Şimdi Ara

Galeriden araba alinmaz bunu anladim (Nasyonel Otomotiv icerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
13.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ingilizce klavyeden yazdigimdan oturu yazim hatalarim olabilir simdiden ozur dilerim.Ayrica asla marka karalama gibi bir gayem yok bugun basimdan geleni anlatiyorum kisaca.

Yaklasik 1 aydir BMW 3.20d araba aramaktayim.Eleye eleye son bakabilecegim 3-4 ilan biraktim kendime.Bunlardan bi taneside meshur Nasyonel Otomotiv'deki arabaydi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2011-bmw-320-d-borusan-cikisli-nasyonel-den-148860601/detay

Araba bu.Telefonda gorustugumde sag 2 kapida ufak bir surtme oldugunu dilerseniz boyatabilirsiniz dilerseniz boylede binilebilir dediler.Bende pek takilmadim bu duruma.

Neyse bugun sabah aradim.Oglen 2 gibi araci gorebilirsiniz dediler,randevulastik. 13.45 gibi nasyoneldeydik.Telefonda gorustugum ve bizle ilgilenecek kisi Fatih Bey'di.5 dakika civari onu bekledik.

Fatih Bey geldi.Arac baska bir depodaydi,bizim aracimizla depoya gittik 1-2 dakika uzaklikta.Yolda aracin hakkinda birkac soru sordum mirin kirin cevap verdi Fatih Bey.Ilgi alaka sifirdi.Neyse geldik depoyu acti.

'iste bu' dedi eliyle arabayi gosterdi.Cikti disari elinde telefon surekli mesajlasiyor konusuyor felan.Ben yine birkac birsey sordum arabayla ilgili.Tekrar yine boyle agiz ucuyla cevap vermeler.Motorun egzantrik mili borusanda garantiden degisti dedi.Yahu sen bana bunu telefonda deseydin zaten ben asla gelip bakmazdim bile.Ben sesimi cikarmadim.Arabanin icine sigara kokusu sinmis koltukdada sigaradan dolayi yanik vardi.

Kaputu actim bi goz gezdireyim dedim,oda ne.Kaputta toz toprak camur yaprak taneleri.Siyahlik plastik namina kaputta birsey gozukmuyor.Orda anladim ki bu arada kesin icradan cikma yada uzun bir sure kullanilmamis.Belli yani araba bayaa bi sure yatmis.Zaten bunu gorunce motoru bile calistirmaya gerek duymadim.Zaten Fatih Bey'de ilgi alaka sifirdi.

Neyse tamam dedim ben aklimiza yatarsa arac yarin ekspertize gotururuz dedim araci.Tekrar bizim arabaya bindik,Fatih Bey'i galeriye biraktik.
    Arabadan inerken tesekkur ettik,gorusmek uzere Fatih Bey dedik. Ne bir rica ederim ne de gorusuruz cevabini alabildik.Bey dedigim adam odun gibi aradaban indi gitti galeriye girdi.Hala elinde telefon mesajlasiyor heralde.

Dedim sonra icimden sizden araba alan sizin gibi olsun diye.

Soruyorum kisaca eger bir ferrari yada masserati almaya gitseydik ilgi alaka ayni olurmuydu acaba? 90 milyara araba bakiyoruz diye mi bu denli kucuk gorulduk onuda anlamadim.

Valla icimde yer etti sabahtan beri.Beklemezdim acikcasi boylesine prestijli bir galerinin musteriye boyle davranmalarini.

• quote:

Orijinalden alıntı: nivacı

Bu mesaj silindi.
    o garip de çalışandır, her gün elinin altında milyon dolarlık araçlar, kendi arabası accent'tir. illallah etmiştir vs vs :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: abisi1

o garip de çalışandır, her gün elinin altında milyon dolarlık araçlar, kendi arabası accent'tir. illallah etmiştir vs vs :D

Alıntıları Göster
    90 milyar küçük para mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

90 milyar küçük para mı?

Alıntıları Göster
    Böyle tavır yapacaksa koymasınlar galerine bu tarz araçları madem.
  • quote:

90 milyar küçük para mı?

Alıntıları Göster
    küçük görmeden öte katakulli galericilerin standart davranışlarıdır. benzer galerilere gittiğimde birkaç soru sonrası elemanın cevapları bilmediğini hemen anlıyorsunuz. saf vatandaş gelir fiyatta anlaşır hemen alır gider zaten. hiç araca bakmaz. sizi bilinçli bulmuş arabayı almayacağınızı daha görür görmez anlamış olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 6 Ocak 2014; 0:35:16 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Keşke yetkililere bildirseydiniz. Belki onların haberi yoktur hiçbirşeyden. Ki eğer araba icralık vs. ise size satmak için daha çok uğraşmaları gerekirdi ve bunu temsilciye mutlaka söylerlerdi.
  • quote:

90 milyar küçük para mı?

