Şimdi Ara

GNGWC SilkRoad Turnuvası Türkiye Ayağı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
12.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğru biliyorsun sitede o client mevcut şu an yanlış hatırlamıyorsam ön elemelerden sonra klas bir mekanda ikinci eleme yapılıp asil ve yedek üyeler seçiliyordu forumlardan okuduğumuz kadarı ile daha sonra o üyelerde Kore yolcusu oluyorlardı .
  • quote:

Orjinalden alıntı: gsliyim
    pardonda lvl 40 olan bırı orda napabılır bılmıorum 40 vs 90 mı yapcaklar :DDD

O sanırım sadece bu 30 kişilik katılımcıların seçilmesi için daha sonra o 30 kişi bu dediğimiz clientın indirlip kurulduğu mekanda kozlarını paylaşacaklar , orada da bildiğimiz kadarı ile max lvl charını kendi isteğine göre oluşturup öyle katılıyorsun .
  • lvl sınırını 10 yapsalarmıs ii olrmus char kasıp kendimizi oylardık.. neyse GNGWC ye kendi karkterin ile katılmıyorsun oynda yapılandırmanı yapıyosun 81lvl karkterile oynuyosunki 9d setleri giyiolar falan filan

quote:

• ilginç bir olay Türkiyeden katılacak adaylara başarılar diliyorum.benim daha 1 sene beklemem gerek yaş sınırı için
  • Oylama yöntemi çok güzelmiş.1günlük üyeliklerle ne kadar doğru oy verilirse...
  • akıcı ıngılızce lazm hepniz sakır sakır ıngcemı konsuyosunz be.. orda millet ne yapıcak kacı ingilizce i kaldırıcak oyle bro mro fln yazma ile olcak is degil.. ayrıca sizin gerekler de de goremedım cevirmenlemi yolli caksınız kore ye milleti
  • işte bekledigim buydu bekle beni gngwc
  • quote:

Orjinalden alıntı: mai_mai

quote:

O sanırım sadece bu 30 kişilik katılımcıların seçilmesi için daha sonra o 30 kişi bu dediğimiz clientın indirlip kurulduğu mekanda kozlarını paylaşacaklar , orada da bildiğimiz kadarı ile max lvl charını kendi isteğine göre oluşturup öyle katılıyorsun .

sen gırmıo musun yaw giriosan 5 puan yollayalım sana gıt yarışmaya
  • oylama yöntemine ithafen..

quote:

TOP 10 DAYIM DESTEKLEYİN BENİİ

Koreye gidersem DH diye pankart açıp sizlere selam yollucam

http://www.gamesultan.com/silkroad/userDetail.asp?UserID=238

Game sultana üye olarak siteye giriş yaptıktan sonra 5 tam puan veya daha önce 5 tam puan vermişseniz 4 puan ile destek veriniz.

üye olun sonra ana sayfadan giriş yapıp yukarıdaki gng linkine tıklayıp yeniden giriş yapın, mailinze gelen kodu girin ve

bu linki oraya internete adresine yapıştırı 5 verin, daha önce 1kişiye verdi iseniz 4 verin

Turnuvaya katılmam halinde bot155.com olarak sizlere hediyeler dağıtıcam hadi canlarım be, koreye mutlaka benim gitmem lazım

Siteye giriş yapmadna verilen oylarda teşekkürler mesajı göremezsiniz önce üye olup ana sayfadan giriş yapacak sonra gng yazısnı tıklayıp yeniden giriş yapacaksınız. sonra benimlinki yapıştırıp 5 veya 4 verin, daha sonra kendli linkinizi bana pm den atın bende size vereyim. Dh den bari bir kişi turnuvaya katılsın belki kısmet koreye bile gidebilirim

bu da oylama yönteminin ne kadar düzgün işleyeceği hakkında biraz fikir veriyor.
    quote:

Banka Hesap Numaramı Pm ile Gönderiyorum Elimde 48 Adet GameSultan Üyeliği Var Para Elime Geçtiği An Kore Yolcusu Sayılırsın...

