Şimdi Ara

FİAT PUNTO 1.3 Multijet hakkında görüşleriniz ? (eski kasa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın bi zamanda araç almayı düşünüyorum bu araçlar az yakması ve seriliğiyle dikkatimi çekiyor görüşlerinizi almak isterim ?

• Dizelini değil ama benzinlisini kullandık 3 yıl, en ufak sorun yaşatmadı. Direksiyonu City Mod sayesinde şehir içinde çok kullanışlı hale gelir, frenlerin dozlanması biraz zor ama fren performansı çok iyidir. Süspansiyonların sertliği de iyi ayarlanmış yol tutuşu ve konforu ideal, boş ağırlığı 975kg olan bir araç. 1.3 75hp Multijet motor gayet yeterli gelecektir. Şimdiye kadar ortaya çıkan tek kronik sorunu direksiyon kutusu arızası ancak Fiat bu parçayı yenisiyle ücretsiz değiştiriyordu bu uygulama hâlâ devam ediyor mu bilmiyorum. (Biz böyle bir sorunla karşılaşmadık.) Son olarak yine kronik Fiat hastalığı arka kapılar yağsız kalınca korku filmlerindeki kapı seslerini anımsatan sesler çıkarır ama onun da çözümü var beyaz gresle yağlanınca hem ses kesiliyor hem de normal gres gibi etrafa bulaşma derdi yok. Sonuç olarak alınıp rahat rahat binilebilecek bir araç. Piyasada pek bilinmez ama akaryakıt fiyatlarının çıldırdığı bir dönemde fayda maliyet açısından en mantıklı araçlardan biridir bana göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

Dizelini değil ama benzinlisini kullandık 3 yıl, en ufak sorun yaşatmadı. Direksiyonu City Mod sayesinde şehir içinde çok kullanışlı hale gelir, frenlerin dozlanması biraz zor ama fren performansı çok iyidir. Süspansiyonların sertliği de iyi ayarlanmış yol tutuşu ve konforu ideal, boş ağırlığı 975kg olan bir araç. 1.3 75hp Multijet motor gayet yeterli gelecektir. Şimdiye kadar ortaya çıkan tek kronik sorunu direksiyon kutusu arızası ancak Fiat bu parçayı yenisiyle ücretsiz değiştiriyordu bu uygulama hâlâ devam ediyor mu bilmiyorum. (Biz böyle bir sorunla karşılaşmadık.) Son olarak yine kronik Fiat hastalığı arka kapılar yağsız kalınca korku filmlerindeki kapı seslerini anımsatan sesler çıkarır ama onun da çözümü var beyaz gresle yağlanınca hem ses kesiliyor hem de normal gres gibi etrafa bulaşma derdi yok. Sonuç olarak alınıp rahat rahat binilebilecek bir araç. Piyasada pek bilinmez ama akaryakıt fiyatlarının çıldırdığı bir dönemde fayda maliyet açısından en mantıklı araçlardan biridir bana göre.

Bu araç hakkında daha önce hiç bir fikrim yoktu, hatta hiç dikkatimi çekmezdi bile. Bi gün binme şansı buldum ve 1.3 dizel motor bu aracı 2000 devirden sonra uçuruyor resmen bu araçtan bu kadar esneklik görmek beni etkiledi. Ayrıca az yakması, kullanışlı direksiyon özellikleri, konfor özellikleri ile dikkat çekiyor. Oto pazarların da ya bi tane yada hiç görmüyorum, alan satmıyor kolay kolay bu araçları.

• quote:

Orijinalden alıntı: orginal_kartal

quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

Dizelini değil ama benzinlisini kullandık 3 yıl, en ufak sorun yaşatmadı. Direksiyonu City Mod sayesinde şehir içinde çok kullanışlı hale gelir, frenlerin dozlanması biraz zor ama fren performansı çok iyidir. Süspansiyonların sertliği de iyi ayarlanmış yol tutuşu ve konforu ideal, boş ağırlığı 975kg olan bir araç. 1.3 75hp Multijet motor gayet yeterli gelecektir. Şimdiye kadar ortaya çıkan tek kronik sorunu direksiyon kutusu arızası ancak Fiat bu parçayı yenisiyle ücretsiz değiştiriyordu bu uygulama hâlâ devam ediyor mu bilmiyorum. (Biz böyle bir sorunla karşılaşmadık.) Son olarak yine kronik Fiat hastalığı arka kapılar yağsız kalınca korku filmlerindeki kapı seslerini anımsatan sesler çıkarır ama onun da çözümü var beyaz gresle yağlanınca hem ses kesiliyor hem de normal gres gibi etrafa bulaşma derdi yok. Sonuç olarak alınıp rahat rahat binilebilecek bir araç. Piyasada pek bilinmez ama akaryakıt fiyatlarının çıldırdığı bir dönemde fayda maliyet açısından en mantıklı araçlardan biridir bana göre.