Alıntıları Göster
    aracın geçmişine baktırsaydınız ya. eks. mili değişti die araç alınmazmı hocam. bnm 2011 cmax dede kaputun içi toz şahsi fikrim siz biraz fazla eleyip sık dokumuşsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdagli7

Keşke yetkililere bildirseydiniz. Belki onların haberi yoktur hiçbirşeyden. Ki eğer araba icralık vs. ise size satmak için daha çok uğraşmaları gerekirdi ve bunu temsilciye mutlaka söylerlerdi.

Alıntıları Göster
    ayıp etmişler. Kurumun geneli böylemidir bilinmez ama personelin sorumsuzluğu gibi duruyor.
    Hele bir de aramaları bilmem ama mesajlaşma meselesi iş ile ilgili değilse (ki hiç sanmıyorum) çok sinir bozucu.
    Eğer yakın çevreden sahiplerine falan ulaşabilirseniz durumu ona bildirin.
    Bu konuyu açtığınız konuyu gösterin. Personel hakkında gerekli işlemi yapsınlar.

NOT: tercih sizin tabi ama 2011 km bir önceki kasa araca nakit 90 bin TL verecek misiniz harbiden ?
    Siz daha iyi bilirsiniz ama o aracı satarken dizel olması sebebiyle daha çok zarar edeceksiniz.
    Yakıt olarak benzinliye göre ekonomik olabilir ama Km başına aracın değer kaybı hergeçen gün artacak.
    Yerinizde olsam 1.6 benzinli yeni kasa için para ekler onu tercih ederdim..
    Sadece bir düşünce tabi.. Tercih sizin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 6 Ocak 2014; 0:50:37 >

• quote:

90 milyar küçük para mı?

Alıntıları Göster
    parayı beğenmedi demek ki bu şekilde davrandı.ki 90 bin deli para.haklısınız acaba 0 range ya da ferrari falan alacak olsaydınız ilgiler alakalar çaylar kahveler neler neler olurdu ama işte insan oğlu böyledir.ukala herif
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Büyük terbiyesizlik sahibinden deki ilanlarıda görünce bişey zannediyor insan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Böyle tavır yapacaksa koymasınlar galerine bu tarz araçları madem.

Alıntıları Göster
    Valla şu yazdığınız sadece Nasyonel Fatih gibilerinin yaptığı şey değil. Çarşı pazar nereye gitseniz aynı umursamazlığı görüyorsunuz.

Aracın bu seneki bakımlarını işler yoğun olduğu için yakındaki yetkili servise (büyük bayii aynı zamanda) götürdüm. Kendimce servis sorumlusuna aracı neden başka bir yerden aldığımı izah etmeye çalıştım, kibar bahanem de "sizinkiler indirim yapmadılar", eleman ne desin "herkes aynısını söylüyor, olmaması lazım". Valla o anda "bırak indirim yapmayı yüzümüze bile bakmadılar" demek isterdim ama içselleştirmediğim bir durum olduğu için uzun uzun münakaşaya girmek istemedim. Ne yazık ki böyle. Yüzümüze bile bakmıyorlar bazı yerlerde.

• MesutO kullanıcısına yanıt
    ben bu tür şeyleri şirketlere bağlıyorum. Yani o markanın şirket filosundan bakıma gelen aracı varsa hiç fiyat sormayan, amiyane tabirle arıza çıkarmayan tipte müşterileri vardır. Bunun rahatlığındadır.

Tabi kurum ve kişilere göre değişir ama bu kadar laçka bir düzen içinde olmalarını da buna bağlıyorum.

Ek olarak, araç fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının bir nedeni de yine bu şirket filo alımları ve kiralamalar..
    Bir kişiyi bağlayıp 50 araç satmak ile 50 kişi ile uğraşıp 10 araç satmak yerine filolara yöneliyorlar.
    Üstelik üzerine misli misli kar konulmuş liste fiyatından değilde sözde indirimli fiyatlardan satın alıyorlar..
    Tabi o indirimler biz bireysel müşterilere uygulanmayınca yanan biz oluyoruz..

Neyse konuyu saptırmayayım daha fazla.. Sinirlendim.

