Şimdi Ara

eski müzik setine aux girişi ve bluetooth

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

evde bugünlerde fazla can sıkıntısı olunca birşeylerle uğraşayım dedim.elimde eski aiwa vcd'li müzik seti var. ben bunun kaset çalar ve CD player kısımlarını iptal edip bir tarafı aux girişi diğer bölümü de bluetooth yapmak istiyorum. cihaz da normalde AUX girişi var ancak sadece sağ hoparlörden ses veriyor. müzik setine kadar gelen kısımda sorun yok rca girişleri yer değiştirince yine sadece sağdan ses geliyor.

yardım edebilir misiniz.eski müzik setine aux girişi ve bluetooth

• Yapay Zekanın Yanıtı

Eski Müzik Setlerine Aux ve Bluetooth Bağlantısı

Eski müzik setlerinize modern bağlantı seçenekleri eklemek mümkündür. Bu sayede eski cihazlarınızı güncel teknolojiyle uyumlu hale getirebilirsiniz.

Aux Girişi Ekleme

Aux girişi, eski müzik setlerine harici ses kaynaklarını bağlamanızı sağlar. Bir aux kablosu kullanarak telefonunuzu, bilgisayarınızı veya başka bir ses cihazını müzik setinize bağlayabilirsiniz. Aux girişi yoksa, bunu kendiniz ekleyebilir veya bir uzmana yaptırabilirsiniz.

Bluetooth Bağlantısı Ekleme

Bluetooth, kablosuz cihazları birbirine bağlamak için yaygın olarak kullanılır. Eski müzik setlerine bluetooth bağlantısı ekleyerek, telefonunuzdan, tabletinizden veya başka bir bluetooth cihazından müzik akışı yapabilirsiniz. Bluetooth adaptörleri, müzik setinize bağlanmanıza ve kablosuz bağlantı kurmanıza olanak tanır.

USB Girişi Ekleme

Bazı eski müzik setleri, USB flash sürücülerden müzik çalmak için USB girişiyle donatılmıştır. USB girişi yoksa, harici bir USB ses kartı kullanarak müzik setinize USB bağlantısı ekleyebilirsiniz.

Tavsiyeler

Eski müzik setinize bağlantı eklemeden önce aşağıdaki hususları göz önünde bulundurun:

• Müzik setinizin teknik özelliklerini kontrol edin ve hangi bağlantı seçeneklerini desteklediğini belirleyin.
    • Yüksek kaliteli kablolar ve adaptörler kullanın.
    • Bluetooth bağlantısı için cihazların uyumlu olduğundan emin olun.
    • Müzik setinizin AUX girişi varsa, BT Adaptörü gibi bir cihazla bluetooth bağlantısı da sağlayabilirsiniz.

Eski müzik setinize bağlantı eklemek, cihazınızı modern teknolojiyle uyumlu hale getirmenin ve müzik deneyiminizi geliştirmenin harika bir yoludur.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Belkide aux yolunun birisi ordadır, RCA nın birisini malesef video için kullanıyorlar,,
    Cd ve tapeye geçerken , onların ses sinyalinin gittiği entegre var ,,, veya sessinyaline elinizle dokununca civvzzcciivvzz ederya hani, bu yöntem ile sesi %80 açıp kart üzerinde ses sinyal bulma olayı olabilir,
    Cd tarafından ana karta film gider, o filmde belki L R Gnd uçları bulunabilir, kaset kristallerinin sinyallerin gitti kartın devamında da ses sinyallerini bulabilirsiniz
  • Ekteki resimde onlar belli cd filminin gittiği veya kaset kristalinin bağlandığı soketi bulup denedim ancak bir ses alamıyorum. Kaset çaların çıkışında bir de preamp var ondan mı sorun oluyor bilmiyorum. Dediğin gibi bütün ses girişlerinin geldiği entegreyi buldum ama sonuç olumsuz
  • bidici B kullanıcısına yanıt
    O zaman son bir işlem kalıyor, yalnız çok dikkat edin, aiwa lar hassastır, en ufak hatada çabuk bozulur, malzemeler ise genelde çip.

