Şimdi Ara

görme engelli bir dh kullanıcısıyım soruları alayım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
10
Favori
7.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
249 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keşke böyle bir konu açmasaydınız hocam 12-15 yaş ortalaması olan bölümde sinirinizi bozacak insan çok olur. Umarım teknoloji ihtiyaçlarınız doğrultusunda çok daha hızlı gelişir.
  • aşık olacaksan görme engelliye olucan. oseni sen olduğun için sever görüntün için değil
  • valla helal olsun
  • aklıma edebiyat okuyan bir arkadaşım geldi, bu sevdiğim arkadaşım da (Cengiz) görme engelliydi . sanırım %10 kadar bir görme kabiliyeti kalmıştı çünkü bazen benim göremediğim şeyleri farkedebiliyordu. sene 2003 yurt kantininde yemek yiyordum Cengiz'le, yemeğin ortasında Cengiz beni dürtü ve dediği şey şu oldu " Mustafa az önce geçen fıstığı gördün mü?"

Ne? nasıl yani? derken soluma baktım ve Tacikistandan gelen bir kızın gittiğini gördüm.Önümüzden geçmiş ben görmemişim. Cengiz acayip bir şekilde sırıtıyordu. Normalde göremeyen birisi olarak nasıl gördü o kızı hala anlamış değilim. Ama sanırım belli bir açıdan dediğim %10 luk görme yetisi hala vardı bir gözünde. çünkü cep telefonu kullanırken garip bir şekilde çok yakın ve sağa doğru tutuyordu gözünde.

çok iyi çocuktu kulakları çınlasın. uzun bir zamandır haber alamadım kendisinden. şimdi nerelerdedir ne yapıyordur bilmiyorum :(

• Allah yardımcınız olsun kardeşim zordur hayat sizin için yani bi düşünüyorum 5dakika en azından gözlerimi kapatarak bir şey yapmaya çalışıyorum zor oluyor

karşıdan karşıya geçerken yada bir yere giderken zor olmuyor mu? yolunuzu nasıl buluyorsunuz?
  • Cok sevindim lan :)) yalniz devir artik eskisi gibi degil yani cahil dusuncesiz diye adlandirdigimiz yaratiklar azaldi. Merak etme 1-2 tane dalga gecen olursa yaninda 100 tane de sizleri destekleyen insan olur. Allah boyle kullanim alaninizi genisleticek seyler buldurtsun size amin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EVler için çeşitli yazılım ve donanımlar var, sesli komut sistemi eklenebilir...
    Bildiğimiz akıllı ev, maliyet; istenilen kontrole ve donanımlara göre değişiyor, online röle kutusu ve birkaç yazılım ile şuan evdeki çoğu cihaza erişim sağlayabiliyoruz.
    Bir abim geliştirdi ve evinde uyguluyor, perdelerden, lcd'lere, akvaryum motorlarından, ip kameralara, hidrolik kapı ve pencerelerden klimaya kadar...

Günümüz teknolojisi hayatı kolaylaştırmak adına bizleri tembelleştirirken sizlere büyük imkanlar sunuyor..

Çoğu ilde kaldırımlara sarı çizgiler döşendi, cidden yararı oluyormu?
    Bu tür öküzlerin hep sileceklerini kaldırırım..

Allah yar ve yardımcınız olsun

• helal olsun hocam. Şu konudaki gördüğüm bir kaç kişi sizden daha engelli emin olun.
  • Bu konuyu görünce aklıma görme engelli bir turk ressam geldi kendisi renkleri ayırt edebiliyordu. Yani gokyuzunun mavi agaclarin yesil olmasi gerektigini biliyordu. Kendisini bir belgeselde gordum. Bu dunya capimda hazirlanmis bir belgeseldi. 5 gen seklimde bir katedral vardi bunu gorme engeli olamayanlar bile zor ciziyordu. Ama görme engeli olan ressamimiz dokunarak kusursuz bir bicimde bire bir cizmeyi basarmisti tabi orada bilim adamları buna cok sasırıp uzerinde arastırma yapmıslardı bu belgeseli hic unutmuyorum. Hem benim resme ilgili olmamdan hem de belgeselde bir turkun adının gecmesinden. Gercekten cok ilgimcti. Belgeseli bulursam atarım. Sizin icin de cok uzuldum eminim gelecekte tıp ilerleyip bu sıkıntılara bir cozum bulacaktır. Hic kiz arkadasınız oldu mu? Yada kendinizin su anki halini merak ettinizmi ? Giyinirken renklerin nasıl oldugunu yani bu buna uyar uymazı nasıl ayırt ediyorsunuz?

• pek inanamadım ama
  • Hocam size birşey sormak istiyorum.Benim bu dünyada neredeyse hiçbir amacım yok.Umut sıfır bildiğin boşlukta gibiyim.Bu arada bir inancım da yok sizin konunuzu görünce cok merak ettim nasıl bukadar hayat dolu birisiniz?Okadar denedim camilere gittim kuran okudum ama tık yok.İçimde hiç iman oluşmadı.Nasıl başa çıktınız?

• Kardeşim normal hayatta en çok zorlandığınız anlar hangileri.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babamın liseden arkadaşı da aynı programı kullanıyor, taa msn zamanından yazışırdık kendisiyle ayrıca yapandan allah razı olsun, kullanışlı ve seri.

• Yelda'yı mı kullanıyorsun yoksa Cem'i mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaquel X

Sizin gibi hayata bagli insanlari cok seviyorum

Katılıyorum, sağlam bir karakter ister buna rağmen dimdik durabilmek. Kutluyorum seni arkadaşım, diğer arkadaşların dediği gibi sizler engelli değil, tam aksine engelsizsiniz, engel tanımıyorsunuz.

• Sanıyorum cep telefonu içinde özel bir yazılım mevcut..
    Türkiye'de engelli olmak çok zor..Allah sabır versin
  • Allah Yardımcın olsun kardeş
  • Allah yardımcın olsun kardeşim gönül isterdi ki gözü görüpte, ayağı tutupta, her şeyi yapabilen "engelli" kardeşlerimiz var, emin ol sen onlardan daha layiksin bu dünyaya. Örneğin; 1. sayfada ki "Micheal Joseph Jackson", bunun gibileri takmayın hocam lütfen. Cidden çok üzüldüm. Allah tekrar yardımcın olsun
  • Allah yardım etsin.İnşallah tıp ta çareler genişler.

• Allah yardımcınız olsun hocam, hayata bağlı olmanız çok güzel birşey
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.