Şimdi Ara

Dünyada en çok satan otomobil markası.....? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
6.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: berk984

quote:

Orijinalden alıntı: ÇÖL KARTALI

vw ye para verilir mi yeaaaa?
    en iyisi ford
    .mondeo>passat
    focus>jetta
    fiesta>polo

FORD>VW
    kıyaslamayı her alanda yaptım.

Yok artik Opel varken Ford`a para verilir mi?
    Insignia>Mondeo
    Astra>Focus
    Corsa>Fiesta

Bu da bonus
    Zafira>C max

Karsilastirmayi her alanda yaptim.

Sonata > İnsignia

Elentra> Astra

İ20> Corsa

hyundai trajet> zafira

Edit: Lan harbi hyundai opelden iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 10 Ocak 2012; 3:37:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Orijinalden alıntı: berk984

quote:

en iyisi ford
    .mondeo>passat
    focus>jetta
    fiesta>polo

FORD>VW

Yok artik Opel varken Ford`a para verilir mi?
    Insignia>Mondeo
    Astra>Focus
    Corsa>Fiesta

Bu da bonus
    Zafira>C max

Sonata > İnsignia

Elentra> Astra

İ20> Corsa

hyundai trajet> zafira

Edit: Lan harbi hyundai opelden iyi

Yok artik Röno varken Hunday`a para verilir mi?
    Latitude>Sonata
    Fluence>Elantra
    Clio III>i20

Bu da bonus
    Scenic>trajet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 10 Ocak 2012; 3:45:06 >

• .
  • quote:

en iyisi ford
    .mondeo>passat
    focus>jetta
    fiesta>polo

FORD>VW

Ford gitsin kamyon tir yapsin ::)))
  • Haber yanlış. 8.2 milyon VW araç satamaz imkansız bir olay. 8-10 marka (audi, VW, skoda, seat, bentley, man, scania, lamborghini... vs.) ile toplam VW AG satışıdır o. Dünyada Toyota grubu 1 idi (toyota, lexus vs.) arkasından GM geliyordu (chevrolet, buick, cadillac, GMC, opel, vauxhall, holden ....). GM grubunda 4,5 milyon satışla chevrolet birinci ve zaten ana markadır. VW tek başına mümkün değil o kadar satamaz. Belki 20 yıl sonra. Bunların ardından VW AG, Ford grubu ve renault nissan alliance geliyor. Toyota bu sene doğal afetler nedeniyle gerilere düşmüştür biraz tahminimce. Haberde de GM henüz açıklamadı ama 9 milyon tahmin ediliyor diyor. Yani 1. filan hikaye. Nasıl bir reklam ve haber anlayışı ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 10 Ocak 2012; 8:34:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

quote:

Orijinalden alıntı: Mech.Engineer

quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

Bünyesinde birçok marka olmasına karşın toyotayı ancak geçebildiler.
    Yinede takdire şayan..

Toyotanın bünyesinde de Daihatsu, Scion, Lexus gibi markalar mevcut. Scion ve lexus amerika pazarında ciddi satışları olan markalar. Ayrıca Toyota neredeyse her coğrafyada çok sayıda farklı model üretiyor.

daihatsu nasıl toyota'nın büynseinde iki tane aracın yapımında ortak çalıştılar diye Toyota Daihatsunun sahibi mi oldu? Lexus ve Scion Amerikada çok ciddi satış yapıyor dediğinse hepi topu 350bin araç.Milyonlardan bahsediliyor burada.
    VW'de ise Audi Bentley Bugatti Lamborghini Seat Skoda ve VW var.

Ekleme:Dünya'nın her yerinde bu kadar çeşitli markaya sahip olan VW grubu Japonya'yı Tsunami vurduktan sonra sadece 200bin araçlık farkla lider oluyorsa yemişim öyle başarıyı

Toyota Daihatsu'nun sahibidir.

Bu firmalar üretimlerini açıklarken, holding çatısı altındaki tüm firmaların satışlarını topluyorlar.

Yani toyota satışları içinde Lexus da var, diğer markalar da var.