> Anfi nin ana ses sinyal girişlerini bulup, genelde kontrol entegresinin çıkışıdır .
    Oradan USB aux blutut kitini takacaksınız, bulutut kitinin aux girişini ise kontrol entegresi çıkışına,, yani arada köprü olacak , eğer dışarıdan bir aux daha gerekirse, USB çıkışı ile anfi arasına Jack bağlantısı olur
  • Sorun en başta şema okunmayacak durumda ... Ölçüm yapmalısın auxtan itibaren gittiği çipe kadar, aktir elemanları kontrol et sorunluları değiştir sıkıntı soru varsa tekrar gel sor fakat önce yukarıda saydıklarımı yap ki önce bize dolayısıyla kendine yardımcı ol.
  • cd sürücü yollarını kesip aux veya bluettoot yaptığında aux dan direkt ses verdiğinde cd mod da çalmayacaktır. Bunun için boş cd yaparak bir veri akışı sağlaman lazım demem o ki sağlıksız bir iş.
    GittiGidiyor
    BLUETOOTH ARAÇ AUX USB ÇALAR MP3 MODULÜ USB SD OTO TEYP MODUL Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
    https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/bluetooth-arac-aux-usb-calar-mp3-modulu-usb-sd-oto-teyp-modul_pdp_448579959
    şu şekilde 50tl bir bütçe ayırırsan bluetooth, aux, usb, sd hepsi olur. teyp içerisinden 12v ayarlayıp, L R bağlamak yeterli

• bidici B kullanıcısına yanıt
    İşte o kartı yapmaya çalışıyor, RL çıkışına anfi gerekli , setin anfi sinyallerini bulmaya çalışıyoruz.

Bidici , bu resimdekini bulunca 4-3-2-1 ve 21-22-23-24 nolu uçlar size 4 adet giriş sunuyor.
    Ayrıca burada olmayan aux un diğer giriş yolunuda bulursunuz.

• Arkadaşlar teşekkür ederim

Emin-fırtına'nın verdiği entegre yanında biyerde bi giriş buldum. Oradan da arkaya bi aux girişi çıkarttım. Aux girişine pararlel çift anahtar bağladım bluetoothun çıkışlarını da o hat üzerinden aç kapa yaparak halledebildim.

Biraz ilkel bir yöntem oldu ama işimi görüyor
  • Eski usul cd çalara usb girişi nasıl yapılabilir.

• murat pasa M kullanıcısına yanıt
    eski müzik setine aux girişi ve bluetoothtrendyol.com
    Aclass Bluetooth Araç Aux Usb Çalar Mp3 Modulü Usb Sd Oto Teyp Modulü 12 Volt Ile Çalışır Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
    https://www.trendyol.com/aclass/bluetooth-arac-aux-usb-calar-mp3-modulu-usb-sd-oto-teyp-modulu-12-volt-ile-calisir-p-43414807

eski müzik setine aux girişi ve bluetoothReng Restoyoutube
    Daha önce eski bir ses sistemini modifiye etmiştik. https://www.youtube.com/watch?v=DdSgHm6ic7Y Şimdi ise bu ses sistemine bit pazarından alınan bir bluetooth usb destekli mp3 çaların devresini ekleyerek 2 si bir arada kullanışlı bir cihaz haline getirdik. Umarım Beyenirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=e6cQfRrvxoQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 12 Nisan 2023; 14:41:4 >

• Arkadaşlar, aux girişi olmayan müzik setine cd girişinden blutooth kit bağladam olur mu?
  • leigh_hunt L kullanıcısına yanıt

cd girişi sadece ses alıyorsa olur. eski müzik setimizde kontrol bağlantısı felan da vardı.

• Bazı radyolarda kaset çalarlar, amfi switch (sw) vazifesi görür. Yani kaset çalarken amfi aktif, diğer zamanlar pasif ona da bakarsın genelde diagram şöyledir.

220v AC - Trafo(220v acden teybin voltaj acye)- diyot doğrultucu (teyp acden teyp dcye) sonra ddden birimlere (kaset cd radyo) voltaj gider, kaset sw ise kısa devre sirkülasyon yapmanız(kasete giden kabloyu kısa devre)(kasetten amfiye gelen IN değil) lazım amfi sürekli aktif olması için. Bu verdiğim sadece örnek belki cdden aktifdir diğerlerinde pasiftir. Yani amfiye gelen gideni inceleyin.
    Voltajı 5v üstündeyse voltaj regülatörü yapın. Diagram şu şekilde:
    12v a kadar soğutucu metal istemez.
    Diagramı hazırlayın, diyot doğrultucudan gelen dc voltu IC7805e sokun çıkışını da 5v mavidiş modülü girişine sokun. Mavidiş çıkışını da amfiye sokun o kadar.
    Radyonuzun kendi fonksiyonlarını da kullandırır ses aç kıs bass boost EQ ayarları gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi producermk -- 19 Eylül 2023; 2:10:28 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.