• @gsliyim

katılacam ama sanırım henüz yeni serverlar listede yok.
    ilk 30 kalma olayı biraz rahatsız edici kendi promosyonunu yapan, oy toplamak için uğraşan adamlar bi şekilde kendilerine oy atılmasını sağlayacaklar.
    açıkçası benim hiç bu türşeylerle uğraşacak halim yok...

Aslında SRA yı toplayım onları üye yapmak lazım, ozaman 1. lik garanti olur:)
  • ben başvurdum. kendimi bulamadım nasıl oy vericem kendime ?kendine oy verme diye birşey okudum
  • bu nasil bir yarismaci secme mantigidir aklim almiyor acikcasi.
    oylama yontemiyle bir yarismacinin hangi ozelligini goz onune alarak onu ilk 30'a alacaksiniz. nufuzu iyi olan mi kazanacak veya bu ilandan sonra forumda gormeye baslayacagimiz oy dilenme mesajlariyla insani cileden cikartan ozellikleri agir basanlar mi?

bu oyunu severek ve hakkini vererek oynayanlar yerine, benim gozumde oyundan anlamayan insanlarin yarismaya gidebilme ihtimali cok sacma ve mantiksiz.

diyebilirsiniz ki; "sen de ac uyeligini, sen de gir oylamaya" (bekliyorum cunku boyle bir mesaj)
    bu yukarida saydiklarim aynen benim icin de gecerli olacagi icin oyle bir cabaya girmem. baskasina gore de ben kotu bir oyuncu olabilirim, benim nasil oyun oynadigimi bilmeden insanlar bana oy verecek, belki ben secilicem. ilk 30'a kalanlar ben ve benim gibi vasat oyuncular olacak. vasatlarin arasindan 5 kisi finale gidecek. ve bu oyunu hakkiyla oynayan, bu oyunun sadece bota girip auto training'e basmaktan ve lvl atladiktan sonra da ezbere, dilden ile dolasan yapilandirmalar uzerinden skill acmaktan ibaret olmadigini bilen kisiler sonuclara bakarak gulecekler.

bu organizasyon icin oturup dogru duzgun dusunulmus olsa, daha iyi bir plan programla hazirlanilmis olsa daha guzel olurdu eminimki.

bu oylama fikri joymax'ten mi geldi, sizden mi geldi bilemiyorum.. ama ne olursa olsun sacma birsey oldugu kesin..
    bu tip durumlar soz konusu olunca demokrasinin bos laf salatasi oldugu inancindayim.

• :) Evet heyecan başladı sanırım, yorumlar gelmeye başlamış.

Öncelikle bazı konulara açıklık getirelim.

1) GameSultan olarak bizler turnuvanın Türkiye ayağının tüm masraflarını göğüslüyoruz.

- İstanbul dışından gelecek misafirlerin otelde ağırlanması
    - Turnuva alanına ulaşımlarını
    - Turnuva alanı kira, ekipman ve diğer masrafları
    - Türkiye ayağındaki katılım hediye ve ödülleri
    - Mevcur değil ise Pasaport masrafı
    - Kore'ye gidiş dönüş ve konaklama masraflarını
    - Kore'de ingilizce çevirmen desteği
    ...

2) Oylama özel bir client yüklenerek Türkiye'de kapışacak 30 kişiyi belirlemek için yapılacak.
    Online oyunlarda iyi oyuncu olmak iyi de bir çevre ve klan ilişkisi getirir ve saygınlık kazanırsınız.
    Bu bağlamda iyi oyuncular, oyunları yönlendirenler daha fazla oy alacağı kesin.
    Bu kişilerin de ön turnuvaya katılma haklarının olması kadar doğal bir sonuç olamaz.

3) 48 adet Gamesultan üyeliğinizin olması hiçbir şey ifade etmemektedir. Etseydi gamesultan hesabınız ile giriş yaptıktan sonra bir kayıt daha yapmazdınız. Oylamaya katılan herkesin id ve char isimlerinin tutarlı olup olmadığı Joymax tarafından kontrol edilecek, geçersiz olan id ler silinecek ve oyları iptal edilecek. İptal edilen idler ve kime oy verdiği afişe edilecek. Oylama bu şekilde son hali ile sonuçlandırılacak.

