Şimdi Ara

E36 BİLGİLİ ÜYELER YARDIM LÜTFEN

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

97 model e36 compact 3.16i aracım var. Aracın birçok farklı yerinde yaşadığım, gözüme takılan irili ufaklı problemi çözdüm. Ancak çözüm üretemediğim birkaç sorunu paylaşmak istiyorum. Acaba aynı sorunu yaşayan ya da çözümlerini bilen var mıdır?

1-) Aracımın kontak kısmında sanırım bir temassızlık var bazen kontağı açıyorum herşey normal tüm ikazlar olması gerektiği gibi yanıp sönüyor. Ardından marşa basıyorum ancak araç marş basmıyor. Birkaç kez deneyince marş basıyor ve motor çalışıyor. Akü bağlantılarını kontrol ettim sağlamdı. Direksiyon alt bakalitini de söktüm herşey normal görünüyordu. Başka nereleri kontrol etmeliyim?

2-) Araca sanırım önceki sahipleri sonradan alarm takmışlar. Aracı park edip kilitliyorum. Birkaç dakika sonra 4lüler kendi kendine yanmaya başlıyor. Ancak kilit tuşuna iki kez basınca bu sorun olmuyor. Direksiyon altını söküp alarm merkezine ulaştım. Alarmı söktüm, yanıp sönen kırmızı ışığın soketini çıkardım. Ancak sorun hala geçmedi.

3-) Arka cam rezistansım çalışmıyor. Tuşa basınca aktif ışığı (yeşil ışık) yanıyor. Bağlantılar ön kokpitte sağlam görünüyor ancak buğu falan çözülmüyor. Kontrol etmem gereken arka Bağlantıları nerededir?

4-) Ön farların içi aşırı tozlu ve yağmurda su alıyor. Farları açıp temizleyeceğim boş bir günümde. Sormak istediğim tekrar kapatırken hangi malzemeyi uygulamam gerekir içine su, toz vs. Almaması için? Sıvı conta mı siyah silikon mu yoksa başka bir malzeme tavsiyesi olan var mı?

5-) Gösterge camıyla göstergeler arasındaki boşlukta sinek ölüsü var. Bir sinek oraya nasıl girebilir gerçekten aklım almıyor. Göstergeyi çıkarmayı denedim ancak direksiyona takılıyor. Direksiyonu sökmeden göstergeyi çıkarmanın bir yolu var mıdır? Göstergeyi çıkardıktan sonra camını nasıl ayırabilirim?

6-) Torpido gözü kapağı sağ taraftan aşağı doğru sehim yapmış durumda sanırım kronikmiş bu. Torpido gözü ışığının jiklesi çok sert olduğu için kapağı itiyor. Jikleyi söktüm, kapak yerine tam oturdu ancak bu sefer de torpido gözünde ışık yok. Acaba jikleyi kısaltsam sorunu çözer miyim?

Şimdiden teşekkürler

E36 BİLGİLİ ÜYELER YARDIM LÜTFEN

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle selamlar kardeşim, 30 yaşındayım inan şu yaşıma kadar 14 15 sene diyelim klasik araçların derdi bitmez. Ama bir bitirdimmi tadından yenmez..Sorularına gelecek olur isek;

1-Marş motorunda problem olabilir,Krank, egzantirik sensörlerinde sorun olabilir yani olabilirde olabilir net bir şey diyemeyiz, Düzgün bir serviste bilgisayara bağlayarak arıza tespit yapılması gerekiyor.

2-4lü yanma problemine gelir isek, kapı switchlerinden birisi veyahut kaput alarm switchindende olabilir. Düzgün bir Kilitçiye gider isen sorununu çözer ve tespit eder.

3-Arka cam rezistans yol bağlantıların bozuktur değil ise arka direk kaplamaların altında bağlantı kabloları mevcut. Onlardan da değilse klima panelinde problem mevcuttur.

4-Kesinlikle conta veya silikon kullanma, komple söktükten sonra farları zaten ön camı kasadan ayırınca kasa ve cam arasında ki çukur bölümde PLASTİK FİTİL GÖRECEKSİN o zamanla eskidiği ve sertleştiği için aralarda açıklık kalıyor su, toz veya böcek girmesine sebebiyet verebiliyor.Fitilciye gidip aynı kalınlıkta ince plastik fitil kestirebilirsin veyahut o orjinal fitilin altına çok ince bir kablo çemberleyip fitili biraz daha yükseltip ön camı kasaya montajlayabilirsin.Haricinde ise far arka kapaklarını kontrol etmeni öneriyorum delik, çatlak veya kırık var ise oralardan da toz ve su alabilir.

5-airbag i söküp direksiyonu ayırabilirsin, ama sonrasında airbag ışığı yakması büyük ihtimaldir.Direksiyonu sökmeden de çıkartabilirsin. Direksiyonun kademeli ise en alt kademeye getirip tork anahtarı ile kadranı söküp arkasında ki kabloları çıkartıp direksiyonu sağ sol boşlukları ayarlayarak silecek kontrol yani orta teyp tarafı diyim direksiyonun sağ tarafından çıkartabilirsin ama biraz güç kullanman lazım.

6-Torpido ışığının sisteminde problem var ise ucuz zaten 2.eli 30 40 tl civarında değiştirebilirsin, haricinde torpido kilit mekanizmasında var ise problem ki bilemeyeceğim bakmak gerekiyor ona göre sorun basit bir şekilde çözülür. Torpidonun ise aşağı yukarı kayması kronik evet, genelde aç kapa aç kapa olayından ötürü esneyebiliyor. Komple söküp torpidoyu aşağı yukarı hareket edilen bölüm ayrılıyor zaten onunda önünde kaplaması var onuda söktürüp güzelce altını temizledikten sonra yapıştırıcı madde ile yapıştırabilir, torpidonun hangi tarafta eğimi var ise yine hafif güç kullanarak eğikliği düzeltebilirsin düzeldiği kadar. Yoksa almaya kalksan 250 300 350 tl civarında bulman mümkün 2.el piyasada.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.