Şimdi Ara

FORD BİRR.............

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
3.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR Ford bir AMERİKAN otosudur....Alman değil....insanların bu hataya düşmesi beni çok şaşırtıyor....bazen Ford takımındaki fordu en ateşli savunan üyeler bile başka bir marka/model araçla örneğin ford focus karşılaştırılınca en iyisi alman otosudur sen ford dan şaşma gibi cümleler kullanabiliyorlar.....ve bu hatalarını pek çok kez dile getirmeme rağmen halen onlarca kişi aynı hataya düşüyor ki bu kişiler gerçekten neyin ne olduğunu bilen kişilerin gözünde gerçekten komik ve küçük duruma düşüyorlar.....o yüzden bu konuyu buraya açma ihtiyacı duydum.....madem fordu savunuyorsunuz imzanızda ford takımı yazıyor öyleyse en başta bunu iyi bilmelisiniz.....bunu inatla öğrenmeyipte hala ben ford çuyum diye geçinenleri dahası bu forumdaki hangi arabayı alcağı konusunda karasız kalmış insanlara çok biliyorcasına en iyisi almandır deyipte fordu savunan sözde ford çu olan ama daha arabanın üretildiği ülkeyi dahi bilmeyen insanları eshefle kınıyorum......

• 'KİTLENDİ'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeandan -- 25 Haziran 2006; 10:29:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeandan

'KİTLENDİ'

KİTLENECEKSE KİTLENSİN BİR SÜRE YUKARIDA KALSINDA MİLLET NEYİN NE OLDUĞUNU BİLSİN
  • quote:

'KİTLENDİ'

yooooooooo.......... kilitlenmemiş.... Kilitlenmesin zaten....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramerturk -- 25 Haziran 2006; 16:09:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ramerturk

yooooooooo.......... kilitlenmemiş.... Kilitlenmesin zaten....

Alıntıları Göster
    Provaktif amaçlı bir yazı, canın kavga istiyor zannedersem, aslında cevap vermek ekmeğine yağ sürmek ama.
    önce şu link 'i incele bakalım ne fark ediyorsun. FORD
    Sonra da focusun nerelerde üretildiğini bir araştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umit -- 25 Haziran 2006; 10:46:51 >

• quote:

'KİTLENDİ'

quote:

Orjinalden alıntı: jeandan Type-R

'KİTLENDİ'

daha kitlenmedi ama eli kulağında

• quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

quote:

Orjinalden alıntı: jeandan Type-R

'KİTLENDİ'

daha kitlenmedi ama eli kulağında

Alıntıları Göster
    Ford HİNDİSTAN otosudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umit

Provaktif amaçlı bir yazı, canın kavga istiyor zannedersem, aslında cevap vermek ekmeğine yağ sürmek ama.
    önce şu link 'i incele bakalım ne fark ediyorsun. FORD
    Sonra da focusun nerelerde üretildiğini bir araştır.

Alıntıları Göster
    Türkiyeye gelen fordlar almanyadan geliyordu şimdikileri bilmiyorum.Alman malı gibi olanlar da domuz gibi sağlamdı bundan olsa gerek alman arabası olarak kalmış.Aslında sadece avrupada satılan ford modelleri baz alınarak alman arabası da denebilir.Çünkü ford amerikanın bizim bindiğimiz arabalardan haberi dahi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: SabitSalınım

Türkiyeye gelen fordlar almanyadan geliyordu şimdikileri bilmiyorum.Alman malı gibi olanlar da domuz gibi sağlamdı bundan olsa gerek alman arabası olarak kalmış.Aslında sadece avrupada satılan ford modelleri baz alınarak alman arabası da denebilir.Çünkü ford amerikanın bizim bindiğimiz arabalardan haberi dahi yok.

