Şimdi Ara

dolar euro taban yaptı araç fiyatları neden düşmedi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar dövizde yükselme olduğu zaman firmalar girdi maliyetlerinin artışını bahane ederek zam yapıyorlardı. Şimdi ise tam tersi oldu döviz % 15-20 arası düştü ama firmalar % 1 bile fiyat indirmediler. Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz.

• quote:

Orjinalden alıntı: mertcee

Evet arkadaşlar dövizde yükselme olduğu zaman firmalar girdi maliyetlerinin artışını bahane ederek zam yapıyorlardı. Şimdi ise tam tersi oldu döviz % 15-20 arası düştü ama firmalar % 1 bile fiyat indirmediler. Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz.

CEVABI ÇOK BASİT HOCAM .BİZ TÜRK MİLLETİYİZ İŞTE SALDIRIYORUZ ADAMDA SATAN MALI DÜŞÜRÜRMÜ.TEPKİ KOYSAK MİLLET OLARAK GERİ DURSAK BAK NASIL DÜŞÜRÜYORLAR FİYATLARI.FIRSATÇILARA

SATAMADIKLARI MODELLERİ NASILDA DÜŞÜRÜYORLAR AMA KAMPANYA ADI ALTINDA.
  • Firmalar pazar payı kapma yarışında girdikleri kıran kırana fiyat indirimleri ve peşpeşe kampanyalardan oluşan karsızlık (ya da minimal karlılık)dönemlerini telafi etmeye çalışıyorlar.

Bir de tabii ki en eski kural "kovaları çeşmeden su akarken dolduracaksın". Talep varken neden arz da ipin ucunu gevşetsinlerki. Bekle sen Aralık ayında gör indirim ve kampanyaları
  • Aslında diğer markalar beni hiç ilgilendirmiyor aklımda Corolla Comfot var. Ama ne yazıkki toyota bu araçta kampanya yapmıyor. Artık Aralık ayını bekleyeceğiz. 1995 XE ile biraz daha beraberim.
  • Aslında diğer markalar beni hiç ilgilendirmiyor aklımda Corolla Comfot var. Ama ne yazıkki toyota bu araçta kampanya yapmıyor. Artık Aralık ayını bekleyeceğiz. 1995 XE ile biraz daha beraberim.
  • yukardaki arkadaşın dediği gibi millet olmaz paraları vermeye devam ediyor,biraz geri çekilsek hemde nasıl indirecekler ama...
  • doğru yahu, iki yaz önce dolar 1.550 oldu diye araba fiyatları fırlamıştı ve tek sebep olarak doları göstermişti bayiler ..
    eee. şimdi niye düşmüyor ki fiyatlar?
  • ascentarium, bir duyum mu aldın, yoksa bu iş hep böyle midir aralık ayında kampanyalar mı patlar?
    yorumu olan başkaca arkadaş varsa, yazarsa sevinirim
    selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: Ascentarium

Firmalar pazar payı kapma yarışında girdikleri kıran kırana fiyat indirimleri ve peşpeşe kampanyalardan oluşan karsızlık (ya da minimal karlılık)dönemlerini telafi etmeye çalışıyorlar.

Bir de tabii ki en eski kural "kovaları çeşmeden su akarken dolduracaksın". Talep varken neden arz da ipin ucunu gevşetsinlerki. Bekle sen Aralık ayında gör indirim ve kampanyaları
  • nette biraz baktım 2006 2005 ekim sonu ve kasım doneminde baslayan bi indirim kampanya zinciri olmus genelde

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=119172 31 ekim 2005
    http://www.haberalemi.net/haber_detay.php?haber_id=12428 27 kasim 2006
    http://www.otomobilgazetesi.com/otomobil.php?id=3007

• quote:

yukardaki arkadaşın dediği gibi millet olmaz paraları vermeye devam ediyor,biraz geri çekilsek hemde nasıl indirecekler ama...

hangi üründe böyle birşey oluyor ki, borsada kağıt mı bu ? 6 ayda bir cep telefonuna 600-700YTL veren milletiz neye kime tepki koyacaksın da sana faydası olacak, hadi benzin fiyatlarını da böyle düşürsek ya
  • Euro Dolar düşüyor ama Firmalar hala araba fiyatlarını yukarı doğru çekiyor. Kurlar yükselincede hemen bahaneleri hazır. Güya Kampanya yapıyor olacaklar işte sene sonunda. Güzel milletimin güzel insanlarinı böyle kandıracaklar
  • Bu olayın işleyisi yüksek kurdan bayiler döviz kurunu sabit tutuyor ve döviz ne kadar düşerse düşsün bayi icin sorun teskil etmiyor cünki bu uyanık bayiler sabitlemiş oluyorlar kuru ve o sabit kurdanda almaz zorunda kaliyorsunuz mesela 1.200 sabitlediyse bayi mecbur bu kurdan alacaksin dolar 1.100 dahi olsa tabi birde döviz artinca uyanik bayilerimiz kampanya kandirmacasiyla hem kurda oynama yapiyorlar birazda fiyati yükseltiyorlar buda gecirmece kampanya dedikleri olay oluyor bu olayi genellikle cogu bayi yapiyor
  • euro üzerine satan araçların fiyatları düşmüştür
  • bence bayiler liste fiyatlarını oynamıyorlar. kampanya düzenleyip liste fiyatı üzerinden daha çok indirim yapıyorlar. böylelikle dolar yeniden yükselirse kampanyanın indirimini düşürüyorlar
  • Bütün arabalar Euro-Dolar kursu üzerinden satılmakta. Fiyatların düşmesini pek beklemiyorum ama hiçdeğilse sabit kalsa. Honda City de 25 den 26,5a yükseltmiş. Güya sene sonunda kampanya yaparak fiyatını 25e indirecek... 1,3 baz Yaris ler desen Aralıkta 28 olacakmış. Utanmadan 30 yapsınlar baride bizleri uğraştırmasınlar burda
  • Volvo ve Audi gibi Euro satış yapan firmalarin araçlarında belirgin fiyat düşüşleri var, bilginize...
    Onun haricinde yukardaki arkadaşlara katılıyorum. Geçenlerde ev bakmaya gittim, ev fiyatları 350-400 milyar ve kapış kapış gidiyor. İpin ucu bu aralar biraz kaçmış vaziyette, millet ne görse almak için saldırıyor resmen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertcee

Aslında diğer markalar beni hiç ilgilendirmiyor aklımda Corolla Comfot var. Ama ne yazıkki toyota bu araçta kampanya yapmıyor. Artık Aralık ayını bekleyeceğiz. 1995 XE ile biraz daha beraberim.

bizde corolla comfor d4d kasım 15 teslim aralık olayını bende araştırdım fakat aralıkda kampanya işi yok en azından corolla için yok peynir ekmek gibi gidiyor araba satışlar yavaşlayana kadar kampanyalardan muaf corollayani beklemenın pek de bir faydası yok ha acelem yok diyorsanız ocak şubat gibi bir indirim olabilir hani arba 1 yaş yaşlanıyorya o bakımdan

• bi de şu açıdan bakmak lazım;

talep varsa fiyat düşmez (böylelikle doların düşmesiyle firmalar daha çok kazanır)
  • adamlar vergi almaktan doymuyolar döviz ne olursa olsun sistem fil. aslında arabalar çok ucuzda ötv kdv vs vs bir araba parasıda filler alıyor enseleri at gibi hepsinin yeyin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.