Şimdi Ara

Ekran Kartı Önerisi (4 Yılın Ardından)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar arkadaşlar şuan sistemimde Asus GTX 570 1280 MB 320 Bit ekran kartım var 500 serisinden kart kullananlar bilir zamanında en iyi kartlardan birisiydi şimdi yakın zamanda sistemime yeni ekran kartı almayı düşünüyorum çünkü 2014 sonları ve 2015 de çıkan oyunlar artık ultra veya very high ayarlarda (Evolve de High) ayarlarda bile performans konusunda iyice düştüğünü görüyorum FPS düşmesi ve anlık donmalar kartımın vadesinin artık yavaştan dolduğunu ima ediyor bana bu yüzden şu an piyasada olan NVIDIA cephesinde alabileceğim 2 seri var GTX 700 ve 900. GTX 770 ve GTX 970 arasında gidip geliyorum 780 VE 980 bütçeyi zorlayacağı için bu iki model benim için daha uygun olacak yalnız şöyle bir durum var 4 yıl bekledikten sonra 700 serisinden bir kart alman hata olur diyorlar diğer tarafta 970 lerde klinik vaka denilen şu meşhur coil whine den bahsediyorlar aslı astarı nedir tamda bilgim yok ama diğer sistem parçalarımı da aşağıda yazıyorum.

Sistem Bileşenleri
    Intel Core i7-2600K @ 3.40GHz (O.C)
    Kingston HyperX 8GB (4x4) 1600MHz DDR3 Ram
    ASUS P8Z68-V PRO Anakart
    ASUS GeForce GTX 570 1280 MB 320 Bit
    Seagate 1 TB Barracuda 7200Rpm HDD
    Cooler Master CM 692 650W Dahili PSU

Ekran kartlarını kullananlar önceden deneyim edinmiş olan arkadaşlar tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

• hocam öncelikle gtx 770 almayı düşünüyorsan 2.el uygun fiyata bulursan alabilirsin ama sıfır alacağın ekran kartı ya gtx 970 ya da r9 290 olmalı. coil whine sorunu gtx 970 ekran kartlarının hemen hemen hepsinde var ama ses durumları farklı.mesela bazı gtx 970lerde çok az anca kulağını kasaya dayarsan duyabilirsin. bazılarında sadece oyun menülerinde,oyun içinde ses sorunu yok.bazılarında ise ses çok fazla rahatsız edici seviyede ki genelde bunları almış olanlar zaten ya iade ediyorlar ya değişim yapıyorlar.
  • geçen haftalarda bir akrabam almıştı gtx 970 i onun şansına coil whine yoktu kartında ve memnundu karttan lakin 970 için tam 4 gb değil gibi durumlar var, 3.5gb ı kullanabiliyor şeklinde yazılar vardı biraz araştırabilirsiniz bu konuyu eğer almayı düşünürseniz.
  • İlgilenip yorumlarınızı paylaştığınız için öncelikle teşekkürler arkadaşlar evet ekran kartını sıfır alacağım o yüzden 4 yıl aradan sonra beklemişken yeni nesil bir kart alman mantıklısı diyorlar 970 için ama diğer taraftan 970 ler de coil whine karttan gelen ses olayının çoğunda olduğunu söylüyor şuanki GTX 570 kartımda hiç böyle bir sorunum yok ama tutupta eski sessiz kartımdan yeni nesil kart alıyorum diye birde üstüne ses durumları çıkarsa meydana gerçekten iyice hevesimi kaçırır bu durum almışken beni 3 4 yıl idare edebilecek bir kart istiyorum GTX 770 almış olsam beni 3 4 yıl idare edeceğini pek sanmıyorum o yüzden 970 mantıklı geliyor benim içinde kartımı toptancıdan alacağım için önden peşin peşin söyleyeceğim eğer ki olur da kartı alıp kullanmaya başladıktan sonra coil whine çıkarsa değişim isteyeceğim diye pekte alternatif kalmıyor zaten 780 ve 980 serileri fiyat olarak baya yüksekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Hellslayer_ -- 16 Şubat 2015; 21:30:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _Hellslayer_