Alıntıları Göster
    yaw arklar hangi marka hangi ölkeye ait bunu aslında gerçekten bilmek gerekiyo

mesela ford un alman olduğunu bilirdim ama değilmiş

peki ya diğer markalar nereli

volvo
    saab
    pejo
    reno
    honda
    huyundai
    fiat
    opel
    vw
    suziki
    bunlar benim aklıma gelenler

• abi tamam öyleydi ama şu tasarım alman üretim alman parça alman almanlaştı yani öyle geçiyo ztn
    quote:

Orjinalden alıntı: _game_over

ARKADAŞLAR Ford bir AMERİKAN otosudur....Alman değil....insanların bu hataya düşmesi beni çok şaşırtıyor....bazen Ford takımındaki fordu en ateşli savunan üyeler bile başka bir marka/model araçla örneğin ford focus karşılaştırılınca en iyisi alman otosudur sen ford dan şaşma gibi cümleler kullanabiliyorlar.....ve bu hatalarını pek çok kez dile getirmeme rağmen halen onlarca kişi aynı hataya düşüyor ki bu kişiler gerçekten neyin ne olduğunu bilen kişilerin gözünde gerçekten komik ve küçük duruma düşüyorlar.....o yüzden bu konuyu buraya açma ihtiyacı duydum.....madem fordu savunuyorsunuz imzanızda ford takımı yazıyor öyleyse en başta bunu iyi bilmelisiniz.....bunu inatla öğrenmeyipte hala ben ford çuyum diye geçinenleri dahası bu forumdaki hangi arabayı alcağı konusunda karasız kalmış insanlara çok biliyorcasına en iyisi almandır deyipte fordu savunan sözde ford çu olan ama daha arabanın üretildiği ülkeyi dahi bilmeyen insanları eshefle kınıyorum......

• quote:

Orijinalden alıntı: konyalı alli

volvo
    saab
    pejo
    reno
    honda
    huyundai
    fiat
    opel
    vw
    suziki

Alıntıları Göster
    Evet ben de uyuz oluyorum buna...

100 küsür yıllık Amerikan otosunu ALman otosu yaptılar vallahi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: konyalı alli

volvo
    saab
    pejo
    reno
    honda
    huyundai
    fiat
    opel
    vw
    suziki

Alıntıları Göster
    Ford'un merkezi Amerika'da ama bizim bindiğimiz Ford'lar Ford Avrupa'nın ürünleri. Ford Avrupa'nın merkezi ise Almanya'da. Ford Avrupa'nın bildiğim kadarıyla Almanya'da, İngiltere'de ve İspanya'da fabrikaları var. Daha varsa bilemiyorum.

http://www.fordvehicles.com/cars/

Öyle zannediyorum ki Avrupa'daki Ford'larla pek bir alakaları yok

Yani diyebiliriz ki bu durumda bizim bindiklerimiz Alman Ford'u. Bu durumda konuyu açan arkadaşa selamlarımı iletiyorum.

Edit: imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coşkun -- 25 Haziran 2006; 11:36:23 >

• Evet amerikandır ama tr ye gelenlerin cogu almanyada üretildigi için oyle sanılır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian_RR

Evet amerikandır ama tr ye gelenlerin cogu almanyada üretildigi için oyle sanılır .
    Amerikan veya alman olması neyi değiştiricek.Siz arabanın tipine bakın, kalitesine, motoruna bakın.BUnlara fazla takılmayın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

Ford'un merkezi Amerika'da ama bizim bindiğimiz Ford'lar Ford Avrupa'nın ürünleri. Ford Avrupa'nın merkezi ise Almanya'da. Ford Avrupa'nın bildiğim kadarıyla Almanya'da, İngiltere'de ve İspanya'da fabrikaları var. Daha varsa bilemiyorum.

http://www.fordvehicles.com/cars/

Öyle zannediyorum ki Avrupa'daki Ford'larla pek bir alakaları yok

Yani diyebiliriz ki bu durumda bizim bindiklerimiz Alman Ford'u. Bu durumda konuyu açan arkadaşa selamlarımı iletiyorum.

Edit: imlâ

Alıntıları Göster
    İtalyan Fiat-Türk Tofaş

Amerikan Ford-Alman Ford

Biri genel merkez,diğerinin ürettiği arabayı üretmez,bilmez,binmez

Amerikalılar büyük araba sever explorer vardı ford 4x4,mesela mustang,nascar daki devasa ford tauruslar
    Daha akılıma gelmeyen envai çeşit ford modeli var amerikada.Bu modelleri avrupada satamazsın,satsan satsan ortadoğuda ,arap ülkelerinde satarsın ki hepsinde var.

