Şimdi Ara

FLY marka telefonlar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Genel olarak baktığımda Fly marka telefonlar hakkında kimsenin pek bir bilgisi olmadığını fark ettim. O yüzden bu konuyu açmaya karar verdim. Bildiğim kadarını sizinle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz...

Öncelikle Fly hakkında biraz bilgi vereyim. İngiltere merkezli Meridian Group adlı şirketin üretimi bir cihaz. Yani İngiliz malı fakat genel olarak kuzey ülkelerinde (Rusya, Ukrayna vs.) ve Hindistan'da büyük çıkış yapmış bir marka. Fly'ın yurt dışında birçok modeli olmasına rağmen Fly Türkiye şirketi sadece 3 modelle satışa başlamıştır. Yeni satışa çıkan Fly Quantum 4513 ile sayıyı 4 e çıkarmıştır. Teleservice garantilidir.

Modellerin özelliklerini yazmak istemiyorum zira internette binlerce sitede bulabilirsiniz. Ben kendi yorumumu anlatmayı tercih ettim.

Modeller:

Fly Spark IQ4404

Bu model Fly'ın en ucuz telefonu yaklaşık 500 tl civarında bulabilirsiniz. Hatta bir ara A101 marketlerinde kampanyalı olarak yaklaşık 350-400 tl ye satılmıştır. Özellik olarak bu fiyatlara her işinizi görebilecek (Whatsapp, İnstaram vs.) bir akıllı telefon bence Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemine sahiptir. 4.5 inçlik 480 x 864 piksel ekranı vardır. Fiyatı ön yargı yaratmasın çok yavaş ve kötü bir telefon değildir ama yinede üst düzey bir performans beklemeyin. Orta sınıf bir telefon. Beyaz ve siyah olmak üzere 2 rengi vardır. Eğer maddi durumuz o kadar iyi değilse ve android bir telefona sahip olmak isterseniz bu modele bir göz atmalısınız.

Eski tuşlu telefon kullanmakta hala direnen amcalarımız tuşlu telefonlar tamamen piyasadan kalkınca bu tarz telefonlara yönelecek gibi geliyor bana

Fly Evo Chic IQ4405

Bu model bir üst modeli diye görünse de özellikleri hemen hemen aynıdır. Bir tık üstü diyelim yinede...
    Fiyatı 4404 e göre 100 tl fazladır. Satılan yere göre 600-650 tl arasında değişebiliyor. Bu modelin tasarımını beğendiğimi söyleyebilirim. Estetik ve ele oturan bir yapısı var.
    Tek rengi mevcut siyah, yan çerçeveleri metalik siyah diyebilirim. 4,5 inç ekranı vardır. 4404 de 512 mb ram bulunurken bu modelde 1 gb ram mevcuttur. Orta sınıf bir telefon. Çok kapsamlı büyük oyun ve uygulamaları desteklemese de ihtiyaclarınıza rahatlıkla cevap veren bir telefondur kendisi...

Fly IQ459 Intruder

Ben büyük ekran severim diyenleri düşünerek çıkarılmış bir modeldir. 5 inç HD IPS ekrana, Android OS 4.4 işletim sistemine sahiptir. 1 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanına sahiptir. Fiyatı 700 tl den başlar. Tasarım olarak açıkçası İphone'a benzetmişler. Siyah ve beyaz olarak 2 rengi vardır. Bu model çok arada kalmış diye düşünüyorum orta sınıf dersek haksızlık etmiş olurum gibi geliyor Büyük ekranlı güzel ucuz bir telefon diyerek özetlenebilir.

Fly Quantum IQ4513

Sonunda Fly bu model ile üst sınıf telefon dünyasına adım atmıştır. Yine düşük fiyatıyla ve performansıyla fark yaratmıştır. En önemli özelliği ise ön kamerasında flash olması... Her cihazda olmayan bir özelliktir. Hoş düşünülmüş bence.
    FLY IQ 4513 Quantum, 2 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahiptir. Diğer modellere göre ön ve arka kamera kalitesi büyük ölçüde artmış diyebilirim. Tek renk siyah modeli vardır. Önceki cihazlarda batarya sökülebilirken bu modelde batarya gömülüdür. Android 4.4 KitKat sürümü kullanmışlar. 900 tl den başlayan fiyatlarla satışı başlamıştır. Fiyatına göre özellikleri hayli güzel. Telefon almadan önce incelenmesi gereken telefonlardan biridir.

NOT: Aslında daha ayrıntılı bilgiler paylaşmak isterdim fakat bazı nedenlerden dolayı çok detaya inmedim. Yinede sorularınız varsa mesaj atarsanız seve seve cevaplarım.

• Masallah hocam . fly calisanimisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyle bir marka mı varmış?