4) eksik olan Serverlar bugun en geç yarın eklenecektir.

bilgilerinize

quote:

Orjinalden alıntı: raytracer

oylama yöntemine ithafen..

quote:

TOP 10 DAYIM DESTEKLEYİN BENİİ

Koreye gidersem DH diye pankart açıp sizlere selam yollucam

Game sultana üye olarak siteye giriş yaptıktan sonra 5 tam puan veya daha önce 5 tam puan vermişseniz 4 puan ile destek veriniz.

üye olun sonra ana sayfadan giriş yapıp yukarıdaki gng linkine tıklayıp yeniden giriş yapın, mailinze gelen kodu girin ve

bu linki oraya internete adresine yapıştırı 5 verin, daha önce 1kişiye verdi iseniz 4 verin

Turnuvaya katılmam halinde bot155.com olarak sizlere hediyeler dağıtıcam hadi canlarım be, koreye mutlaka benim gitmem lazım

Siteye giriş yapmadna verilen oylarda teşekkürler mesajı göremezsiniz önce üye olup ana sayfadan giriş yapacak sonra gng yazısnı tıklayıp yeniden giriş yapacaksınız. sonra benimlinki yapıştırıp 5 veya 4 verin, daha sonra kendli linkinizi bana pm den atın bende size vereyim. Dh den bari bir kişi turnuvaya katılsın belki kısmet koreye bile gidebilirim

bu da oylama yönteminin ne kadar düzgün işleyeceği hakkında biraz fikir veriyor.
    quote:

Banka Hesap Numaramı Pm ile Gönderiyorum Elimde 48 Adet GameSultan Üyeliği Var Para Elime Geçtiği An Kore Yolcusu Sayılırsın...

• quote:

@fenasi44
    Üzgünüm ama katılmıyorum , bu tür organizasyonlarda amaç katılımdır , olayın bir parçası olmaktır yani ödülün çok fazla önemi yoktur ayrıca tüm katılımcıların yol ve harici giderleri karşılanmaktadır yani çok özensiz olduklarını söyleyemeyiz ki ayrıca 5000 $ toplamda 10000$ dolar ödül Türkiye standartları için küçümsenecek bir rakam değil dediğim gibi burada ödül bence sadece göstermelik ve ödül miktarı değerlendirme için zannetmiyorum tek başına yeterli olsun .

Katılmamana üzüldüm.

Bakın olayın organize edilmesindeki aksaklıklara yada şaibeli olabilecek aday belirleme yöntemlerine karşı yapılan yorumlara hak veriyorum.Bu konuda ilgili firma gereken uyarıları ciddiye almaladır.

Ama ne olursa olsun ödül miktarı muadillerine göre çok düşüktür,bunu ifade eden kişilerede übermensch'ci tavırlarla "10k ci gençlik" diye etiket yapıştırlmamalıdır.

Üstelik verilecek ödülün içinde vergi dahildir.Yani kazanacak Türk bir oyuncu (eğer kazanırsa) beklediğinden daha az miktarda cebine para girecektir.Türkiye ayağında finale kalacak oyuncular için verilecek ödül ise belli değildir (Kore finaliden verilecek ödülden fazla olmayacağı kesin).

Öyle "Memet Aliiiii beyyğğ bizim önemli olan yarışmaya katılmaktır" demekle olmuyor.Gerçekçi olun.

"Ödül en iyi motive aracadır....."

• quote:

Online oyunlarda iyi oyuncu olmak iyi de bir çevre ve klan ilişkisi getirir ve saygınlık kazanırsınız.
    Bu kişilerin de ön turnuvaya katılma haklarının olması kadar doğal bir sonuç olamaz.

Dediğiniz şekilde oylama diğer ülkelerde belki olabilir fakat Türkiye için çok zor. Türkiyede Silkroad oynayan kesimin çoğu -15 yaşında. Onlar için saygınlığın anlamı nedir? Bizde çok saygın adam tanıyoruz oyundan. Fakat forumdan da takip edebileceğiniz üzere "Aldığım ödül ile size silk alacağım, Botbilmemne.com dan hediyeler dağıtacağım" diyerek bu kesimin aklını çelmek çok kolay. Peki böyle kişilerin saygın kişiler olduğunu nerden bileceğiz.