Bu araç hakkında daha önce hiç bir fikrim yoktu, hatta hiç dikkatimi çekmezdi bile. Bi gün binme şansı buldum ve 1.3 dizel motor bu aracı 2000 devirden sonra uçuruyor resmen bu araçtan bu kadar esneklik görmek beni etkiledi. Ayrıca az yakması, kullanışlı direksiyon özellikleri, konfor özellikleri ile dikkat çekiyor. Oto pazarların da ya bi tane yada hiç görmüyorum, alan satmıyor kolay kolay bu araçları.

• eskisini bilmemde bende evo gp var..12binde ...multijet motordan gayet memnunum ..ekonomi için tasarlanmış..eski kasalarda direksiyonda bi sorun olduğu söyleniyor ama bastırınca serviste ücretsiz değişiyorlarmış
  • 2005 yılında 10 bin km de alıp 2006 da askere giderken satmıştım defalarca yolda kaldım ama sonradan ortaya çıktıki arabanın hiç suçu yokmuş ilk sahibini taktığı alarmın araç elektriğini kesici özelliği varmış alarımın beynide kafayı yediğinden arada bi aracın elektriğini kesiyomuş benide öylece yolda bırakıyomuş işin ilginci defalarca servise çekidiği halde olayın orda çözülememesi........ Sorunu halledildikten sonra hiç problem yaşamadım tek şikayetim nerden geldiği belli olmayan plastik tıkırtısı o kadar eğer alacakan sunrooflu dijital klimalı olanını öneririm hatta cd changerda olabiliyor bu pakette

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talkingbrother -- 20 Ağustos 2011; 19:29:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talkingbrother

2005 yılında 10 bin km de alıp 2006 da askere giderken satmıştım defalarca yolda kaldım ama sonradan ortaya çıktıki arabanın hiç suçu yokmuş ilk sahibini taktığı alarmın araç elektriğini kesici özelliği varmış alarımın beynide kafayı yediğinden arada bi aracın elektriğini kesiyomuş benide öylece yolda bırakıyomuş işin ilginci defalarca servise çekidiği halde olayın orda çözülememesi........ Sorunu halledildikten sonra hiç problem yaşamadım tek şikayetim nerden geldiği belli olmayan plastik tıkırtısı o kadar eğer alacakan sunrooflu dijital klimalı olanını öneririm hatta cd changerda olabiliyor bu pakette

İlginç bir deneyime benziyor :)

İftar buluşmasında bahsetmedin arkadaşım.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: talkingbrother

2005 yılında 10 bin km de alıp 2006 da askere giderken satmıştım defalarca yolda kaldım ama sonradan ortaya çıktıki arabanın hiç suçu yokmuş ilk sahibini taktığı alarmın araç elektriğini kesici özelliği varmış alarımın beynide kafayı yediğinden arada bi aracın elektriğini kesiyomuş benide öylece yolda bırakıyomuş işin ilginci defalarca servise çekidiği halde olayın orda çözülememesi........ Sorunu halledildikten sonra hiç problem yaşamadım tek şikayetim nerden geldiği belli olmayan plastik tıkırtısı o kadar eğer alacakan sunrooflu dijital klimalı olanını öneririm hatta cd changerda olabiliyor bu pakette

İlginç bir deneyime benziyor :)

İftar buluşmasında bahsetmedin arkadaşım.

sorma abi en az 4 kere kaldı yolda hemde araç hareket halındeyken bir anda herşey duruyordu kabus gibiydi servistekilerde şaşıp kalıyordu aracın tüm sigorta sistemini değiştirdiler ama yok araç bi süre sonra kendiliğinden çalışıyordu gerçi ben birmot servisinden çok memnun kaldım o ara ön amortisörleri bile değiştirmişlerdi hemde sorgusuz sualsiz heralde müşteri memnuniyeti için:) arabanın alarmı hiç bişey yokken ötüyordu artık dayanamayıp alarmın ankara servisine götürmemle çıktı meydana bu olay hatta alarmın serviside alarımı yapamadı adam saçını başını yoldu ama yok olmadı bende tamamen iptal ettirdim kurtuldum

hala alarmı tamir etmeye çalışan ustanın dedikleri aklımdan çıkmıyor ^^ bütün iç anadoluda bunun benden iyi ustası yok yapamadıkları arızaları bana gönderirler ben yaparım hayatımda böyle bişey görmedim^^ böyle şansız bir araçtı işte bu arada alarmın markası desi idi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.