Şimdi Ara

Eeprom'a Yazma ve Okuma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Elimde 76 kbyt'lık bin Uzantılı bir dosya var.Bu dosya'yı eeprom'a yada Basit bir Ram'a Yazmak istiyorum.
    Yazdığım bu dosya'yı başka Bir adres'te Okutacam.Yazma ve Okutma işi RS-232 Seri Port'dan Olacak.
    Ayrıntılı detay'lar için carkelektronik@hotmail.com dayım.ilgilenlere Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
    devre tamamen şahsı kullanım içindir.

• önce bir eeprom seç dosya boyutuna uygun olsun.
    daha sonra bir eeprom yazma cihazına tak. piyasada satılan değişik yazıcılar var ve seçtiğin eepromu destekleyen olsun.
    comdan bağlantıyı kur.
    yazıcıya ait yazılımı çalıştır ve dosyayı aç.
    sonra yaz...
    yada yazdığını okut...
  • Verdiğin Bilgiler için teşekkür ederim.Ukalık gibi Olmasın ama Bunları biliyorum.Benim Anlatmak İstediğim Bu değil.Bir Eeprom'a Hangi İşlen İle Yazılır.Hangi İşlen İle Yazılan Bilgi Okunur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Çark

Verdiğin Bilgiler için teşekkür ederim.Ukalık gibi Olmasın ama Bunları biliyorum.Benim Anlatmak İstediğim Bu değil.Bir Eeprom'a Hangi İşlen İle Yazılır.Hangi İşlen İle Yazılan Bilgi Okunur.

tamam bildigim dil basic dili ve komut
    ic2read ve ic2write komut
    microcode studio ile yazarken kullanıyorum bu komutları ama asm olarak bilmiyorum. umarım yardımım dokunur.
    iyi günler... istersen microcode studio yu da sana gönderebilirim. helpinden yararlanabilirsin.
    teşekkürler dostum... ukalalık gibi düşünmedim, sadece yardım etmek için geldim. ve sen ukalalık etmedin. bilgi paylaşıldıkca güzeldir değil mi?... kolay gelsin dostum. murbeksoft@hotmail.com adresim microcodestudioyu istersen bana yaz... msn den de gönderebilirim

• Teşekkür ederim İlgin Ve alakan İçin Adresini ekledim Müsait Olduğun da Konu ile tartışalım.
  • Teşekkür ederim İlgin Ve alakan İçin Adresini ekledim Müsait Olduğun da Konu Hakkında Eni'ne Boy'una tartışalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.