Şimdi Ara

extreme overclock için anakart önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Overclock a tam bir şekilde başlamaya karar verdim ama ankartımı değiştirsemmi değiştirmesemmi kararsızım
    ilk önce su suğutmayla başlıcam sonra kurubuz a geçicem şu an kullandığım anakart asus p5Q düz model sizce değiştirmeme gerek varmı kafamda Gigabyte EP45-UD3P ve asus maxımus 2 formula var . Yanlız 5 ghz üstü düşünüyorum napmamı önerirsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sp1tf1re -- 10 Ocak 2009; 17:10:17 >

• Su suğutma kullanacaksan biraz paraya kıyacaksın demektir azla olmuyor çünkü bir sistem parası harcarsın

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2860

O halde Gigabyte Ep45 Extreme DDR2 1200 mhz FSB 1600 Mhz
    Kutu içerinde 1 Adet Extrem hava su soğutma kiti var ayrıca anakart üzerindeki
    sogutma borularına Su soğutma bağlana biliyor piyasada tek üstüne yok
    DDR3 olan modelide var EP45T Extreme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonuldagi -- 11 Ocak 2009; 20:23:41 >

• x48 alabilirsin

yada 790i ultra
  • quote:

Orjinalden alıntı: sp1tf1re

Overclock a tam bir şekilde başlamaya karar verdim ama ankartımı değiştirsemmi değiştirmesemmi kararsızım
    ilk önce su suğutmayla başlıcam sonra kurubuz a geçicem şu an kullandığım anakart asus p5Q düz model sizce değiştirmeme gerek varmı kafamda Gigabyte EP45-UD3P ve asus maxımus 2 formula var . Yanlız 5 ghz üstü düşünüyorum napmamı önerirsiniz ?

İşlemciniz ne de 5GHz üstü düşünüyosunz?
  • işlemcisi intel e8500 ve bende mnerak ediyorum o işlemci ile nasıl 5ghz üzerine çıkıcak.Nerdeyse işlemciye %80 o.c. yapmaktan bahsediyo arkadaş
  • quote:

Orjinalden alıntı: sp1tf1re

Overclock a tam bir şekilde başlamaya karar verdim ama ankartımı değiştirsemmi değiştirmesemmi kararsızım

Extreme bir overclock için tabiki DFI ... DFI x48 veya x38 biçilmiş kaftan
  • ln2 ve kurubuz(dryıce) ile çok rahat çıkabiliyor.
  • değerli kardeşim öncelikle selamlar
    5ghz gibi bir rakkam yazmışsın fakat bu pek mümkün görünmüyor çünkü sistemin stabilitesini sağlaman olası değil. benim sana tavsiyem su soğutma değil. zaten asus ta sana su soğutmayı tercih etmemeni önerecektir arayıp kendin de konuşabilirsin. yetkilinin adı cem.
    neyse benim sana tavsiyem titan amanda cpu cooller, işlemci falan ne yaparsın bilemem fakat en güzeli asus un benimde kullanmış olduğum formula rammpage modeli atw modunda çok rahat çarpanı ile oynayıp sistemini fazla zorlamadan sadece çarpanı değiştirerek oc yapabilirsin. tabii burda fiyat çok önemli. şimdi i7 ler çıktı X58 ler çıktı ddr3ler artık ulaşılmaz değil.
    fakat son tavsiyem şu
    sadece çarpan ile oc yapmayacak ve fsb yi de arttıracaksan dd3 bellek almanı kesinlikle öneririm. fakat 5ghz ler falan imkansız ben bile 4,85te sistem stabilitesini kaybediyorum
    fazla uçmayalım hocam gerek yok.

saygılar selamlar

• ya su suğutmayla o değerlere 5ghz 4.8 gibi değerlere çok rahat çıkılıyor ama anakartın potansiyeli iyimi diye soruyorum değilse değiştircem vede 5 ghz üstü dediğin nitrojen soğutmayla yapıcam zaten 5ghz çıklımaz diye ilk defa senden duyuyorum valla. Senin bile çıktığın değer hava soğutmayla 4.8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sp1tf1re -- 12 Ocak 2009; 15:17:01 >
  • Bence Asus yeterli ama illaki değiştircem diyorsan kesinlikle X38~X48 lere bakma. Yaptığım araştırmalarda P45 en iyi oc olan chipset. Bu doğrultuda sana senin anakartından biraz daha iyi oc olan anakart önerebilirim o da DFI DK P45 T2RS PLUS yani benim kullandığım anakart. Anakartın bir sorunu var ama; bios ayarları, özelliklede Advance ram settingleri acayip karışık. Bu anakartı alırken; gelir gelmez FSB yi 600 e çekme planları yapıyordum ama ben de, oc işlerine ilgileri olan arkadaşlar da karışık bios ayarları yüzünden remlere dolayısıyla cpuyada o kadar iyi bir oc yapamadık. Zamanım olmadığı için araştırma ve deneme de yapamıyorum. Karar senin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.