o an hangi kanal açıksa sadece onu kaydediyor.

Ancaak gene tam emin olamamakla beraber daha önce KabloTVyi ses sistemime bağlayıp çalıştırdığım yöntemle görüntünün de Scarttan RCA dönüştürücü (Out seçilerek) kullanarak yapılabileceğini düşünüyorum. Bu cihazı almış ve KabloTV'si olan birisi bu dönüştürücüyü Televizyonun Scartına bağlayıp RCA kablosuyla da Recorder video in girişine bağlayarak deneyebilirse bizim de merakımızı giderir.

Alıntıları Göster
    peki bu cihaz dahili hard disk olarak en fazla 1 tb mı destekliyor yoksa 2 tb mı?

birde diyelimki dahili hard disk taktık.bu diskin içine filmleri nasıl koplalıyoruz acaba?cahilce bir soru olmuş olabilir kusura bakmayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: drangelman

peki bu cihaz dahili hard disk olarak en fazla 1 tb mı destekliyor yoksa 2 tb mı?

birde diyelimki dahili hard disk taktık.bu diskin içine filmleri nasıl koplalıyoruz acaba?cahilce bir soru olmuş olabilir kusura bakmayın...

2 tb desteği var diye biliyorum...

kopyalama işini ise harici hdd gibi düşünerek bilgisayara usb den takıyorsunuz ve filmleri kopyalıyosunuz..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.