Şimdi Ara

focus collection hb tdci mı, astra classic hb cdti mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bu iki model arasında kaldım kullanan arkadaşlar görüşlerini yazabilirler mi? focus hb 38500, astra hb 36750 fiyat verdiler.

• focus hb için yüksek fiyat söylemişler. 38000 liradan 1 kuruş fazla vermeyin. benim tercihim focus olur bu arada.
  • benimde gönlümden focus geçiyor ama yeni kasa gelecek olması nedeniyle kaybımın çok olmasından korkuyorum çünkü 3 yıl sonunda yeni kasa focus almayı düşünüyorum. 2005te de böyle olmuştu çünkü yeni kasa çıkacağında.... sütten dilim yandı yani:)
  • Focus için verilen fiyat normal ben zam gelmeden araç aldığımda collection için 38.200 diyorlardı beyaz renk için şuan metalik coll için 39.500 diyorlar
  • dediği araç HB. 39500 dedikleri sedan. HB'ler sedanlardan 1500 lira ucuz.
  • bana satış temsilcisi 38250 liste fiyatı beyaz renk senden 250 metalik farkı alalım 38500 olsun dedi sedan içinde 40000 düz olur dedi ama liste fiyatından çok az düştü gibi geldi bana astraya göre
  • Hb yazısını görmedim dediğiniz doğru sedan değil ise evet fiyat biraz yüksek kaçmış
  • Arkadaşlar focus dizel hb ile mitsubişi lancer ( benzinli olmasına rağmen müthiş az yakıyor ve dizaynı süper ) arasında kaldım , kafayı yiyicem nolur yardım edin, focusu 37500 e bırakırlar, mitsu infırm modelini alırım alırsam onu da 34000 e bırakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratsan -- 14 Ekim 2010; 23:05:25 >
  • ben maraşta öğretmenim 37500 e bırakan hangi bayi, birde telefonla arasam yakın illerdeki(adana antep mersin osmaniye hatay) bayileri daha iyi bir fiyat verirler mi?
  • Telefonla pek paarlık yapmazlar birerbir gidip son pazarlığı yapamak lazım. bazen araç alırken son fiyattan 500 daha inenler olabiliyor.
  • -Gaza bastığında aldığın tepkide astra
    -Direksiyonun direktliği açısından astra
    -Virajlarda yana yatmama hissinde astra
    -Yan aynalarının görüş açısında astra
    -İç mekan materyal kalitesinde astra
    -Yol bilgisayarı fonksiyonelliğinde astra
    -Frenlerde astra
    -Vergi avantajında astra

-Yüksek sürat düz gidiş stabilitesinde focus
    -İç mekan genişliği ve ferahlıkta focus
    -Alt devir bandında ve motor devir çevirme kabiliyetinde focus
    -Süspansiyon darbe emişinde focus
    -Yakıt tüketiminde burun farkıyla focus

İkiside F/P olarak şu anda en çok satılan araçlar. İkiside sağlam ve iyi arabalar. Seçminiz hayırlı osun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NateHuffman

-Gaza bastığında aldığın tepkide astra
    -Direksiyonun direktliği açısından astra
    -Virajlarda yana yatmama hissinde astra
    -Yan aynalarının görüş açısında astra
    -İç mekan materyal kalitesinde astra
    -Yol bilgisayarı fonksiyonelliğinde astra
    -Frenlerde astra
    -Vergi avantajında astra

-Yüksek sürat düz gidiş stabilitesinde focus
    -İç mekan genişliği ve ferahlıkta focus
    -Alt devir bandında ve motor devir çevirme kabiliyetinde focus
    -Süspansiyon darbe emişinde focus
    -Yakıt tüketiminde burun farkıyla focus

İkiside F/P olarak şu anda en çok satılan araçlar. İkiside sağlam ve iyi arabalar. Seçminiz hayırlı osun.

Genel olarak iyi bir değerlendirme. Bagaj genişliğinde de focus :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @immortal -- 15 Ekim 2010; 23:34:09 >

• daha önce opel kullanıcısı olarak.opelin saglamlığını ve içmekan kalitesini gerçekten çok iyi bilirm.hemde aracım 98 corsaydı.corsayı sattıktn sonra astra almayı düşündük.astraları inceledim ama sürme şansım olmadı.ama astranın tsarımını gerçekten çok begeniyordum.sonra tesadüf 2006 tcdi sedan focus GHİA yı test etme şansım oldu 2 gün.importalın dedgiği gibi en büyük fark focusun geniş olması:D focustan şuan da çok memnunz.performan ,yakıt konfor ve genişlik olsun çok iyi dolu bi araç:d tek kötü yanı biraz motor sesi, ama dizel araçlarda toyota hariç motor sesi genel bi sorun:D
  • arkadaşlar çok yakmasından ötürü honda cıvıc premıum ov aracımı satıp fiyat uygunluğu açısından focus collection dizel hb düşünüyorum...

cıvıcten çok yakması dışından çok memnunum,açıkçası pişmanlık duyarmıyım focus alırsam? cıvıcteki konfor ve rahatlığı bulabilirmiyim sizce?
  • uzun süre aynı ikilemde kalıp focus hb collection tdci almış birisi olarak,

- aracın ivmelenmesi çok iyi
    - yeni konsol, dashboard, teyp oldukça gösterişli
    - collection jantlar bence muhteşem
    - alalı daha 200km yaptım toplamda, ortalama tüketimim 5.0 litre
    - yol tutuş çok iyi, direksiyon hisleri başarılı
    - frenleri çok iyi
    - genişlik C sınıfı için iyi, 1850mm genişliği var,5 kişi rahatça yolculuk yapılabilir.

eksi olarak,
    biraz sesli diyebilirim.
    seneye kasa değiştirecek, ikinci elde kayıp olacaktır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.