Şimdi Ara

EKRAN KARTI YALAN MI OLDU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarın başındayken ekran aniden kare dolu garip bi hal aldı (aşağıda resimlerde var). sorunu anlamak adına aşağıdaki adımları uyguladım:
    1-)onboard ekran kartını monitöre bağladım ve görüntüde sorun yoktu. bu da sorunun ekran kartında olduğunu gösteriyor
    2-)ekran kartıma Ati win flash ile bios yükledim. ama nafile
    3-) sürücünün driverini yükledinmi diye sormayın çünkü bios ekranında da aynı görüntüyü veriyor
    Kartı yaklaşık 7 aydır sorunsuz kullanıyordum

Şimdi sorum şu: BU EKRAN KARTININ SORUNU NE ? şimdiden söyliyeyim ısınma bunların arasında değil çünkü tam yükte 50 yi bulmuyo sıcaklık. güç kaynağı da değil akasanın 650 wattlık crossfire destekli psu su var

Bir de eğer sorun biosundaysa win flash la yüklediğm bios sorunu çözmesi mi gerekirdi?

sistemim şu şekilde:

VGA: ATİ 4850 512 mb
    CPU: amd phenom II x4 @3100 (amd athlon x3 den dönme )
    ram: team elite 2*2 gb 1333mhz
    anakart: msi e45 880
    psu : akasa 650 watt
    işletim sistemi : Windows ultimate 32 bit

Şimdiden teşekkürler.
    he bide garantisi varsa servise ver demeyzseniz sevinirim olsaydı inanın servise verirdim

• başka bir resim

• ekran kartı arızaları illa da aşırı ısıdan olmak zorunda değil . ekran kartınız arızalanmış görünüyor.
  • hocam dikkatli okumanızı tavsiye ediyorum. ben zaten orda ısıyla alakası olmadığını söylüyorum. arızalı olduğunu da söylüyorum. söylediklerimi tekrarlıyosunuz. ben arızanın nedenini soruyorum.

edit: ve çözümünü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irooooo -- 5 Haziran 2011; 19:19:09 >
  • ben de okuduunuzdan sonuç çıkarmanızı tavsiye ediyorum .
    bir kart arızalanmışsa buna ne yapılacağı bellidir.garantisi varsa servise gider , yoksa çöpe gider. ve ya arabanız varsa dikiz aynasına asabilirsiniz .ama bilgisayarınızda kullanamayacağınız ortada.
    nedenine gelince , bunu bilebilmek için müneccim olmak gerekiyor .
  • Belkide monitor baglanti soketinde sorun olabilir? Teknik servise vermistim soket degismisti benZer bi peoblemde
  • @sinan_ural
    bu sizin kişisel görüşünüz, herkes sizin gibi ümitsizce bakmıyor olaya. 100 tl lik kartı hiç çözüm aramadan atacak değilim ki daha arızasının nerden kaynaklandığını bilmeden böyle birşey kesin yapmam. yinede yardımcı olmaya çalışıtığınızı düşünerek, düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

@ysakay
    ben de bir ümit bu nedenle olabilir diye düşünmüştüm ve diğer sokete takmıştım ama o da aynı sorunu verdi
  • kesinlikle amacım yardımcı olmaya çalışmak. ekran kartlarının bildiğim kadarıyla tamiri yapılmıyor malesef . bu yüzden benim bilidğim kadarıyla donanımsal arızası olan bir ekran kartı için yapılacak birşey yok .
    tabii dediğiniz gibi bu benim bilgim .
  • sorunun nedenini tam olarak bilen bir arkadaşımız yok mu yahu
  • eğer kartın garantisi felan yoksa kartı fırınlayın %50 çalışma ihtimali var
  • fırınlamaktan kastınız nedir acaba biraz acabilirmisiniz? garantisi yok ürünün o yüzden her yol mubahtır
  • quote:

Orijinalden alıntı: irooooo

fırınlamaktan kastınız nedir acaba biraz acabilirmisiniz? garantisi yok ürünün o yüzden her yol mubahtır

http://forum.donanimhaber.com/m_42907844/tm.htm denemekte fayda var garantisi yoksa
  • video yu izledim işe yarayabilir gibi duruyor yöntem. Başka bir alternatif çıkmazsa ki çıkmıyacak gibi görünüyor, deniyeceğim bu yöntemi. teşekkürler.
    acaba davur fırında işe yarar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: irooooo

video yu izledim işe yarayabilir gibi duruyor yöntem. Başka bir alternatif çıkmazsa ki çıkmıyacak gibi görünüyor, deniyeceğim bu yöntemi. teşekkürler.
    acaba davur fırında işe yarar mı

Garantisi yok dediniz zaten denemekten birşey olmaz inşallah çalışır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.