Şimdi Ara

FX Serisi mi - Phenom II Serisi mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben tam bir amd taraftarıyım fakat bir soruya açıklık kavuşturamadım sizce dünya hız rekoru kıran FX serisi mi yoksa çoğu arkadaşın tavsiye ettiği Phenom II serisi mi ?

• OC rekorunun elinde bulunması bir şey anlam ifade etmez bir ara celeron'daydı rekor celeron mu alsaydık ?
    amd fx6100 yada i3 2120 alın en az
  • Oyun için ise phenom x4 965 ve fx 6100 alınır, render gibi işlerle uğraşıyorum dersen tartışmasız fx 8150.
  • bende phenom II al bende fx düşündüm bir ara ama oc rekorları felan önemli değil hatta oyun içinse x4 955 yeterli gelir ben vatanda olmadığı için mecburen 1055t aldım
  • Bana göre şuan da amd'nin önerilcek işlemcisi yok Render işiyle uğraşan ve bu işten para kazanan, ekmek yiyen adam gider i7 nin extreme serisi baba bir işlemci alır. Ha şimdi çıkar birisi der ki ne gerek var gitsin 8150 alsın aynı işi görüyo 8 çekirdek ya Neyse o insana laf anlatmıcam. Eğer 3D render gibi işler için alıyorsan dediğim gibi git intel al haa yok ben 3D render gibi işlerle ilgilenmiyorum oyun oynar, müzik dinler, nette takılırım dersen de git 2500k al hatta oc la işim olmaz dersen de git 2500 al, 2400 al hatta git i3-2100 al ama gidipte 4100,6100 falan alma Phenom II dersen bir kaç işlemcisi dışında onları da sevmiyorum. 955,965,980, 1075, 1100 vs. vs. Sağlamdır ama bu saatten sonra bilemiyorum alınır mı. Yani mantıklı düşündüğün zaman intel'in 1155 soket'i ile amd nin am3 soketi arasında dağlar bayırlar var. Am3 bitmiş bir sokettir artık am3'e işlemci çıkmıyor ve hali hazırda ki işlemciler de stoklarda kalmadı. 1155 ise hala güncel ve yıllarca masraf ettirmeden götürecek bir sokettir bu su götürmez bir gerçek. Fx serisine hiç girmiyorum. Gözümde çöp işlemcilerdir. Fakat Phenom II de olduğu gibi amd fx-next serisi ile bu çöp fxleri tarihe gömüp yeni fx-nextleri zirveye çıkarıcaktır. İnan bunu isterim Rekabet iyidir. Şuan da bi yerlerini yırtan fx-8150 süper, manyak, harika diye kendilerini kandıranlar 1 aya kalmaz fx işlemcilerini 2.ele verirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Braymm -- 6 Haziran 2012; 4:13:39 >

• Phenom II X4 955 kullanıyorum overclock yarışmasında kazanmıştım 2 senedir kullanıyorum
    after effect programında render almakta olsun oyunlarda olsun işlemci yeterli geliyor FX bir işlemcilerin Pehenom II işlemcilerinden eksiği yok
    fazlası vardır anakartın destekliyorsa FX bir işlemci tercih etmen daha iyi olacağı kanaatindeyim
  • Hiç farketmez, 2.nesil fx lerder aynı çipsette sorunsuz destek sunacağı için, şimdi az güç tüketen iyi oc yapabilecğein bir FX4100 alıp, seneye dğeiştirebilirsin.
  • bence phenom x6 veya x4 955+ al
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.