Şimdi Ara

Galatasarayımızın Devre Arası Transfer Politikası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Malum kötü biten ligin ilk yarısı sonrası, herkesin beklentisi transfer yapılacak mı , yapılacak ise bu takviyelerde öncelik neler olmalı, sürekli bu konulur tartışılır oldu.

Bende forumda Galatasarayın ve Türkiyenin en değerli olan tarafatarımız ile bu konuyu tartışmak istedim.

Şu anda sadece DONK transferi yapıldı, bence çok geç kalınmış bir transfer bu tarz bi oyunca melo satılacağı zaman hemen alınmalıydı, bir melo değil ama galatasarayın sahada kanayan yarasına merhem olacaktır. Bir de sanırım Molde takımından alınacak sağ bek transferi söz konusu ama son durum nedir bilemiyorum. Olursa o da çok faydalı olur, eboue den sonra iyi bir sağ bek yapamadık, eboue neden gönderildi , onuda anlamış değilim, madrid'e çivi gibi çaktığı, Yobo ' yu pazara gönderdiği günler aklımdan çıkmıyor :)

Şu anda bence Galatasdarayımızın en büyük ihityacı Forvet transferidir, ve devre arası transferi olcağı için fazla büyük paralar verilmeden, EREN DERDİYOK transferini yapmaılıdır. Galatasarayımıza bu tarz forvetler her zaman yapmıştır, güçlü , fizikli, ve kafa toplarında çok etkili.

Sizce eksiklerimiz neler , nerelere transfer yapılmaılıdır, yoksa transfer yapılmadan devam mı edilmeli, değerli görüşlerimizi paylaşalım, bol forumlar.

• https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=105657466

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=105657466

İyi güzelde o forum konusu başka, benim açtığım konu bambaşka ! Ben devre arası transfer politikası diye açtım konuyu , siz 2015-2016 genel tartışma konusunu iletmişsiniz.
  • Genel transfer konusuna yazdığımı buraya da yazayım en azından konunuz biraz canlılık kazanır:

"Donk ile orta saha bir kademe daha iyi oldu. Hani çok sert bir oyuncu değil tamam sertlik katar ya da katmaz oralara girmeyeceğim yani her şeyi geçtim en azından orta sahada hava toplarını alabilecek biri oldu Melo'dan sonra. Selçuk zaten hava topuna çıkamıyor sıçrayamıyor. Yanında Jose ya da Bilal oynarken zaten hiç hava hakimiyeti yoktu. Chedjou ortaya geçince biraz arttı ama zaman zaman bocaladığı da oldu. Ama Donk daha uzun ve hava toplarını daha rahat alıyor. Hem ileriye katkısı da daha fazla. Yani kısacası Donk eldeki tüm oyunculardan daha iyi hücuma destek ve hava toplarını alma konusunda. Oynaya oynaya zaten daha da iyi olur. Melo gibi stoperlere de yardım ederse onların açıklarını kapatmaya yardım ederse o zaman defansınız bir kademe daha iyi olur. Çünkü gerçekten defansa yardım çok azdı bu da defans oyuncularınızın zaafını iyice ortaya çıkartıyordu. Semih-Chedjou ikilisi mesela hiçbir zaman iyi bir ikili değildi özellikle de Semih iyi değildi hiçbir zaman ama Melo'nun yardımları sayesinde pek belli olmuyordu Melo inanılmaz açıklar kapatıyordu stoperlerden daha fazla hava topu alıyordu. Donk da Melo kadar olmasa da en azından oyun tarzı olarak onun gibi oynamaya çalışırsa o zaman defans bölgeniz biraz rahatlar. Linnes resmi olarak henüz açıklanmadı ama 2 milyon euro civarı gibi bir bonservise alınırsa bana göre çok iyi bir iş yapılmış olur. Tarık 4.75 milyona Salih Dursun da 2.75 milyona alınmıştı bunlarla kıyaslandığında Linnes bedava. Bir kere en başta İskandinav. Disiplin var iş ahlakı var. Kondisyonu iyi ileri çıkıp da geri dönememezlik kolay kolay olmaz. Bu fiyata daha iyisi zor alınır. Hani ne kadar katkı yapar bilinmez sonuçta biraz da uyum işi şans işi ama eldekilere göre düşündüğümüzde çağ atlar sağ taraf. Forvet ve kanat da gerekiyor. Eğer biraz olsun bütçe varsa bu 2 bölgeden birine tüm parayı yatırmak en ideali. Diğer bölge için de Euro 2016 hedefi olan bir oyuncu kiralanır. Yapılacak en ideal hamle budur."

