Şimdi Ara

Full Kaskoda Neler Aranmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
2.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tüm şirket acenteleri kasko yaparken poliçemiz full diyolar kolayca. Herkesin "full kasko" kavramı farklı. Bi sorunla karşılaştığınızda aa bu yokmuş, bu teminat dışıymış anlıyorsunuz. . Daha fazla ve biraz can sıkkınlığıyla full kaskoda olması gereken teminatlardan bir yenisini öğreniyoruz.
    Genel teminatlarla birlikte kaskoda yaptırırken poliçede şu şu var mı denmesi gerekenler sizce neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi literate -- 3 Kasım 2011; 15:16:37 >

• -Deprem,sel,yangin,toprak kaymasi, teror olaylarini kapsamasi
    -Cam,far,sinyal degisiminin hasarsizligi bozmamasi ve yetkili serviste yapilmasi
    -Anahtar kaybinin hasarsizligi bozmamasi
    -Arac icinde birakilan ozel esyalarin kasko kapsaminda olmasi
    -Hasarsizligin kademeli olarak inmesi
    -500 TL'nin altindaki tutarlarin hasarsizligi bozmamasi
    -Kaza sonrasinda ikame arac verilmesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnreaCHaBLe

-Deprem,sel,yangin,toprak kaymasi, teror olaylarini kapsamasi
    -Cam,far,sinyal degisiminin hasarsizligi bozmamasi ve yetkili serviste yapilmasi
    -Anahtar kaybinin hasarsizligi bozmamasi
    -Arac icinde birakilan ozel esyalarin kasko kapsaminda olmasi
    -Hasarsizligin kademeli olarak inmesi
    -500 TL'nin altindaki tutarlarin hasarsizligi bozmamasi
    -Kaza sonrasinda ikame arac verilmesi

Oldukça kapsayıcı olmuş, teşekkürler...
    belki
    - hasarsızlık koruma teminatı (ilk seferde hiç bozulmaması) ve
    - lastik teminatı (bazılarında varmış) eklenebilir...
  • tam adını hatırlayamadım ama "ihtiyari mali mesuliyet" vb bir şeydi, az bir fark ödeyerek limiti 50000-100 000 yükseltebiliyorsunuz, çarptığınız araç lüksse, trafik sigortasının yetmediği durumlarda, işe yarayan bir durum.
  • Benim full diye bildiğim kaskomda;
    Deprem
    Sel su baskını
    Kaskolay yardım (avivaya has)
    Grev,lokavt,kargaşalık,halk hareketi ve terör
    İhtiyari mali sorumluluk
    koltuk ferdi kaza
    kilit sistemi
    İkame araç
    Anahtarla çalınma
    Hukuksal koruma
    var. Bu benim ilk kaskom. Full kaskosu olanlar karşılaştırabilirse sevinirim. Daha sonraki poliçelerimizde bize fikir sağlar.
  • Önemli olan kaza durumunda karşı tarafın hasarının ne kadarını kapsıyor?

Trafik sigortası da kasko da belli limitlere kadar karşılıyor, genelde düşük teklif verebilmek için sigorta acenteleri sizin bilmediğiniz miktarları en aza indirip zaten olanları da size ekstra gibi göstererek (anahtar klozu, deprem, yangın vs...) gözünüzü boyuyorlar...

Allah korusun bir bmw'nin mercedes'in pert olmasına sebep olursanız (pert olması için aklınıza çok büyük kazalar gelmesin) kasko ve trafik sigortası 40.000 TL karşılasa kalan +60.000 TL cebinizden çıkar...

Ya da bir belediye otobüsüne çarpsanız... veya şehirler arası yolda otobüsle bir kazaya karışsanız... bunlar uç ve hiç iç açıcı olmayan örnekler ama zaten kaskoyu bu gibi durumlar için yaptırıyoruz.

Karşı tarafın da hasarı hangi limitlerde karşılanıyor bunu iyi öğrenin ve mümkün olduğunca artırın, ödeyeceğiniz primde az bir miktar fark etse de aklınız rahat olur, sürprizlerle karşılaşmazsınız.

anahtarmış, cammış, farmış, mini onarımmış... bunlar ufak şeyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 3 Haziran 2012; 17:35:20 >

• Evet İhtiyari mali mesuliyet teminatının yüksek olmasını biliyorum. benimki 60.000 TL. Peki bunların ne kadar olacağına biz mi karar veriyoruz? Çünkü bunların miktarı ne kadar fazla olursa poliçe primi de o oranda yükseliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mars02

Evet İhtiyari mali mesuliyet teminatının yüksek olmasını biliyorum. benimki 60.000 TL. Peki bunların ne kadar olacağına biz mi karar veriyoruz? Çünkü bunların miktarı ne kadar fazla olursa poliçe primi de o oranda yükseliyor.

Evet siz ihtiyacınız doğrultusunda ve şirketin limitleri doğrultusunda kendiniz belirliyorsunuz. Mesela axa da en fazla 2.5milyon tl varken anadoluda sınırsız teminat mevcut.
  • Bence teminatları herkes kendisi incelemeli ve kendi durumlarına göre özelleştirmeli.
    Almadığın riski-hizmeti sigortaya yükleyebilmek için fazla prim ödemeye gerek yok.
    Kapalı otoparkı olup yılda 3-4bin km yol yapanla sokakta parkedip 30-40bin yapanın aldığı riskler farklıdır kanaatimce.

Bir de bazen sigortacılar uyanıklık yapabiliyor, o yüzden poliçe teklifi onaylanmadan önce tamamen okunmalı.
    misal, 2 yıl önce kasko teklifinde "orjinal cam - maks 17000 tl" klozu gördüm, üstelik 40-50tl prim karşılığında. Açıp telefonu sordum doğru mu anlamışım diye, evet aynen. eğer camları kırılırsa camları 17bin tl ye kadar orjinal takılıyormuş. Bu arada araç değeri 20bin civarıydı. Camları serviste değiştirsem tüm camlar için 2-3bini geçmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mars02

Evet İhtiyari mali mesuliyet teminatının yüksek olmasını biliyorum. benimki 60.000 TL. Peki bunların ne kadar olacağına biz mi karar veriyoruz? Çünkü bunların miktarı ne kadar fazla olursa poliçe primi de o oranda yükseliyor.

sigortacınızla mutlaka detayları konuşun. başka bir acenteden teklif aldığımda hiç detaylı bilgi vermez, uyarmazken, çalışmış olduğum sigortacım limitsiz ihtiyari mali mesuliyet için sadece 12-13 tl fark ettiğini çıkarmıştı, öyle yaptırdım, kafam rahat...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.