Örneğin PSA-Pejo-Citroen ortak satışları, Renault -Nissan da satışları ortak açıklıyorlar diye biliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Haber yanlış. 8.2 milyon VW araç satamaz imkansız bir olay. 8-10 marka (audi, VW, skoda, seat, bentley, man, scania, lamborghini... vs.) ile toplam VW AG satışıdır o. Dünyada Toyota grubu 1 idi (toyota, lexus vs.) arkasından GM geliyordu (chevrolet, buick, cadillac, GMC, opel, vauxhall, holden ....). GM grubunda 4,5 milyon satışla chevrolet birinci ve zaten ana markadır. VW tek başına mümkün değil o kadar satamaz. Belki 20 yıl sonra. Bunların ardından VW AG, Ford grubu ve renault nissan alliance geliyor. Toyota bu sene doğal afetler nedeniyle gerilere düşmüştür biraz tahminimce. Haberde de GM henüz açıklamadı ama 9 milyon tahmin ediliyor diyor. Yani 1. filan hikaye. Nasıl bir reklam ve haber anlayışı ilginç.

Cogu marka icin geçerli bu sadece VW satislari o kadar degil yani. İcinde bir cok marka var.

• VW grup olarak çok markaya sahip. 8.2 milyonun 4-4,5 milyonu VW, diğerleri grup bünyesindeki diğer markalardır.
    Olaya bu şekilde bakarsak Toyota'nın satışı VW'den fazladır.
    Yani dünyada satılan Toyota adedi halen 1. dir. Ama rakamlar grup olarak verilgiği için VW'de güçlü olduğu için satışlar iyi. VW'nin ticari araçlardaki başarısıda unutulmamalı. Birde Japonya depremi.
  • TOYOTA nasıl oluyorda satıyor anlamıyorum.Arabalarında tip yok bir kere Sağlamlık imajıyla götürüyor konfor yok,yalıtım yok.Auris gibi rezalet bir tasarım yinede satıyor.
  • Deutsche Arbeitsfront'tan 8.2 milyon motorlu araca. Wolfsburg fabrikası RAF tarafından yerle bir edildikten, Generaller Jodl ve Keitel teslim olduktan sonra meraklı bir Britanya subayı Wolfsburg fabrikasında işe yarar parçalardan "birkaç araç üretip İngiltere'ye götürmek" isteyince geride kalan Alman işçiler üretim tesisleri adam edip otomobil imalatınakaldığı yerden devam edebileceklerini göstermiş, Britanya Hükümeti de yeşil ışık yaktıktan sonra 1 yıl içinde 1000 adet araç üreterek bir şekilde Führer Adolf'un ve Reichsführer-SS Himmler'in küllerinden yeniden doğmasına sebep olmuştur. Şu anda Almanya'da 2. Cihan Harbine bulaşmamış büyük bir konglomerasyon yoktur, Krupp-BASF-BMW-VW-MERCEDES ve diğerleri dahil.

Ek bilgi: 8.2 milyon motorlu aracın 5.1 milyonu otomobil.

GERMANY-VOLKSWAGEN Volkswagen reports 2011 sales over 8 million
    BERLIN
    Volkswagen AG says it saw sales of more than 8 million vehicles last year, putting it ahead of Japan's Toyota Motor Corp. It says it delivered nearly 8.2 million vehicles in 2011, a 14 percent rise over the previous year. Volkswagen's top sales and marketing executive, Christian Klingler, calls that "an outstanding result" considering difficult economic times and volatile markets. But he says the coming year is expected to be difficult, especially in Europe.

The German automaker has a goal of producing 10 million vehicles per year and passing Toyota and GM to become the world's biggest automaker by 2018. Some analysts have said that VW is already the world's biggest because GM's figures include vehicles made by a joint venture in China.

• Adamlar (VW) ülkelerdeki distribütörlerini böyle itinayla seçtikten sonra ve o distibütörlerde (Doğuş) işinin layıkıyla yaptıktan sonra 1.olmaları çok doğal. Araçların kalitesinden bahsetmiyorum bile.
  • Haberin altndaki yorum çok komik

Bizim forumdan mı acaba?
  • General Motors 1. olacak
  • Tahmin ettiğim gibi 5,1 milyonu otomobilse bunun en fazla 2 buçuk- 3 milyonu VW'dir. Yani haberdeki en çok satan marka başlığı yanlış. Verilen sayı da yanlış. Bu durumda chevrolet veya toyota bireysel marka oalrak en çok satan marka oluyor sanırım. Çünkü sadece chevrolet 4,5 milyon sattı diye biliyorum bu yıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Tahmin ettiğim gibi 5,1 milyonu otomobilse bunun en fazla 2 buçuk- 3 milyonu VW'dir. Yani haberdeki en çok satan marka başlığı yanlış. Verilen sayı da yanlış. Bu durumda chevrolet veya toyota bireysel marka oalrak en çok satan marka oluyor sanırım. Çünkü sadece chevrolet 4,5 milyon sattı diye biliyorum bu yıl.