• sımdı pohpohlamıs ovmussun de dostum,acı ama gercek olanı ben sana yazayım.

bu tıp casper vestel dark pıranha fly gıbı fason cın oyuncakları para tuzaklarıdır.

aldıktan sonra ne servıs ne yazılım ne guncelleme hak getıre,abuk sabuk batarya dengesızlıklerı kasa kalıtesızlıklerı vb cogunlukla basa gelır.

ve daha gercegı de su,zenfonelar hatta gelınce zenfone2 ler ve moto g gıbı cıhazlar uygun fıyata geldıkce,bundan sonra boyle 4.sınıf telefonlarınıza ne kadar reklam duzsenızde satamaycaksın,o furyayı gmd yakaladı kaymagını yedı cukkayı doldurdu bundan sonra sıze ekmek pek cıkmaz mıllette uyandı ucuz etın yahnısının nasıl olduguna,kusura bakma.
  • akgolo kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam teleservice çalışanıyım. Fly modellerine bakıyorum. Amacım övmek yada reklam yapmak değildi. Bundan bir çıkarım yok çünkü yüzlerce teknisyenden biriyim. Sadece pek bilgi yok diye yazdım.
  • stevejones kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sizin cihazlar falan diyorsun da şirketin sahibiymişim gibi beni muhatap alamana gerek yok. :D Dediğim gibi sadece teknik servis çalışanıyım ve sürekli elimde olan bir cihaz hemen hemen her telefonda elimden geçmiştir. Genel arızalar olsun, malzeme kalitesi olsun hepsini az çok görüyorum ve paylaşmak istedim sadece. Size ekmek çıkmaz gibi cümlelerin çok yanlış ve ayıp olmuş. Çünkü Fly şirketi iflas bile etse, dünya markası bile olsa bende en ufak bir değişiklik olmayacak. En fazla baktığım cihazlardan bir model eksilecek yada artacak maaşın yine aynı kalacak.

Direk saldırıya geçmişsin fakat senin yazdıklarında tamamen yanlış. Öncelikle hemen her markanın yetkili servisi olan teleservice garatili. Bana göre KVK, Telpa gibi servislere göre çok kaliteli hizmet verdiğini gördüm cihazın teknik servis sorunu yok yani. Yazılım güncelleme az olsa da zaten belirttiğim gibi bir 4404-4405 cihazdan büyük bir beklentin olması saçmalık.

Ayrıca örnek verdiğin zenfone gibi cihazlarında içini dışını genel arızalarını biliyorum. Kalite olarak aynı sınıftalar bence istersen bunu uzun uzunda anlatabilirim. Her telefon için övgü dolu yada kötü yorumlar yapabilirim. Sadece Fly cihazlardaki bu eksikliği gördüğüm için yazdım. Sen yinede bir rantım olduğunu düşünebilirsin tabi...

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmutdemet

Kardeşim sizin cihazlar falan diyorsun da şirketin sahibiymişim gibi beni muhatap alamana gerek yok. :D Dediğim gibi sadece teknik servis çalışanıyım ve sürekli elimde olan bir cihaz hemen hemen her telefonda elimden geçmiştir. Genel arızalar olsun, malzeme kalitesi olsun hepsini az çok görüyorum ve paylaşmak istedim sadece. Size ekmek çıkmaz gibi cümlelerin çok yanlış ve ayıp olmuş. Çünkü Fly şirketi iflas bile etse, dünya markası bile olsa bende en ufak bir değişiklik olmayacak. En fazla baktığım cihazlardan bir model eksilecek yada artacak maaşın yine aynı kalacak.

Direk saldırıya geçmişsin fakat senin yazdıklarında tamamen yanlış. Öncelikle hemen her markanın yetkili servisi olan teleservice garatili. Bana göre KVK, Telpa gibi servislere göre çok kaliteli hizmet verdiğini gördüm cihazın teknik servis sorunu yok yani. Yazılım güncelleme az olsa da zaten belirttiğim gibi bir 4404-4405 cihazdan büyük bir beklentin olması saçmalık.

Ayrıca örnek verdiğin zenfone gibi cihazlarında içini dışını genel arızalarını biliyorum. Kalite olarak aynı sınıftalar bence istersen bunu uzun uzunda anlatabilirim. Her telefon için övgü dolu yada kötü yorumlar yapabilirim. Sadece Fly cihazlardaki bu eksikliği gördüğüm için yazdım. Sen yinede bir rantım olduğunu düşünebilirsin tabi...

Eyvallah kardesim,bilgin birikimin belki vardir,yani bunu zaten bana ispat etmekte zorunda degilsin,zahmet edip uzun uzun yazmisin enegine saglik.

Ama neticede,fikrim.değişmedi hem urun hem maramka hem.konu olarak düşüncem ayni,bende yeterince donanimliyim kendime gore,hayirli isler diliyorum

Sende sağolasın yanlış anlama sen belki mobil cihazlara daha meraklısındır. Geliştirmişsindir kendini buna lafım yok sakın kendimi büyük göstermişim gibi anlama tek takıldığım nokta size ekmek çıkmaz lafıydı. Onun dışında bir sıkıntı yok :D
    Çok doğru demişsin hocam adamların en pahalı telefonu huawei ascend g7den daha kötü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.