Şimdi Ara

Elektrikli Fluence 60 bin, aylık kirası 250tl:) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
0
Favori
24.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arabayı almak için hiçbi sebep göremiyorum ancak almamak için çok sebep var!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

300 lira bataryaya kira vereceğime gider mazot alırım doya doya binerim.Ayrıca an geliyor cebimizdeki telefonun şarjı bitiyor zor duruma düşüyoruz, koca arabanın şarjı bitse ne yapacağız.Caddenin ortasında milletten ince uçlu fluence şarz aleti mi dileneceğiz.

Süper yorum. Vallahi de doğru. Çocukluğumda ki traleybüsler geldi aklıma. Elektrik kesilince kalırdı onlarda yolda.

Düşün şimdi yaygınlaştı bu. İş yerindesin, Fluence ZE var, arkadaşında Civic var ama elektrikli. Şarj bitik eve gideceksin. Arkadaşına diyorsun yahu sende şarj aleti varmı? Var ama Civic benim ki uymaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 26 Aralık 2011; 11:46:15 >

• aylık kira olayı bitirdi.
  • bu ara kablo ince uçlu mu olacak
  • fransızlar gerçekten güzel öpüyorlar!
  • Alacakların aklına şaşayım.. Bu satış politikasıyla bireysel olarak alıcı bulamayacakları kesin !
  • Batarya kirasıyla beraber dizel ile aynı masrafa geliyor.Üstüne Dizel araçta Menzil derdide yok.

Şarj süresini şöyle 5 dakka yapsalar,batarya değişmeden yolumuza devam etsek güzel ve ekonomik olurdu.

Çok saçma olmuş yahu.
  • Fabrikasında çalışan arkadaşım günde 100 tane bu modelden ürettiklerini söylemişti 4 ay önce

Satışlar İsrail ve Danimarka ağırlıklı demişti. Türkiye'den ise Ankara B.B. ve Antalya Belediyesi talepte bulunanlar arasında demişti
  • yil 2015, isyerinde gecen bi replik, ince uclu ZE sarji olan varmiiii ???
  • filocular için biçilmiş kaftan
    ama bireysel kullanım için kira bedeli çok yüksek..
    okadar da ötv indirimi yaptılar.. ama boşunaymış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

yil 2015, isyerinde gecen bi replik, ince uclu ZE sarji olan varmiiii ???

Var ama evde kaldı

Düşün yol kenarlarında şarjı bitmiş arabalar. Durdurup soruyorlar "hacı selamın aleyküm, şarjın varmı?"

• 60000 tl vericem, yıllık 3000 tl kira vericem ayrıca her 100 km de bir elimde uzatma kablosu dolaşıcam...

bana göre akıl işi degil..tabi herkesin hesabı kendine
  • ŞOK HABER!!!!

Fluence ZE arabasını şarj ederken batarya şarjda uzun kaldı ve patladı.

Evde elektrikler kesildi, arabayı şarj edemedim. İşe geç geliyorum veya gelemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 26 Aralık 2011; 12:12:39 >
  • Çok beklemiştim, ama kesinlikle ölü doğdu.

Ayda 250 sabit rakam ne demek. Cok pahalı neticede elektirkde bedava değil. (galiba 300 tl)

reno kendince akıllılık yapıyor, girin alibaya web site bir sürü akü var inanılmaz fiyatlara.

Ada 250 milyona insanlar bu ülkede ev araba sahibi oluyor tamamen tüketici aldatması, ilk rakip geldiğinde pil olayı bedavaya gelir.

Yahu bu nasıl mantıktır. Arabayı 5 yıl kullancaksın 18 milyar kira odeyeceksin, arabayı kaça aldın 60. Ettimi 78. elektrik parası dışarıda pahalıda şarj ettin. Ettimi 82 milyar.

İkinci eli düşünmek istemiyorum, öyle bir nokta gelirki, pil değişimi i,çin para talep ederlerse insanlar kurtulmak için üstüne para verir.

