Şimdi Ara

DOSTLAR ACİL ÖNERİLERİNİZE İHTİYACIM VAR(İŞTEN AYRILSAMMI)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2006 da beri forumdayım, pek yazmam ama cidden bu sefer önerilerinize ihtiyacım var.

Stajerlik yaptığım dönemden bu yana forumu takip ederim, ilk başlarda web bölümü sonrasında konu dışı müdavini oldum.Sadece okumayı tercih ediyorum.
    Lisede bilgisayar programcılığı okudum, stajerlik yerimde çalışma hayatıma devam ettim halen bi fiil web tasarım,yazılım sektöründe çalışıyorum.
    Üniversite okumadım, 2 senelik yatay geçiş yapabilirdim ama üniversitenin pek bişe katamayacağı düşüncesiyle üniversiteye gitmedim.

Web yazılım, web tasarım konusunda kendime güvenirim. Yüzlerce referansım var yayında olan. 6 sene çalıştığım yerden 3 ay önce ayrıldım 2 aylık istirahatten sonra geçen ay yeni bir iş yerine başladım. Burası bi ajans benle beraber 3 kişiyiz, patron belgesel çekimleriyle filan uğraşıyor, birde tasarımcı kız var o tasarımlarını hazırladığı işleri ben yazılıma döküyorum. Ama çalıştığımız ofis patronun abisine ait, eski ortağından ayrıldığı için abisinin ofisini kullanıyor, yani aynı ofiste 2 firma var. Patronla aynı masayı kullanıyoruz. :S Abisi muhasebeci.

Tam 34 gün oldu işe başlayalı ilk aydan maaşı geciktirdi, bugün ilk maaşımı 5 gün geç aldım ama eksik verdi. 2000 liraya anlaştık 1500 lira verdi. Kalanını önümüzdeki günlerde verebileceğini söledi. İlk aydan böyle bi sıkıntı yaşaması beni hüsrana uğrattı.

1 ay geçmesine rağmen halen sigortamı yapmadı, yapacağını sölüyor ama ucunuda açık bırakıyor. Allah bilir ne zaman yapacak

Öğle yemekleri her yerde 1-2 gibi yenir bizde en erken 4 te yeniyor zaten 6.30 da paydos ediyoruz, o da ofisteki tasarımcı kız yapıyor, çok az ve çok kötü yemekler yapıyor. Gerçi imkanda yok yemek yapmasına olanlardan bişeler yapmaya çalışıyor. Aslında onunda işi değil yemek yapmak, ama patron sağolsun bu durumu görmezden geliyor. 1 ay içinde 4 kilo verdim. :S

İyi yanı çalıştığımız residance da kapalı açık havuz, spor salonu, sauna imkanları var. Bunlardan ücretsiz faydalanabiliyorum.

Ben çalıştığım işyerine cidden iyi paralar kazandırırım, dediğim gibi kendime güveniyorum aldığım maaşın kat be kat fazlasını kazandırıyorum ama bu sorunlar canımı çok sıkıyor. Bir sürü iş seçeneği varken, burayı seçtim ama biraz dumura uğradım.

Sizde sabredip fedakarlıkmı göstermeliyim, sigorta, yemek ve maaşların gününde ödenmesi sorununu zamanamı bırakmalıyım.
    Yoksa işten ayrılsammı. Pazartesiye kadar bi karar verip yolumu çizmem lazım artık.
    Patronun umursamaz tavırları canımı bi hayli sıktı. İlk aydan maaş geçmi verilir, yada hiç demezmi bu elemanlar ne yicek ne içecek. Sigortaları ne olacak.

Offf napıcam ya kafam çok karışık, işsiz kalacağımı düşünmüyorum. Bu firmaya başlamadan önce belki 10 a yakın firma tamam gel başla dedi, ben gittim burayı tercih ettim. :S

Teşekkürler okuyan ve önerilerini esirgemeyenlere.

• ılk aydan karar vermen yanlış, en az 3 ay geçmelı, ona göre kafanda kesın yargılar oluşur zaten,

not: yavaş yavaşta iş ilanlarına bakabılırsın daha ıyı iş bulursan eyw der çıkarsın lakın iş bulmadan işten cıkma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

ılk aydan karar vermen yanlış, en az 3 ay geçmelı, ona göre kafanda kesın yargılar oluşur zaten,

not: yavaş yavaşta iş ilanlarına bakabılırsın daha ıyı iş bulursan eyw der çıkarsın lakın iş bulmadan işten cıkma

hocam ilk aydan geciktirmesini normalmi karşılamalıyım sence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aequitas13

quote:

ılk aydan karar vermen yanlış, en az 3 ay geçmelı, ona göre kafanda kesın yargılar oluşur zaten,

Normal... Belki adamın sıkıntısı olabilir onada hak vermelisin. Arkadaşın dediği gibi ilk 3 ayı bekle. ve Diğer yanındaki çalışanlarada sor onlarda eksik ve geç almışmı? Alıyor mu? Ayrıca Havuz ve Sauna varmış. Böylesiz merkezlere üye olsan aylık Bin küsür para ödersin ve her gün dilediğin gibi gidemezsin. Yerinde olsam bu işleri düzeltip çalışmaya devam ederdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

quote:

quote:

Normal... Belki adamın sıkıntısı olabilir onada hak vermelisin. Arkadaşın dediği gibi ilk 3 ayı bekle. ve Diğer yanındaki çalışanlarada sor onlarda eksik ve geç almışmı? Alıyor mu? Ayrıca Havuz ve Sauna varmış. Böylesiz merkezlere üye olsan aylık Bin küsür para ödersin ve her gün dilediğin gibi gidemezsin. Yerinde olsam bu işleri düzeltip çalışmaya devam ederdim.