Amacım organizasyona balta vurmak değil. Aksine daha iyi şartlarda yapılmasını sağlamaktır. Üzerinde çalışılırsa daha iyi bir aday belirleme yöntemi bulunacağından eminim. Mesela bilgi yarışması şeklinde olabilir. Mini test. Testi geçen en yüksek puan sıralaması vs.

Amacım oyunu bot-gold satmak için oynayan değilde eğlence için oynayanların koreye (hatta 30 kişilik turnuvaya)gitmesine yardımcı olmak.

• "Ödül en iyi motive aracadır....."
    Evet benim de gelmek istediğim nokta buydu onun için tartışmak anlamsız çünkü benim gözümde bu olaydaki ödül Kore ye gidip gngwc nin parçası olup oradaki ortama gözlerim ile şahit olmaktır . Herşeye rağmen din iman para kavramına girdiğiniz için söylemeden edemeyeceğim 5000$ oldukça iyi paradır , vergiyi bile hesaplayarak sineğin yağını tarttığınızın farkına varıp yarışma ruhuna sahip olmadığınızı idrak ettikten sonra izniniz ile tartışmadan çekiliyorum haklı olduğunuz noktalar sizin olsun iyi günler efendim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mai_mai -- 26 Ağustos 2008; 14:57:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: GameSultan

JoyMax in diger ulkelerde oldugu gibi ozel bir client hazirlamasi, buna katilimlarin organizasyonu, bu clientin calisacagi bir server hazirligi vs vs vs anlasilan hem JoyMax hem de GameSultan icin zahmetli ve masrafli gelmis ...
    Hadi diyelim ki bu yil Turkiye ilk kez dahil edildiginden eksikler olabilir ... Ama ustte secim mantigindaki savunmaniz pek gercekci degil ... Bir oyuncu ne kadar saygin olursa olsun guild-unionundaki oyuncularin destegi ile o siralamada pek bi yere gelemez ... Ayrica saygin dediginiz bir kisinin cikip sagda solda "bana oy verin nooolur" diyebilecegini tahayyul edebiliyor iseniz ona da lafim yok ... Silkroad Online oyununun Turkiye de yayimci sirketinin isortagi olarak piyasayi da biliyor oldugunuzu tahmin ediyorum ... Kucuk yas grubu oyuncu toplulugunun (bir guild ya da union uye sayisindan cok daha fazla kisiden bahsediyorum) agizlarinin icine baktigi, bot-gold satarak, oyun hakkinda crack-hack dagitarak yuzlerce oyuncuya hitap eden kisi-kisiler / forum-web siteleri var ... E birde size bedava silk, gold, hediye, elma sekeri dagitacagim diye ortaya ciktiklarini ornekleri ile gorur iken; kime cok tiklandi ise o oyuncu saygindir - hak etmistir derseniz bu pek gercekci olmaz ...

• quote:

"Ödül en iyi motive aracadır....."
    Evet benim de gelmek istediğim nokta buydu onun için tartışmak anlamsız çünkü benim gözümde bu olaydaki ödül Kore ye gidip gngwc nin parçası olup oradaki ortama gözlerim ile şahit olmaktır . Herşeye rağmen din iman para kavramına girdiğiniz için söylemeden edemeyeceğim 5000$ oldukça iyi paradır , vergiyi bile hesaplayarak sineğin yağını tarttığınızın farkına varıp yarışma ruhuna sahip olmadığınızı idrak ettikten sonra izniniz ile tartışmadan çekiliyorum haklı olduğunuz noktalar sizin olsun iyi günler efendim .

Sen bu noktaya gelemeden önce ,forumdaki insanlara haksız bir şekilde etiket yapıştırma huyundan vazgeç önce (nedense bu konuyu es geçiyorsun).Ayrıca Kore'ye gidip olayı görmek istiyorsanız alırsınız bir charter uçak bileti gider gelirisiniz.Yok imkanım müsait değil diyorsanız internet denen teknoloji var ordan izlersiniz.Yok bende o da yok diyorsanız ,hayal gücünüzü kullanın.

