Şimdi Ara

fujifilm finepix s6500fd acil yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar arkadaşımın cihazı birden bire bir arıza verdi, cihaz video çekimi yapıyor fakat resim çekmek isteyince ekranda yeşillenme ve şeritler meydana geliyor. sensör hatası olabilir mi acaba? veya nedir bu? yazılım gerekiyor galiba. eğer öyleyse internetten falan cihazın yazılımını güncellme, değiştirme şansımız varmı? bizim müdahele etme şansımız var mı? illaki servis yolu göründü derseniz tahmini kaç liraya yaptırırız bunu? saygılar.

• @emcinar,
    Sizin müdahale şansınız yok.Şunu deneyin Çekilen fotografları görmek istediğinizde LCD' de normal görebiliyormusunuz? Fotograf çekmek istediğinizde sağ üstteki düğmeden görüntüyü vizör' e alın (EVD) idi galiba, aynı olay vizörde de oluyor mu? Olmuyor ve fotograflarıda normal çekebiliyorsa LCD ve onunla ilgili elektronik devrelerin arızası olabilir. Video çekilebildiğine göre sensör arızası değildir+video çekilirlen LCD' de görüntü normalse ki anladığım normal LCD' nin kendisindede değil tamamen elktronik bir prb gibi ama SONUÇTA size servis yolu gözüküyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: emcinar

merhabalar arkadaşımın cihazı birden bire bir arıza verdi, cihaz video çekimi yapıyor fakat resim çekmek isteyince ekranda yeşillenme ve şeritler meydana geliyor. sensör hatası olabilir mi acaba? veya nedir bu? yazılım gerekiyor galiba. eğer öyleyse internetten falan cihazın yazılımını güncellme, değiştirme şansımız varmı? bizim müdahele etme şansımız var mı? illaki servis yolu göründü derseniz tahmini kaç liraya yaptırırız bunu? saygılar.

• Bibekkan hocama ek olarak,
    Eğer çektiğiniz fotoğraflarda da bu şekilde görülüyorsa sensör arızası diye biliyorum.
    Çünkü Aynısı benim başıma geldi.
    İlk önce şeritler sonra hepten gitti. Video'da sorun yoktu ama oda gitti.
    LCD sorunluysa şanslı sayılırsınız.
  • Aynı sorunu aşağıda ki ilanın sahibi de yaşamış,tamir için fiyatı ne kadar doğru bilemeyeceğim.
    Sanırım bu makinaların ortak sorunu,ya da aynı kişilersiniz

http://www.sahibinden.com/fuji_6500_fd_dijital_fotograf_makinesi_-_acil_acilWQQaXQQ12179277WQQpXQQdisplayitem
  • @barmer,
    Aynı kişiler değil gibi ama prb. aynı. Ancak ortak sorunu olduğunu düşünmüyorum. Bu makinalar için genellikle açma kapama anahtarı ve tektük Zomm çemberi problemi ve pil kapağı prb. oluştu ki ben ilk aldığımı yaklaşık 18.000 çekimde sattım ve alan komşumda 3000 çekim yaptığını söylüyor. Elbette zaman geçtikçe ve özellikle sıcak soğuk farklarının çok olduğu ortamlara girer çıkarken oluşan nemlenme ve benzeri olaylar hatta belki fb. hatalar böyle gizli ayıpları zaman içinde çıkartacaktır.
    Linkte satılan makina eğer 75 TL' ye tamir olabilecekse (TR de ve yetkili serviste) bence 200 TL civarında alınır bir makina. Ancak 2 kişide fotograf çekilme anında oluşan renklenmelerden çizgilerden bahsediyor Bu durumun fotografa yansıyıp yansımadığını sensör arızası ise vizördeki görüntü ne alemde konu eden yok.
    quote:

Orjinalden alıntı: barmer

Aynı sorunu aşağıda ki ilanın sahibi de yaşamış,tamir için fiyatı ne kadar doğru bilemeyeceğim.

http://www.sahibinden.com/fuji_6500_fd_dijital_fotograf_makinesi_-_acil_acilWQQaXQQ12179277WQQpXQQdisplayitem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 13 Mart 2009; 17:56:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: barmer

Aynı sorunu aşağıda ki ilanın sahibi de yaşamış,tamir için fiyatı ne kadar doğru bilemeyeceğim.

yok hocam aynı kişi değiliz arkadaşıma ulaşamıyorum. sorulan soruları ona yöneltip çözüm için cevaplarını yine yazıcam buraya.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

saygılar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.