Şimdi Ara

DNS ve IP sorunu (çok ciddi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. çok ilginç bi sorunla karşı karşıyayım...
    Bilgisayarım internete girme haricinde birçok şeyi yapabiliyor. örneğin messenger açılıyor, mail gönderebiliyorum vs vs ama internete giremiyorum. sorun DNS ile alakalı. çünkü IP ve DNS otomatik aldığım halde bilgisayar 85.112. diye devam eden garip bir DNS alıyor. otomatik al diyorrum, uygula diyorum ama pencereyi yeniden açtığımda yine o 85.112. ile başlayan numara var.

1-işletim sistemi xp(tr)
    2-command satırında
    ipconfig /release
    ipconfig /renew
    ipconfig /flushdns
    komutları uygulandı ama hiçbir şekilde yararı olmadı.

3- registry'de bu numarayı buluyorum, değiştiriyorum ama olmuyoooor.
    4-çalışan servicesleri kontrol ettim herhangibir sorun yok gibi

sorun büyük olasla spam veya virüs'tür. ama avast, nod32 ve orjinal norton ile tarama yaptım yararı olmadı.

yardımlarınızı bekliyorum...

• arkadasım otomatik degilde elle yapılandırdığında ip ve dns gene degişiyormu? yada elle yapılandırmayı hic denedin mi?
  • Muhtemelen zararlı bir yazılımın neden olduğu bir sorun..

SuperAntispyware Free Edition 4.0.1154
    http://www.filehippo.com/download_superantispyware taratınız..
  • Arkadaşların önerilerini gerçekleştirdikten sonra sorun düzeldi mi buraya yazar mısın? Bundan sonrakiler için faydalı olabilir.
  • akadaşlar yukarıda bahsedilen hiçbir öneri olmadı...

DNS'yi elle yapılandırmıştık zaten.. pencereyi tekrar açtığımızda yine o lanet 85.255.112.100 adresini görüyoruz

malvare programı işe yaramadı... ayrıca SUPERAntiSpyware programını kuramıyoruz. hata veriyor.. şu hatayı

"Windows installer hizmetine erişilemedi.Güvenl modda çalışıyor olmanızdan veya Windows installer hizmetinin doğru yüklenememesinden kaynaklanabilir. Destek sorumlunuza başvurun"

not: program diğer bilgisayarlara yüklenebiliyor.
  • Önceliklehttp://www.pctools.com/tr/spyware-doctor/ bu programı dener misiniz?

DNS ve IP sorunu (çok ciddi)

birde bu ayarları bir dener misiniz?Belki olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5kursun -- 27 Kasım 2008; 14:59:41 >
  • arkadaşlar... biçok spyware programı kuruyorum fakat update yapamadığım için (internet olmadığından dolayı) kurulumu tamamlayamıyor ve program çalışmıyor mesela son olarak spydoctor programı bu yüzden çalışmadı..

4.2.2.2 ve 4.2.2.1 dns adresileri de bi işe yaramadı çünkü elle dns atamanın hiçbir yararı olmuyor.
  • Aynısı bende de olmuştu, internetten crackli bir dosya indirdikten sonra olmuştu. dosyayı kurmadan önce ve kurduktan sonra Norton İnternet Security 2008 AV ile taratmama rağmen hiç bir sorun bulamamıştım. defender, adaware, vs hiç biri sorunu bulamamıştı. En sonunda format attım öyle kurtuldum. Nortonu da çöpe attım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siriusb -- 27 Kasım 2008; 15:27:13 >
  • Buna benzer bir sorun için daha geçen hafta günlerce saçımı başımı yolmuş ve format atıp yükledikten sonra 4-5 saatte taptaze bir işletim sistemine sahip olmak varken niye dört günümü ziyan ettiğime üzülmüştüm.

Bu sorun ille de spy ya da virus olmak zorunda değil.Bazan kurulan bir yazılım,ağ bağlantısını kullanan bir eklenti,hatta kurulu olan bir yazılımının online güncelleme eklentisi bile buna neden olabilir.Bilgisyarın ağ yapılandırmasında,internet explorer çıkışlarında bir anormallik olduğu zaman -ki bazan bu milyonlarca satırlık resgistry kayıtlarından bir satırcık olabilir- bu sorunun çözümü çok ama çok spesifik bir şey olabiliyor.Bunun çözümünü ise ancak çok uzman bir kişi bilebilir.Ya da microsoftun makale veritabanında sıkı bir tarama yapıp çözüm aranabilir.Belki de çözüm kısacık bir satırlık bir bilgi.Ama işte bilemeyince böyle uğraştırıyor.Çözüm bulunabilirse ne ala.Ama bana sorarsan bu tip sorunda her nekadar önermeyi hiç sevmesem de çare temiz windows kurulumu oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LokmanHekim -- 27 Kasım 2008; 16:00:46 >

• evet format atmak kolay bir çözüm ama bazen "acaba neden kaynaklanıyor" merakı format atmamı engelliyor. yine de bu sorunla karşılaşan arkadaşlardan çözüm bekliyorum.
  • IP Information for 85.255.112.100
    IP Location: Ukraine Ukraine Ukrtelegroup Ltd
    IP Address: 85.255.112.100 [Whois] [Reverse-Ip] [Ping] [DNS Lookup] [Traceroute]
    Blacklist Status: Clear

Trojan bulaştıgı kesin internet exproler Araçlar menüsünden Intenet Seceneklerine gir Baglantilardan Yerel Ağ Ayarlarındaki Proxy Sunucu var ise onları kaldır, ve bilgisayarın kaspersky gibi ve güncellenmiş şekilde taratırsan büyühtimal sorunu cözersin...
  • Violonsel hocam; ip bilgileri için teşekkür ederim.
    yerel ağ bağlantılarımda proxy yok... birde virüs veya spyware tarzı programları güncelleyemiyorum (çünkü internetim yok. zaten sorunda bu)
    güncelleyemediğim içinde spyware'lerin biçoğunu yükleyemiyorum, virüs programlarından da orjinal ve lisanslı norton, avast ve nod32 hiç bi iş yaramadı.
  • Registry Data Items Infected:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\DhcpNameServer (Trojan.DNSChanger) -> Data: 85.255.112.100 85.255.112.62 -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{5309deb7-d344-49b5-94ea-7c410d64eae7}\DhcpNameServer (Trojan.DNSChanger) -> Data: 85.255.112.100 85.255.112.62 -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Tcpip\Parameters\DhcpNameServer (Trojan.DNSChanger) -> Data: 85.255.112.100 85.255.112.62 -> Quarantined and deleted successfully.
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{5309deb7-d344-49b5-94ea-7c410d64eae7}\DhcpNameServer (Trojan.DNSChanger) -> Data: 85.255.112.100 85.255.112.62 -> Quarantined and deleted successfully.

Regeditte buraları kontrol edermisin... Anlaşılan güncel virüs programı kullanmamışsın...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.