Şimdi Ara

gls ne demek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
18.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gls nin acilimi nedir? ne manaya gelmektedir?

• Yapay Zekanın Yanıtı

GLS Ne Demek?

GLS, otomotiv sektöründe sıkça kullanılan bir kısaltmadır. İki farklı anlama gelebilir:

• Araçlarda GLS Ne Demek?

GLS, araçlarda "Grand Luxury Sport" veya "Grand Luxe Sport" anlamına gelir. Opel ve Hyundai gibi bazı otomobil üreticileri, üst düzey donanım paketlerine GLS adını verirler. Bu paketler genellikle lüks özelliklere, gelişmiş motorlara ve sportif görünüme sahiptir.

• Motorlarda GLS Ne Demek?

Otomotiv endüstrisinde GLS, "Gasoline Direct Injection Stratified" anlamına gelir. GLS motorlar, benzinli doğrudan enjeksiyon sistemine sahip olup, yakıt verimliliğini ve performansı artırmaya yardımcı olurlar. Bu motorlar genellikle üst düzey araçlarda ve performans modellerinde bulunur.

Anahtar Kelimelerin Kullanımı:

• GLS ne demek: GLS, otomotiv sektöründe "Grand Luxury Sport" veya "Gasoline Direct Injection Stratified" anlamına gelir.
    • GLS nedir: GLS, araçlarda üst düzey donanım paketlerini veya motorlarda benzinli doğrudan enjeksiyon sistemini ifade eder.
    • Opel GLS ne demek: Opel'de GLS, Grand Luxury Sport anlamına gelen üst düzey bir donanım paketidir.
    • Hyundai GLS ne demek: Hyundai'da GLS, yine Grand Luxury Sport anlamına gelen üst düzey bir donanım paketidir.
    • GLS motor nedir: GLS motorlar, benzinli doğrudan enjeksiyon sistemine sahip, yakıt verimliliği ve performansı artıran motorlardır.
    • Araçlarda GLS ne demek: Araçlarda GLS, üst düzey donanım paketlerini ifade eder ve genellikle lüks özellikler, gelişmiş motorlar ve sportif görünüm sunar.
    • GLS açılımı: GLS'nin açılımı "Grand Luxury Sport" veya "Gasoline Direct Injection Stratified"dir.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • walla ben de gti sordum ama,
    sanrım GLS " grand-large-s??" s ne onu bilmiorm. Önceden doğan s filan da wardı ama
  • valla bnece arabalardaki bazıları bu tdi gdi gibi hariç uzantıların çoğu bişey ifade etmiyor.
    ama gls şu demek

Global Leader Series

captainde eyi sallamış
  • bende merak ediyodum,eyi oldu...
  • heheh grand lux salon bikerem

genelde üst donanım seviyesindeki araçlarda kullanılır o
  • hiç bi anlamı yoktur efem.
  • opel in ve hundayi nin modelerinde donanım ifade etmek için kullanılırdı bi ara. Vectra GLS corsa GLS astra GLS unutur muyum hiç
  • İLGİNÇ BİR SORU!!!!!!!!MERAK İÇİNDE KALDIM??????????
  • TAM AÇILIMI AYNEN BÖYLEDİR ARKADAŞI TEBRİK EDERİM

quote:

Orjinalden alıntı: excalibur

heheh grand lux salon bikerem

• quote:

Orjinalden alıntı: SPEEDMASTER

TAM AÇILIMI AYNEN BÖYLEDİR ARKADAŞI TEBRİK EDERİM

quote:

arkadaşlara aynen katılıyorum. ekleyecek bi şeyim yoktur...
  • katılıyorum yok yani diiiicek bişi
  • peki o zaman şunları da söyleyiverin bakalım:
    ls
    l
    s
    es
    ex
    glx
    el
    hl
    gts
    gto
    gs
  • GLS = Gereksiz Laf Salatası
  • quote:

Orjinalden alıntı: nlty2000

peki o zaman şunları da söyleyiverin bakalım:
    ls
    l
    s
    es
    ex
    glx
    el
    hl
    gts
    gto
    gs

takılmayın böyle şeylere arkadaşlar. o kısaltmaların hepsi anlamlı diil. yani bazısı anlamlı bazısı anlamsız. ayrıca dünya üzerinde bi standart diil bunlar. yani gls=grand lux salon olabilir ama bu doğan slx'e geldiğinde süper lüx gibi bi anlam içerebiliyor ki bu bile tartışılabilir. onun için bu tür şeylerle dimağınızı yormayın. boşverin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aya
    o kısaltmaların hepsi anlamlı diil.

ben de onu diyorum ya =)
  • quote:

+
  • Garajıma Leke Sürdü

tamam tamam iğrenç oldu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.