Şimdi Ara

Ekran Kartım yandı..Yenisini alıcam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sapphirre Ati X1950Pro ekran kartım sanırım yandı, oyun oynarken ekran birden karardı ve reset atmak zorunda kaldım sonrasında ise monitöre görüntü gelmiyordu. Ekran kartının başka bilgisayarda denedim yine görüntü alamıyorum, sorun kesin ekran kartında ve yandığını düşünüyorum.
    Şimdi sistemime yeni ekran kartı arıyorum. Oyun oynamak amaçlı bir ekran kartı olacak. Başta Ati HD4770 düşündüm ama çıtayı biraz daha yükselterek HD4850, Nvidia GTX260 belki GTX275 alabilirim tabi sistemime hangisi uyar onu öğrenmek istiyorum. Sistem özelliklerim şöyle:
    350W Psu
    Gigabyte 965P DS3 anakart.
    Intel core2Duo E6320 1.86 Ghz işlemci
    2 Gb Kingston 800 Mhz ram

Bir de ekran kartımı alalı 2 yılı geçti, acaba garantisi devam ediyor mudur bunların garantisi iki yılla mı sınırlı??

• Şuan alınabilecek kartlar 4850 ve GTX260. Ama psu yetip yetmiyeceği şüpheli çünkü bu kartlardan birini aldığın zaman işlemciye oc yapman gerekir aksi halde kartdan verim alamazsın.Psu nun markası asus mu?
  • GTX260 güzel seçim olur...

320 lira civarında Exa'da, ancak powerını da yükseltmeni öneririm 450-500w'lık birşey düşün.
  • Bence4850 veya GTX260 yada denkleri kartları almayı düşünüyorsan öncelikle İşlemciyi değiştirmelisin.Bendede aynı işlemci var şuanda ve 3870den GTX 275'e geçmeme rağmen pek değişen birşey olmadı. ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: LEON-X

GTX260 güzel seçim olur...

320 lira civarında Exa'da, ancak powerını da yükseltmeni öneririm 450-500w'lık birşey düşün.

Hocam herkes 450 - 5oo watt 'lık bişi düşün diyor birbirine ama bende core 2 quad işlemcili zotac gtx 2600 'lı ekran kartlı 4GB ramli kasa var ve buna 610 watt gerçek güç veren aktif PFC'li gigabyte marka PSU ile NFS Carbona bile girdiğimde ekran donuyor,sistem daha 3 günlük... Acaba real watt'da yazandamı gerçek değil,öncesinde thermaltake pasif PFC 'li 550 watt PSU taktım sisteme görüntü gelmedi bile,bende gidip PSU 'yu değiştirdim... şimdide oyunlara girince artık ekran karıtnın dandikliğimidir nedir, bilemicem sorun yaşıyorum, 3 günden beri daha sistemi oturup ağız tadıyla kullanamadım,aldığım yerde sistemi incelemeleri için bıraktım, bakalım yarın sonuç belli olcak...

Yani 450-500 watt gerçek güçle besleyemedim ben,,, ama gtx275 'i bu güç değerleri ile forumda çalıştırıp 22" LCD 'de oyun SS'leri atabilen var,nasıl oluyor anlamadım, yada 1milyon tane şu üründen satıldıysa 1milyon 1. ürün arızalı olarak bana mı denk geldi,bilemiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KeShhh® -- 3 Haziran 2009; 21:19:15 >

• Teşekkürler cevaplarınız için. Power Supply Asus benim. Overclock yapmak isterim ama ekran kartımın yanması beni korkutuyor bir de işlemciyi veya anakartı yakmayayım overclock yapıp? Bu haliyle verimli çalıştıramaz mıyım oyunları. Pwer Supply yetmezse onu da değiştirebilirim. Ama yetecekse hiç masraf etmeyeyim onu:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: MGMuhammet

Teşekkürler cevaplarınız için. Power Supply Asus benim. Overclock yapmak isterim ama ekran kartımın yanması beni korkutuyor bir de işlemciyi veya anakartı yakmayayım overclock yapıp? Bu haliyle verimli çalıştıramaz mıyım oyunları. Pwer Supply yetmezse onu da değiştirebilirim. Ama yetecekse hiç masraf etmeyeyim onu:)

Kaliteli bir psu alırsanız overclock yapınca ekran kartınız yanmaz. Overclocksuz bir şekilde de çalıştırabilirsiniz oyunları fakat FPS değeri düşük olabilir. PSU'yu kesinlikle değiştirmeniz gereklidir eğer GTX260 ya da GTX275 alacaksanız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.