Şimdi Ara

Dreambox 500s Kumanda Mesafe Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
5.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün Karabalık Elektronikten Dreambox 500s aldım. Herşey iyi güzel ancak aletin kumandası en fazla 1.5 metreden alıyor. Bu durum normal midir? 1.5 metre uzaktan kumanda için çık kısa bir mesafe.

• 1.5 mt çok kısa pili bitik olmasın
  • kesınlıkle kısa yaa cıhazda bır anormallık vardır yada :) pıllerınde cıhazın ıcınden cıkan pil'ee guvenmeyecen dene bi olmadı ara yardımcı olur karabalikelektronik ;)

quote:

Orijinalden alıntı: broker

Dün Karabalık Elektronikten Dreambox 500s aldım. Herşey iyi güzel ancak aletin kumandası en fazla 1.5 metreden alıyor. Bu durum normal midir? 1.5 metre uzaktan kumanda için çık kısa bir mesafe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabus_34

kesınlıkle kısa yaa cıhazda bır anormallık vardır yada :) pıllerınde cıhazın ıcınden cıkan pil'ee guvenmeyecen dene bi olmadı ara yardımcı olur karabalikelektronik ;)

quote:

Dün Karabalık Elektronikten Dreambox 500s aldım. Herşey iyi güzel ancak aletin kumandası en fazla 1.5 metreden alıyor. Bu durum normal midir? 1.5 metre uzaktan kumanda için çık kısa bir mesafe.
    Tüm klon dreamboxlarda olan birşey bu tabi cihazın nereye konulduğu ve kumandanın alıcısının hangi açıdan baktığıda önemli bende 45 derecelik açıdan 2 metreden sonra kumanda etmede zorlanıyorum ama düz açıdan daha fazla sinyal alınıyor.

Alttaki link çözüm getirebilir. Cihaz yeni olduğu için ben böyle birşeyi göze alamadım şu anlık ilerde belki denerim.

http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=493691

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Tüm klon dreamboxlarda olan birşey bu tabi cihazın nereye konulduğu ve kumandanın alıcısının hangi açıdan baktığıda önemli bende 45 derecelik açıdan 2 metreden sonra kumanda etmede zorlanıyorum ama düz açıdan daha fazla sinyal alınıyor.

Alttaki link çözüm getirebilir. Cihaz yeni olduğu için ben böyle birşeyi göze alamadım şu anlık ilerde belki denerim.

Alıntıları Göster
    İçinden pil çıkmadı diğer kumandardan birinden duracell pili alıp taktım. 2.5-3 metre mesafede diğer kumandalar alıyorlar, skystarın kumandası bile. Kumandanın alması için her seferinde ayağa kalkıp cihaza yaklaşmam gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broker -- 2 Ekim 2009; 14:50:51 >

• quote:

İçinden pil çıkmadı diğer kumandardan birinden duracell pili alıp taktım. 2.5-3 metre mesafede diğer kumandalar alıyorlar, skystarın kumandası bile. Kumandanın alması için her seferinde ayağa kalkıp cihaza yaklaşmam gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Şöyle yapın. Ön panelde kumanda alıcısını olduğu yerdeki plastik zımbırtıyı bi iğne-bıçak yardımı ile çıkartın. Kesinlikle farkediyor. Benim kumanda çaprazlardan zor alırken şimdi duvardan bile işliyor :) İçini açmadan bu şekilde hallettim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: BurkiBurks

Şöyle yapın. Ön panelde kumanda alıcısını olduğu yerdeki plastik zımbırtıyı bi iğne-bıçak yardımı ile çıkartın. Kesinlikle farkediyor. Benim kumanda çaprazlardan zor alırken şimdi duvardan bile işliyor :) İçini açmadan bu şekilde hallettim ben.

Alıntıları Göster
    Çapraz denemedim, tam karşında durmama rağmen, metreyle ölçtüm 1.6 metreden daha uzakta almıyor. Uzaktan kumanda demenin bi anlamı yok.
    İçini açmadan yapılabiliyorsa güzel, yerine tekrar takabilir miyiz acaba. Hani cihaz sevise gitmesi gerektiğin cihazı kurcalamışsınız demesinler diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broker -- 2 Ekim 2009; 14:53:44 >

• quote:

ben bunu ilk alınca yapmıştım

fark ediyor ama öyle bariz fark yok duracell takın farkı hissedin

• quote:

Çapraz denemedim, tam karşında durmama rağmen, metreyle ölçtüm 1.6 metreden daha uzakta almıyor. Uzaktan kumanda demenin bi anlamı yok.
    İçini açmadan yapılabiliyorsa güzel, yerine tekrar takabilir miyiz acaba. Hani cihaz sevise gitmesi gerektiğin cihazı kurcalamışsınız demesinler diye.