Gecen yıl Chevrolet 4.5 milyona yakın sattı.

Bu yıl yani 2011 yılında 5 milyonu geçmiştir diye tahmin ediyorum
  • Tebrik etmek lazım VW'yi...
  • Senide mercedes e 250 csi ceosu yapalim
  • quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

İşin şaka kısmı bir yana dersek

Son dönemin dünya üzerindeki en iyi şirket profili ve müşteri ihtiyaçlarına göre ürün üreten 2 firması var

Birisi SAMSUNG diğeri vw 5-10 sene sonra dahada iyi olacaklar diyebilirim...

Yok artık, reklamlarında bile adam özellikleri anlatırken kapıyı kapatıyor, ya rengine ya da kapısına tutulup arabayı alıyor.
    Bayilerde de aynı şekilde araba ne bulduysan onu alıcaksın, yoksa müşteri profiline uygun ihtiyaç karşılayacak bir satış ağı yok.
    Yani öyle bir araç yapıyorsa da müşteriye getirmediği için, yok artık daha neler

• @arjen553

Daihatsu'nun %51.2 si Toyota bünyesinde. Yanlış bilmiyorsam 1999 dan beri. Ayrıca tekrar belirteyim. VW' tek başına marka olarak model gamı Toyotanın amerika pazarı ile bilrlikte ürettiği modellerin yarısı bile değil. Adamlar sırf amerika pazarı bir sürü model üretiyor. VW henüz amerika pazarına Toyota kadar yerleşmedi. Ayrıca Bentley Bugatti Lamborghini her yıl milyonlarca araç satıyorda ben mi bilmiyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mech.Engineer -- 10 Ocak 2012; 11:08:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iGroN

quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

İşin şaka kısmı bir yana dersek

Son dönemin dünya üzerindeki en iyi şirket profili ve müşteri ihtiyaçlarına göre ürün üreten 2 firması var

Birisi SAMSUNG diğeri vw 5-10 sene sonra dahada iyi olacaklar diyebilirim...

Yok artık, reklamlarında bile adam özellikleri anlatırken kapıyı kapatıyor, ya rengine ya da kapısına tutulup arabayı alıyor.
    Bayilerde de aynı şekilde araba ne bulduysan onu alıcaksın, yoksa müşteri profiline uygun ihtiyaç karşılayacak bir satış ağı yok.
    Yani öyle bir araç yapıyorsa da müşteriye getirmediği için, yok artık daha neler

Öncelikle bana neden bu kadar tepki verdiğinizi anlamadım

Aracın kapısının sesine vs. bakan kimse o beni ilgilendirmez

Bugün bu firmanın satış rakamları sadece Türkiye değil tüm dünya için açıklanmış

Dünya çapında bu kadar satış yapabildiklerine göre alan müşteriye hitap etmiş

Sizi bilmem ama ben şahsen bana hitap etmeyen arabayı almam bu böyledir

Ha Türkiye'de araç alırken gösterdikleri ilgi,alaka,1 sene sıra bekletme olayı vs.fazla bilmiyorum

Dendiğine göre kimse memnun değil ama satışlar tavan yapmış

Ben şahsen Vw kullanmadım bana hitap eden arabası da yok düşünmem

Siz beğenmiyorsanız o sizin düşünceniz bende beğenmiyorum araçlarını ama durum ortada

Toyota markasınıda kimse beğenmiyor özellikle tasarımlarını ama Dünyanın en çok satan firmalarından işte

Satış ağı,servis,hizmet,yedek parça vs. nedir ne değildir bilemem ama

Müşteriye hitap etmeyen araba satamaz yapana helal olsun alana helal olsun...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.