• quote:

90 milyar küçük para mı?

buyuk para mı?

nasyonel den bahsedıyoruz. sıradan bır galerı degıl

yalnız tanıdıgım kadarıyla oranın sahıplerı bu tarz ınsanlar degıl delıkanlı adamlar yamuk cıkmaz pek sızın sansınız tamamen satıs gorevlısnden kaynaklı bır durum

muhtemelen sattıkları arabalardan % komısyon alıyorlar sımdı 90 bınlık araba satınca alacagı komısyonla baska araba sattıgında alacagı komısyon bır degıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

quote:

90 milyar küçük para mı?

buyuk para mı?

yalnız tanıdıgım kadarıyla oranın sahıplerı bu tarz ınsanlar degıl delıkanlı adamlar yamuk cıkmaz pek sızın sansınız tamamen satıs gorevlısnden kaynaklı bır durum

muhtemelen sattıkları arabalardan % komısyon alıyorlar sımdı 90 bınlık araba satınca alacagı komısyonla baska araba sattıgında alacagı komısyon bır degıl.

Ne olursa olsun hocam, Türkiye şartlarında büyük para. Tabi ki 500 milyarın yanında küçük para ama, eğer "Biz küçük arabaların küçük paraların galericisi değiliz" diyorlarsa 90 milyarlık aracı oraya koymasınlar bizahmet.

• Hamdi0555 H kullanıcısına yanıt
    Var elbette türlü türlü sebepleri. Boşverin, sinirlenecek birşey yok. Bunların yöneticileri de boğazlıyor bunları, bir sebebi de o. Performans bazlı çalıştırılıyorlar, düşük çıplak maaş ve üstüne işte çıkarılma gibi tehditlerle mobbing yapılıyor. Karşılığını buluyorlar yani.

Tek bildikleri fiyatı sorup işine geldiyse "tamam" diyen müşteriler ile ilgilenmek. Diğerleri zaman kaybı. Zaten bilgi almaya gittiyseniz büyük ihtimalle daha iyi biliyorsunuz. Merak ettiklerinizi de zaten söyleyemiyorlar.
  • @SchwarzMoto;
    Hocam ekzantrik mili denilen parca motorun ana parcalarindan birtanesi.Ayrıca kaputtaki standart bir toz degildi.Bugüne kadar 2 araciminda kaputunda toz oldu ama bu farkliydi baya.Dilerseniz Nasyonel'i arayip araci gormek icin randevu alip gorebilirsiniz.

@Hamdi0555;
    Hocam malesef benzinli arac alma gibi dusuncem yok.Ben senede bayaa bi km yapiyorum.Dizel benim acimdan en mantiklisi.Zaten 10 yasina kadar binmeyi dusunuyorum o saatten sonrada aldigim fiyata satma gibi gayem olamaz zaten :) Suan 44bin'de borusan bakimli bir arac buldum hayirlisiylea yarin islemler tamamlanacak.

@barerkmen;
    Aynen hocam bizde ona aldandik.Bu adamlar ferrari lamborghini felan satıyorsa kötü araba satmaz dedik ama yanildik.Hem mallarindan hem calisanlarindan.
  • quote:

quote:

quote:

90 milyar küçük para mı?

buyuk para mı?

Ne olursa olsun hocam, Türkiye şartlarında büyük para. Tabi ki 500 milyarın yanında küçük para ama, eğer "Biz küçük arabaların küçük paraların galericisi değiliz" diyorlarsa 90 milyarlık aracı oraya koymasınlar bizahmet.

oyle bır sey demıyorlar zaten

bu olay tamamen satıs gorevlısıyle alakalı bır durum

ama tabı orada calısan bırının davranısı kurumsallık soz konusu olunca galerının adını lekelemesı kacınılmaz tabı kı konuyu acan arkadasa da hak vermek lazım

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    Tabiki degil ama icerideki arabalari gorunce insana kucuk geliyor hocam :)
  • quote:

quote:

quote:

90 milyar küçük para mı?

buyuk para mı?

Alıntıları Göster
    git abi sıfır arabanı al milletin agız kokusunu çekme yok yatmış yok bilmemneresi değişmiş yok şurası boyancak bilmemne bunlar 90 bin liraya çekilcek iş değil 90 bin liraya araba mı kalmadı memlekette al bin geç ugraşma hiç 90 bin büyük para,
    dünyanın en zor işi insanla ugraşmak bu konuyu açtıgın iyi oldu yanlız millet duysun

• quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

git abi sıfır arabanı al milletin agız kokusunu çekme yok yatmış yok bilmemneresi değişmiş yok şurası boyancak bilmemne bunlar 90 bin liraya çekilcek iş değil 90 bin liraya araba mı kalmadı memlekette al bin geç ugraşma hiç 90 bin büyük para,
    dünyanın en zor işi insanla ugraşmak bu konuyu açtıgın iyi oldu yanlız millet duysun

Alıntıları Göster
    Fatih ukalasını orda bıraksaydınız
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.