Bu arada İzmire gitmek için naapacaksını belli değil, herhalde susurlukta hızlı şarj rezervasyonu yapılacak.

ÖLÜ DOĞDU. Yakında daha akıllı bir adam çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wagnerx -- 26 Aralık 2011; 12:04:04 >

• İstermisin euro 2,7 milyon olsun. Bunlarda Bataryaya zam yapsın 500 Tl olsun. Bir elinde şarj kablosu dolaş,
    veya gece yataktan fırla arabayı şarja takmayı unutmusum de heheheh.

Veya cocukla sabah tartış arabanın sarjını fisten cekmiş ne oldu evde kaldın. Bu cazibe içinde şimdi 300 ama her ay fiks, mübarek konut kredisi gibi herzaman öde, bu arada senin eve ödediğin 70 80 tllik elektrik faturasıda çıkmış 150 200 e ne o bedava.

Nasıl bedava bu. Yahu bir arkadaş vardı forumda Volvo S 80 almıştı 80 milyara, 1600 dizeldi. Bir depo benzinle bin km gidiyordu. Süper lüks araçtı. Akıllı reno genel müdürünün hesabına göre bu volvo bedava valla. Ne olur 300 Tl lik mazotla forum canavarları kac km yapar dusunemiyorum aa pardon pardon elektrik parasıda var en az 450 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wagnerx -- 26 Aralık 2011; 12:13:57 >
  • Merak etmeyin sanayide o bataryanın aynısını yaparlar yakın zamanda.

Hele bi piyasaya çıksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenman -- 26 Aralık 2011; 12:14:09 >
  • Euro ncaptan 4 yildiz alan aracmi bu
  • benim bildiğim kadarı ile fransada birçok akü değişim istasyonu var , aynı benzin istasyonu gibi bunlar. aracın şarjı azaldığında navigasyondan uyarı alıyorsun ve navi seni en yakın şarj istasyonuna yönlendiriyor ve aynı anda randevunuda alıyor. bu sayede beklemeden gidip aküyü değiştiriyor ve yola devam ediyorsun .

tabi aylık 250 tl ek maliyet çok fazla. ekonomi amaçlayan bir kişi için 250 tl yakıt ile dizelde 1000 km çok rahatlıkla gidebilir.

eğer aylık 2000 km civarı bir yol kat ediliyorsa elektrikli avantaja geçebilir. çünkü eğer yazıldığı gibi 100 km maliyeti 2,5 tl ise 2000 km maliyeti 50 tl olacaktır. yani ayda 300 tl ye 2000 km yol yapılması söz konusu.

her ne olursa olsun menzilin mutlak surette uzatılması gerekecektir. 160 km menzil çok çok yetersiz. özellikle uzun yol için. hatta şehir içi için dahi yetersiz geldi bana. yolda kalma riski yüksek.

ilerleyen yıllarda fosil yakıtın yerine geçeceğine kesin gözüyle bakıyorum . ama 15 yılı var bu işin

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

1 tane bile satmaz.

Neden abi

Kabu kuruluslari cok fazla talep etmis
    Ama genede temkinliyim hemen atlamamak lazim birde ayda 250 tl kirasi var
    Heryerde sarz olmuycak
    Tam sarzla 160 km gidicek bunlar hep eksik yonu

Bence cok mantikli degil kirasi olmasa tamam diycemde kira isi bozuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: emtue

Mazotun gözünü seveyim

Bu hafta depoyu dolduracağım. Tam 70 litre. Pompadan depoya mazot akarken kendime dekstroz infüzyonu yapmış kadar mutlu oluyorum. Depo 257 liraya doluyor, kafama göre gaza basıyorum, zaten amaç da buydu.

Elektrikli Fluence 1 tane satmaz. Batarya kirası saçmalık, menzil çok az, şarj süresi çok uzun. Hiçkimse bunu almaz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.