Şimdi Ara

Dershaneye gitmeden üniversite kazanılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu başlığından da anlaşılacağı gibi sorum net sadece birkaç şey eklemek istiyorum 11.sınıfa yeni geçtim TM öğrencisiyim ve hedefim Hukuk fakültesi. Şimdi şu dershane ya da yeni adıyla etüt merkezine gitmeden verim sağlanabilrceğini forumda birkaç kere okumuştum bir yandan mantıklı gelmişti evimle dershaneye gideceğim yer otobüs+ yürüme mesafesi toplam 15 dakika yaz tatili başında matematik temelim kötüydü ilk olarak internetten antremanlarla matematikten matematik temelimi attım ve şuanda ygs konularının yaklaşık %35ini bitirdim ve o konularla ilgili sorular çözdüm genel olduğu gibi ortalamanın altında bir anadolu lisesindeyim forumdaki arkadaşlar dershaneye gitsende işin yüzde 90ı sana bakıyor diyor ve bu konuda çok haklı olduklarını düşünmüyor değilim internetten takip ettiğm birkaç matematik kanalı var bunlar hocalara geldik ve şenol hoca onun haricinde coğrafyam edebiyatım ve bilakis tarihim iyidir. Duyduğum kadarıyla dershanede düzgün bir sınıfa girilemezse hocaların ilgi ve alakasının fazla olmadığı söyleniyor. Açıkcası dershaneye gitmeden de şuanda kendimi bir plana sokmuş gibiyim ama şöyle değil yok efendim saat 12 konu tekrarı sonra test böyle yapmıyorum dersimi ilk önce videosunu izliyorum sonra konu anlatımlı kitaptan pekiştiriyorum baktım sıkıldım mı yabancı dizi izliyorum ya da oyun oynuyorum sonra tekrardan derse dönüyorum.
    İşin özü şu:Efenim dershanede de işin yüzde 90ını bana kalacaksa ben açıkcası ailemin maddi imkanını sokağa atmak istemiyorum yinede dershaneye gitme imkanımı var çok şükür merak ettiğim şu dershanede takip ettiğim kanallardaki pratik yöntemler haricinde ya da konularla ilgili başka bir şey öğretilmiyor ise ben evde de çalışır yaparım. Evet burada aklıma takılan tek şey bu öğrenilenin yanı sıra pratik bir yöntem öğretiliyor mu? Sizce dershaneye gitmeli miyim yoksa aynı şekilde video konu anlatımlı kitaptan devam mı?
    Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara minnettarımı sunarım...

• Anası bile şaaapilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denizcixx

Anası bile şaaapilir
    Şimdiki 11.sınıfa geçenlerin müfredatları değiştir nasıl hallettin %35 kısmını matematikte ?ebob ekok görmedin basamak kavramı görmedim temel kavramları görmedim bölüneiblme görmedin nasıl başladın hangi kitaptan çünkü şuan li ygs kitapları eski müfredata göre bizim görmediğimi yada görüpte ygs kitaplarında olmayan konular var
  • RiigorM R kullanıcısına yanıt
    Basamak kavramını kitaplardan çalışarak öğrendim taban aritmetiği bölme bölünebilme vb şuanda tam ebob ekob konusundayım
  • Denizcixx D kullanıcısına yanıt
    Kardeş valla moral verdin biraz açabilir misin acaba tam olarak sence neler yapmam gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eurytos

Kardeş valla moral verdin biraz açabilir misin acaba tam olarak sence neler yapmam gerekiyor
    Bu konuda tecrübelerinin yanı sıra fikirlerini beyan etmek kişiler varsa ve de yardımcı olursa sevinirim
  • Eurytos E kullanıcısına yanıt
    Artık devir değiştiği aç internetini bir suuru hoca var dinle not al soru coz yorulma tüm enerjinin derse ver bakbakim dershane gerkeirmi
  • Denizcixx D kullanıcısına yanıt
    Çok haklısın hocam yardım ettiğin için sağol
    Boşuna calismisin onlara bizde onlar kalktı ki artık öğretirlerae bile lys de çıkar ama çalışmak iyidir.
    Bu arada dershane konusuna gelince bence dershaneye gitmelisiniz imkanınız varsa yada temel lise sıkıntı olduğun konulardan hocalardan istediğin kadar özel ders alabiliyprsun anlamadığım soruları sorabiliyorsun zaten düzenli olarak deneme yaparlar ciddi bir şekilde ordaki hatalarını tespit ederler etüdler e kaynak kitaplar bence gitmelisiniz immkaniniz varsa
    Anladım dershaneye gitme imkanım var onda sıkıntı yok sadece millet böyle dershanede fazla ilgilenmiyorlar diye söyleyince böyle oldu peki sence nelere çalışayım 10.sınıf matematiğe mi ya da başka nelere? Ya da sen nelere çalışıyorsun
    Geometriye dair pek bir şey bildiğim söyleyemem en son polinomlara kadar çalıştım 10.sınıf matematiğe ondan sonrasında abim ygs konularına çalış diyince onlara yöneldim
    Su an ben 10.sınıf konularını tekrar edip testleri bitiriyorum esen konu ozetli matematik vardı matematiği ondan yapıyorum analitik geometri yeni bitti bata test var her konudan uzun sürüyor.İkinci derece denklemler baslicam matematik bitincede fen e baslarim.Ygs matematik 11.sınıfın yanında baslicam şimdiden fazla olur ygs sıkıliriz yani.
    Dershane de aynıdır da ben temel liseye kayıt oldum fiyat farkı 1500 du çünkü 7 bin tl ye kayıt oldum hayırlısıyla yaparız inşallah başka soru olursa sorabilirsin tabi bende 11.sınıfa geçtim.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fujikoki1 -- 6 Mart 2017; 16:37:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fujikoki1

.
    dershane = yorgunluk bence sadece denemelerre katıl
  • fujikoki1 F kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi benim düşündüğüm şey şu millet dershanenin iyi sınıfına giremezsen pek ilgilenmiyorlar diyorlar doğru mu birde yüzde 90 bende bitiyor derken tam olarak nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eurytos

Hocam şimdi benim düşündüğüm şey şu millet dershanenin iyi sınıfına giremezsen pek ilgilenmiyorlar diyorlar doğru mu birde yüzde 90 bende bitiyor derken tam olarak nasıl
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fujikoki1 -- 6 Mart 2017; 16:37:51 >
  • fujikoki1 F kullanıcısına yanıt
    Peki hocam ben şimdi TMyim fen çalışmıyorum şuan dershane işleri kesinleştikten sonra kayıt olacağım şuan malum belli değil parayı geri alamama olayı olabilir kapanırsa neyse Tmciler malum fen fazla çözmeyecek onların netleri sınıf belirlemede tam nasıl oluyor biliyor musun mesela matematikte sayısalcılarla tmciler ortak mı görüyor ortak dees olduğu için
  • Dersanenin olayi dersten cok calisanlari gorup hirs yaptirma deneme sonuclariyla hava atma hirs yani cogu kiside bu sey yoktur o yuzden onemli dersane
  • 1.senemde gittim 106bin oldum
    2.senemde gitmedim 20bin oldum tm3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuyuh -- 22 Ağustos 2015; 21:05:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuyuh

1.senemde gittim 106bin oldum
    2.senemde gitmedim 20bin oldum tm3
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fujikoki1 -- 6 Mart 2017; 16:38:0 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.