• Eboue nin neden gönderildiğini anlayamayan adamla futbol tartışmak biraz saçma bir uğraş olur
  • Şimdi de yazdıklarınıza cevap vereyim:

Eboue çok fazla yerde yatıyordu artık öyle bir noktaya gelinmişti ki takım arkadaşları bile artık tepki gösteriyordu. Onun yerde yatmaları yüzünden goller yendi ve gol olmayıp ciddi pozisyonlar da verdiniz defalarca. Mental açıdan kötüydü. İlk zamanları ile alakası yoktu performans olarak. Belki bir şans verilebilirdi Sabri ve Tarık varken oynardı ama kafasında futbolu bitirmiş bir haldeydi çok verim alınamazdı. Artık olan oldu ileriye bakmak lazım. Linnes faydalı olur zaten mevcut beklerinizden çok daha iyi ama yukarıda da dediğim gibi biraz da uyum ve şans işi. Umarım iyi oynar da artık sağ bek konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Eren de şu anki kadronuzda rahatlıkla oynar. Top tutar top indirir gol atar her şeyi yapar. Baya da yararlı olur. Hani gol atmasını geçtim en azından ileriye yerleşme ileride top tutma adına çok faydalı olur. Ama alınması kolay olmaz. Mayıs'da sözleşmesi bitecek Donk'u 2.5 milyona satan Kasımpaşa 2014 yazında 2.5 milyona aldığı Eren'i bu formda haliyle en az kaça bırakacağını az çok hepimiz biliyoruz. O yüzden farklı bir forvet alınacaktır. Tüm bütçe ya forvet ya da kanat için harcanmalıdır diğer bölgeye de oyuncu kiralanmalıdır ki kadro daha iyi bir hale gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeasme

Eboue nin neden gönderildiğini anlayamayan adamla futbol tartışmak biraz saçma bir uğraş olur

Eboue son zamanlar da çok yatıyordu evet, ama oynamadan adam yattığı yerde , a2 takımında milyon dolarlar kazandı, sence bumu daha mantık lı ? Yoksa onu motive edip oynatmak mı daha mantıklı olur du ?
  • Bence Eren transferini bitirmeleri lazım, yoksa ikinci yarıda formsuz BURAK ve UMUT ikilisi bize saç baş yoldurmaya devam eder. Zaten bu iki futbolcunun da tek özelliği savunma arkası koşuları ve karanbol golleri, bana göre top kontrolleri , hava hakimeyeti ve bitiricilikleri çok kötü .

En kötü kewuke bile iş yapar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanboyar

quote:

Orijinalden alıntı: Jeasme

Eboue nin neden gönderildiğini anlayamayan adamla futbol tartışmak biraz saçma bir uğraş olur

Eboue son zamanlar da çok yatıyordu evet, ama oynamadan adam yattığı yerde , a2 takımında milyon dolarlar kazandı, sence bumu daha mantık lı ? Yoksa onu motive edip oynatmak mı daha mantıklı olur du ?

Ne motivesi adam her mac 11 deydi ve her mac yata yata gol yediriyordu.

Gs'nin yerine baska kulup olsa çoktan postalardi onu. Gs yine iyi sabretti

• Hala eboue diyen var,artik eboue yok beyler konusmak bos safsata olur.

Eboueden baska sag bek mi yok sorun onun yerine bu zamana kadar adam alinmamasi.

Kaldiki takimda sadece sag bek sikintili deil.

Musleredan tutun sniejdere kadar herkes formsuz.
    Bana gote transferden bile buyuk oncelik eldeki oyuncularin formlarini artirmak transfer de sart tabiki ama demek istedigim sadece transfer ile cozulz

• Galatasaray 2015/2016 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu

http://forum.donanimhaber.com/m_105657466/f_//tm.htm#105657466
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.