Alıntıları Göster
    Yok cihazın dışında zaten. Çıkarttığın şekilde takarsın yerine sorun olmaz. Şu ön panelde kırmızı ve yeşil ışığın yandığı yerdeki plastiği çıkart farkı farkedersin

• quote:

Orijinalden alıntı: BurkiBurks

Alıntıları Göster
    klon cıhazlarda, olabılıyor bence fırmaya da gotur hemen hallederler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabus_34

klon cıhazlarda, olabılıyor bence fırmaya da gotur hemen hallederler

Alıntıları Göster
    Karabalığı aradım getir bakalım dediler. Yarın götürecem, umarım 1.5 metre mesafeye normal demezler.
  • Aslında sorun dreambox icindeki alıcının yukarı dogru bakması birde onundeki panel dahada zorlastırıyor isi. Paneli cıkartıp alıcıyıda biraz duz konuma getirirseniz farkı gorursunuz
  • quote:

Aslında sorun dreambox icindeki alıcının yukarı dogru bakması birde onundeki panel dahada zorlastırıyor isi. Paneli cıkartıp alıcıyıda biraz duz konuma getirirseniz farkı gorursunuz
    Garanti konusu olmasa yapılabilir de. Karabalık cihazın üzerine bandrol yapıştırıyor. Yarın cihazı yerlerine götürücem, ordaki diğer cihazlarda aynı durumdaysa mecburen kendimiz halledicez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broker -- 2 Ekim 2009; 17:07:37 >
  • quote:

Garanti konusu olmasa yapılabilir de. Karabalık cihazın üzerine bandrol yapıştırıyor. Yarın cihazı yerlerine götürücem, ordaki diğer cihazlarda aynı durumdaysa mecburen kendimiz halledicez.

Alıntıları Göster
    Bugün Karabalık'a götürdüm cihazı. "1 metre çekiyormuş daha ne olsun" derler diye endişeleniyordum ama direkt yeni bir cihazı deneyip verdiler. Bandrol için de siz açmamaya özen gösterin ama açsanız da biz cihazımıza sahip çıkarız dediler. Takdir ettim.

• quote:

Bugün Karabalık'a götürdüm cihazı. "1 metre çekiyormuş daha ne olsun" derler diye endişeleniyordum ama direkt yeni bir cihazı deneyip verdiler. Bandrol için de siz açmamaya özen gösterin ama açsanız da biz cihazımıza sahip çıkarız dediler. Takdir ettim.

Yardımcı olacaklarını tahmin etmiştim. Sanada ben tavsiye etmiştim mahçup olmadığıma sevindim.
  • quote:

quote:

Yardımcı olacaklarını tahmin etmiştim. Sanada ben tavsiye etmiştim mahçup olmadığıma sevindim.

Alıntıları Göster
    Evet, aynen söylediğin gibi çıktı. Cihaz kaliteli, ürününe de sahip çıkıyorlar. Tavsiyen için tekrar teşekkür ederim.

• quote:

Evet, aynen söylediğin gibi çıktı. Cihaz kaliteli, ürününe de sahip çıkıyorlar. Tavsiyen için tekrar teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    ne kadara aldınız acaba.bende bu haftasonu almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gewa

Ben 148 e almıştım dolara göre fiyat değişir şimdi 150 tl falan olması lazım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gewa

Ben 148 e almıştım dolara göre fiyat değişir şimdi 150 tl falan olması lazım.

Alıntıları Göster
    Aslında sitelerinde ben alırken fiyat 148 yazıyordu. Dükkanda 150 dediler, bende 2 lira için üstelemedim, 150 verdim. Bu fiyat nakit fiyatı, kart derseniz tek çekim için bile komisyon istiyorlar.

• quote:

Aslında sitelerinde ben alırken fiyat 148 yazıyordu. Dükkanda 150 dediler, bende 2 lira için üstelemedim, 150 verdim. Bu fiyat nakit fiyatı, kart derseniz tek çekim için bile komisyon istiyorlar.

Alıntıları Göster
    beyler aynı sorun su anda bende de var kumanda 2 metre den sonra kanal değiştirmio deli olcam yeni kumanda alsam düzelirmi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.