Herkese selamlar arkadaşlar şuan sistemimde Asus GTX 570 1280 MB 320 Bit ekran kartım var 500 serisinden kart kullananlar bilir zamanında en iyi kartlardan birisiydi şimdi yakın zamanda sistemime yeni ekran kartı almayı düşünüyorum çünkü 2014 sonları ve 2015 de çıkan oyunlar artık ultra veya very high ayarlarda (Evolve de High) ayarlarda bile performans konusunda iyice düştüğünü görüyorum FPS düşmesi ve anlık donmalar kartımın vadesinin artık yavaştan dolduğunu ima ediyor bana bu yüzden şu an piyasada olan NVIDIA cephesinde alabileceğim 2 seri var GTX 700 ve 900. GTX 770 ve GTX 970 arasında gidip geliyorum 780 VE 980 bütçeyi zorlayacağı için bu iki model benim için daha uygun olacak yalnız şöyle bir durum var 4 yıl bekledikten sonra 700 serisinden bir kart alman hata olur diyorlar diğer tarafta 970 lerde klinik vaka denilen şu meşhur coil whine den bahsediyorlar aslı astarı nedir tamda bilgim yok ama diğer sistem parçalarımı da aşağıda yazıyorum.

Sistem Bileşenleri
    Intel Core i7-2600K @ 3.40GHz (O.C)
    Kingston HyperX 8GB (4x4) 1600MHz DDR3 Ram
    ASUS P8Z68-V PRO Anakart
    ASUS GeForce GTX 570 1280 MB 320 Bit
    Seagate 1 TB Barracuda 7200Rpm HDD
    Cooler Master CM 692 650W Dahili PSU

Ekran kartlarını kullananlar önceden deneyim edinmiş olan arkadaşlar tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Şiddetle tavsiye ederim

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-r9-290-directcu-ii-oc-4gb-gddr5-512bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

• FairLighty paylaşımın için teşekkürler attığın kartta fiyat performans açısından gayet iyi alınabilir duruyor ama özellikle Asus ve Nvidia chipset olarak düşünüyorum ekran kartını.

• _Hellslayer_ kullanıcısına yanıt
    Banakalırsa bir iki ay bekle hem dolar düşer hem amdnin r9 3xx serisi çıkacak ve bizi şaşırtacak gibime geliyor beklemeye değer.
  • GTX970 serisi alacaksan zotac'ın düz modeli 1000 tl civarıydı en son, şimdi kur artışından dolayı 1100 falan olmuştur en fazla, ona yönelebilirsiniz... (zotac modellerinde cw daha az çıkıyor tasarıma önem vermiş adamlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonacoDoom -- 17 Şubat 2015; 22:10:09 >
  • Araştırmalarım kadarıyla GTX 970 serisinde genel olarak bu coil whine durumu tüm dağıtıcı markalarda varmış (Zotac, Msi, Gigabyte, Asus) Asus diğer markalara göre fiyat olarak daha pahalı benimde güvenebileceğim markalar içinde ilk sırada geliyor kimide Asus da diğerlerine nazaran azınlıkta demiş ama çıktı diyende var çıkmadı yok öyle bir şey diyende var GTX 980 içinde 970 e nazaran daha azınlıkta ama onda da var demişler o kartta bütçeyi zorluyor yalnız şuan kullandığım kartta Windows 7 kullandığım zamanlarda şöyle bir durum mevcuttu bunu geçenlerde yine forumlarda gezinirken birinin yorumunda okudum kartı farklı ama durum benimkiyle aynıydı şuan ki kartım Asus GTX 570 de Windows 7 derecelendirmesi yapıp sistem performansını test ettiğim aşamada kartımdan aralıkla ince bir ses kesik kesik arayla geliyordu ama bir tek o sistem derecelendirme işleminde yapıyordu bunu Oyunlarda veya diğer uygulamalarda 4 yıldır kullanıyorum coil whine diyebileceğim hiç bir sese rastlamadım oyuna girdiğim esnada bir tek fan dönüş hızı yükseliyor oda bi miktar sese neden oluyor haliyle her kartta olduğu gibi bunun haricinde bir sıkıntısını görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Hellslayer_ -- 18 Şubat 2015; 16:01:09 >

• Valla gtx970 e geçersen çağ atlarsın bakma sen bok atanlara performans harika ama coil whine tamamen şans işi.Bu arada Firmanın yaptığını
  • Asus R9290 f/p açısından çok doğru olacaktır. Tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 yıl beklemişsin 1-2 ay daha bekle yeni kartlar gelince kıyas yaparsın 4 sene sonra ekran kartı almak için en kötu gunleri bulmuşsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Görkem Berat

Banakalırsa bir iki ay bekle hem dolar düşer hem amdnin r9 3xx serisi çıkacak ve bizi şaşırtacak gibime geliyor beklemeye değer.

abi benim peder bey dolar düşmez diyor hatta yaza kadar 2.5-2.7 arası olacak diyor(peder bey borsayla filan ugrasıyorda)
  • hohmlec kullanıcısına yanıt
    sizin pederle bizim peder aynı kanıda ve meslektaş hocam :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.