Koredeki turnuvayı görme noktasında bu kadar romantik olmaya gerek yok bence.

Ayrıca din iman kavramına girmedim,emin ol bu konuda hem teorik olarak hemde pratik olarak gayet yetkinim.

5000 USD bazıları için iyi paradır,vergilerin içinde olmasını ifade ederek olayın bir yönünü belirtim.Bundan memmnun olmanız gerekirdi.Bilgilendirilmek,bilgi sahibi olmak kötü birşey değildir.Emin ol....

• tamamen gamesultan kimliğinden sıyrılıp kişisel fikrimi söyleyeceğim.

Öncelikle yorumların iyi niyetli olduğunun ve daha iyi bir organizasyon olması için yapıldığının farkındayız.

Türkiye de 1.000.000 üstü kaydı olan bir oyundan 2 kişiyi seçip Koreye göndermek inanın çok zor. Hangi metodu yaparsanız yapın hiçbir zaman %100 adil olamayacaktır. Bu kadar farklı yerde oturan insanı aynı yerde toplayıp turnuvaya almak zaten imkansız.

Ancak oy dilenenlere oy vereni ben görmedim. Oy dilenen birinin oyunda saygınlığa sahip birinden oy daha fazla oy alması durumunu inanın inandırıcı bulmuyorum.

Kaldı ki hadi oyunu bilmeyen biri oylamada üst sırada kaldı ama 30 kişi daha olacak orada.

ve buradan yükselme sansı 2/30 yani
    %6,7

%13,4 ihtimalle 2 iyi oyuncunun oylaya girmiş olması zaten bu bahsettiğin kişilerin elenmesi için yeterlidir.
    Keza Kore'de bizi temsil edecek sadece 2 kişi olacaktır..

Gold bot bilmemle karşılığı oy isteyenler aynı şeyi maç satın almak için de yapabilirler.
    Ama bu adamların 30 kişilik turnuvasında hiç mi iyi oyuncu çıkmayacak karşısına?

Bence kendinizi en iyi şekilde anlatıp oyundaki çevrenizi de arkanıza alarak oylamaya girmeye çalışın.
    Becerilerinizi videoya alıp SS lerinizi profilinize yazın.

30 kişilik turnuvada buluşmak dileğiyle

quote:

Orjinalden alıntı: TuzsuzDELiBEKiR

quote:

Orjinalden alıntı: GameSultan

JoyMax in diger ulkelerde oldugu gibi ozel bir client hazirlamasi, buna katilimlarin organizasyonu, bu clientin calisacagi bir server hazirligi vs vs vs anlasilan hem JoyMax hem de GameSultan icin zahmetli ve masrafli gelmis ...
    Hadi diyelim ki bu yil Turkiye ilk kez dahil edildiginden eksikler olabilir ... Ama ustte secim mantigindaki savunmaniz pek gercekci degil ... Bir oyuncu ne kadar saygin olursa olsun guild-unionundaki oyuncularin destegi ile o siralamada pek bi yere gelemez ... Ayrica saygin dediginiz bir kisinin cikip sagda solda "bana oy verin nooolur" diyebilecegini tahayyul edebiliyor iseniz ona da lafim yok ... Silkroad Online oyununun Turkiye de yayimci sirketinin isortagi olarak piyasayi da biliyor oldugunuzu tahmin ediyorum ... Kucuk yas grubu oyuncu toplulugunun (bir guild ya da union uye sayisindan cok daha fazla kisiden bahsediyorum) agizlarinin icine baktigi, bot-gold satarak, oyun hakkinda crack-hack dagitarak yuzlerce oyuncuya hitap eden kisi-kisiler / forum-web siteleri var ... E birde size bedava silk, gold, hediye, elma sekeri dagitacagim diye ortaya ciktiklarini ornekleri ile gorur iken; kime cok tiklandi ise o oyuncu saygindir - hak etmistir derseniz bu pek gercekci olmaz ...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.