Bazı Konuları düzeltmek bizim elimizde aslında. Yemek olayı için bir yemek firmasıyla görüşüp fiyat iste. uygun bir yer bul. önce yemeği dene ki bir sürprizle karşılaşma. daha sonra bunu önce yemek yapan kıza sonra patrona söyle. kızın yemek için ayrı para almadığını düşünürsek bu onun hoşuna gidecektir. patronun için de iş yerinizde yaptığınız yemekle hemen hemen aynı maliyette olduğunu gösterirsen mutlaka kabul edecektir. + kızın da işine daha fazla konsantre olacağını da eklemeyi unutma. Bu senin hem iş yerine bağlılığını gösterir. Hem patronunun gözünde işi sahiplendiğini gösterir. Hemde şartlarını düzenler. Hiçbir şirket işe devam edeceğine emin olmadıkları personel için sigorta girişi yapmak istemez. Bu söylediklerimi de yaparsan 2. ay sigortana muhtemelen başlarlar. Tabiki illa burasıyla devam et demiyorum. iş de araştırabilirsin. Daha uygun bir iş yeri varsa kırmadan üzmeden çıkabilirsin. Karar senin...

• Dostlar hepinize çok teşekkür ederim. Sanırım gelen görüşleri ve yakın çevremin tavsiyesi üzerine 1 ay daha durumu gözlemlicem. Tahaahüt edilen şeyler gerçekleşirse, devam edeceğim. Halen bu sorunlar devam ederse ayrılacağım.
    Tekrar teşekkürler
  • Ödemeler hep bu şekilde mi oluyormuş ve para olduğunda ödemeyi yine de geciktiriyor muymuş diye diğer çalışanlara sorabilirsin. Yazılım sektöründe bu bahsettiğin durumlarla sıkça karşılaşılıyor sanırım.
  • Karsina al ciddi ciddi konus susarsan her türlü oynar senle diyeceksin falan bey sizinle bu sekilde anlasmamistik ben 2000 tl bekliyordum ama 1500 verdiniz maasima göre plan yapmistim söz verdigim yerler vardi mahcup oldum bundan sonra ayni sekilde eksik ödenecekse maasim birlikte calismamiz imkansiz diyeceksin sigorta olayinida söyleyeceksin susmak sana fayda getirmez memlekette koyun cok sus diye akil veriyor onlar güdülmeye alismis sen hakkini ara hakkini arayanlardan ol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkdenizLee

Karsina al ciddi ciddi konus susarsan her türlü oynar senle diyeceksin falan bey sizinle bu sekilde anlasmamistik ben 2000 tl bekliyordum ama 1500 verdiniz maasima göre plan yapmistim söz verdigim yerler vardi mahcup oldum bundan sonra ayni sekilde eksik ödenecekse maasim birlikte calismamiz imkansiz diyeceksin sigorta olayinida söyleyeceksin susmak sana fayda getirmez memlekette koyun cok sus diye akil veriyor onlar güdülmeye alismis sen hakkini ara hakkini arayanlardan ol

Hocam aldıktan sonra konuştum dediğin gibi, bu sorunların farkındayım(yemek,sigorta) ama çözücem dedi. Tabii ucu açık bıraktı yine. Yapmayacağım demiyo, ama şu zamanda yapacağım demiyo :) biraz daha bekleyeceğim, yapmazsa yolcudur abbas bağlasan durmaz :)

• 2000 lira maaş hem gecikmeyle hemde eksik geliyorsa + yemekler kötüyse o iş yerinde çalışılmaz bu arada aynı bölümü okumuşuz kendini geliştirmişsin bu kadar maaş alabildiğine göre ve dediğin gibi 2 yıllık geçiş hakları pek bi işe yaramıyo

• quote:

Orijinalden alıntı: yürüyenmerdiven

2000 lira maaş hem gecikmeyle hemde eksik geliyorsa + yemekler kötüyse o iş yerinde çalışılmaz bu arada aynı bölümü okumuşuz kendini geliştirmişsin bu kadar maaş alabildiğine göre ve dediğin gibi 2 yıllık geçiş hakları pek bi işe yaramıyo

Evet dostum biraz öyle oldu, kendimi işe verdim gençliğin verdiği biçok şeyden feragat ettim ileriyi düşünerek.
  • Hic birsey degismeyecek..vakit kaybetmeden baska bir is bak bence..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yürüyenmerdiven

2000 lira maaş hem gecikmeyle hemde eksik geliyorsa + yemekler kötüyse o iş yerinde çalışılmaz bu arada aynı bölümü okumuşuz kendini geliştirmişsin bu kadar maaş alabildiğine göre ve dediğin gibi 2 yıllık geçiş hakları pek bi işe yaramıyo

Evet dostum biraz öyle oldu, kendimi işe verdim gençliğin verdiği biçok şeyden feragat ettim ileriyi düşünerek.

yalnız şunu söylemeliyim ki aksama falan olur ama daha ilk aydan böyle olursa bence hiç uzatma sen zararlı çıkarsın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.