Şimdi Ara

GÖZ SAĞLIĞINIZ İÇİN ! «MUTLAKA OKUYUNUZ» (ÖNEMLİ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
3.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi 15" lik samsung551v de ben 600x800 kullanırım 32 bit ve taramada sanırım default olarak 65 herz olması lazım..onu arttırınca görüntü bulanıklaşıyo..uygulamalar denetlesin diyoruz onlar kendileri için en iyi olani seçiyolar zahir..titreşimde yok gözyaşıda yok..

P41.8Ghz/GigabyteI845D/256Mb266MhzDDR/128TornadoGf4MX440SE/LG52x/LG48x24x48/O.75miyop gözlük
  • ben fazla oynayınca gözlerim kanlanıyor
  • zamamnında çok demiştim.. monitör ve göz.. çok dikkat edilmeli.. tekrar diyorum.. çok dikkat edin gözlerinize
  • hyundai q910

1024*768 100hz 120 ye de çıkıyo ama desteklediği çözünürlükleri kaldırırsanız monitörünüz zarar görebilir diyo? ne dersiniz? 120 mi?
  • Bu monitörün görüntüleyemeyeceği çözünülürlükleri gizle seçeneği nerden kaldırılıyordu ya bulamadım ben bir ara görmüştüm ama şimdi yok. Ben de samsung 753dfx var 85hz de çalıştırıyorum 1024x768 de 100 hz destekliyor mu acaba nerden öğrenebiliriz veya bilen var mı?
  • Bir onemli noktada gece monıtorunuzun işıgını kısın (çok değil fazla kısmakda zaralı).Yoksa beyaz fon bulunan görüntüler gozunuzu cok alır ve gene bas agrısı yapabılır.
  • evet evet sonuna kadar kısın aydınlığı kontrastıda 45 filan yapın gözler bi süre sonra alışıyo hem monitorunuz ömrü hem gözlerinizin ömrü uzasın..
  • bide arkadaşlar contras ve brightness ayarlarını kaçta kullandıklarını yazarsa hepimiz için faydalı olabilir..önce ben yazayım contras 75 brightness 65 olarak 800x600 32bit 85hz 17' samsung..
  • Cbaykal,
    1 saat monitöre baktıktan sonra başınız ağrıyorsa göz doktoruna gitmenizi tavsiye ederim. Büyük ihtimalle astigmat çıkar.
  • BİLGİSAYARI ALDIĞIMDAN BERİ 60 HZ DEYDİ SAATLERCE OYUN OYNARDIM BİŞEY OLMAZDI OLMADI DA AMA ŞİMDİ GTA VICE CITY YI OYNUYORUM 75 HZ DE GÖZLERİM YANIYOR AZCIK NEDEN BU OYUNUN RENKLERİNDEN Mİ ÖNCEKİ GTA DA ÖYLE BİŞEY YOK Bİ DE UYKUSUZLUKTAN OLSA GEREK :)
  • the engine arkadaşım, monitörün ömrünü kısaltan en büyük etken düşük kontrastta kullanmaktır. Ama geceleri göz sağlığı açısından bu şekilde kullanmak şart tabi. Ben contrast'ı sıfır bile yapsam rahatsız oluyorum beyazın parlaklığından o yüzden az ışık gelecek şekilde bir ışığı devamlı açık tutuyorum. Saygılar...
  • bıraytnıs 0
    kontrast 45
    monitör samsung syncmaster551v 800x600 70Hz
    gözler 0.75 miyop

ama tam tersi olması lazım fosfor tabakasına ne kadar az elektron çarparsa tüp o kadar geç bitmez mi? ve parlaklık istendiğinde daha uzun süre ekran cillop gibi olmazmı matador biladerim?
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ReaL</i>
    <br />benim de gözler bozuk walla.ama doktora gidiyorum sapasağlam diyo. napacam ben yaa.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Real yapabilrsen 3-4 gün bilgisayar karşısına hiç oturma erken yat dücenli uyu 4 gün sonra pc başına geçtiginde yeni ekran almış gibi olucaksın.dolayısıyla gözlrinde düzelmiş olur ayrıca ekranın contrast ayarınıda düşük tut brgihtness ı biraz açabilirsin.
  • brighnettes 85
    contrast 50

PHILIPS 107P40 & 1280x960 @85Hz 86Khz 32bit
  • Philip 107T ile 1024*768 85Hz. contras 75 ve brightness 60
    16 saat durmaksızın ( yemek molaları hariç ) ekrana baktığım zamanları bilirim.
    gözlük kullanmıyorum. 0,50 miyop 25 derece astigmat var..
    bozkuluğu daha önce kullandığım kalitesiz vestel monitörlere bağlıyorum. en geç 2-3 saat sonra başınız çatlarcasına ağırmaya başlar...
  • her 20 dk'da bir etrafa bakınmakta fayda war. her bir saatte 10-12 dk kadar gözünüzü uzakta biryere odaklayın. bu şekilde dinlenirler. rahatsızlık hissederseniz doktor ziyareti...
  • Hyudai S570
    1024*768 32 Bit 85 Hertz
    Gece : Gündüz
    Contrast = 50 : Contrast = 100
    Brighness = 55 : Brighness = 70-80

Hatta Bazı Sabah Contrast Yetmiyor Renk Ayarlarını Sonuna Getiriyorum. :)
  • Gece ve Gece Lambası İle
    Contrast = 35
    Brighness = 30
  • Yuh ya contrastı nasıl o kadar düşük yapıyorsunuz anlamıyorum. 85 in altında acayip rahatsız ediyor. 100 kullanırım her zaman.
  • fazla brightness da ağlatıyo beni
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.