Adam açmış avrupa pazarına yönelik bir fabrika,insan farklı,zevkler farklı ve Almanlaşmış Ford.

Ve Ford bölünmüş,
    Alman Ford Amerikan Ford diye ikiye...

• quote:

Orijinalden alıntı: Loop

Amerikan veya alman olması neyi değiştiricek.Siz arabanın tipine bakın, kalitesine, motoruna bakın.BUnlara fazla takılmayın bence

Alıntıları Göster
    yavv şirket nerden yönetiliyorsa o ülkenin malıdır .fordun türkiyede fabrikası var diye türk malımı oluyo.ayrıca amerika ve avrupa da satılan araçlar farklı yapıdadır .ford bunun için ford avrupa ve ford amerika diye iki bölüme ayrılmıştır.kendi markası altında hem amerika hem avrupa pazarına yönelik araç üreten ender üreticilerden biridir.kısaca amerikan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamcom -- 25 Haziran 2006; 12:36:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: selamcom

yavv şirket nerden yönetiliyorsa o ülkenin malıdır .fordun türkiyede fabrikası var diye türk malımı oluyo.ayrıca amerika ve avrupa da satılan araçlar farklı yapıdadır .ford bunun için ford avrupa ve ford amerika diye iki bölüme ayrılmıştır.kendi markası altında hem amerika hem avrupa pazarına yönelik araç üreten ender üreticilerden biridir.kısaca amerikan

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: selamcom

+10

• topiği açan arkadaş çok bilgili olduğunu göstermek istemiş ama yanlış uslup kullanmış...bu yaklaşımla bizim kuş serisine de italyan şahini,doğanı,kartalı demek oluyor...asıl olay şu,üç tip ford vardır...amerikan,alman ve ingiliz fordu...alman fordu bildiğmiz focus,fiesta,amerikan fordu,mustang gibi biraz daha lüks ve amerkian pazarına yönelik....ingiliz fordu ise eskiden vardı...60-70 li yıllarda...tarz olarak daha farklı araçlardı...ingiliz asaleti vardı araçlarda,amerikanları da andırıyordu....
  • quote:

Orijinalden alıntı: daywaker82

quote:

Orjinalden alıntı: selamcom

+10

Alıntıları Göster
    yönetim birimleri ürettikleri modeller tamamen farklıdır...

ford of europe( ford avrupa) merkezi almanya köln dür... alman ford denilmesi bu yüzdendir.. orijini amerikandır.. ama üretilenm otomobiller almanyada geliştirlmektedir..o mantıkla bakarsak opel de artık alman malı değildir.. opel 1930 larda beri gm nin malıdır.. ve herşeyi gm tarafdından üretilmekteder.. globalleşen dünyada artık bir otomobile %100 şura malı diyemiyoruz maaleseff

benim aracın vin numarasını deşifre ettiğmde üretici kısmında FORD WERKE AG KÖLN YAZAR.. bu avrupada satılan tüm fordlarda böyledir..

yani transit connect aracın vin numarasını deşifre edersen aynen şöyle birşey görürüsün

üretici: ford werke ag köln üretim yeri: ford otosan turkey

ford avrupanın fabrikaları ise köln/ valencia /genk/ kocaeli /southampton vs.. olmak üzere avrupanın çeşitli yerlerindedir.. bunların hepsi almanyadaki merekeze bağlıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alysentr -- 25 Haziran 2006; 13:22:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: toyota67

topiği açan arkadaş çok bilgili olduğunu göstermek istemiş ama yanlış uslup kullanmış...bu yaklaşımla bizim kuş serisine de italyan şahini,doğanı,kartalı demek oluyor...asıl olay şu,üç tip ford vardır...amerikan,alman ve ingiliz fordu...alman fordu bildiğmiz focus,fiesta,amerikan fordu,mustang gibi biraz daha lüks ve amerkian pazarına yönelik....ingiliz fordu ise eskiden vardı...60-70 li yıllarda...tarz olarak daha farklı araçlardı...ingiliz asaleti vardı araçlarda,amerikanları da andırıyordu....
    bizim 2000 focus ispanya üretimi...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.